Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dlhodobý sopeľ a alergia u 9 ročného syna

nunusimi
19. apr 2015

Moj temer 9r syn ma uz od februara sople. Najprv ml ndchu, ta ale presla do vodovych soplov a vecne zdurenej sliznice.
Syn je plavec, chodil na plavanie, kedze to nebolo nic vazne. Popoludni mal nos cisty.
Po 6t tohto stavu sme sli k dr, ta nam dala bioparox a Erdomed (zbytocna liecba) a urobila vyter. Trn bol cisty. Vraj vydrzte, prejde to.
Nedala som sa a sla s nim na orl. Z krvi vysla alergia. Dostal Trifed. nasonex. Po tyzni pokracovanie liecby Nasonex a Aerinaze.
Po tyzdni, teda dvoch bez zmeny. Opat na krv. Alegia uz v norme, crp 0,18... Dieta stale sopli, hlas sa mu uz lepsi, ale je sklesly a ja uz tiez. Verim dr, ale zaujima ma, kedy pride k zlepseniu? To len skusame, co mu zaberie?
Plavat nechodi uz tyzden. Na zaciatku liecby nebol, potom bol 2x a teraz opat tyzden bez vody.
Este menil j bazen, odkedy plava inde ma tieto problemy.
Ma niekto skusenost s takym problemom? Ja uz neviem co s nim.

junovka
19. apr 2015

@nunusimi pozeram, ze ste alergici ako moja starsia dcera. Ja mam pocit, ze moja dcera ma hadam upchaty nos a sople cely rok...jasne, ze niekedy je to viac,niekedy je to menej, sme na Aeriuse, nakolko do nosa si nikdy nechce dat striekat nic....Ja len dufam, ze vekom z toho vyrastie, aj ked musim povedta, ze od minuleho roka je to o malnko lepsie , odkedy sme boli pri mori.Alergia je podla mna taka potvora, ze raz udrie poriadne, raz sa ako keby stratila prec...proste ako na hojdacke.Mozno v tvojom pripade je to tak, ci nahodou sa neprejavuje teraz intenzivnejsie ako po ine obdobie doteraz...vies organizmus dietata sa stale vyvija a inak reaguje vtom danom veku....A este som si vsimla, ze teraz nejakosi v ovzdusi ako keby bolo viac tych alergenov, myslim silnejsich, pretoze kazdy dookola mna je soplavy, kasle, teploty...vid dnes aj moja mladsia dcerka ☹(

nunusimi
autor
19. apr 2015

@junovka on praveze nikdy alergik nebol. Dokonale zdrave dieta. Odkedy plave (3r cca) mal raz rocne nadchu. A teraz od februara sopel az nakoniec orl odber krvi a sup! Alergia.
Ani nevieme na co zatial. Testy az na jesen.
Asi sa s tym musim zmierit, ale neviem, kedze doteraz bol uplne zdravy ako ryba 🙂

junovka
19. apr 2015

@nunusimi ved o tom pisem, ze organizmus sa meni a mozno syn az teraz ma tu alergiu...alergia sa da schytat kedykolvek 😒

sardinka333
19. apr 2015

@nunusimi vieš čo možno ma tu niektoré odsudia ako krkavčiu mater, ale ja už sople vobec neriešim. Moj syn (9) mava z jari každé rano po zobudení riedky vodnytý sopel a kýchne si azda 10x a smrká...po 2 hodinách po zobudení ako by uťal do večera nemá problém, v zime tiež nemal tento problém. Ked ideme ku svokrovcom kede nemaju utretý prach tak tiež kýcha, a maju aj psa....paradoxne u mojich rodičov tiež nie je nejako ,,vyglančené,, a každá smietka prachu utretá ale tam nekýcha vobec a to v zahrade chytá kade čo, maju papagaje, psy, sliepky.....takže nechápem. Z toho proste vyrastie, neviem čo by poriešili alergologovia okrem liekov utlmujucich prejavy zase nemá to nejaké hrozné. Chodili sme aj plavať na plavecký bazen - ten chlor ho spočiatku draždil - sliznice ale tiež to časom prešlo. Alergie su uplne potvory - ja som cca pred 2 rokmi riešila že non stop upchatá jedna nosná dierka, sopel....chodila som od Pavla k Šavlovi, zabitý čas a peniaze....ORL negatívne, alergo testy negatívne. Mne dokina na alergo povedala, že alergia sa ani nemusí prejaviť z tých testov. Lebo som jej hovorila, že si myslím že je to na to morča lebo ked som ho mala na rukách tak sa mi vyhádzali také červené fliačiky. A na vyšetrení som mala morča negatívne!! Ako náhle sme dala morčaka preč tak zmizli aj všetky moje problémy. Ak vieš na čo konkretne ma tu alergiu, lebo píšeš že vyšla mu alergia. Toto je beh na dlhé trate, chvilu može byť dobre a chvilu budu prejavy. Ja som používala Sanorin do nosa, morsku sol, a niekde som čítala, že pomaha výplach dutín tým ,,sloníkom,, takou pomôckou na výplach dutín.

janinah
19. apr 2015

odber krvi je málo,treba urobiť testy na alergologii,prečo až na jeseň?....je možné,že to bude alergia na plesne /aj iné/,a plesní máš na bazene veľa,to nie je len tá čierna pleseň čo sa občas vyskytne v zanedbanej kúpelni....Nasonex sa berie dlhodobo

nunusimi
autor
19. apr 2015

@janinah v sezone nerobia testy. Ale tiez uvazujem, ze aspon celorocne alegeny otestovat

@sardinka333 ved to, ze neviem. Ale tipujem to na nieco z bazena, kedze mu to zacalo ked zcal plavat v inom bazene. No hlavne nech ho prelieci aby mohol do vody. Dost do toho investoval, skody by bolo keby nemohol dalej plavat.

ivet1371
19. apr 2015

Moj maly tak zacal tento rok.davam dva krat za den zodac à striekam od Forever-first.štipe ale pomaha.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli