Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dojčenské akné u 5 mesačného dieťatka

poly1
28. jún 2012

Dobrý deň. Prosím Vás, máte niekto skúsenosti s vyrážkami na líčkach? Bolo mi povedané,že je to dojčenské akné, môže niečo také existovať? Vraj bábätko má moje hormóny v sebe. Malého dojčím, má 5 mesiacov a stále sa mu robia nové pupáčiky,už som z toho zúfalá ☹ Vďaka za akékoľvek info

andryskam
28. jún 2012

Ahojky, mému Alexkovi jsou 4 měsíce a také to měl 😒 Je to opravdu z kojení a více na to trpí chlapečci. Kojím stále, ale už je to lepší. Jednu dobu to bylo hrozné, příšerné. Byl opravdu poďobaný jako puberťák. Neboj, ono to časem zmizne. I když je to nepříjemné.

poly1
autor
28. jún 2012

Ahoj andryskam, hej, je to pravda......už sa mi aj zdalo, že to prechádza, ale znovu sa objavili ďalšie vyrážky. Tvoj malý to už nemá? Prešlo to samé? Alebo ste niečo na to dávali?

andryskam
28. jún 2012

Malý už to nemá, jen někdy se to ještě objeví, ale malinko. Dr. mi předepsala krém, ale po něm to měl ještě červenější. Já na všechny vyrážky používám odvaz z černého čaje. Ten zklidňuje. Používala jsem to na i to akné, sice je to hormonální, ale pro klid duše, že pro to něco dělám. Musíš vydržet a ono to opravdu přejde 😉 Alexek má sem tam na líčku a krčku ještě takovou tu černou tečku (komedon), ale ta taky časem vypadne.

poly1
autor
28. jún 2012

Ten čaj som už niekde čítala a asi ho vyskúšam aj ja. Nechcem si sama ordinovať rôzne mastičky, ktoré by prípadne mohli ešte viac ublížiť a upchať póry, ale čajom dúfam nič nepokazím. Za skúšku nič nedám. Tie čierne bodky máme aj my a má také červené tie líčka-fľakaté a sú tam aj pupáky s bielou hlavičkou. Keď prestanem kojiť, zmizne to? Nemáš náhodou nejakú fotku-na porovnanie? Ďakujem

ducci
29. jún 2012

my sme mali take cervene vyrazocky na lickach - pomohol na krem bepanthen, ten ma neskodne zlozenie a pouzivala som ho aj na bradavky a na zapareninky, tak sme vyskusali a zabral 🙂

poly1
autor
29. jún 2012

Ja som už vyskúšala všeličo:fucidin, ichtylovú masť, calciovú masť, prevarenú vodu, sudocream, ale nič nepomáha. Som z toho na nervy, pomôžte, prosíííím

feb13
29. jún 2012

Moj syn to ma tiez, na tvaricke, cele, brade, aj kompletne v celej vlasatej casti hlavy husto husto husto, na krku hlavne vzadu a este aj na usnych lalocikoch... straaasne vela... vraj prebiehaju u mna velke hormonalne zmeny, aj som spinila co uz sa mi ocistky zastavili, vraj aj to s tym suvisi... doktorka nam predpisala hydrokortizonovu mast pretoze toto je uz fakt extrem, aj pomohla, ale moze sa pouzivat iba tak 3-4 krat lebo je velmi silna, tak co som natierala to sa zlepsilo ale zaroven mu vysli nove na pleciach a ramenach az po laket. 😒 Starsiemu synovi odsavam rano mliecko a ten sa troska tiez vyhodil na pleciach. Ale nehovoril nic ze by ho o bolelo alebo svrbelo, tak snad ani maleho to neboli. Aspon dufam.

strapco13
29. jún 2012

@poly1 moj syn to mal...nakoniec som prisla na to, ze ja mam mykozu na bradavkach a az ked som preliecila seba, tak mu vyrazky vyliecili
mas nejake tazkosti s dojcenim? bolesti, citlive bradavky?
rovnako pozpor na vlhko..vzdy utriet zvysky mliecka, vysusit jemne pokozku
@feb13 v podstate je to aj pre teba reakcia

poly1
autor
30. jún 2012

feb13......tak hlavne gratulujem k 2. dieťatku 😵,určite si šťastná mamina.Môj malý to má "iba" na líčkach a trošku aj na brade,ale čelo má napr. úplne čistučké,tak neviem. Ako sa volá tá hydrokortizoónová masť, čo Vám dala lekárka? Povedala, že je to akné? Myslím si, že to nesvrbí, aspoň som nič také nepostrehla..........

poly1
autor
30. jún 2012

strapco, ťažkosti s dojčením nemám. Ako sa prejavovala u Teba mykóza na bradavkách?

feb13
30. jún 2012

@poly1 Vola sa to Locoid Lipocream ale my sme v zahranici tak na Slovensku sa to moze volat inak. Podla mna je to urcite len na predpis. A povedala ze je to z mojich hormonov. Moj starsi syn take akne mal tiez v prvych tyzdnoch, ale len na lickach a cele a tie neboli zapalene ani ich az tak vela nebolo tak doktorka povedala ze sa s tym nic nerobi a aj to samo preslo casom. Ale maly ich mal cervene zapalene.
@strapco13 No s tou mykozou, ako sa to da spolahlivo zistit??? Lebo uz mi to pises druhykrat, prvykrat ked som sa pytala na pichanie v prsniku, odpisem ti v tej teme aby som tu neblokovala diskusiu.

strapco13
30. jún 2012

@poly1 mykoza ma rozne prejavy...ked si citis bradavky aj medzi dojcenim, ci uz citlive na chlad, dotky a pod, bolest pri dojceni, ktora sa stupnuje, svrbenie bradaviek, pichanie v prsniku, opakovane upchavanie mliekovodov a pod
ja som mala az strasne praskliny, kym som prisla na to co to je, bola mi stale zima na prsia a pod..ja som mala dlhodobo neriesenu mykozu..z nevedomosti, z mytov, ze dojcenie ma boliet a pod 😝 😠 😠 😠

poly1
autor
1. júl 2012

@feb13 Ten Locoid má kamarátka pre malého na atopický ekzém a hovorila, že keď mu to natrie, prejde, ale ak mu to nenatrie pár dní, má to znovu ☹ Tvoj malý nemá aj také čierne bodky? Nejako sa mi nechce veriť, že to prejde, lebo keď sa to trošku zlepší, objaví sa ďalší atď......Potrebovala by som na vlastné oči vidieť, že to naozaj u niekoho krásne zmizlo, to by mi dodalo nádej 😒

poly1
autor
1. júl 2012

@strapco13 Ja som zvykla mávať upchaté mliekovody zo začiatku, ale teraz sa to už upravilo a mávala som tiež takú bielu bodku na bradavke 😖

feb13
1. júl 2012

@poly1 Nie take cierne bodky nema. A ono podla mna sa objavi znovu ak je to z tych hormonov pretoze dieta ich neustale dostava s mliekom. Ale ked uz budes dojcit menej prejde to.

poly1
autor
1. júl 2012

Aj ja si myslím, resp. dúfam v to. Nemôžeš mi poslať nejakú foto, prosím?

strapco13
2. júl 2012

@feb13 @poly1 dojcenecke akne sa spravi aj ked budete rovnako stale dojcit 😉
to sestonedelie je taka hormonalna burka, a chvilu to trva, kym sa vypolavia z tela babatka aj hormony ziskane kym bolo babo v brusku..nie je to ani tak dojcenim 😉
poly..teraz uz nemas ziadne prejavy na bradavkach? nesvrbia, nebolia, nepichaju? medzi dojcenim ich citis?

poly1
autor
3. júl 2012

@strapco13 Šestonedelie je už dávno za nami, malý má 5 mesiacov a stále má pupáčiky. Dúfam, že z toho vyrastie a vyčistí sa, iné mi nezostáva. S dojčením už nemám žiadne problémy, bradavky sú v pohode 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli