Dlhodobé nechutenstvo u dieťaťa už od prvých príkrmov

simulienka24
17. jan 2015

Milé mamičky túto diskusiu zakladám a pevne verím že nájdem odpoveď na otázku prečo moja dcérka vôbec nechce papať, prípadne nejaké rady ako svojich malopapapkáčov motivujete... prosím nepíšte mi tie ktorých deti papajú nie 5 jedál ale len 2 jedlá denne,alebo majú nechutenstvo len počas prerezávania zúbkov,alebo to trvá len krátke obdobie, hľadám mamičky ktorých detičky nejedia hneď od zavedenia príkrmov teda cca od 6. mesiaca dlhodobo napr. majú teraz 2-3 roky a deti majú vahu cca 7kil v roku/ 10kil v 2 rokoch/.. možno sa mi podari zistit čím to mohlo byt sposobene napr v tehotenstve, poporodnej liecbe, antibiotiká, benzodiazepíny, chcem si urobit prieskum a mozno sa k niecomu dopracujeme pripadne si poradime ..lebo je to velmi namahane a narocne cele dni varit a dieta ani lyzicku neochutna alebo ochutna a vsetko vypluje (druha dcerka je skvelý papkacik....takze zlou kucharkou to nebude 🙂vopred vam vsetkým dakujem 🙂

oksu
18. jan 2015

skúsali ste pediakid napodporu chuti do jedla?! nám to pomohlo. mali sme podobný problém. malý má teraz 4,5roka 15kg, stale v pohybe. No postupne príjma nove potraviny, ale len velmi pomaly.

simulienka24
autor
19. jan 2015

@igiana jemine ved uz bola na tolkych vysetreniach 🙂

simulienka24
autor
19. jan 2015

@oksu ano ale nam teda skoro vobec nepomohol :( vam ano?

oksu
19. jan 2015

@simulienka24 ano, aj braskovi

simulienka24
autor
20. jan 2015

@kikuleenka dakujem za prispevok skusaj jej robit rozne mlieka my tiez robime orechove, mandlove, makove a podobne 🙂 navyse tam ma viac mineralova stopovych prvkov ako v klasickom mlieku 🙂 inak ja dojedam tak 95percent navareneho..alebo teraz uz dojeda aj nasa 10mesacna co tej starsej kradne z taniera a nevie sa dojest 🙂 bohuzial starsia aj ked malu vidi papat tak ju to nemotivuje 🙂

kikuleenka
20. jan 2015

@simulienka24 davame rastlinne mlieka, inak by to bola bieda biedovata s ponukou 🙂 aj raw stravu, najma "sladke" - z nesireneho suseneho ovocia, orieskov, maku, kokosu 🙂

lila77
20. jan 2015

ahoj vraj pomahaju nutridrinky ale neviem od kolko je to rokov maju to v lekarni no poviem ti z vlastne skusenosti syn bol taky ma 15 rokov ked nieco nechcel jest lebo nejedol skoro nic ale vlastne jedol co mu chutilo znamy mi vravel nedavaj mu nikdy ine a urobila som chybu vzdy som mu nakoniec dala ine a to bola chyba lebo si to preniesol az hadam do dospelosti ma uz 15 rokov a robi to stale nechce jest ale ked je hladny nakoniec si da co opn chce myslim ze som vtedy urobila chybu ked bol maly nedavala by som ine vzdy ponukni to co mate ak ine nechce nedaj nic ked bude hladne zje to co davas

lila77
20. jan 2015

a ak ma smradlavy dych malo pije je dehydratovana a skus odstavovat ked malo je lebo jej chybaju vitaminy a nerob stres ked neje ono to deti citia kamoska potom vobec nejedla dostala tu no co deti nejedia lebo doma bol stres mala bola drezurmanka a boli doma stresy vtedy detom aj nemusi chutit

lila77
20. jan 2015

a este nebolieva ju brusko? a skoro vsetky deti maju parazitov aj to moze byt pricina porad sa s detskou lekarkou

simulienka24
autor
20. jan 2015

@lila77 ahoj my sme mali nutridrinky na predpis z gastra aj od pediatricky lebo bola velmi chuducka volali sa infatrini(do 1 roka) a nutrini to je pre malicke deticky nasej sme skusali nedavat ine len to co je navarene a neda sa to s nou vydrzat ona nic nezje aj viac ako 24hod !!!! a je pri tom strasne nervozna uplakana ale usta neotvori..to si ani neviete predstavit co je to za trapenie ...ako jej to nasilu dat do ust???..uz ked je extrem tak povolim po celom dni nech zje hocicoco len chce... hoc nejedla nic ine cely den lebo to by sme sa nevyspali celu noc by sa len budila a plakala ...do roka som sa nevyspala lebo sa kazdu hodinu a pol v noci od hladu budila na kojenie...chodila som ako zombie :(

simulienka24
autor
20. jan 2015

@lila77 ja si nemyslim ze ju stresujeme uz to tak neriesime ako kedysi ked sme ju museli aj vazit aspon obden lebo aj doktorka hodnotila ze malo je aj na gastre ju sledovali... lenze ona nepapala ani na dovolenke ani u babiek ani na navsetve nikde ...proste sa zatne a nepapa ani usta neotvori :( ked je u nas navsteva a vidia to jej jedenie tak nechapu ako je toto vobec mozne ...ona je az moc sidlo neviem odkial ma na to energiu ked malo co spapa
brusko ju nebolieva nestazuje sa na nic ja som si tiez myslela ze parazity ale vraj nie ze by mala aj hnacky alebo ze to by jedla a nepriberala ak by to boli parazity

lila77
20. jan 2015

uz ked je extrem tak povolim po celom dni nech zje hocicoco len chce... hoc nejedla nic ine cely den lebo to by sme sa nevyspali celu noc by sa len budila a plakala

no a to je prave to ze nakoniec som aj ja dovolila hoc mi vraveli ze nemam dat a lutujem to dodnes pretoze syn to robil odmalicka a vtedy som nemala dat nic potom by zjedol co je navarene skusa ta ako mna skusal syn a robi to doteraz

stangb
20. jan 2015

no tak táto téma je ako o nás...keď sa mi narodila dcérka, ani mi nenapadlo, že budeme mať s krmenim problémy, lebo nikto z môjho okolia, rodiny, priateľov taký problém nemal, naopak, museli skôr deti krotiť..no u nás nastal problém hneď s prvými príkrmami, najprv nechcela vôbec, potom zjedla pár lyžičiek a dosť, bola dojčená, a jednoducho uprednostňovala moje mlieko, okolo roka sa to trošičku zlepšila, zjedla mi trošku ovocia, ľúbila šalatové uhorky, tie jedla bez problémov, chlieb, rožky, ale s vareným jedlom bol stále tak trošku problém, mlieko a mliečne výrobky odmietala úplne, v roku mala 8,5 kg, lekárka neriešila, nechudla, rástla, len bola chudučká, bola zdravá..ale samozrejme trápilo ma že nejedla, keď som jej uvarila slepačí vývar, so zeleninkou, mäskom a ona zjedla 3 lyžičky a mala dosť tak sa mi chcelo plakať, veď moje neterky boli schopné zjesť celú misku čo som ich nestihala krmiť, a pri mojom dieťati nemôžem do nej dostať ani 100 ml..teraz má 4 roky a 3 mesiace, 105 cm, 15,5 kg, živá je neskutočne, prevažne zdravá, okrem bežných viroz ktoré prinesie zo škôlky, sme nemali našťastie žiadne problémy, ale s jedením je to hrozné...toast, chlieb, rožky, ale iba s maslom, občas si k tomu vezme salamku (šunku nechce ani vidieť), občas keď kúpime párky tak tie si dá niekedy dve, z mäsa ešte občas zje fašírky, alebo rezeň, ale to len pár hryzov...čo sa týka mliečnych výrobkov, tak sa konečne od troch rokov naučila jesť pribináčik, a sem tam výnimočne raz za pol roka nejaký jogurt, celkom ľúbi aktimel, mlieko jej prepašujem len do rannej kávy (robím jej takú ražnú) takže to vypije možno 1dcl, syry žiadne,zeleninu žiadnu, ovocie iba banan a aj to výnimočne, noa čo sa týka varených jedál tak mi zje len paradajkovu polievku alebo vývar ale nesmie byť žiadna zelenina, naučia som ju jesť halušky s bryndzov, cestoviny s tvarohom, palacinky s džemom, okrem toho nič, ak máme nejaké soté, tak zje len čistú ryžu, alebo čistú cestovinu, ale normálne jedlo ako jeme my, ešte ani raz nezjedla, do 2 rokov nejedla ani sladkosti, skôr ľúbila slané, keď sme niekde prišli na návštevu a zbadala chrumky, čipsy tak to do seba pchala ako keby nejedla celé dni,na sladké sa naučila až v škôlke, keď si dávali nejaké sladkosti na narodky a meniny.to je náš jedálniček, veľmi slabý, všetko čo som vymenovala že zje tak zje veľmi máličko, v škôlke skoro nič, niekedy mi už praskajú nervy a pri stole na ňu nakričím, alebo ju krmim nasilu, ale trápi ma že to nejde ľahšie, je to vyčerpavajúce , ja vlastne ani neviem z čoho to dieťa má toľko energie, lebo jej má teda za troch, svokra ju raz dostala na krvné testy k svojej známej, lebo mi neverila keď som vravela že moja pediatrička hovorí že je to ok, ale bola tiež prekvapená keď testy dopadli dobre, mala všetko v norme,tak to ma trošku potešilo, moja pediatrička povedala že žiadne deiťa nie je dobrovoľne hladné, a že jednoducho jej to množstvo stačí...ale aj tak nemám pokoj...teraz mám syna, má 9 mesiacov a je to presná kópia, niekedy sa mi chce už plakať, keď si predstavím, že to bude zase boj, pritom on je taký valibuk, narodil sa 4100 g, 53 cm, ako 7 mesačný mal 9200 g,ale zase je to taký mamin cecok, len by pil moje mlieko, aj som uvažovala že ho nejako odstavím (aj keď si to ani neviem predstaviť, lebo to by bol teda asi teror), ale zase ma trápi, že asi bude mať alergiu na mlieko, lebo som spozorovala že vždy keď mu dám niečo čo obsahuje mlieko (maslo, kašu,jogurt) tak sa mu vyhádžu červené fľaky okolo pusy, tak si vravím, že ak odstavím, a on nebude môcť mliečne výrobky, tak by som mala ešte väčší problém...inak tehotenstva boli v poriadku, rodila som obe cisárskym, 1. neplánovaný pre nepokračujúci pôrod, a 2. už plánovaný kvôli prvému...nebrala som žiadne vitamíny, iba pri oboch som počas tehotenstva brala antibiotiká kvôli angíne, a pri dcére to boli tuším priedušky.zatiaľ som neprišla prečo to tak je, ja si myslím, že je to kvôli mlieku, možno keby som odstavila tak by sa rozpapal, ale aj pri dcére som mala tú dilemu, bála som sa či sa naozaj rozpapa a bala som sa, že nie a čo potom, takto som mala istotu že mala aspoň to moje mm. dcéru som kojila 22 mesiacov, ale po odstavení sa nič nezlepšilo 😖 okolie tomu nerozumie, najma so svokrou mam stále problémy, vyčíta nám že mi "žerieme" a dieťaťu nedáme jesť (to už som počula niekoľkokrát), stále len že je určite chorá, že som ju ja nenaučila jesť, a pod. výčitky...ako to tu niekto písal, kto nezažil nepochopí ☹

katmi
21. jan 2015

dievčatá a ako staré máte deti? moja má 6,5roka a papá tak, že ma vždy akurát tak neskutočne vytočí do nepríčetnosti 🙄 od malička nemala v ústach žiadnu zeleninu, že lebo jej to nechutí,ale pritom to nikdy nechcela ani len ochutnať.. tento týždeň som sa už naštvala a zaviedla som jej prísny režim. Proste bude jesť to, čo jej dám a to vrátane zeleniny, alebo nebude jesť nič.. ja si s ňou už neviem dať rady 😔 nepomáha po dobrom ani po zlom... ráno ma totál nas*ala, keď som jej dala za koliečko rajčiny (cherry, čiže to koliečko bolo také mini, že ani vrabec by sa z toho nenajedol), dala to do úst a normálne ju napínalo na vracanie.. akože z čoho?????? 😕 🙄 strašne ma vytočila... navrieskala som na ňu samozrejme s hrozbou, že sa ešte raz napne, tak dostane s prepáčením cez hubu... ja mám normálne pocit, že to robí naschvál 😠 😠 😠

katmi
21. jan 2015

@lila77 ja robievam to isté, aby sa už len konečne normálne najedla... ale ako som písala vyššie, skončila som s tým... nemám na to nervy a ani na ňu.. 😖 má len vybrané druhy jedál,ktoré zje bez problémov, dokonca sa napráska tak, že dýchať nevládze, ale potom v škole nič neje..

stangb
21. jan 2015

@katmi moja má niečo cez 4 roky a robí presne to isté, ak jej dám niečo čo ona nechce, tak doslova ako divadlo, začne ju napínať...mám presne také isté pocity najradšej by som jej jednu dala po tých ústach, ale viem, že je to blbosť, len som občas už z toho taká frustrovaná, že sa prestávam ovládať a tiež na ňu kričím ☹ mne to robila aj ked bola maličká a chcela som ju okolo roka adstavit a ponukala jej iné mlieka vo fľaši,tak ju začalo napínať na zvracanie až som s tým prestala a kojila dalej,pediatrička povedala, že to je psychika, jednoducho sa nechce vzdať kojenia,lebo to nie je len o jedle...no a teraz ked je starsia tak sa podla mna tiez psycicky dovedie do takeho stavu až by zvracala...ja sa aj bojím aby to neskor nebol väčší problém ☹

katmi
21. jan 2015

@stangb psychika ako z čoho??? u nás je to zrejme z jaslí... tam ju jedna krava nadžgala nasilu krupicovou kašou až sa malá povracala.. 🙄 odvtedy neznáša všetko,čo je hustejšie alebo priam husté 😕 ale nemôžem jej mixovať jak kojencovi ešte aj mäso pochopiteľne... najviac ma vie vytočiť odpoveď, že ona to nechce, lebo jej to nechutí...ale pritom to ešte ani neochutnala 😠 😠 😠
viem, že krik nepomôže..ale ja už neviem, čo s ňou.. vyhrážala som sa jej nemocnicou a neviem čím všetkým, ale nepomáha fakticky že nič.. ani po dobrom ani po zlom 😖

katmi
21. jan 2015

@stangb inak tiež ma vedia totál rozčúliť idiotské poznámky typu - zato môžeš ty, lebo si jej nedávala všetko, že som ju nenaučila jesť atď atď.... 😠

stangb
21. jan 2015

@katmi presne aj ja sa vyhrazam nemocnicou,ze bude chora, snazim sa jej pozitivne hovorit o zelenine ze potrebuje vitaminy ale nezabera..a co sa tyka tych blbych poznamok tak to pocuvam len od svokrovcov,im nie je nic dobre...svagrina mala syna a bol trosku pri sebe mal cca 8 rokov a oni uz hovorili svagrinej ze treba s nim nieco robit,ale vzdy ked prisli na navstevu tak svokra spravila hostinu lebo u nej moze jest kolko chce...no a na moju pocuvam len ze je chuducka,a nic neje,a ze to nie je dobre,uz niekolko diagnoz jej stanovili na zaklade nejakych clankov,a reportazi v telke,tak v danom okamihu vsetky priznaky sedia na moju dceru,obcas to fakt vytaca,vzala malu k ich detskej doktorke ku ktorej chodila este s mojim muzom,po vysledky sme prisli my a dr. Nam povedala ze je to v poriadku,ze vysledky ma v norme,svokra nam neverila,musela ist osobne za dr. A bola prekvapena ked jej dr. Potvrdila ze dcerka je zdrava ako repa,ani len zelezo jej nechybalo o com svokra bola presvedcena ze bude vysledok zly...mna to nici a trapi lebo uz ked viem ze pojdeme k svokrovcom tak som podrazdenejsia na malu lebo viem ze zase budu spehovat co zjedla,a komentovat ze je to malo, a potom vesat celej dedine na nos ze nasa mala nic neje :/

diablito01
3. nov 2022

@simulienka24 prosim Vas vidim ze uz preslo vela casu, Vasa dcerka uz je velka slecna, tak sa chcem opytat ako a kedy sa jej zmenilo prijimanie stravy. Ked citam vas prispevok je to akoby som čítala o synovi. Ma 4 roky a spapa asi 5 jedal, zeleninu a ovocie ziadnu. Takze sa trapime velmi.... ďakujem

simulienka24
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simulienka24
autor
3. nov 2022

@diablito01 jaj prepáčte on už má 4 roky? Zle som prečítala že len rok....no tak to je už trošku iné ale možno by som to s tou fľaškou ešte skúsila aspon navečer ak má cumlík a ak nie tak skúste to mäso, naša len rezeň,slaninku,buchty na pare, kuracie nugetky,hranolky, halušky ale nie špenátové tie nezje ani nič syrové .....ide o to že tou fľaškou mu trošku roztiahnete žalúdok a bude trošku už cítiť hlad cez deň len neviem či to už mení neskoro keď ma 4 roky ....a koľko váži ? Naša bola pod 3 percentilom

rozovykon
3. nov 2022

@simulienka24 Ahoj môj malý začal celkom pekne príkrmy, potom v 9 mesiacoch dostal sopel a odmietal jesť čo v podstate trvá až doteraz. Má 3,5 roka. Papá iba to čo on chce, jogurt, rožtek, oriešky, surovú zeleninu, ovocie, hranolky, palacinky a tak stále dokola. Po čase som rezignovala, stále si hovorím, že je chlap že sa raz rozpapá. Skúšali sme možné aj nemožné, stolujeme, keď nespapá nedostane iné....nič nezaberá. Prospieva tak zas nemám potrebu po vyšetreniach behať. (15 kg) Stále je dojčený na požiadanie. V škôlke mi vôbec nechce papať. Dokonca som oslovila aj školskú psychologičku...
Zrejme je to povahou do istého času mi nechcel sirup na teplotu, keď bol chorý a raz keď som mu dala na silu mi to hneď vygrcal....

marzuz89
3. nov 2022

@simulienka24 mali sme tak syna.. Trosku myslim, ze ste to nechytili za spravny koniec, prepac. Pises, ze nepapala. Kojila sa do roka kazdu hodinu, hodinu a pol. Kedy podla teba mala papat, ked mala neustale plne brusko? Ved ona bola napapana az az. Nemyslim si tiez ako ty, ze rocne dieta ma este stale byt vylucne kojene, no ona vylucne kojena bola, naozaj nevidim dovod, aby papala nieco ine. Kedy a preco? Ked dostala prsnik kazdu hodinu. V noci dlhodobo ste do nej pratali krupicu. Pol lotra krupice kazdu jednu noc, ved z toho musela byt napapana este na obed. Pises, ze by pribinacikov, brumikov a lizatka jedla stale. Nema ani 3 roky, take male dieta to nema este ani poznat. Jasne, ze nebude jest normalne jedlo. Nema totiz ziadne stravovacie navyky.

Aj ja som robila chybu, ze som ho nalievala mliekom celu noc, naozaj velmi casto sa budil, a pil a pil. Nemal ani rok. Vybudovala som mu uz vtedy nespravny navyk zaspavania, zaspal len na flaske, a vypil skoro liter mlieka. Rano nic nejedol, cele doobedie nic nejedol, lebo logicky mal plne brusko po celej noci. Kym by bol stihol vyhladnut, bolo 10 ci 11 a uz isiel na prvy denny spanok (mal 2) a co dostal? 220ml mlieka. Kym mu stihlo vytravit, dzobol par lyziciek obeda a huraaaaa na dalsie mlieko, ku 2 dennemu spanku. Pretravilo trosku, dal si 4 lyzicky z vecernej kase a huraaaa na vecernu flasu a celonocny maraton mlieka. Len ja som sa nejedovala, ze neje, nepchala som do neho, hladala som pricinu. A ta nebola ani v rozbore krvi, ani na imunologii, ani na gastre. Ta bola len v MNOU nespravne nastavenom rezime. V nicom inom. Zrusila som nocne mlieko. Postupne cielene krok za krokom, dosledne, az sme sa dostali na jednu flasku za noc. Ziadna voda, ziaden caj. Vies ako rychlo zacal ranajkovat? A ako plakal hned po zobudeni, lebo bol hladny? 😊 Nikdy som nezazila dieta vtedy vstavat s usmevom, lebo on bol hladny. Ale bola som za to rada. Zjedol ranajky. Prvy uspech. Odsledovala som si, ze stacili 3 chrumky alebo 2 mesiaciky jablcka, a NEOBEDOVAL. Takze ranajky o 7 a do 11 cista voda. Nic ine. Ani na pitie, ani drobnost na jedlo. Zjedol obed. Druha vyhra.

Mal v roku 8kil, teraz ma o par mesiacov 4 roky a ma 13kil. Zje ako vrabec, ale zje, pretoze ja neustupujem, nedavam mu kupovane sladkosti, nedavam mu "hocico", len aby jedol. Kazde jedlo musi mat svoje odlpodstatnenie, a ked zje, rada mu na veceru upeciem kolac ci na druhy den na obed urobim parene buchty 🙂

Len musis byt zasadova a doslena. Naozaj nebol dobry napad rocne dietatko kazdu hodinu kojit a v noci dat pol litra krupice, neskor naucit na lizatka, pribinacikov a brumikov. Nas doteraz nevie, co to je. Bohuzial zacal chodit do skolky a tam dostavaju, to mu dovolim, ale ani nadalej nic take nekupujeme. Sladene vody absolutne tak isto. Lubi 100% ovocnu stavu, to ma tak raz za tyzden.

Iba ty urcujes stravovacie navyky dietatka. Je to narocne, ja to velmi dobre poznam. No viem, kde som JA robila chybu a preco nejedol.

Teraz chodi do skolky a stale mi pani ucitelky hlasia, ze nezje olovrant nikdy. Obed zje. Zje bud polievku alebo druhe, jednoducho nezvladne plny obed, aj polievku aj druhe. Za mna - nenutim ho, ale jedno z toho musi. To, co je navarene, ziadne ine varianty a nahrady. Ale oboje po nom nechcem a aby zjedol olovrant 3 hodiny po naobedovani sa, to je tiez nerealne a stojim si za tym aj pred pani ucitelkami. Nespekuluje, lebo ked pride domov, nepyta chlebik. Od obeda o 11:30 je az okolo 16 ci 17. Nezvladne naozaj olovrant o 14 😊 takze zje velmi malo, ale vdaka pevnemu stravovaciemu rezimu su to normalne jedla, takze ja som spokojna, energiu ma, zje. Su jedla ktore nelubi, respektujem. Ale neakceptujem vymyslanie pri stole.

Vzdy, od babatka, stolujeme zasadne spolu a nikdy ziadna telka, mobil, tablet, hracky. Stol je prazdny, iba tanier 🙂 aj to vela spravi. V tomto som zasadova od prvej lyzicky prveho prikrmu.

Tak moja rada, a fungovalo to dokonale. Spis si, co vlaatne chces dosiahnut, ale s ohladom na dcerku. Ako napriklad nedavat olovrant, dat az veceru. Alebo podla jej potrieb. Vynechat VSETKY pochutiny. Aj to pises, ze staci kusok cokolady a neobeduje. Aj to - kde 2r zobralo cokoladu? Nas ma coskoro 4 a nejedava ju, nedavame mu. Opat - ty to mas vo svojich rukach. Drzim velmi palce.

simulienka24
autor
3. nov 2022

@marzuz89 asi ste ma nepochopili ona od pol roka začala s prikrmami ktoré vôbec nechcela a to sme skúšali mozne aj nemožné, chodili sme na gastro tam mi povedala že má reflux veľa zjesť nemôže lebo vygrca a mam ju takto často kojit lebo zvysok vygrcia a to teda ona grcala po každom kojeni a nie nemala som vobec vela mlieka ona keď som ju vazila píla tak 20-50 ml max na jedno kojenie ...skúšala som aj nekojit a len dávať príkrmy ale proste ona bola schopna hodiny nejesť !!! Aj pol dňa a tak ...v roku mala len 7 kg vtedy sme už nevedeli čo ďalej a až vtedy sme začali s tou krupicou inak by skončia na gastro so zavedeným PEG teda hadickou do žalúdka ....kto toto nezažije nepochopí...bolo to neuveriteľné ale na psychiku pre nás všetkých

simulienka24
autor
3. nov 2022

@marzuz89 hehe moja už má teraz 10 rokov tak si čoko kúpi aj keď ide zo školy lebo ma školu 2kilometre od domu a peniažky má od babky, ale chápem čo chces povedať my sme sa ozaj snažili sladké som nedávala ale keď som už nemala mlieko lebo som bola tehu a dieťa mi 12 hod nič nezjedlo tak áno dala som toho pribinacika ale zjedla tak 3-4 lyžičky, aj vianočku tej zjedla tak 3 hrýzť a bolo ...až tá krupica nás zachránila lebo ona bola schopna hodiny nejesť a UM nechcela
..ale chápem ako si to myslela a je to rozumné riešenie ak dieťa aspoň niečo zje

diablito01
3. nov 2022

@simulienka24 dakujem Vam za odpoved, je to velmi tazke a kto si to nezazil tak to nepochopi, nas syncek papa, ale len to co mu chuti a to je dost obmedzene. Zje aj polievky, aj masko s ryzou, cestoviny, hranolky, skor je problém ze natierky vobec, len suchy rohlik, chlebik, ovocie a zelenina surove vobec, ovocne kapsicky ano a tak. Spapa tvaroh, mlieko... na flasku pije cajik alebo mlieko, inak do neho lieky nedostanem, musia byt zamaskovane

simulienka24
autor
4. nov 2022

@diablito01 dobrý veru dcérka uz ma 10 rokov a nič jej nechýba, dohnala hmotnosť s rovesníkmi, zlomilo sa to asi okolo 3 rokov ...ale doteraz jej vôbec nechutná ani zelenina ani ovocie, preto asi odmietala príkrmy ....nijako sa nám ju to nepodarilo naučiť, obľubuje rezne,slaninku, halušky a z ovocia len maliny,čučoriedky,hrusky😅od 1 roka sme ju vykrmovali krupicou tak, že sme spravili riedku krupicu vytiahli cumlík keď zaspala a v spánku vypila 200-220 ml krupice večer a tak isto ráno z fľašky, kde sme urobili veľkú dierku opatrne sme kŕmili aby jej nezabehlo ...potom sme jej takto mixovali aj polievky, banán s vločkami ....všetko možné čo nás napadlo a dohladka aby sa to dalo ľahúčko prehltnut ...cez deň ani náhodou zjesť to, toľko sme sa nervacili , stresovali, varili, naháňali ju po ihrisku nech aspoň trošičku zje čosi .....a v noci to vypila ani nevedela ...v podstate sme sa tak vyhli nejakému medicinskemu zásahu, lebo tak ako ona nejedla to už by časom bolo asi na nejaký PEG alebo čo ...to bolo neskutočne niečo ona všetko len vyplula a otočila hlavu...ako dodnes je strašné tvrdohlavá s jedením, ale miluje sladké tak to nám tajné vyjeda koľkokrát len obaly nájdeme od čokolády ...inak nebojte sa hoc aj sladké mu dať mne už to bolo vtedy jedno nech zje proste hocičo aj sladké lepšie ako nic...a skuste tak ako my tajne v noci na fľašku ;) nám to poradila teta aj ona tak vykrmovala sesternicu ...najprv len krupicku a potom skúsite iné my sme varili z kravského mlieka obyčajnú krupicu ale ozaj úplne riedka aby sa dobre pilo, potom aj pudingy...

simulienka24
autor
4. nov 2022

@marzuz89
@diablito01 maminy strašne sa ospravedlňujem pomýlila som sa ...uz je to ozaj veľa rokov až v noci ma napadlo že tie fľašky sú len 250ml čiže mala vypila len cca 200-220ml večer ( ak nepapala dosť cez deň čo bolo tak 99% dní, ak papapa aspoň trošku tak sme jej dali menej .. event ona aj nedopila vždy tu dávku proste len ako bola hladná ) a ráno sme jej začali dávať po týždňoch trápenia sa s tým že navarenych viacero jedál a dieťa nič nechcelo jesť a ja som otehotnela a už som mala minimum mlieka mala bola nervózna celé dopoludnie ale nevypila ani mlieko ani jesť takže sme jej to dávali v polospánku ešte kým vstala ...a cez deň potom obed ( to málo čo zjedla ...olovrant a podobne až do večera ...občas ale to keď uz bolo neúnosné pár dní a fakt nejedla že nič tak sme jej dali aj cez obed napr 100ml rozmixované polievočku alebo namiesto nočnej krupice polievočku pomixovanu ....toto kŕmenie jej pomohlo že trošku roztiahla žalúdok a po pár mesiacoch začala sama viac papať cez deň ale aj to v porovnaní a inými deťmi boli mini dávky no pre nás úspech ...