Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dlhodobý opuch nosnej sliznice

lenka_21
17. okt 2015

Ahojte kocky, pozerala som aj predchadzajuce diskusie, ale nenasla som odpoved na vsetky moje otazky 🙂 Mam dve 3 rocne deticky, viac ako 3 mesiace zapasime s roznymi chorobami...angina, sarlachova angina, rozne nachladnutia a pod....ved to poznate. ☹ Dlhodobo nas vsak trapi opuch sliznice. Povodne sme to riesili prirodnou cestou - inhalacie, zvlhcovanie, morska voda. Kedze to neusupovalo vyhladali sme lekara. Nas najvacsi problem prichadza v noci, ked sa deti hrozne dusia, nevedia dychat... Co mi vsak tiez nedava zmysel je ten, ze mala ma stekavy drazdivy kasel a maly ma nieco ako prieduskovy kasel (tiez je drazdivy, lenze uplne iny ako ho ma mala). Bola som viackrat u lekarky, lebo ten kasel sa mi nepozdava, ale vsetci tvrdia, ze je to kasel zo zatekajucich hlienov 😕 😕 😕 Mala cez den vobec nekasle, lenze maly ano. Ked ideme na chvilku von a niekto ho pocuje kaslat hned na nas zazeraju a komentare, ze take chore dieta niema co vonku robit a pod. neriesim 😒 😖 Mne sa ten jeho kasel tiez nepaci, x krat som bola u lekarky (vysetrovala ho aj detska imunoalergologicka) a obidve ma presviedcaju, ze je to kasel len zo zatekajucich hlienov...
Stery - obidvom potvrdili zlateho stafylokoka, z liekov vybrali Trifed, Aerius, skusali sme aj Fenistil. Z kvapiek do nosa Dex, Allergodil a teraz maju Stafal. Boli sme aj na alergologickom vysetreni a lekarka ma podozrenie, ze prekonali virusovu mononukleozu. Cakame na vysledky testov, zatial im nasadila Isoprinosin. Mame za sebou aj usno-nosno- krcne vysetrenie.
Suma sumarom, nech robime co robime nic sa im zatial nezlepsuje...ani o malicky kusok. Ten kasel je vycerpavajuci pre nich, lenze my sme uz z toho tiez vycerpani. Momentalne fungujeme oddelenie, jednu noc spi s nimi manzel a v noci zasahuje, druhu zasa ja, aby sme sa aspon kazdy druhy den ako tak vyspali kedze musime chodit do prace. Deti sme zatial odhlasili zo skolky, su doma, lebo lekar nedoporucoval zatial skolku....to nas aj mrzi, lebo paradoxne im sa v skolke pacilo a stale sa do nej pytaju....
Hladam niekoho, spriazdenu dusu, ktora presla niecim podobnym...ak je tu niekto co vie poradit tak sem s tym...sme uz s mm mierne zufali a nevieme co dalej robit...

8291
17. okt 2015

No máš to fakt ťažkééé,mne sa tiež nevidí suchy kašeľ so zatekajucich hlienov.som myslela že imunoalrgolog povie k tomu viac.neuvažovali nad astmou?

lenka_21
autor
17. okt 2015

Ahoj, mne sa prave nepaci ten prieduskovy...je sice drazdivy, ale nie suchy 😎 Zatial zobrala kopec krvi na testy a po vysledkoch nas objedna znova. Viem, ze nie su vazne chore, akurat je to pre nich aj nas dost vycerpavajuce... ☹ Stale dychaju ustami, nie nosom takze aj sliznica v ustach sa im vysusuje... Preto hladam niekoho ci si presiel podobnym popr.nejake dobre rady...
A inac mala brala mesiac bronchovaxo, teraz ma Isoprinosin a uz opat teplotuje...hmmm....

katrin21
17. okt 2015

@lenka_21 minule som citala, alebo pocula(?) uz neviem, mudry clanok, kde povedali jednnu mudru vec ohladne kvapiek do nosa s morskou vodou....
Ked sa kupete v mori, aku mate potom kožu? suchu, ale ze strasne... stahuje to, vysusuje...
a ked si to davate do nosa, alebo detom, lebo vsade z reklaamy na vas krici, ake je to prrriiiiiirodneeee a ako sa to moze aj dlhodobo.. taak co na to taka sliznica, ktora potrebuje byt prirodzene zvlhcovana?
Hm.... no odpoved je asi logicka....takze kvapky by som uz nedavala...
kasel je vlastne obranna reakcia organizmu.... nieco mu vadi.... prach? ( kedze vacsinou v noci kasle).. alebo nieco ine... alebo nieco v strave, alebo je tam bakteria, bacil, virus...
skus zvlhčovať vzduch v miestnostiach.... aku mate vlhkost v dome?

Osobne ti odporucaam Biorezonnaciu.. ZAPPER, plazmovy generator, alebo Diacom, alebo BIOHARMONIU, kde maju BICOM avedie ju lekar... pobocky najdes na nete... najblizsiu mas asi v NR:. tam najdes asi najlepsie a dlhodobe riesenie problemov...

lenka_21
autor
18. okt 2015

@katrin21 ahoj, dik za radu. Morsku vodu pouzivame iba raz denne a aj to rano...mame to odskusane, vtedy sa im pekne uvolnia hlieny a viem im dobre odsat nos. Nam kazdy odporuca inhalator, lenze tiez mam pocit, ze im tu sliznicu vysusuje. Vlhkost v dome mame Ok, zvlhcovac pouzivame, ale teraz za posledne dni som si vsimla, ze im robi lepsie teply vzduch - ked zakurime tak spia lepsie aj menej kaslu 😕
Tu Bioharmoniu som uz raz pozerala, dobry tip, idem pozriet a skusim nas objednat...
Ten prach, neviem co viac spravit, mam pani co upratuje 2xdo tyzdna, mame vysavac aj na mokre vysavanie... Sme relativne alternativne ladeni, lenze stav sa im natolko zhorsil, ze sme radsej vyhladali aj lekarsku pomoc, aby sme mali istotu, ze nic neprehliadame.
Riesila som aj psychicku stranku, ale ani tu nemame velke zmeny, do prace chodim davno, ano zacali so skolkou, lenze oni sa do nej same pytaju...u nas je casto prave opacny plac ked pocuju, ze nejdu tak rev, ze oni chcu ist 😉 Dokopy tam boli asi 3 dni...

katrin21
18. okt 2015

psychicka stranka je tiez na zvaženie.. kašel - niekto na mna kašle.. alebo ma dieta taky pocit..kasle sa na jeho pocity, potreby? ( mozno len ono ma taky pocit, chapes...), treba zisti, ze co to moze byt.... sledovat dieta, jeho reakcie a co kedy ako spracovava, ako reaguje.... kasel moze byt aj , ze ho nieco " dusi".. cokolvek. mozno rodic si to ani neuvedomuje...
hlieny su zadržane slzy.. aj sople....

pozri toto http://baricak.blog.sme.sk/c/387030/nepocuju-sa...

8291
18. okt 2015

@lenka_21 ešte je na zvaženie alergia na chlad,teraz veľmi bežná.pretoze ak sa citia lepšie v teplejsom prostredí a vonku sa to zhorsuje,tak je aj táto možnosť.a mi používané tiež morskú vodu physiomer a malej krásne povytekaju sopliská odsavacku sme asi raz použili

janinah
18. okt 2015

vymeniť lekárov.....a hľadať príčinu,ešte raz alergolog,a pneumolog

katrin21
18. okt 2015

@8291 pri stalom pouzivani kvapiek, akychkolvek, sa dopraacujete k tomu, ze sliznica strati prirodzenu schopnost sa zvlhcovať a odpuchať.. nasledok? zavislost na kvapkach, inak neprijemne pocity a riesenie je len laserove vypalenie celej sliznice, ktore nechcite vediet, ake je neprijemne a bolestive....
skuste radsej pricinu hladat, preco sliznica puchne.... je to obranny mechanizmus tela..
Alergia na chlad sa prejavuje skor na koži, zacervenanim, suchou kožou.. neviem, sliznice podla mna moc nie a uz vobec nie kasel..

bohuzial, klasicka medicina, ani alergolog, nie vzdy najdu pricinu.. treba skusit alterntivy...

8291
18. okt 2015

@katrin21 ved ja som nepisála ze treba stále pláchat to vôbec nie a je mi jasne že vzniká závislosť na kvapkach do nosa a poznam takú osobu ktorá sa bez nich ani z domu nepohne.ale naša krpata ked ma plný nos tak jej phydimer veľmi pomohol co bolo za 15 mesiacov asi tri krát.a alergia na chlad ma priznaky stáleho sucheho niekedy aj vlhkeho kašla,dráždiveho kasla ked je pacient vystaveny alergenu,samozrejme ze jeden pac.moze mať vyrazku druhy zasa kašeľ tretí extrémne suchu kožu....niekedy je to boj s veternymi mlynmi😖pokiaľ sa im priznaky zhorsuju vonku a keď je doma chladnejšie a v teplom prostredí je detičkach lepšie tak treba myslieť aj na chladovu alergiu.zmenila by som imuno alergologa a samozrejme návšteva pneumologa

katrin21
18. okt 2015

@8291 pokial kasel nejde od priedusiek a pluc, tak pneumolog moc nevyriesi.,,, max chlamydie a mykoplazmy moze zistit, nic ine, alebo spravit RTG preventivne... ale toto mi skor pripada na horne dychacie cesty. ale mozem sa samozrejme mylit 😉

lenka_21
autor
19. okt 2015

@8291
@janinah caute baby, dik toho pneumologa este vyskusam...hlavne koli malemu, lebo jeho kasel je taky prieduskovy/plucny... ☹
Alergologicka - zatial vyzera byt fajn, ja som u nej bola s detmi prvy krat predminuly tyzden...zobrala odbery, stery a cakame na vysledok. Zmenila Trifed na Aerius a kazala mi o 7 dni zavolat ako sa maju...ziadne zlepsienie nenastalo a preto nasadila Isoprinosin (lebo mam podozrenie na prekonanu infekcnu mononukleozu) plus pridala kvapky Stafal. Detusky to uz beru 5 dni a aj tak nevidim velky rozdiel. Teraz to mame po 5 dnoch vysadit, mozno sa to po nejakom case zlepsi....

@katrin21 Kedze sestra sa dost venuje alternativnej medicine tak sme uz prekopali vsetko co vieme a po psychickej stranke sme nic nenasli. Zacali chodit do skolky, lenze zatial to u nas funguje stylom ked chcu tak idu, ked nie tak su doma... Rodina, zazemie...vsetko OK, tu sa nic nezmenilo. Maly akurat dostal svoju postel (spaval doteraz v postielke) a uci sa v nej spat. Kedze mam 2 deti (skoro rovnako stare), tak na postielky boli zvyknute, preto si nemyslim, ze toto je zasadna zmena...Ked chcu tak spia s nami resp.jednym z nas...

Skor to naozaj vidim na to, ze im vadi nieco mozno potravinove (zobrali vzorku aj na potravinove alergie), alebo naozaj nieco z toho prostredia, len keby som prisla na to co...

A inac som zostala teraz opat prevapena, lebo mala brala mesiac Bronchovaxom, teraz Isoprinosin a cez vikend zacala teplotovat a jasne kasel sa zhorsil... Nasla som na nete toto, chcem vyskusat ten majorankovy cas...zvazujem tu matovu inhlaciu, lenze oni zapal nemaju, skor opuch...
http://najmama.aktuality.sk/clanok/235337/10-do...

K tym kvapkam, zatial ich beru 3 tyzdne (vsetky boli na predpis) a tu morsku vodu som davala rano malemu, lebo potom sa mu uvolnia hlieny a viem mu dobre odsat nostek. Dnes dobrali lieky a aj posledne kvapky a teraz uz budu bez nich nakolko aj tak nic nezabera...

lenka_21
autor
19. okt 2015

@katrin21 a dik za blog...precitala som...skoro vsetko splname, akurat len syn este nevie fukat nos...Trenujeme stale, ale zatial mu to nejde... mame aj ten inhalator, je tam aj ustny, lenze tu mam skor pocit, ze to vysusuje...

Jedlo, to som sa usmiala, lebo u nas salama, sunka, parky nic nefici...maso, obcas, mlieko skor rastlinne a namiesto sladkosti ovocie, zelenina kazdy den na stole nakrajana...

Vonku su nonstop - dazd, slnko, sneh, vynimka je teplota a ked silno fuka a vtedy robime presne to co tam napisala ta lekarka, oblecieme a hrame sa pri otvorenom okne - mne to poradila moja mama 😀

Ta hra je zaujimavy postreh...to este skusime...

katrin21
19. okt 2015

@lenka_21 3 rocny nevie fukat nos? to preco? ja som dceru ucila od asi 10mesiacov a zvladala to , jasne, ze este nie dokonale, ale uz fukala ako vedela, najprv hrou, akoze len tak... uz 1,5r si vedela super vyfukat nos... fukala som s nou, napodobnovala to a ona opakovala, vyskusajte . snad to pochopi, ved 3r dieta uz je velke a rozumne.... nos si uz musi vediet vyfukať..
Kvapky sa nesmu ziadne brat dlhsie ako 10dni ! to je co za lekarka, ked vam necha tak dlho kvapky?? to sa nesmie, to mas aj na kvapkach napisane, prave kvoli sliznici sa to nesmie.... lebo vznika zavislost na nic a sliznica sa niči.... :( skus ich pomaly obmedzovať a vysádzať, inak sa ich uz nezbavis... dobre ze uz ich dobrali.. za ziadnu cenu ich opat nanovo hned nenasadzuj.

lenka_21
autor
19. okt 2015

@katrin21 3x7 dni brali kvapky...prv to bol Pamykon kvoli vysledkom steru 7 dni, potom im nasadili Dex, Allergodil na 7 dni a teraz dostali Stafal 7 dni... Neboli to jeden druh kvapiek a vsetky maju pod dohladom lekara... Ziadne bezhlave nasadzovanie/vysadzovanie nerobime...
Ako som pisala, nie som vzdy zastancom medicinskeho postupu, ale na druhej strane sa mi tiez nepaci ako sa to casto znevazuje...proste su choroby kde to inac nejde a obcas sa mi zastavuje rozum ked ludia skusaju kadeco alternativne a potom su prekvapeni.... 🤐 Kedze to maju dlhodobo zle, boli sme pre istotu na kontrole, aby sme mali istotu, ze nic neprehliadame...

Ak mas spravne nick, tak teraz cakas druhe babetko...uvidis sama (a verim, ze to urcite vies), ze kazde dieta je ine a kazde ma svoje tempo. Proste maly si nos este fukat nevie, snazi ale jednoducho to nevie....mala to zvladla uz davno na jednotku.
Kedze mam deticky iba s 5 mesacnym vekovym rozdielom, vsetky veci sa ucia naraz a jednoducho jeden vie fukat druhy nie, jeden sa v noci nepocikava a vie sa na cikanie zobudit, dcerka sa pravidelne pocika ked ju v noci nezobudime a nedame cikat, jeden sa vie obliekat/vyzliekat sam, druhy potrebuje asistenciu, jeden vyslovuje lepsie ako ten druhy... Beriem to ako normalny vyvoj 😀

8291
19. okt 2015

@lenka_21 5 mesačný vekový rozdiel to ako?😁😉🙉

lenka_21
autor
19. okt 2015

@8291 skus hadat... 😉 ...ale je to pravda, maly je narodeny 1.5.2012 a mala 16.10.2012 😀

katrin21
19. okt 2015

@lenka_21 no, ale jedno nie je tvoje biologicky, takze naozaj moze byt celkom ine, to je fakt... ak somspravne pochopila... to ja beriem, ze aj ked su surodenci, kazdy su iny...
akurat ze tda ten co mu to ide ťažsie by som viacej s nim pracovala a nutila ho viacej fukat.. ale jasne, kazdy nech si robi podla seba, ja ta nesudim, aby si ma zle nepochopila, alebo co 🙂
A ja lekarov nezatracujem... ale verim aj alternativam, nakolko mi viackrat pomohli s diagnozami , kde lekari tapali, alebo mi navrhli akurat dozivotne byt na liekoch a to som odmietla a dnes som OK... 🙂

tie kvapky, ja chapem, ze rozne druhy.. ide o to, ze sliznica je stale ta ista a vnima, ze dostava nieco umelo, aj ked su to ine druhy... ale tak snad uz vam bude lepsie. ja som taka, ze radsej upozornim na rizika a kazdy uz nech sa potom zariadi podla seba 🙂

8291
19. okt 2015

@lenka_21 ale jedno si neporodila😁😜

lenka_21
autor
19. okt 2015

@katrin21 v pohode, vazim si tvoju pomoc, len som sa usmiala ked si to napisala tak "direktivne" 😀 😀 😀 Samozrejme s nim pracujeme, lenze od zaciatku fukat vobec nechcel, teraz sa snazi a nejde mu to...jasne, ze ho povzbudzujeme, skusame nonstop, niekedy aj lepsie fukne, ale nie je to dostacujuce...

Viem ako to myslis, som onko pacient, ale rozne veci som v zivote zacala prekopavat aj predtym...kedze vidim, ze po 3 tyzdnoch akejkolvek liecby je vysledok rovnaky ideme to opat skusit riesit alternativne... Hladala som niekoho co si tu podobnym presiel a mozno na nieco prisiel co mi sme zatial prehliadli... Ako som pisala, nie je to zavazna choroba, ale vidim ako sa s tym trapia a je mi to luto...neviem si ani predstavit, ze by som viac ako 3 mesiace dychala len ustami...aj ta ustna sliznica sa im vysusuje... ☹ ☹ 😒

@katrin21 @8291 jedno je bio - prave to starsie chlapcek a druhe je adoptovane mladsie dcerka 😉

8291
19. okt 2015

👍 zaujimave ze majú takéto rovnaké problémy a adoptované bábo je úplne cudzie?to ma len tak zaujíma,lebo bolo obdobie kedy som sa s takouto myslienkou pohravala,

katrin21
19. okt 2015

prave to mi nahrava do kariet, ze treba ist skusit tu biorezonanciu, lebo moze tam byt v nose nieco, co maju obaja a co beznym vyterom lekar nezisti, ani nezistuje....
a biorezonancia moze zabrat. DIACOM, ZAPPPER..

lenka_21
autor
19. okt 2015

@8291 uplne cudzie 😀 😀 😀 Moj mm sa vzdy zabava historkou, ze ma 3 deti a kazde s inou zenou...ma totizto syna z prveho manzelstva, bio so mnou a mame adoptovane - cize ina matka... 😝
U mna podobne, ja tiez hovorim, ze ma 3 mozne variacie deti...nevlastne, bio, adoptovane... 😉

@katrin21 idem to riesit...

8291
19. okt 2015

@lenka_21 👍

Tu začni písať odpoveď...

Odošli