Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dlhodobé nechutenstvo u dieťaťa už od prvých príkrmov

simulienka24
17. jan 2015

Milé mamičky túto diskusiu zakladám a pevne verím že nájdem odpoveď na otázku prečo moja dcérka vôbec nechce papať, prípadne nejaké rady ako svojich malopapapkáčov motivujete... prosím nepíšte mi tie ktorých deti papajú nie 5 jedál ale len 2 jedlá denne,alebo majú nechutenstvo len počas prerezávania zúbkov,alebo to trvá len krátke obdobie, hľadám mamičky ktorých detičky nejedia hneď od zavedenia príkrmov teda cca od 6. mesiaca dlhodobo napr. majú teraz 2-3 roky a deti majú vahu cca 7kil v roku/ 10kil v 2 rokoch/.. možno sa mi podari zistit čím to mohlo byt sposobene napr v tehotenstve, poporodnej liecbe, antibiotiká, benzodiazepíny, chcem si urobit prieskum a mozno sa k niecomu dopracujeme pripadne si poradime ..lebo je to velmi namahane a narocne cele dni varit a dieta ani lyzicku neochutna alebo ochutna a vsetko vypluje (druha dcerka je skvelý papkacik....takze zlou kucharkou to nebude 🙂vopred vam vsetkým dakujem 🙂

januliku
18. jan 2015

@simulienka24 Naša bola takáto nejedáčka, ale len čo sa týka vareného jedla, teda obeda. Neviem, či tvoja nechce len varené, alebo odmieta úplne všetko. Pamätám si to trápenie s prvými príkrmami, keď som do nej ani lyžicu nedostala, alebo mi to hneď jazykom vytlačila von. Vyvárala som každý deň niečo iné, aby mala pestrú stravu, menila konzistenciu jedla a nič. Po niekoľkých týždňoch snaženia zjedla max. 5 lyžičiek. Ovocie som do nej nedostala asi do 1,5 roka, ale vôbec žiadne, v žiadnej forme, ani presnidávku. Kupované výživy nikdy neprehltla ani len jednu lyžičku. Nemala ale problém s mliekom, jogurtami, syrmi a celkovo mliečnymi výrobkami. Trošku viac sa mi rozjedla okolo 2 rokov, keď som jej zrušila fľašu s mliekom. Síce prestala dočasne piť mlieko, ale začala lepšie papať, hlavne polievky. Tie má rada dodnes, teraz má 3 roky. Nástupom do škôlky sa to na moje počudovanie ešte zlepšilo, v škôlke papá bez problémov, doma samozrejme horšie, ale nebráni sa novým jedlám, ktoré doteraz ani len ochutnať nechcela (napr. palacinky, žemlovka ... všetko na sladký spôsob, naučila sa jesť chlebík s džemom, aj niektoré ovocie, ktoré doteraz do pusy nedala - mandarínka, pomaranč). Dúfam, že to pôjde len k lepšiemu. Prajem ti veľa síl (viem, že trpezlivosť už asi dávno pretiekla), nech sa to aj u vás zlepší.

simulienka24
autor
18. jan 2015

@januliku dakujem za príspevok, no nasa nechcela prve prikrmy varene, tak som kupila parkrat tie kupovane zjedla par lyzic a potom uz ani tie kupovane nechcela vobec, presne ako pises vsetko vypluvala alebo hlavou otocila ze nechce ..ked sa naucila chodit tak ked videla ze sa ide jest tak sa skrývala alebo pred jedlom utekala kade lahsie.. ovocie a zeleninu neda do ust max hrozno vycucia stavu z dvoch bobuliek a koniec, mliecne produkty spapa len krupicu to je to na com preziva v noci sme jej v roku zacali davat pocas spanku krupicu aby nieco aspon zjedla a trosku pribrala tak sme sa tesili ked pribrala hoc len 50 gramov, navyse tým ze do roka skoro nic nejedla tak sa len kojila vkuse hoc aj kazdu hodinu a v noci kazdu hodinu a pol..bolo to hrozne chodila som ako zombie, nevyspata unavena a cele dni sme len varili a skusali...nasa mala totiz ako kojenec silny reflux tak skoro vsetko co spapala hned vyvracala preto sme si mysleli ze to moze mat suvis ze tak malo papa ale v 8mesiacoch jej reflux ustupil a aj tak skoro nic nespapala...kupila som aj knihu od Bukovskeho ale uspech nemala tiez len hlavu otacala ani do ust to nedala ani len ochutnat..to ma hneva najviac ked to ani len neochutna...pritom do jedla ju nenutime nedavame jej nasilu snazime sa na to neupozornovat len niekedy sa uz neda ked je napr vecer a viem ze cely den zjedla napr lyzicky niecoho a je nervozna od hladu ale nezje nic nech sa snazime akokolvek, skusali sme vselijake recepty, babky, prababky, tety...kadekto sa zadusal ze on ju donuti zjest nieco a kazdy odisiel naprazdno :( nasa napr sladke jedla ani do ust neda ako buchty, palacinky, je to ozaj hrozne ....a pritom ma stale tolko energie ze na nu uz nestacime beha skace nezastavi sa na ihrisku je najrychlejsia nikde dlho neobsedi ....ja som si pocas tehu pichala fraxiparin a clexane a mala dostala ponarodeni antibiotika lebo bolo podozrenie na infekciu..nakoniec to nebola infekcia ...

januliku
18. jan 2015

@simulienka24 No, tak to mas o dost tazsie, kedze nechce vobec nic. Nechutenstvo este byva pri nedostatku zeleza. Inak nam najviac pomohlo zrusenie toho mlieka, lebo okolo tych 2 rokov to uz bolo take neunosne, ze na ranajky mlieko, to jej vydrzalo az do obeda, z toho dzobla 2-3 lyzicky a viac nechcela, pytala mlieko (samozrejme som dala, aby aspon nieco zjedla), po zobudeni nejaky jogurt a vecer zasa mlieko a este v noci 2x mlieko. Po zruseni flase sa to upravilo, aj ked dzobkala ako taky vtacik, postupne sa to stale zlepsovalo a teraz je to uz ok, aj ked napr. Z obeda zje polovicu zemiaka a taky kusok masa, co ja zjem na jedenkrat, ale ostatne uz papa pekne.

simulienka24
autor
18. jan 2015

@januliku my sme boli aj na testoch zelezo mala hranicne ale este v norme, celiakiu nema, chodili sme na gastro aj pediatriu aj endokrinologiu..proste kade tade a vsetci to uz vzdali...brala aj cebion multi a nepomohlo varim jej aj vlocky koli becku a peritol som odmietla davat malej..no nasa tiez dost ficala na tych krupiciach bola schopna zjest aj pol litra za noc a potom cely den nic ..sladkosti jej nedavam lebo ked zje cokoladu co len kusok tak uz na obed nic nespapa...najhorsie to je ked ideme na navstevu k babkam stokrat im vysvetlim ze nemoze sladke lebo potom nic nezje a stale ju nachytam s niecim sladkym ze niekde uchmatne...to ma teda dost nici...nasa presne tak ak nieco zje tak len tolko co ja zjem na jedno susto a pre nu to je hlavný chod...jedine co ako tak spapa je vianocka s medom a maslom a ta krpica ale varime kadejake aby mala pestru stravu psenovu, vlockovu, bielu, zltu....zdalo sa mi v 2 rokoch ze to bude lepsie ale teraz uz 3 dni znova strajkuje a ja som z nej zufala za cely den len pol parky nevravim ze je to zdrave ale ked dieta nic neda do ust tak jej date hocico a v noci dnes ani tu krupicu uz nepila....

simulienka24
autor
18. jan 2015

@januliku a uzivala si nieco pocas tehotenstva? brala nejake lieky mala v kojeneckom veku alebo po narodeni? ja som si este davala tesne pred tehotenstvom cervarix 3. davku

januliku
18. jan 2015

@simulienka24 Ja ti presne rozumiem. Ten, kto to nezazije na vlastnom dietati, nepochopi. Inak s babkou sme to mali rovnako. A naviac nasej, ked bola mensia, sa po sladkostiach zhorsoval ekzem, takze ja som to babke razne zakazala, hoci sa na mna hneva asi doteraz. Ale aj tak vzdy pre nu nieco vytiahne a ja som potom ta zla, ze nedovolim. U nas plati, ze sladkost dostane, az ked sa pekne naobeduje. A parky tiez papa, vlastne jej davam vsetko, najradsej ma slaninu na male kocky, samozrejme rozok k tomu nezje

januliku
18. jan 2015

@simulienka24 len kyselinu listovu a zelezo, inak nic. Pred porodom mi dali 3 davky atb kvoli infekcii, lebo som mala odtecenu vodu. Mala mala 1x atb v 1,5 roku a az teraz ako zacala chodit do skolky.

simulienka24
autor
18. jan 2015

@januliku aj nasa len ciste parky pecivo vobec je to zvlastne nie? nasa spapa pecivo len tu vianocku ..najlepsie su reci typu nechat vyhladovat dieta..nasa vydrzi proste cely den nic nejest hoc je nervozna ako des ale aj tak nezje nic ....tie dni neznasam..myslela som si co robim zle ale druhe dieta pekne papa je to uzasne strasne sa z toho tesim ..mat doma nejedaka je za 4 deti ... ved ten cas co clovek travi vareni, krmenim, vymyslanim novych jedal...bukovsky pise ze treba 15x ochutnat..ale ked to dieta ani do ust nechce dat...vsade kam sme isli sme museli prioritne mysliet co tam bude cele dni jest a nosit jej osobitne jedlo do rezervy..inak na ekzme si neskusala bambucke maslo? druhorodena mala po narodeni a zmizlo jej to po tom aj indulonu som davala

simulienka24
autor
18. jan 2015

@januliku aj ja som brala maltofer v tehotenstve a listovu som brala v tych tehu tab tiez

igiana
18. jan 2015

@simulienka24 ahoj. A moč jej odoberali na vysetrenie? Nasa nejedla ked mala dlhodobo bezpriznakovy zapal mocovych ciest. Moč jej nepachne?

simulienka24
autor
18. jan 2015

@igiana nie neodoberali myslim ze by nemala dva roky zapal mocovych ciest ak by mala pyelonefritidu mala by teplotu, pozit. tapottement...zvysene leukocyty..to ale ona nemala krvný obraz bol vcelku ok

simulienka24
autor
18. jan 2015

@igiana ako dlho mala vasa bezpriznakovy zapal? viem ze pri tom je to caste to nechutenstvo a byva dokonca jediným priznakom aj teploty nemusia byt ..pravdou je ale za nasa niekdy malo pije takze mava koncentrovany moc ale ako ju donutit?

inull5
18. jan 2015

@simulienka24 ahoj.toto dom zažila s dcérou a poviem ti je to beh na dlhé trate..do roka absolútne nejedla len moje mlieko..zacalo sa to lámať približne v 16 mesiacoch ale aj to bolo par lyžíc..hocičo som jej dala ochutnať.bola mojím prvým babom a v noci bola veľmi často hore a stale som kojila..ako zúfalá som na rady iných kúpila všetko možné..nutrilon kašu som jej striekackou dávala do pusy v kúpeľni vo vani a ona to druhou stranou vypluvala..o chvíľu bude mať 4 roky..a smäd ani hlad akoby necítila..ma 108 cm a 15,5 kila..a stale skáče,lieta..pečivo ani chlieb ani vianocky a podobne nepapa dodnes..syn ma 14 mesiacov a to je papac úplne iný.aj ked nevydrží v stolicke ale spapa isto viac ako dcéra.a aj to vidno 82 cm a 12 kg.no pečivo ani on nemusí.ja ked som videla v obchodoch maminy a deti kľudne sedeli v kociku s rozkom v rucke ticho dom zavidela..no to som ja nikdy nezazila moji len skáču kričia behajú.

inull5
18. jan 2015

@simulienka24 inak ako pises vyššie ani moja vôbec buchty podobne veci.buchty snáď ani nejedla este.mne sa z kupovaneho prikrmu raz povracala lebo som jej strcila asi 4 lyžičky.ovocné výživy vôbec ale ľúbi už teraz melóny aj kiwi.a presne ked sa išlo jesť tak sa schovavala pod stôl ked zbadala že idem s lyzicou tak zatala ústa a hotovo.aj teraz sa stane že ked ju volám jesť tak vymýšľa nech to este vychladne aby natiahla cas a pod.

evka_evka
18. jan 2015

@igiana ahoj.prosim ta ako pachol ten moc pri skrytom zapale?? Moja dcera sice ako tak papa.ale tiez stale beha a skace.len obcas sa mi zda ze moc pachne tak nasladlo..neviem..ale inak je v poriadku.dakujem za odpoved

simulienka24
autor
18. jan 2015

presne akoby som nasu videla nasa ma 11,4kg a skoro tri roky :( a tiez neobsedi rodicia nam na ihrisku vravia ze "nase dieta je zive ale na to vase nestiha "

zuzana76
18. jan 2015

@simulienka24 mala som to iste, druhy syn, prikrm nejedol ziadny, kazdy den som uvarila a on vyplul, ked mal po roku tak zobral na milost banany, denne zjedol 3 banany a to bolo vsetko, potom ryzu, cestoviny, v roku mal asi tak ako tvoja 7 kg, v dvoch asi 10 kg, teraz ma 4,5 roka a ma necelých 15 kg, ale uz papa celkom fajn, da sa povedat, ze takmer vsetko a stale vypytuje papat, takze sa to uplne otocilo, zato syn, co do 2 rokov zjedol vsetko, tak teraz zje maximalne 5 jedal, nie denne, ale cely jeho repertoar obsahuje 5 roznych jedal a to je svetko, takze ono sa to vekom meni.

simulienka24
autor
18. jan 2015

@zuzana76 och tak dufam ze sa nam to vekom zmeni lebo je to neskutocne narocne a bojim sa aj ako to bude v skolke ... ona keby mohla tak by jedla brumikov, pribinacikov, lizatka ale ja jej to nechcem davat lebo potom uz nespapa vobec nic ..som rada ze v tom nie som sama 🙂myslite ze to mohlo nieco vyvolat? to nepapanie? ja som si myslela ci na to nemalo vplyv ze so si pocas tehu musela pichat fraxiparin, clexane a uzivat maltofer...mozno to je len genetika lebo u nas v rodine mame zopar malopapkacov ale nie az take extremy

katrinka8
18. jan 2015

@simulienka24 - ahoj, nečítala som ostatné príspevky, ale môžem Ti povedať, čím sme si my prešli s prvou dcérkou. Tá nám od prvých príkrmov jedla doslova a dopísmena z každého jedla 1 - 5 lyžičiek. Rekord bol, ak ich zjedla 10. Mne sa smiali aj kamošky, čo mali aj o pol roka mladšie deti, tie zjedli aj 5x toľko, čo naša. Toto obdobie trvalo do cca 1,5 roka. Dovtedy sme sa takto trápili, ona ani nepľula, ani nič, proste zaťala zuby a odmietla jesť. Priberala v rámci normy (ja som ju dojčila 27 mesiacov, ale ani toho mlieka bohviekoľko nevypila), tak mi aj pediatrička vravela, že kým nechudne, je to v poriadku. Odmietala ochutnávať nové jedlá, bola ochotná zjesť len asi 10 druhov potravín. Ona ani sladkosti nechcela, proste takmer nič. Celá rodina ma plašila, všetci z toho robili hrozný humbuk, aj krvný obraz sa jej robil, ale všetko mala v norme. Trápili sme sa veľmi, robili sme, čo sa dalo. V zúfalstve som jej púšťala ako blbá Bambuľku a keď ma nevnímala, tak som je šupla tých pár lyžičiek do úst (kým nemala čas zaťať najprv ďasná, neskôr už zúbky). Kto nezažil, nepochopí. Moja sesterka je pediatrička v ČR, keĎ videla množstvo, čo naše dieťa zjedlo v roku (tých 5 lyžičiek), povedala, že také niečo za svoju prax v nemocnici nezažila. Ale že vyzerá zdravo a je v norme, tak sa nemáme trápiť, že dole krkom jej to jedlo nenatisneme, proste musíme sa s tým zmieriť. V tom roku a pol akosi sa to prelomilo a začala trochu viac jesť. Už jej ani nebolo treba mixovať (áno, dovtedy nebola ochotná zjesť na obed niečo, čo nebolo pomixované) a bola ochotná aspoň čo - to jesť. Vekom sa to lepší, ale má obdobia, keď je normálne a keď je málo. Jediné, čo sa zmenilo, je náš prístup. Prestali sme z toho robiť vedu. Snažíme sa, aby jedla zdravo a aby nemala priveľa sladkostí (na ne teda vekom tiež prišla chuť). Proste snaha o vyváženú stravu.
Synček má rok, a v jedení ho máme za odmenu - papá tak celkom primerane. Aj ústa otvára - pre nás radosť 😀 A tiež nás dcérka naučila - keď mu nechutí a zje málo, (dnes ozaj asi 5 lyžičiek na obed), tak z toho nerobíme vedu. Proste mu dnes nechutí, zajtra zje viac😉 Mimochodom, dcérka v roku nemala vari ani 9 kíl, synček má v roku takmer 11...
My sme si tým prešli, ver, nebolo to ľahké. Ale moja rada znie - na slabých papkáčov motivácia neexistuje. Zmier sa s tým, že máš doma dieťa, ktoré nepotrebuje veľa jesť. Ak budeš na to tlačiť, utrápiš seba, ju a a zarábaš jej na problémy s prijímaním potravy. Jediné, čo môžeš, je snažiť sa, aby v tom mále, čo zje, bolo čo najviac toho, čo jej prospieva 😉

wolfie
18. jan 2015

@simulienka24 ahoj, necitala som, co ti pisali ine baby...ale u nas to bolo asi takto. starsia dcerka bola do deviatich mesiacov kojena (resp. som odsavala), v siestich mesiacoch sme zacali s prvymi prikrmami...do osmeho mesiaca som o nej vyhlasovala, ze zje, co nezje ju....potom sa jej zacali prerezavat prve zuby, odvtedy to islo priserne dole vodou, zubky isli jeden za druhym, kazdy si odhoruckovala, odrevala a prestala jest...mohla som sa na hlavu postavit, keby si vedela, ake kombinacie som vymyslala, len aby preboha nieco zjedla...hodinu som pri nej sedela a dostala som do nej ledva 10 lyziciek. kupovane prikrmy? dve lyzicky zjedla a tretiu vyplula...pri jedle mi pravidelne zaspavala v stolicke, strasne sme ju v manzelom klamali, tvarili sme sa, ze jej ideme dat dudel, otvorila usta, rychlo sme jej do ust vopchali lyzicku...len aby sme do nej nieco dostali...co sme sa nabehali po lekaroch, ze preco nechce jest, preco nepribera, nic jej nezistili...v roku nevazila ani 7 kil (mladsia teraz 7-mesacna vazi skoro 7,5 kila, tak si to vies predstavit)...dnes ma 3,5 roka, stale je neuveritelne prieberciva, len tak hocico nezje, ale uz ju neriesim, chces jest, jedz, nechces, nejedz, tvoja vec...velmi pomalicky sa nam rozjedla, zacalo sa to zlepsovat az okolo 1,5 roka, ked si ju svokra zacala bravat na chalupu - tam lietala po zahrade od svitu do mrku, je tam iny vzduch, takze sa tam vzdy riadne nadlavila...takisto pomohlo, ked sme jedli vsetci spolu - videla jest nas, tak si dala aj ona...verim, ze tomu pomohlo aj to, ze tie hnusne zuby konecne vsetky vyliezli von...ona je este k tomu aj strasne zihadlo, vacsinu casu ju vidim rozmazanu, co permanentne len lieta hore dolu, takze aj ak nieco zjedla, okamzite to spalila, bola som z nej na prasky...a stale neje tak, ako by som si zelala, ale ako vravim, uz sa to zlepsilo, uz chvalabohu nevyzera ako somalec, asi rok vyzerala strasne, chuducka, az som sa divila, ze jej kosti nehrkotali. dnes mame problem pre zmenu v tom, ze jej nesmieme davat prilis skoro ranajky...vzdy ich vyvracia, ale zase to ma dedicne, ma to aj neter a dost casto aj manzel...jedava az okolo pol deviatej v skolke

igiana
18. jan 2015

@simulienka24 no neviem presne ako dlho to trvalo bez priznakov, lebo vtedy som netusila co jej je, jedine co si pamatam, ze nechcela papat, iba par lyziciek na obed a uz iba kojenie. Neskor som si vsimla, ze jej hlavne v noci, kedze mala dlhsie pocikanu plienku, pachne moc ako benzin. Vtedy ine priznaky nemala. Dr jej dala atb, par tyzdnov bolo dobre, ale vratilo sa to uz aj s hnisavym vytokom a teplotou, znovu atb. O par dni chytila virus s teplotami, zase tyzden nejedla, iba sa kojila. Pred tyzdnom znovu zapachajuci moc, nepomohli ani vit C, ani brusnice, ani probiotika. Pri infekcii mocovych ciest nechuti detom ani pit, jedine stastie ze pije aspon mm a snazim sa dostat do nej cistu vodu castejsie aspon par glgov z flase z jupika. Dost vychudla, som z toho nestastna. Teraz berie uro vaxom.

igiana
18. jan 2015

@evka_evka pachol jej zo zaciatku nasladlo, neskor ako benzin. Dobre sa to da zistit v noci, ked ma plienku viachodin pocikanu a rano pachne, tak su tam bakterie.

igiana
18. jan 2015

@simulienka24 nemyslim si, ze by injekcie a lieky mali vplyv na jedenie, pichala som si aj pri starsej a ta je baculka, pekne papa. Ja pustim na tablete fiha tralala a rychlo do nej pracem kym sa da. Kedze zje malo, snazim sa mixovat a robim vysokokaloricke napr. ovsenu, psenovu,spaldovu kasu, maso so zemiakom a zeleninou, fazulu, sosovicu, jogurt. Ked ma zaujem o to co jeme my, davam jej aj z toho.

evka_evka
18. jan 2015

@igiana dakujem za odpoved.asi jej dam vysetrit moc..aj ked v noci plienku dlho nema lebo od mala.neznesie mokre na sebe..

simulienka24
autor
18. jan 2015

@katrinka8 ahojky dakujem za prispevok, no ja som to ani nechcela riesi ale riesili to hlavne vsetci okolo a ked boli dni ze zjedla len ozaj tak 3lyzicky za celý den a bola velmi nervozna a uplakana tak som uz musela riesit aj ja a hlavne na nas tlacila pediatricka ze nemoze byt pod 3percentilom ..mala totiz len presne 7kil v roku..davala nam stale nutrini, infatrini drinky a podobne, posielala na gastro..ale casom sme to tiez prestali tak riesit ako kedysi len to cloveka tak trapi, urobila by so pre nu vsetko len nech papa hocico len nech jej chuti 🙂

simulienka24
autor
18. jan 2015

@wolfie presne akoby si moju dcerku popisovala vkuse lieta nezastavi sa a nic nepapa aj my sme ju klamali slubovali ze dosten to a to len nech este spapa aspon jednu lyzicku...a doteraz papa len pir rozpravkach ked sa niekedy zabudne tak jej supnem lyzicku ale ked sa jej nepaci vypluje ..je to presne to iste tiez len 7kil v roku a aj to nevie ci nie len 6900gr ...a nieco si uzivala pocas tehotenstva? alebo mala ponarodeni? maltofer si neuzivala? lebo zatial kazda co pisala tak uzivala maltofer v tehu..inak mala nema ziadne problemy zdravotne?

simulienka24
autor
18. jan 2015

@igiana tak to ma mrzi ze mala je tak chorucka..no nasej smrdi za amonikamom moc lebo ked este mala latkove plienky a nevyplachla som ju az po chvili tak to bolo citit 🙂

wolfie
18. jan 2015

@simulienka24 nie, maltofer som neuzivala, iba nejake tehu vitaminy tusim, vlastne az doteraz som nevedela, na co je maltofer urceny...dcerka ma dlhodobo znizenu imunitu, casto byva prechladnuta, isty cas mala nizku hladinu zeleza, inak nic...ani ona nic neuzivala po narodeni, ja to pripisujem tym zubom...svokra tvrdi, ze u nich papa dobre, ale tak jasne, ked je cely den ako z divych vajec, u nas taka nie je...takisto to moze byt aj povahou, hovorim, doteraz vie robit drahoty, obcas jej dam na stol obed, ona ho trochu pomrvi, zje mozno jednu lyzicku a ide si po svojom...malokedy zje celu porciu a to jej davam fakt male porcie, lenze uz sa nad tym odmietam trapit, chuda nie je, praveze uz kupujem oblecenie na o rok starsie deti, ale v roku nosila oblecenie pre 3-mesacne babatka

igiana
18. jan 2015

@simulienka24 skus ho dat vysetrit pre istotu

@evka_evka skus najprv nechat tu plienku co ju v noci prebalis niekde polozenu zopar hodin a ak nebude pachnut tak podla mna nemusis ist.

kikuleenka
18. jan 2015

Nasa Hanka teraz bude mat 2 roky a vazi cca 9,5 kg (momentalne zrejme aj schudla, lebo horuckovala, zvracala, hnackovala a odmietala uplne jest cely tyzden - asi rotavirus). Ja uz vlastne ani nemotivujem, proste ponuknem, ak nechce, tak odlozim, ona si nakoniec aj tak vypyta, ked uz je naozaj hladna. Horsie je, ze ma intoleranciu laktozy, takze aj pestrost stravy je obmedzena. Na druhej strane, vsetko mame 100% doma pripravene, nedavam jej skoro nic kupovane, lebo v mnozstve polotovarov ci hotovych detskych prikrmov ci keksov je laktoza. Je sledovana na gastroenterologii, kedze vsak pomaly rastie a pribera, zatial sa to nijako neriesi (co som rada). Inak, mame kamaratov s rovnako starym dietatom a to nie je ani o nic aktivnejsie (skor pasivnejsie) ako nasa Hanka, zje toho oooovela viac a aj tak vazia takmer rovnako 🙂
Nejedla vela, ani ked bola iba na mlieku. Od 4. mesiaca je kvoli intolerancii na umelom bezlaktozovom, ked tabulky hovorili, ze by mala vypit 8x 200 ml, ona pila 9x 60 ml...
Mava obdobia, kedy celkom pekne je - ranajky, obed, olovrant, dalsi olovrant, vecera, no trva to vzdy par dni (myslim, ze to su aj tie obdobia, kedy zretelne narastie) a potom sa zase trapim a 50% navareneho bud vyhadzujem alebo dojedam (a tak aj potom vyzeram)...
Obliekame veci na cca 1 rok.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli