Doplnky výživy Andrej Medveď - Imunko

7. feb 2022

Ahojte, máte niekto skúsenosti s doplnkami od pána Andreja Medveda, prípadne konkrétne s Imunkom? Či naozaj pomohlo? Neviem sa nikde dopátrať aké má pán Medveď vzdelanie, čo konkrétne študoval, že vyrába vlastné doplnky alebo ci ich niekto kontroluje, že sú ozaj vhodné pre deti. Ďakujem pekne

alla001
8. feb 2022

Aj mňa to zaujíma

margaretka3s
9. feb 2022

Študoval na škole Katedra histórie/Department of History FF UMB Banská Bystrica

Škola: Gymnázium Jána Chalupku, Brezno

Študoval na škole HCA Slovakia

Žije v: Banská Bystrica, Slovakia

Rodné mesto: Bacúch

autor
9. feb 2022

@margaretka3s Áno toto som našla aj ja a celkom ma zaskočila tá história, práve preto ma zaujíma čo študoval z toho zdravotného smeru, keď vyrába doplnky zdravia určené aj pre malé deti 🤷

margaretka3s
9. feb 2022

Ani tie blogy nie su odborne. Radsej opatrne u deti.

daasena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margaretka3s
23. feb 2022

Zlozenie vyzivovych doplnkov sa nekontroluje, pokial sa nieco zavazne nestalo. Vacsinou je to placebo efekt… je to skor zalozene na viere - Tvoja viera Ta uzdravila…

stankahamar
23. nov 2022

No veru aj ja mam obavy ohľadne toho vzdelania....nehovorim ze sa nevyzna ale tiez mi to zavana hlavne tie skoly dejiny?manazment?... nehovorím ze musi mat phdr a ktovie ake tituli ale nedopatrala som sa ani len k zakladu..tiez mi ho niekto odporucil no ale nevidi sa mi to...

kasaza
8. apr 2023

Zdravím, príspevok je starší, ale nedá mi nezapojiť sa. Andrej Medveď je v oblasti liečiteľstva samouk. Myslím, že produkty si dáva robiť niekde do Švajčiarska (informácia z verejného fóra). Čítala som viacero recenzií a väčšinou sú pozitívne, no tiež som našla také, kde produkty vôbec nepomohli. Tu by som teda opäť zdôraznila efekt placebo. Medveďovou metódou liečby a akousi alfou omegou jeho pomoci je zmena stravy. Je jasné, že keď sa začneme zdravšie stravovať (my aj deti), zdravotný stav sa zmení, a to aj bez prípravkov. Dlhšie som pozorovala Medveďa a jeho kolegyňu na FB. Bola som rozhodnutá niečo z ich produktov vyskúšať. Od pani som ohľadom syna dostala veľmi arogantnú a ničnehovoriacu odpoveď, no podobný spôsob komunikácie som si všimla aj pod inými príspevkami. Ide im čisto o predaj produktov, môj názor. Ja osobne som potom mailovala s Medveďom, aby som riešila svoj zdravotný stav. Poslal mi dotazník, vyplnila som, odoslala naspäť a Medveď sa viac neozval. Hovorím si, dobre aj tak. Takže ja mám z týchto ľudí veľmi divný pocit. Vždy som s nimi jednala slušne, no z nich cítiť aroganciu. 🤷

autor
8. apr 2023

@kasaza Dobrý deň, ja som nakoniec ani do jeho produktov nešla. Celé je to ozaj zvláštne, v tej jednej FB skupine (asi myslíme rovnakú) odporúčajú jeho výrobky na všetko, ale príde mi to ozaj ako čistá reklama jeho produktov. A ak sa človek spýta na rovnaký produkt len od iného výrobcu, aj keď je v poriadku, vždy dostane človek dosť nepríjemnú odpoveď a nejako sa jeho produkty vyzdvihnu. Takže s vami úplne súhlasím a som aj na základe vašej reakcie rada, ze som mu ani neskusila písať 🙏

maruskaaaa
19. máj 2023

@kasaza ja som tiež z nich cítila aroganciu a silnú. Dozvedela som sa z viacerých zdrojov, že p. Medveď je silný scientológ. Začalo mi to do seba potom zapadať.

