Dlhodobo zvýšená teplota u detí. Máte s ňou skúsenosť?

mirka2710
29. jan 2009

Ahojte.
Moj Tomasko ma uz viac ako dva mesiace stale zvysenu teplotu (37,2). Niekedy v novembri bol chory a ked vyzdravel, teplota neklesla. Doktorka vravela, ze sa to niekedy stava a trva aj niekolko tyzdnov, kym sa dostane do normalu. Nakolko to trvalo uz velmi dlho, urobili mu testy mocu a aj krvne testy. Vsetko je v poriadku, akurat sa ukazala znizena imunita. Nasadili mu Ribomunyl a dnes ako ho berie treti den mu vybehla teplota na 38,9. Ziadne ine priznaky choroby nema. Nemate s tym niekto skusenost?

sorciera24
8. feb 2011

@samulko1 a co ti teda dr. dala ako diagnozu,ak to teda nie je z ockovania?....z coho ma teda tie horucky...a 4 dni...preboha!!!nieco mu musi byt!!!
tu na sukl si najdes formular...:
http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/hlaseni...

samulko1
8. feb 2011

no dr povedala že asi dáka viróza, a kedže jej idú aj zuby tak vraj jedno z druhým...inak ja mám dobrú pediatričku, len ona zrejme tiež netuší čo to je..

samulko1
8. feb 2011

@sorciera24 a ďakujem ti za link 🙂

sorciera24
8. feb 2011

@samulko1 zrejme, co jej nevidi do hrdla?....vsak vidi,ci je zapalene, ci nie.....nasa automaticky pri takych horuckach berie aj moc!!!ci nejde o zapal mocovych ciest.....
nemas zac, ja totiz po mnohych skusenostiach moc doktorom neverim...radsej sebe 😉

samulko1
8. feb 2011

@sorciera24 no nám vždy spraví crp či môže mať zápal v tele a to by ukázalo aj zápal močových ciest alebo obličiek..teda si myslím...ale už som kludnejšia dnes zatial iba 37,1

sorciera24
8. feb 2011

@samulko1 aha, no alebo crp...tak aspon to...tak to podla mna bolo z ockovania...drzte sa....

bohca77
10. feb 2011

Ahojte, nevíte někdo, když se měří dítěti teplota v ústech (dudlíkový teploměr), jestli se taky odečítá 0,5 stupně jako při měření v konečníku?? Diky.

xlucia
10. feb 2011

@bohca77 nie som si ista, ale myslim ze sa odcita. ved ho chyt na zatylku. ak tam nie je horuci, tak teplotu nema

bohca77
10. feb 2011

@xlucia on ji urcite ma, jen nevím, jestli 38,4 co je na dudlíku nebo o 0,5 míň. koupila jsem to schválně, abych ho nemusela budit a vyslíkat z pyžama, no stejně ho dnes v noci zábaly neminou :(

xlucia
10. feb 2011

@bohca77 no ak by sa aj neodcitalo, tak do 38,5 ak nema krce, zachvaty a pod. proste chova sa normalne, a hlavne PIJE, tak by som teplotu nezrazala, ved nech telo bojuje
inak je OK?

bohca77
10. feb 2011

@xlucia ve 20hod měl 39, dala jsem mu sirup, teď spí a na dudlíku je tohle. asi to moc nezabralo.... tak nevím, bojím se jít spat a nemít to pod kontrolou....

xlucia
10. feb 2011

@bohca77 hlavne sa upokoj. je zname ze detom do polnoci teplota stupa.... spi niekde s tebou?

bohca77
10. feb 2011

@xlucia jojo, budu spat s ním v pokoji. no spíš se pokusím spát... 😒

xlucia
10. feb 2011

@bohca77 tak chod kludne spat, teraz je vela chripky, aj tam u vas, pri virovych ochoreniach mavaju deti teplotu
daj si kposteli nieco na pitie pre seba, pre neho, nieco na teplotu, a bude dobre uvidis. po 4 hodinach mozes striedat panadol s brufenom

bohca77
10. feb 2011

@xlucia no jo, chytnul to chudák ode mě, tento týden je ve znamení chřipky, skáče z jednoho na druhýho...o půlnoci ho vzbudím, změřím a uvidím.

xlucia
10. feb 2011

@bohca77 vobec ho nebud. je to zbytocne. ak bude kludne spat a pokojne dychat a nebude na dotyk horuci, tak ho nechaj spinkat, nech si oddychne. normalne mu daj ruku na zatylok, na hrudnik, nesmie byt horuci. iba ak bude na zatylku horuci, tak mu presne zmeraj teplotu. a prichystaj si nieco na prezlecenie. mozno od unavy zaspi tak tuho ze sa spoti
prajem dobru noc. a neboj sa, nie je to uz babetko. keby nieco, zobudi ta aj sam

bohca77
10. feb 2011

@xlucia díky, není to porvé, ale stejně mě to pokaždý znervózňuje!

hobit
29. mar 2011

ahojte, som rada, ze som nasla tuto temu...uz vyse mesiaca mame zvysene teploty, merane vecer 37-37,5....neviem povedat ci su dosledkom ockovania, kedze den po 2. ockovani sme ochoreli a odvtedy su tie teploty...v piatok brala doktorka malemu krv, mame skoro nulovu imunitu a povedala, ze do roka sa s tym neda nic robit, potom mu test zopakuje a ak bude vysledok opat zly, posle nas na alergologiu...mate niekto podobnu skusenost?

xlucia
29. mar 2011

@bohca77 ahoj. ako ste vtedy dopadli?

xlucia
29. mar 2011

@hobit ahoj. k teme, nenapisala si ako ti maly ochorel, co mu bolo, ake mal ockovanie atd. mimo temy, som na materskej vyse 4 roky a doteraz nehovorim ochoreli sme, mame nulovu imunitu. nerozumiem tomu, preco mnozne cislo. moj muz ked mi zahlasil ze pokakali sme sa, tak som sa ho opytala ci priniesiem plienku obom...

hobit
29. mar 2011

@xlucia mimo temu, prepac, budem si davat pozor na vyjadrovanie...k teme, islo ockovanie hexa + prevenar, 2. davka, den potom nas niekto nakazil pravdepodobne chripkou, boli sme chori vsetci traja, maly, ja aj manzel, odvtedy su teploty..

xlucia
29. mar 2011

@hobit no mne sa neospravedlnuj, mne to nevadi, len to nechapem. u vas sa to nejako zle vyvrbilo. davaj mu probiotika a u dr. by som ziadala krvnu kopletku, kedze je este taky malinky. a inak este par dni trpelivost, teraz sa to pocasie menlive, virusovych ochoreni je strasne vela

hobit
29. mar 2011

@xlucia to clovek robi nejako podvedome....probiotika ma od narodenia, kvoli problemom s bruskom a kompletka bola spravena, len ta imunita tam vyskocila a trochu menej zeleza

nellina
29. mar 2011

@hobit podla mojho nazoru, dr.reakcia, ze do roka sa stym neda nic robit, nie je pravdiva...ockovanie samo o sebe velmi naburava imunitu a ak do toho vsetkeho este chripka tak malicke telicko si s tym vsetkym nevie poradit..urcite treba podporovat imunitu vit.C v zvysenych davkach Csalts je idealny pre tak male deti, staci zamiesat do vody, kase atd..
Tie testy Vam robila vasa pediatricka, alebo Vas poslala priamo na nejake odborne vysetrenia do alergo-imunologickej amb.? Dalsia vec velmi dolezita, urcite treba stopnut dalsie ockovania, ak maly nie je v poriadku po zdravotnej stranke na 100% ockovanie moze sposobit kontraindikaciu..

hobit
30. mar 2011

@nellina dakujem, to Ccko kupim v lekarni? V akych davkach mu to davat? Mam kupene Ccko v prasku z DMka, to nie je dobre?
testy nam robila pediatricka, povedala, ze stymi vysledkami by nas poslala do alergo-imuno ambulancie, ale ze oni taketo male deti ani neberu, az od roka - roka a pol...
v piatok by mal dostat 3. davku Rotatequ, ale nedam mu to teda

sorciera24
30. mar 2011

@hobit ja mam podobnu skusenost, maly po 2.ockovani dostal teplotu a ta mu uz neklesla, uz vyse roka ma vov ecernych hodinach 37,2-3.....my uz sme absolvovali imunologiu, kde ma vsetko negativne podla najnovsieho, iba protilatky ...imunoglobulin je dlhodobo znizeny...vraj do 2 rokov je to normalne, ekdze sa imunitny system buduje....je to zvlastne, ze ho ma nizky a chory bol raz!!!...vobec nebyva chory.......ja od vtedy neockujem.....lebo ak sa imunita len vyvija, urcite mu ju nebudem naburavat takym velkym zasahom, akym je ockovanie.....v konecnom dosledku vlastne doktori na nic neprisli a uzavreli to ako normalny stav... 😖 ani nic ine som od dr. necakala.....bohuzial...

nellina
30. mar 2011

@hobit to z DM-ky je dobre len je kysle (pridanim trosku sody bikarbony spravis z neho zasadite). Ja si objednavam toto http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_... je zasadite takze mala ani nevie ze som jej to primiesala do napoja..ja som ho tiez malej zacala davat ked mala cca 6-7mes.s postupnym zvcysovanim davok..zo zaciatku som rozlozila pocas dna 250mg s postupom casu som davky zvysovala..ak dojcis je dobre aby si C-cko uzivala aj ty.. ohladne C-cka by Ti urcite vedel velmi dobre poradit Petot..vid forum tu https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

mne tiez nasa dr.tvrdila, ze na kramaroch v imuno-alergo beru deti az od roka, no vydupala som si vysetrenie a zobrali nas bez problemov..sorciera24 ma pravdu ze imunita sa vyvija a ockovanie je velmi velky zasah do organizmu, no dr.to vobec neberu na vedomie a ockuju hlava nehlava, namiesto toho aby k ockovaniu pristupovali individualne..

@sorciera24
@sorciera24
@sorciera24

nellina
30. mar 2011

@sorciera24 prepac, mala si naklikala tvoj nick 🙂

hobit
30. mar 2011

@sorciera24
@nellina tak ten Rotateq urcite v piatok nedam....ja mu to Ccko davam do presni domacej jablkovej vyzivky a v pohode...skusim si vydupat tu alergo-imunologiu u doktorky, snad budem uspesna...dnes som bola aj v lekarni, zajtra mam volat homeopatke odtial, pojde sa s nou poradit a maleho ukazat, mozno aj to pomoze...

nellina
30. mar 2011

@hobit drzim palce a skore uzdravenie.. 😉