Dlhotrvajúca hnačka a únava u dieťaťa. Čo robiť?

vlasa
22. jún 2011

maminy,prosim o radu,dcera ma uz tyzden hnacky a bolesti bruska,napriek diete,hylaku a smecte,prvy den aj velmi vracala,to preslo a zostalo pri hnacke.nieje taka,ze by ju prehnalo po jedle,ale ked cika,tak vzdy z nej ide aj hneda voda 😢 nema krce,skorej stale podrazdene brusko,doki dala len dietu a nic viac 😔 prosim kto ma skusenosti,sem s nimi,chuda je stale hladne a pyta normalne jedlo ☹ je unavena a bleda...dakujem za vase rady vopred...

koniarova
22. jún 2011

Robila jej dr. výter?

angellinka
22. jún 2011

@vlasa no nas po tyzdnovej hnacke poslali ku gastroenterologovi,a tam nam zistili celiakiu ☹
co samozrejme nemusi byt aj u vas,ale urcite by som sa pytala.A pediater nam automaticky spravil vytery,na zaklade coho nam zistili,ze prekonal syn salmonelu,kt.mu spustila celiakiu.Nasadili sme bezlepkovu dietu a bolo dobre 🙂

vlasa
autor
22. jún 2011

vyter nerobila,tiez nechapem preco,ak to bude este zajtra zle,tak pojdem a vypytam vyter.vobec sa jej to nelepsi,iba mi chradne pred ocami 😖 salmonelu uz sme raz mali,skoncili sme v nemocke,a malo to celkom podobny priebeh,tak ma to hned napadlo.vraj so salmonelou nemusime skoncit v nemocke,pokial uz su horucky fuc.mali sme prve dva dni40st 😢

danielik79
22. jún 2011

@vlasa to sa fakt čudujem že vám nespravila výter ...malinká ti pije dosť teraz je to pre nu to hlavné aby pila .Našim hylak a ani smecta nikdy nezabrali ja som používala kulišek alebo nutrolin B tabletku od 4rokov ak by ti začala vracať a má biely jazyček môže už byť aj zdehydrovaná a to by radšej skočila na pohotovosť aj ked má už po horúčkach a treba jéj dodať aj vitamíny bud nejaký sirup alebo kvapky.A dobré je aj spraviť nemastnú zaleninovú polievku s cestovinou prípadne kuraciu so slížikmi.

vlasa
autor
22. jún 2011

@danielik79 ked ona uz je tyzden na diete a nechce radsej nic jest,ako ryzu a varenu mrkvvu ☹ stale pyta piskoty a namaca si ich do cierneho caju,aj ked doki zakazala cukor,neviem jej to odmietnut,neje ich moc,ale je stale hladna.nelubi banany,ani tu smectu uz nechce,iba hylak a probiotika.nepaci sa mi to,uz to trva dlho 😢

danielik79
22. jún 2011

@vlasa no dietu ved dodržujete ved aj v nemocníci dávajú sladený čierny čaj a piškoty .Dôležité je fakt to pitie ale to vám trvá až moc dlho ja by fakt radšej skočila do tej nemocníce lebo aj keby mala infekčnú hnačku (tá trvá nejaké 3-4dni)môže ísť aj o niečo iné.

sakura77
5. júl 2011

@vlasa ako ste dopadli,uz je malinka ok?, ja prave toto riesim so synom,prvy den mal len vysoku horucku,asi 24 hodin,inak ziadne priznaky a potom na druhy den teploty klesli a prisla hnacka,ma ju uz stvrty den dneska..inak pije dost aj sa snazi papat dietne veci samozrejme len,ale tiez sa uz bojim ci to nie je uz dost dlho....a vobec neviem co to je,ma to aj neterka s ktoru boli spolu vo stvrtok ,a v piatok obaja toto iste..pritom nic ani nejedli rovnake,virus to asi nebude,lebo to by sme uz mali asi aj ostatni,fakt neviem....aj som chcela skocit vecer na pohotovost,ale ked som si predstavila ze ho tam urcite nechaju,tak som nesla,mam teraz malu dcerku,takze nemohla by som s nim ist....tak neviem,asi zajtra pojdem k detskej a dam mu vziat vyter,nech vieme co to je...

denisenko
5. júl 2011

@sakura77pamatáš sa na campylobaktera u Niska?????inak...zaberá vždy SMECTA......len oni to nechcú piť.treba donpútiť, ja mu to robím do sirupovej vody a dávam po lyžičkách...... 🙂 ..tak som vyliečila aj kocúra...... 😀

vlasa
autor
5. júl 2011

@sakura77 dcera je uz ok,teda si myslim,po tyzdnovej diete jej to odislo,bolo to asi pekne svinstvo,obaja s manzelom sme to chytili,ale v inej forme 😔 ja som to chcela zacat riesit,keby to trvalo dlhsie ako osem dni,tak este vydrzte,davaj hylak,smectu,cierny caj,ja este davam laktobacilky 2denne stale.pokial udrzi v sebe vodu,nerieste nemocnicu,treba trpezlivost,aj ked pozerat sa na chradnuce dieta nieje bohvieco ☹ drzte sa 😵

sakura77
6. júl 2011

@denisenko nasadila som mu smectu,on to v pohode pije,odvcera uz je lepsie 🙂 chcela som mu aj Kulisek nanutit,to su tie rehydratacne soli,vlastne neico ako podavaju v infuzkach ale to je slane nevypije ani omylom,aspon ze tu smectu a hylak v pohode,plus davam aj nutrolin b,probiotika...tak snad uz je to ana dobrej ceste,vecer uz mal "naklad" hustejsi,tak sme sa vytesovali 😀
ze kocura 😀 😀 inak nejaky taky sajrajt to asi aj on chytil,nejakeho bactera nakazeneho,ach jo...

@vlasa dik,no on je inak uplne v pohode,pije dost,tak mozno aj tym,aj ked samozrejme schudol,kedze ho drzim len na suchotinach,no ,co uz,musi vydrzat,ale myslim ze za par dni bude fit...aj vy dufam....inak davam presne co ty 😉

denisenko
6. júl 2011

@sakura77 no tak ak do neho dostaneš ten Kulíšek, tak ti dám osobne medailu...... 😀 😀 aj ja som to skúšala....bola som rada, že to ostalo len pri hnačke a nie ešte aj vracaní 😀 😀 daj spraviť výtery...budeš si istejšia, lebo baktery sú svine....radi sa vracajú...... 😠 nám pomohlo dlhodobé branie laktobacilkov..... 😉 myslím, že už ked je to hustejšie, tak sa to už bude zlepšovať...dávaš mu 3 krát denne?????

a kocúr bol taký,že nežral týžden a ked niečo,tak to hned z neho vyšlo...po dvoch dnoch nútenia smecty bol ok..... 😀 každú polhodinu 2ml v striekačke...... 😀

sakura77
6. júl 2011

@denisenko davam mu nutrolin b,to su tiez lactobacily,tak snad pomoze,uz je lepsie,odost 😉

libka1
6. júl 2011

okrem tych veci co tu pisete mne kazala lekarka davat este elektrolyt humana bananovy (okrem neho sme mali nutrolin b a smectu), malej to celkom chutilo 😉 nas to nastastie preslo rychlejsie ako to prislo 😵

pe
14. júl 2011

prosim vas, to vysetrenie u gastroenterologa je pre dietatko velmi neprijemne? mate s tym skusenost, ako to zvladnut? moja 9 mesacna dcerka ma uz vyse tyzdna hnacky a obavam sa, ci tam tiez neskoncime...

sisiska
14. júl 2011

@denisenko ako dlho ste brali tie laktobacilky? a v akych probiotikach? a este prosim ta, kolkokrat denne? dakujem :-ň

denisenko
14. júl 2011

@sisiska ahoj... 😉 my sme brali presne tieto, normálne ich kúpiš v lekárni a sú to vlastne že"cucavé bonbony", takže som ich dávala ako cukrík...jednu denne, každé ráno..... http://www.docsimon.sk/tovar/swiss-laktobacilky...
brali sme ich asi dva roky, aj s prestávkami.....tri mesiace, potom mesiac nie...potom zas tri mesiace...atakdále.... 😀

sedmolinka
14. júl 2011

@sakura77 ahoj, práve riešim podobný prípad...malý mal prvý,druhý deň teploty a na tretí deň dostal hnačku...proti teplote som mu dávala čipky nurofen, tak som si myslela, že to bude z nich asi...nasadila som mu smectu a hylak, moc mu to nechutilo...na druhý deň už bol celkom v pohode, ale dnes ho to znovu chytilo...ráno s ním asi vybehnem k doktorke pre istotu, prednedávnom sme riešili zlý krvný obraz, málo železa, tak uvidím...ako často si dávala tú smectu a hylak? Malý mi to nechce piť, tak som mu to primiešala do ryžového odvaru, ale ani ten mu moc nechutí 😝 , ani ten banán s marina keksami nechce....papal by len mlieko a jogurty, alebo mäsko, čo bohužiaľ nemôže 😢 Ževraj je dobré dávať piť aj minerálku so smectu, nie detskú vodu, to povedala lekárnička mužovi, tak mu to robím tak...Čo ešte môžem dávať papať malému?

xstelinka
27. sep 2011

Ahojte maminky, mate skusenosti s dlhotrvajucimi hnackami. Maly ma uz 3 tyzden riedku stolicu 8-15x denne, nie vodovu. Priniesli sme si to z Turecka, kde bol na infuske a brali sme aj nejake lieky. Nasa Dr. mu dala spravit kultivaciu stolice, ale vraj jej nic nema a mame len drzat dietu. Ale tu uz mame dost dlho na to, aby mu to aspon trochu zhustlo. Podla mna za normalnych okolnosti by ho uz aj zapieklo. Mozete mi poradit na ake vysetrenia sa pytat?

kukucg
27. sep 2011

@sedmolinka Ahoj, mali sme prednedavnom nieco podobne, najskor teplota, potom riadna hnacka, nasadila som smectu a hylak tiez, na druhy den mal dve hustejsie stolice tak som myslela ze bude dobre, ale na dalsi den znova, uplne ridke, az vodove chudacik, smectu pil 4 krat denne, a hylak asi trikrat, este dva dni to trvalo, dehodrovany nebol, davala som mu pit aj kuliska. Papat som mu daval len suchare, ryzu, taku polievku ze zemiak amrkva a nic ine... a banan. Keksy mu isto nedavaj, ani piskoty. To moze az ked hnacka prejde a ked sme raz boli v nemocinici koli hnacke, tiez lekar vravela ze nic sladke pri hnacke nesmie, ze to deti odvodnuje... a to je nebezpecne. Tak vela zdraru vam prajem...

mamaamater
17. jún 2014

ahojte, aj my sme mali taketo hnackove starosti..pouzili sme ale tasectan, je v prasku pre deti, pre dospelych su tabletky, ale skvele zabral. a aby sme sa vyhli nejakym infuziam, davali sme Humana elektrolyty na rehydrataciu, mala bola uplne vycerpana... super to pomohlo, odporucam pri takychto problemoch.

janula2511
17. jan 2015

Ahojte.kolko dni trva taka hnacka?maly ma 4 den uz hnacku.

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz