Dlhotrvajúci vlhký kašeľ u 22 mesačného dieťatka.

mimamik
16. apr 2020

Ahojte maminky, pasujeme sa neúspešne s kašľom uz 8. Týždeň. Výtery mame negatívne, krvny obraz dobry, chlamydie a pod negatívne, jedine co bolo pozitívne je prekonany respiračny syncialny virus a chripka typu A tiez prekonana. Berieme aj Flixotide a Ventoline inhalacne keďže v minulosti sme mali obštrukčnu bronchitídu. Vybrali sme 3!balenia augmentin duo keďže maly mal zlateho stafylokoka v nose, i ked sopliky nemal, v podstate od prveho dna choroby len vlhký kašeľ. Uz sme vyskúšali snad všetky sirupy a babske rady. Na plucnom davaju este mesiac čas a potom ak to neprejde urobia CT pluc bronchoskopiu. Som z toho taka na nervy, nezažili ste niektorá podobnú situaciu so svojim dieťaťaom? Pomohlo Vam nakoniec nieco? Este som zvazovala alergiu a reflux, mohlo by sa to prejavovať len vlhkým kašľom? Ďakujem

katulienocka999
16. apr 2020

@mimamik ahoj, moje krsňa, sestryna mala mala dlhodoby problem s kaslom, este aj z jasli volali, ze musi prísť pre nu, keďže vtedy boli už zaciatky virusu tak sa bali. Sesta s malou obehala vsetky možné vyšetrenia a vsetko nastastie negatívne. Viem, ze jej predpísali nieco silnejsie na inhalovanie, kedze to mala dlhodobo tak aj predtým inhalovali ale nepomohlo a toto pomohlo (ked ti môžem zistiť co presne, aj ked bývajú v Rakusku ale tak mozno aj tu to bude), plus im odporucili vela vela vetrat a ked tak spat pri otvorenom okne. Este nie je uplne 100% za tym ale uz je to omnoho lepšie ako bolo. Mala bude mat v októbri 3 roky

mimamik
autor
16. apr 2020

@katulienocka999 ďakujem za reakciu, ak mized skús zistit co ti bolo...

katulienocka999
16. apr 2020

@mimamik vola sa to Pulmicort a davali to do inhalatora a malá to potom inhalovala 😊