Dlhotrvajúci kašeľ u dvojročného dieťaťa

elkatelkaaa
21. apr 2018

Ahojte. Trapi nas dlhotrvajuci kasel u nasej dva a pol rocnej dcery. Trva to uz priblizne 6 tyzdnov. Vzdy sa to zacne soplikmi, ktore zacnu zatekat do hrdla. A je z toho kasel, najprv suchy, dusivy a teraz vlhky. Brala len volne dostupne sirupy, ziadne extra lieky, ziadne atb... vyskusali sme Flavamed, Solmucol, Paxeladine, Stoptusin, Bactroban na vytieranie nosa. A vecer pred spanim Costi a Famotidin, vraj na reflux, ktory sa objavuje pri chorobe. Kasle najmä rano, naobed ked ide spat a vecer... zaspi a potom zacne kaslat, az sa dusi... crp v poriadku, vyter z nosa v poriadku, testy z alergo neukazali nic. Dychanie ma vraj ciste, nos cisty... a kasle stale. co pomohlo Vasim detom? Dakujem

1andrea111
21. apr 2018

@elkatelkaaa kašel môže mať veľa príčin, ale keď píšeš že nebrala žiadne atb. nebolo by vhodné ich skúsiť?

zuzin78
21. apr 2018

@elkatelkaaa Urobili jej výter z hrdla?Rtg pľúc?Odber krvi na chlamýdie a mykoplazmu jej urobili?Spinká na vyvýšenom vankúši?

elkatelkaaa
autor
21. apr 2018

@1andrea111 no doktorka tvrdi, ze ziadne atb nepotrebuje... ze je zdrava... to len ja z toho asi robim vedu. Ale kasle hrozne, v skolke ani nespi s detmi v izbicke lebo ich rusi...

elkatelkaaa
autor
21. apr 2018

@zuzin78 spi na vyvysenom vankusi... urobili jej crp a vyter z nosa, pretoze mala biele hustejsie sople... nic nevyslo. z nosa jej netecie, odsavackou nic neodsajem ale pocujem, ze v nose ich ma, su to asi tie zadne hlieny... nikdy nebola inak chora, atb nikdy nebrala, stale len ten sopel nas trapi. a prejde do kasla, ktoreho sa nevieme za 6 tyzdnov zbavit...

1andrea111
21. apr 2018

@elkatelkaaa kašle tak dlhodobo, alebo je to kašel len posledných 6 týždňov? máš čudnú lekárku, ja by som sa odbiť nedala, a ak by inak nešlo, vymenila by som ju. Ako to už bolo spomínané vyšetrenia: Rtg pľúc?Odber krvi na chlamýdie a mykoplazmu, prip. či nie je nábeh na astmu, prip. ten reflux. A tiež skúsiť atb. môže tam byť niečo nepreliečené, čo sa stále vlečie. Skús sa poradiť s inou lekárkou

elkatelkaaa
autor
21. apr 2018

@1andrea111 len posledne tyzdne... odkedy zacala soplit...

zuzin78
21. apr 2018

@elkatelkaaa treba ju preliečiť.aj s Atb.skus to navrhnúť doktorke

dzina007
21. apr 2018

@lentil0805 tvpja tema nekonecna

lentil0805
21. apr 2018

môj 3r. takto kašle a diagnostikovali mu z PEP testu reflux a ten je príčinou zahlieňovania aj kašla, dostal aj lieky a musí isť na diétu

lentil0805
21. apr 2018

študovala som si o refluxe už aj možné a nemožné tak ti napíšem ešte čo som sa dočítala, inak môj malý tiež crp negat, výtery negat, alergológia ok a je to reflux... sú deti, ktorým zaberú lieky a prestanú kašlať, sú deti, ktoré sú na diéte napr. 6 m a sú ok a sú aj deti, ktoré pokašliavajú dlhodobo aj pri diéte a liekoch, sú také, ktoré sú na tej diéte už aj 3 roky...netuším čo bude náš prípad, nám ho diagnostikovali na ORL len pred týždňom, tam nám nechcela dať lieky, že to má také na hranici lieky/nelieky a kázala prísnu diétu na 6 m a potom zase PEP test, naša pediatrička je gastro, bola som za ňou s výsledkom a tá mu nasadila helicid a costi a povedala, že v škôlke môže jesť všetko, zatiaľ ešte kašle, ale vlhko lebo mal do toho zase soplík tak neviem či niečo zaberie a ja ho doma držím na diéte tak ani neviem čo idem teda robiť, či ho skúsim dať do škôlky a nechať mu tam stravu a doma variť v súlade s diétou alebo mu budem aj do škôlky nosiť, no neviem...

kleopatra114
21. apr 2018

Možno to bude znieť hlupo , ale moja tiež kaslala vyše 2 mesiacov , žiadne voľne dostupne lieky nepomohli , až raz ráno sa chuda povrackala tak , ze vyšlo veľa hlienov a odvtedy mala s kašľom pokoj.

dzina007
21. apr 2018

@lentil0805 a zabudla si dodat ze z kratkodobeho hladiska je liek prvej zachrany trifed. 😀

lentil0805
21. apr 2018

ako píše @dzina007 tak môj malý keď do toho svojho pokašliavania chytí infekt /soplík/ tak mi 1-4 dni prekašle komplet celé a vtedy som zistila, že mu najviac zaberie trifed, naposledy keď som mu ho nasadila tak už po prvom komplet prekašlanom dni prišlo vykašliavanie no a on sa potom motá vkuse dookola, že už som sa vždy tešila, vykašliava, bude dobre a zase mu ostalo to suché pokašliavanie, do toho po 2 t zase soplík, tri dni dusenia, vlhký kašeľ, zase nádej, že možno sa ten suchý už nevráti, ale po vlhkom zase suchý ostal a takto dookola...

vincp
21. apr 2018

Pri takomto kasli, kde nie je jasny povod, je dieta v kolektive, v ms? U syna mali prave v ms plucne chlamydie a zistilo sa to po mesiaci. Takze urcite spraviť odber, vyter opakovat, z hrdla, z nosa, rtg pluc. Prip. plucna ambulancia, kde robia spirometriu. Dat vsak dieta takto chore do ms je velmi nezodpovedne, nie len voci inym, ale aj jemu samemu ( som prekvapena, ze ho ucitelka vobec vezme)

lentil0805
21. apr 2018

@vincp autorka tusim nepise, ze chodi do skolky, aspon som nepostrehla, ale citam iba letmo

gondyo
21. apr 2018

všade sa hovorí aká obrovská spotreba atb je na slovensku,naozaj nerozumiem,prečo maminy píšu,že určite antibiotiká,je to všeliek pre deti...hlavne keď nič nezistili z odberov...keby boli naozaj potrebné,tak ich lekárka predpíše..ale samozrejme sú aj iné možnosti,my máme so synom to isté,pomáha nám preplachovať nosík koloidným striebrom....

altair
21. apr 2018

Nam na niečo podobne zabralo teple mlieko s cesnakom a maslom. Tiež mala všetky vytery a crp negatívne, vybrali sme sirupy a aj jedne antibiotika, keď to trvalo uz 4 týždne a nič. Napokon zabralo to mlieko s cesnakom, už na druhy deň kaslala menej a do 5 dni úplne bez kasla

spitmausi
21. apr 2018

ako baby píšu, stoj si za svojim , daj spraviť vyšetrenia na chlamýdie mykoplazmy, prípadne na pľúcne, musí to mať príčinu.

henika40
21. apr 2018

Drzat antirefluxnu dietu-vysadit drazdive jedla, mensie porcie, viacx za den, navysit polohu pri spani, pred spankom nejesť a nepit 2 hod.,preplach dutin so sl. prevarenou vodou rano, vecer...

inulienka11
21. apr 2018

Ahoj.moj tiež stale takto kaslal iba rano skoro 2 mesiace.Nasa doktorka mu dala na ten kasel ATB.po mesiaci sa to vratilo.Boli sme ma ORL a ze kasel ma zo zvačšenej nosnej mandle.dali sme vybrat a mame pokoj.

elkatelkaaa
autor
21. apr 2018

dcerka chodi do skolky ale teraz bola doma... akurat stvrtok piatok bola. stredu boli vytery z nosa. negativne. dr povedala ze je uplne v poriadku. moze ist do kolektivu. vraj kasel dlho odznieva... nasa dr malokedy dava atb...

lentil0805
21. apr 2018

@henika40 henika, u vás je diagnostikovaný reflux?

lenqua_12325
21. apr 2018

Treba ísť na pľúcne. My sme takto skončili s atmou. Zacalo to po treťom očkovaní.

lenqua_12325
21. apr 2018

Ak by to bola astma a nepríde s na to skoro môže pri prvom zápale priedušiek skončiť veľmi zle.

lulabelka
21. apr 2018

Niečo podobne mala dcéra - na krčnom nám lekárka povedala, že keď zmizne sopel, prestane kašeľ. Poradila kombináciu Nasivin + morská soľ s meďou + Sinupret a teda musím povedať, že fakt pomohlo. Ešte by som pridala vitamín C a bude dobre. Na noc pri kašli potierame hrudník a chrbátik Just tymianovym krémom a vyspia sa. Keď ich dusilo v noci, kľudne potrieť v spánku, vyvetrať izbu a kašeľ sa ukľudní

lulabelka
21. apr 2018

A ešte dodám, že obom nakoniec vybrali nosnú mandľu a pomohlo

bocianka123
21. apr 2018

daj jej pozrieť nosnú mandľu, či ju nemá veľkú... či nezadržiava tie zadné soplíky ...
a ešte prípadný reflux ...

stulrajterova
21. apr 2018

@vincp reflux nie je infekcia....preco by ho nebrali do ms a aj alergie su dlhotrvajúce kym sa odhalia....presli sme si touto torturou....

henika40
21. apr 2018

@lentil0805 u nas bol pri oboch, u starsej silnejsi, odkedy to drzime, ma to uplne iny priebeh..

ivankamirka
22. apr 2018

Môj syn mal 3x zápal pľúc, sople mu nešli vyfukať, všetko šlo na pľúca. Keď mal sedem boli sme pri mori (išli sme tam s trojmesačným kašľom) veľa sa ponárali, len zadok mu trčal z vody. Po 9-tich dňoch bol bez kašľa. Pri nachladení už vyfúka sople. Teraz začína jeho "kašľavé obdobie" tak mu pripomíname, že nie wi-fi, ale ponáranie bude povinné. 😉