Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dlhodobé odkašliavanie

ludka707
30. apr 2016

Ahojte dievčatá, chcela by som sa opýtať, či nemáte niektorá skúsenosť... Prešla som hádam všetky diskusie a nenašla som nič podobné, tak sa skúsim takto opýtať. Dcéra 3r minulý mesiac prechladla tak ako my všetci naraz doma. Boli sme v Tatrách a tam nás chytil neskutočný horský severák celodenný a z toho sme všetci tak trochu poprechládali. U nej to začalo klasika hned na druhý deň soplíkmi a po pár dňoch sa pridal kašel. Ale nič hrozné. Aj kašel mala v podstate produktívny, občasný. Len jej to akosi vôbec neprechádza. U lekárky sme boli už 3x, stále s tým, že je v poriadku, žiaden zápal, po 2 týždňoch sa nám podarilo konečne tečenie z nosa zastaviť (všetko jej to zatekalo dole)ale stále jej ostáva už skoro mesiac také akoby pochrchlivanie a nejak nám na to nezaberajú alebo resp nezastavili doteraz bežné sirupy. Brala mucosolvan, solmucol, teraz má na predpis Erdomed a Zenaro (antihistaminika) ale ona v podstate v priebehu dňa stále robí také to ehmehm, ehmehmehm, vlhko. Neviem ako by som to presnejšie popísala. Nechytajú ju žiadne záchvaty kašla, v noci aj na obed spí bez problémov celú noc, kludne, nekašle, Ale v priebehu dňa si tak odchrchliva (ako ked vám niečo uviazne v krku a potrebujete to odkašlať). Dnes sme len boli vonku, bicyklovala sa, tak ju to pri tom občas chytilo, ako sa zadýchala tak sa trochu rozkašlala. Niekedy až na nej vidím ako tie hlieny následne ešte aj prežúva a prehltne, nedarí sa mi aby to vyplúvala 😒 Krv jej doktorka nebrala. Robila len výter z nosa ale nemáme ešte výsledok, dýchanie má čisté. ATB sme nebrali, pretože je bez zápalov. Neviem už čo na to, aby jej to konečne prestalo a príde mi, že už to je dosť dlho. Máte niekto skúsenosti? neviete čo s tým?
PS: pred 3 mesiacmi začala chodiť do školky a už dvakrát sme si prešli laryngitídou, toto je tretíkrát, čo je chorá ale začalo to tými Tatrami. Ja som bola tiež u doktorky, zobrala mi krv, CRP aj ASLO v norme, len som mala trochu zvýšené leukocyty, tak že nejaký zápal tam mám, ale nie vysoké hodnoty, takže nie sú nutné ATB, moje výtery tiež ešte nie sú hotové. Ale mne už nádcha, zatekanie a aj kašel prešli. Jej stále to odchrchliavanie nie....

edn
1. máj 2016

ja mam to iste a na plucnom mi povedali, ze to je alergia.. tiez mi to zacalo chorobou a odvtedy to mam stale.. ale treba urcite vysetrenia.. otravovala by som dr aby vas niekam poslala.. ale moja mala zacala chodit do skolky od januara a ta ma zase stale zavaleny nostek a tiez mi dr stale tvrdi, ze to je ok, ze jej nic nie je..

ludka707
autor
1. máj 2016

@edn a aj vám robili alergo vyšetrenia a potvrdili vám ju?prípadne na čo? pretože nevidím na nej žiadne iné príznaky alergie, ani svrbenie nosa, očí, slzenie...atd

maris5
1. máj 2016

Hmm, moj brat 40 rokov bol lieceni na astmu. Pchali do neho uz fukatka s kortikoidmi a furt kaslal. Take pokaslievanie. Potom konecne zistili, ze nema astmu ale reflux. Cize sa mu ta " zapadka" na zaciatku zaludka nezatvarala uple a kyselina stupala hore. Kyselinu necitil (cize to nemal tak ako ked ta pali zaha, a vies o tom), len pokaslieval.

ludka707
autor
1. máj 2016

@maris5 fuuu, prvýkrát počujem o refluxe u starších, ako u novorodencov... dcéra reflux nemala ked sa narodila 😨

edn
1. máj 2016

@ludka707 nie, na alergo som nebola, lebo mam dve male deti, takze nejak nie je cas.. ale som si ista, ze mam alergiu minimalne na plesne a na repku olejku.. priznaky som tiez ziadne nemala.. obcas mavam sopel vacsinou rano, ale vtedy mi nebolo vobec nic.. len mi v noci pozatekalo a ja som teda rano najviac kaslala..ale tiez ziadne svrbenie ani nic..

0silvia0
1. máj 2016

@ludka707 no moja dcéra má presne toto isté, neustále pokašliavanie, ktoré začalo chorobou, teraz do toho chytila zase nádchu a pokašliavanie pokračuje, idem s tým zajtra k lekárke, už mi to pokašliavanie trhá uši... tiež jej robila len výtery a tie mala negatívne, takže to bude buď alergia alebo niečo iné, uvidíme...

gabkostanka
1. máj 2016

@ludka707 pri viac ako 3 tyzdnovom kaslani odber krvi na mykoplazmy, chlamidie a cierny kasel. my sme mali mykoplazmy minulu jar, najskor ja a potom aj starsi syn.

0silvia0
1. máj 2016

@gabkostanka aká bola liečba? atb?

gabkostanka
1. máj 2016

@0silvia0 synovi klacid dlhodobo ho bral a mne tiez nejake atb

buba08
1. máj 2016

@maris5 ahoj, prosím ta a ako mu liečili reflux, pomohla liečba a prestal pokasliavat?

0silvia0
1. máj 2016

@gabkostanka aj pri mykoplazmách je kašel taký nijaký, len také pokašliavanie? Ja som myslela, že pri mykoplazmách je kašeľ silnejší, dusivejší hlavne v noci...

maris5
1. máj 2016

@buba08 ahoj, bol na operacnom zakroku, kde mu to opravili. Rok trvalo kym sa dal po operacii dokopy. Teraz uz je dobre, ale niektore potraviny, ktore mu robia zle nejedava.

buba08
1. máj 2016

@maris5 coze, rok sa dával dokopy? Uff, riadne dlho. Čiže liekmi sa to neupravilo, preto pristúpili na operáciu?

lusiena
1. máj 2016

dcéra, keď mala 5 - 6 rokov, tiež podobne pokašliavala, opakovalo sa to dva roky po sebe v období apríl máj, bolo to, akoby jej niečo stále v hrdle vadilo, ale len počas dňa... detská lekárka nezistila nič, poslali nás na testy na alergológiu, testovali všetko - alergie na jedlo, pele, roztoče, atď..., aj reflux, zisťovali objem pľúc, prípadný nábeh na astmu, robili to dva roky po sebe, nezistili nič, teda zistili, že žiaden problém nemá a potom to aj samé vymizlo... pritom chorá je raz za dva roky, aj to len bežné nachladnutie, antibiotiká nebrala 4 roky /má 12/

janinah
1. máj 2016

Toto robí môj syn...ehm-ehm-ehm....liali sme doň sirupy a lieky a nič...výsledok- alergia na roztoče,plesne a iné..choďte na alergologiu

danielahamar
1. máj 2016

Podla mna ma reflux.

ludka707
autor
1. máj 2016

@danielahamar a môže vyvolať reflux nachladnutie? dovtedy nič...
mňa ale napadla dnes jedna vec, ktorú som si po pravde uvedomila skutočne až dnes. ono chvílku pred tým, ako sme šli do tých Tatier, tiež to môže byť tak mesiac dozadu, ona sa občas posťažovala na bruško. Ale nebolo to nič také, že by mala hnačky, zvracanie, nevyhádzala sa, proste žiadna reakcia, skrátka občas povedala, bruško, chytila sa a akoby za 10 sekúnd na to zabudla a fungovala dalej. stalo sa to bud po škôlke, ked som prišla pre ňu, hned po naobedovaní, lebo chodí len doobeda alebo niekedy večer, ked vypila kakao, resp kašu.... či to skutočne nemôže súvisieť s trávením, pokašliavanie, či s mliekom...doteraz nikdy problém nebol. Ale je pravda, že ona je veľmi na mlieko, denne vypije liter + ostatné mliečne výrobky, maslo, jogurty, syry...ale začalo to, ako začala chodiť do školky. A ked som jej teraz v pondelok, ked nám doktorka dala Erdomed a antihistaminiká vysadila aj mlieko a nahradila ho ryžovým, mandlovým, ovseným, až teraz po niekoľkých dňoch som si všimla, či aj to nemohla byť príčina kašla, lebo je slabší ako pred týždňom, resp. menejkrát si odkašle a ani raz sa mi neposťažovala na bruško... skutočne mi to až dnes došlo. Zajtra poviem doktorke

maris5
1. máj 2016

@buba08 lieky mal len kym nebol na operacii a potom nejaky cas po operacii. Tento stav sa musi riesit operacne. Kyselina nema co robit v pazeraku, inak dochadza k zmenam, cize k rakovine. Ked zistil co mu v skutocnosti je, tak si myslel, ze po tych rokoch to uz bude mat aj vaznejsie nasledky.

ludka707
autor
1. máj 2016

@0silvia0 daj zajtra vedieť, ako ste dopadli a čo vám dr povedala, ideme aj my

0silvia0
2. máj 2016

@ludka707 tak pediatrička nás poslala na orl, absolvovali sme röntgen dutín a pľúc, toto všetko je ok. Zajtra ráno ideme na odbery krvi na chlamýdie, mykoplazmy atď. Na alergológiu/imunológiu nás objednali až na jún.
Pán doktor na orl poradil kúpiť na takýto suchý pokašliavací kašeľ pastilky obsahujúce vincentku, tak zajtra idem kúpiť, dnes som už nemala na to nervy...
A vy ste ako dopadli?

ludka707
autor
2. máj 2016

@0silvia0 no my vôbec nijak. moje výtery ukázali streptokoka, tak atb a malej výtery boli negatívne, takže to uzavrela s tým, že jej nič nie je a mám ju nechať odkašľať si hlien, čo má v sebe, že má dobrý produktívny kašel. A ak jej ani po čase neprejde, máme prísť a potom nás pošle na nejaké vyšetrenia 😒 takže sme vôbec nijak nepochodili. Ona ale nemá suché ale vlhké pokašliavanie, párkrát do dňa. Už sa s tou doktorkou ani nedá baviť. Ked jej niečo poviem, díva sa už na mňa ako na paranoidnú hysterku. Takže takto nijak sme nepochodili 😖

0silvia0
2. máj 2016

@ludka707 hm... moja dcéra má skôr suchý kašeľ, toto som kedysi absolvovala so synom, všetky odbery, výtery, atb., imunologické vyšetrenia, ale aj tak sa to uzatvorilo ako syndróm dráždivého kašľa a po roku samo prešlo, takže tak...

gabkostanka
2. máj 2016

@0silvia0 nemali sme ho nejaky silny, bol dusivy, nie casty a dlho trval

0silvia0
2. máj 2016

@gabkostanka Ďakujem za odpoveď, tak uvidím, čo sa nájde v dcérinich výsledkoch...

ludka707
autor
2. máj 2016

@0silvia0 no ved sama už som z toho celá taká otupelá, že už ani nerozoznám či kašle viac alebo menej. povedala by som, že oproti minulému týždnu menej. Aj moja mama to tvrdí, tá ju teda napr týždeň nevidela...tak ok, ked si lekárka myslí, že jej nič nie je a nikam nás nechce posielať, tak to nechám zatial tak. ked si párkrát za deň odchrchle, tak to nie je taká hrôza. dýchanie čisté, aj ja ju doma občas počúvam, zápaly žiadne, výtery negatívne, nádcha prešla konečne, tak hádam prejde aj toto. Možno sú to skutočne len dozvuky z choroby a zbytkové hlieny. uvidím časom. Snád aj u vás to tak bude

gabkostanka
2. máj 2016

@0silvia0 drzim palce, nech sa to vyriesi 😉

danielahamar
2. máj 2016

Pytaj papier na gastro.

alexwarring
3. máj 2016

@ludka707 Ahoj Ludka, ja som zvykla tiez casto takto odkasliavat, ale som alergik od malicka. Mne to najcastejsie zvyknu robit spominane hlieny, ktore si vravela, ze dcerke stale zatekaju... mne osobne sa nos bud upcha a odupcha ho az sprej alebo mi to vsetko steka, v oboch pripadoch sa normalne vysmrkam len pri chorobe alebo zime ci zatazi. Este by si sa mohla pytat na krcne, nech jej pozru nosne mandle, moze mat aj z toho.

ludka707
autor
16. máj 2016

@0silvia0 ahoj, prosím ťa, chcem sa opýtať, či už ste prišli na to, z čoho to bolo.... my stále nie :( zajtra sa chystám zas k dr ale už sa nenechám odbiť a budem žiadať všetky vyšetrenia

0silvia0
16. máj 2016

@ludka707 volala som dnes lekárke, ako dopadli odbery. Povedala, že má z krvi zistiteľnú silnú alergiu a taktiež sú tam pozitívne mykoplazmy... Takže ideme riešiť na imunológiu, sme tam objednané síce na jún, ale musím tam zbehnúť, nech nás objednajú skôr...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli