Dlhodobé bolesti hlavy 12 ročnej dcérky

danka16031
22. jan 2016

Ahojte mamičky.
Prosim vas pomôžte mi .Moja dcerka ma 12 rokov a minuly rok v oktobri ju začala boliet hlava ,bolela ju nepretržite asi mesiac .Zatial sme prešli vyšetrenia ako su neurólogia ,krčne ,očne ,zubne ,rehabilitačne .Neurolog povedal ,že je to asi migrena dostala lieky ,ktore jej vôbec nezabrali ešte jej bolo po nich horšié ,uživala ich dva tyždne .po porade s našou obvodnou sme ich vyradili .Začala uživat homeopatika ,lebo ma rastovy reflux a od toho ,že tiež boli hlava vynechali sme nejake potraviny ,ktore jej vyšli ,že jej škodia ,ako je mlieko ,vajička južne ovocie,Potom už nemala bolesti každy den len občas ,ale stale to nebolo vporiadku .Rehabilitačna jej napravila zablokovanu krčnu chrbticu .Potom bolo dobre ,bola bez bolesti ,ale teraz sa to začalo znova .Už ju boli hlava viac ako tyžden nieje schopna sa učit len leži .Boli sme aj pri psychologovi ,ale ten nezistil žiadny problem .Skušame aj čistiace čaje a magnézium .Ak by ste mali niekto podobnu skusenost tak mi prosim vas poradte .Už som stoho zufala ,neviem kam sa mam obratit

sewie
22. jan 2016

Ja som mala pravidelne migreny az som z toho vracala a jedine co mi pomohlo bolo zacat ovela viac pit..stale musim mat pri sebe vodu

danka16031
autor
22. jan 2016

Dakujem za príspevok sewie ,ale pitny režim sa snažíme dodržiavat ,aj cvičime cviky od rehabilitačnej ☹

dominika6
22. jan 2016

A na ocnom mala vsetko ok?...nebolia ju ocka?..
rentgen dutin ,ci nema upchate
Syry,cokolada,...

danka16031
autor
22. jan 2016

Na očnom bolo všetko ok aj Ct dutin a hlavy je vporiadku . granko ma zakazane syry tiež neje ,lebo ma zakazane mlieko a všetky mliečne vyrobky ,čokoladu teraz vynechávame tak uvidime

rejaa
22. jan 2016

migrény bývajú aj príznakom celiakie. Ja by som skúsila ísť na gastro, nech jej vezmú krv na celiakiu.

danka16031
autor
22. jan 2016

aj to už mame za sebou ,je to vporiadku akurát ma ten rastovy reflux

qidko
23. jan 2016

@danka16031 Ahoj neviem Ti poradit ale ked som si precitala cim vsetkym ste uz presli tak ma zamrazilo prejem Ti s celeho srdiecka nech sa to da do poriadku nech ste cim skor zdravy vela sil prajem

damadama
23. jan 2016

@danka16031 tak potom treba zmeniť cviky, skúste viac prechádzok, rozprávať sa (bolesť hlavy vzniká aj so stresu-v škole=príliš vysoké nároky, či už so strany rodičov alebo so svojej strany=súťaživosť v triede a psychológ to nemusí postrehnúť, príp.nešťastná láska, rodinné problémy a má pocit, že sa jej to týka...), môže veľa pozerať na monitor počítača alebo telka, čítanie...
Skúste plávanie a cviky vo vode, to je dobré na chrbticu a miechu, skús jej podávať Milgammu N alebo Neuromultivit - radené k liekom, ale voľnopredajné vitamíny skupiny B, na nervy, podávajú sa aj pri pásovom opare=zápal nervov.
Môže byť aj móc meteosenzitívna, to sa môže časom a pohybom zmierniť, takisto hormonálne výkyvy, veď rastie a dospieva.
Pripájam ti linky, ak máš čas, pokukaj, možno sa niečo dozvieš, niečo pozmeníte... (1.je síce sponzorovaný výrobcom liekov, ale sú tam naozaj zaujímavé info)

https://www.pfizer.sk/svk/pacient-/-verejnost/o...

http://www.ineurolog.sk/bolesti-chrbtice/cervik...

http://www.edusan.sk/pacient/choroby/migrena/bo...

lilyianka
23. jan 2016

@danka16031 a je skutocne iste,že je to migrena? nemoze tomat vsetkoz krcnej chrbtice? spytam sa,na akom matraci spava? a kde presne ju boli? boli ju len cast hlavy alebo napt zuby,usi,krk?

lilyianka
23. jan 2016

@danka16031 podla mna si si v prispevku aj odpovedala,ked jej napravili zablokovanu krcnu chrbticu a bolo dobre,tak to bude mat z nej,,,,,mna skoro cely minuly rok z nej neskutocne bolela hlava a to som pochodila ako ty s dcerou,neurologia,zubar,ocne,usne....

ivetka_kamo
23. jan 2016

Aj mojho3,5 ročného syna bolela hrozne hlava, až toho plakal. Bežná ambulantná doktorka povedľa že to sú migrény... Očné všetko ok, orl, odbery, všetko v poriadku. Nakoniec na ct a potvrdené sme to mali aj magnetickou, pán doktor objavil, že malý má zapalove ložiská na mozgu. Už máme vyliečene, klopem

danka16031
autor
24. jan 2016

Dakujem vam všetkym za moralnu podporu a rady ..tu magneticku som tiež chcela ,ale neurolog tvrdil že to nieje potrebne ,plavanie by bolo určite tiež dobre keby sme neboli tak daleko od mesta .Možno ešte skusim iného neurológa

danka16031
autor
24. jan 2016

damadama dakujem za linky určite preštudujem

kikuleenka
24. jan 2016

Ja som to mala tiez z dehydratacie, aj strasnu unavu, tiez v jej veku. Len vidim, ze toto mate asi poriesene...

katrin21
24. jan 2016

@danka16031 treba s nou ist pravidelne na rehabilitacie, ak jej vtedy zabralo napravenie krcnej chrbtice, je jasne, ze to je z toho...
Moj partner to tiez mava a je to neprijemne a neprejde to, kym mu to nenapravia ...
Neviem, odkial si ale pri Senci je skvely chiropraktik pan Čepel ( therapycepel.sk, alebo tak nejako ma stranku).. on je fakt dobry, robi take ine napravanie, svaly daval okolo aj doporiadku a vie velmi pomoct....
a potom este je v BA na FTVS taky pan , co prednasa toto a on naprava aj , vola sa Vavák, taky mladsi... je tiez super....
Treba to rozhodne riesit a treba aby dcera cvicila a posilnovala svalove skupiny, ktore jej udrzia svaly tak, ako maju byt a aj chrbticu..
Nespat na vysokom vankusi, skor na rovnejsom a nedavat hlavu moc dopredu ( spravne drzanie tela , sedenia pri PC atd) ..

inak, kamoska mavala teraz migerny brutal, tyzden v kuse.. isla k obvodnej a ta jej povedala, nech neje mandarinky a cokoladu... Lebo ze mandarinky su tak striekane, ze migreny mozu byt..
Je fakt, ze ich jedla, ved je sezona.. dalsie dni si nedala ziadnu a bolo po migrene....

Magneticku rezonanciu urcite si treba vybojovať, nech viete ako su na tom stavce...

kexik218
24. jan 2016

ja som vo veku tvojej dcery mavala tiez migreny a zavraty. Nedostala niekedy teraz menstruaciu? Kym si zvykne telo na to ako zrazu pracuju hormony moze takto reagovat.

danka16031
autor
24. jan 2016

ahoj kexik218..dostala ju asi pred dvoma tyždnami prvy krat ,aj som si myslela že to múže byt aj stoho ,ale keby ju bolela den alebo aj tri a nie cele tyždne ,aj v škole sa zhoršila ,ale to mi vôbec nevadi ani nanu nekričim ved viem ,že ked jej bude lepšie tak ona to dobehne je šikovna .

danka16031
autor
24. jan 2016

ahoj katrin21ja som od Bardejova tak do senca to mam trocha dalej ,ale skusim niečo pohladat na nete v Bj alebo okoli,ale dakujem

katrin21
24. jan 2016

@danka16031 aha, no to mas odruky... aj ked... zase jedna kamoska bola odtialto zase az na vychode.. vidis, to tam je taky nejaky ortoped, vola sa MUDr. Filipsky, Poprad... skus si to u neho zistit, ci robi aj taketo veci.. kamoskinej dcere napravil panvu a vyrovnal skoliozu

charity
24. jan 2016

Testovali jej aj histaminovu intoleranciu?

myskacici
24. jan 2016

@danka16031 ja som z Bj, je tu skvelá fizioterapeutička, sama som k nej chodila, je ozaj skvelá. Celá moja rodina k nej chodí. Ak máte záujem napíšte mi IP,pošlem vám číslo na nu. Stači sa iba objednať telefonicky. Mna takto od detstva bolela hlava. Každy den.....nakoniec bol problem na očnom, mam vysoky očny tlak (zeleny zakal) skuste, nech jej na očnom premeraju očny tlak. Alebo aj na detsku endokrinologiu sa pytajte, može to byť aj štítna žľaza. Viem z vlastnej skúsenosti. lekari to stale spichnú na chrbticu. Ja som mala takto roky neliečený ten zelený zákal....nieje to sranda. Prajem veľa šťastia.

danka16031
autor
24. jan 2016

ahoj myskacici prosim ta tak my pošli to čislo na dana@wi-net.sk DAKUJEM

pedroma
26. jan 2016

@danka16031 Necitala som pridane prispevky, len poviem nasu skusenost...zhruba pred dvoma rokmi sme si s tym presli so synom, a tiez zacal kolotoc vysetrení - krcne, ortopedia, neurologia, ocne atd a bolesti hlavy neustavali, no strasne obdobie! Nakoniec sme sa dostali na imunol.alerg. ambulanciu, a malému vyšla výrazná HIT intolerancia. Cize teraz sme nastavený na nizkohist. dietu a klopem🙂, že sa nám dost polepsilo. Skuste sa nato opytat.

danka16031
autor
26. jan 2016

DAkujem za radu ,ale tie testy sme mali a su vporiadku

sobka65
26. jan 2016

Odporúçam gemnoterapiu, moja dcéra ju používala aj pri zlej imunite... Obiednávala som si s tejto stránky http://www.angelikashop.sk

natalkaa2011
6. feb 2017

@danka16031 Ahoj, síce dávnejší príspevok, ale zaujímalo by ma, či ste to u dcérky poriešili, je to už ok? Niečo obdobné trápi nás.

danka16031
autor
30. apr 2017

ahoj natalka2011 ono sa to vyriešilo nejak samo ,dcerka dostala pravidelnu menštruaciu a problemy skončili ,čo som velmi štastna ,lebo to bolo zle prenu aj pre nas