jolie123
8. sep 2023

Rada sa podelím s mojou skúsenosťou, nie veľmi dobrou. Pánovi Medveďovi som poslala vyplnený dotazník, následne ma kontaktoval telefonicky. Nepáčil sa mi štýl jeho komunikácie. Mala som pocit, že ma skúša, všetky jeho otázky boli položené tak, že proste očakával konkrétnu odpoveď. Keď začal rozprávať o strave a že teda by mala byť nízkosacharidová a začal vymenúvať, čo všetko by som nemala jesť a čoho by som sa teda v mojej strave mala vzdať, tak na konci nezabudol dodať: Už to začína byť kruté? Nemala som dobrý pocit z toho telefonátu, ale povedala som si, že možno len má taký blbý prejav. Druhýkrát som sa mu ozvala, keď som sa chcela s ním poradiť ešte raz, lebo som medzitým absolvovala jedno vyšetrenie, na ktoré som sa objednala ešte skôr, ako som sa obrátila na neho. Bolo to neštandardné vyšetrenie, čiže nie u klasického lekára. To sa ale jeho egu asi znepáčilo, že som sa obrátila aj na niekoho iného a tak mi povedal, že keďže som mu nereferovala, že ako sa mám a že či sa niečo nezmenilo, tak on nevie, čo je so mnou a o čo ide a že teda to bude vyžadovať ďalšiu konzultáciu a hlavne jeho čas a tak si vypýtal za to 20 eur (stačilo zoskrolovať celú komunikáciu na začiatok, kde bol vyplnený prvý dotazník). Inak za prvú konzultáciu peniaze nepýta a zrejme očakáva, že mu budete pravidelne dávať spätnú väzbu alebo ako. Povedala som si, že ok, že mu teda zaplatím. Určite si poviete, že ma nechápete, že prečo, keď sa tak divne správa. Ale ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá. Bol to otrasný telefonát. Pán Medveď používa prirovnania - pre mňa sexuálneho charakteru - ktoré mi neboli príjemné. A myslím si, že každej normálnej žene by neboli príjemné. Chcel uviesť príklad na niečo: Predstavte si, že my dvaja sme manželia (alebo milenci? už si nepamätám presne) a máme spolu sex a Vy nikdy nedosiahnete orgazmus (WTF???) ... Alebo otázka: Mali ste doma kozy? A teraz myslím zvieratá... A má asi veľmi rád aj zastrašovanie, lebo mi dal príklad nejakej svojej klientky, ktorej sa veľmi polepšilo a ona si teda povedala, že keď sa už má teda takto dobre, tak znova môže to a hento a čo sa stalo? Skolabovala... A čerešnička na torte. Slovami p. Medveďa, takmer na konci telefonátu: Vy keď to nebudete dodržiavať, tak zhnijete zaživa!!!
Tá posledná veta, to proste človek nevymyslí. Takto sa niekto, kto má ľuďom pomáhať s ich zdravím, nespráva. A to som si spočiatku myslela, že je to starý mládenec a preto tak čudne rozpráva, lebo mu asi niečo chýba alebo čo. Ale on je to ženatý chlap a má aj deti. Neviem si predstaviť, že by sa takýmto spôsobom bavil aj s mamičkami, s ktorými rieši nejaký zdravotný problém ich dieťaťa/detí alebo nebodaj s nejakou staršou osobou. To si asi nedovolí. Mám pocit, že ho niektorí ľudia ozaj žerú, ale ja som si svoj názor už vytvorila.

maruskaaaa
9. sep 2023

@jolie123 Presne ste to opísala dopodrobna. Ak ho nežeriete slepo a máte otázky, tak človeka zosmiešňuje, používa rôzne prirovnania, ktoré človeka urážajú a sú až nechutné. Mám známych a už asi 5-8 ľudí mi toto tvrdilo, že je to chorý človek. Ak ho hltáte a všetko mu prikyvujete, tak ste zlatíčko, musíte ovšem stále nakupovať. Ak máte iný názor, tak je zle. Tiež som si myslela, že takto sa správa starý mládenec, ale vyjasnilo sa mi, ak som sa dozvedala od viacerých ľudí, že je silný scientológ. Používa presne ich vzorce správania, dopodrobna. Je to sekta. Útočia silno na emócie, cez deti, že robíte svojim deťom zle, ak sa jedna o zdravie dieťaťa. Mne osobne povedal, že som zničila zdravie svojho dieťaťa vedome, čo bolo posledná kvapka. A tom kupovala jeho výrobky pravidelne, aj sme pravidelne užívali. Potrebuje skrátka dostať človeka tam, kde chce, aby sa kupovali jeho veci. Nehovorím, že výrobky má zlé, to nie. Ale jeho správanie nie je na mieste. On je na to hrdý, ona sa nebude nikomu ospravedlňovať, aby nemal pocit viny, to sú jeho slová. Ľudia, ktorí nie sú na jeho vlnovej dĺžke sú odpad a tak sa k ním správa. Človek sa má cítiť menejcenný. To je proste scientológia, ich pravidlá, ich správanie...atď. Tak si nemusíte vyčítať, že vy ste v niečom pochybila, že ste nenormálne, ste úplne v poriadku. Máte zdravý rozum, že to vidíte. Problém je niekto inde. Človek, ktorý chce ľuďom pomôcť, tak by mal byť chápavý, citilivý, veci sa dajú povedať aj inak. Boh nám dáva zdravie, nie pán Medveď, on nie je Boh, aj keď sa tak správa. On môže k tomu dopomôcť, aby ľudia zdravo žili. Ale myslím si, že takýmto spôsobom a správaním to nedocieli. Je to silné ego. Ale toto ich učí scientológia. Je to sekta. Pozor na to.

adrias
10. sep 2023

@jolie123 mam uplne rovnaku skusenost ako vy este z minuleho roka, za platenu konzultaciu mi nadaval, vulgarne sa vyjadroval a hresil. Netusila som ze to robi viacerym ludom. Chcela som pomoc a pochopenie dockala som sa ponizenia a urazok na moju adresu, povedal mi ze ked sa nebudem drzat jeho rad tak velmi zle dopadnem ja aj moja rodina. Aj ja som si uz tiez svoj nazor vytvorila.

maruskaaaa
10. sep 2023

@adrias Nie ste naozaj jediná, kopec je takých, čo mi to spomínali. To správanie je naozaj hrozné. Ako sa hovorí karma je zdarma. Treba to vypustiť z hlavy a netrápiť sa tým a neveriť jeho slovám. Človek nemôže žiť v neustálom strachu. Je tam silno cítiť tú scientológiu. Kamoška bola na ich prednáške, lebo písala o tom seminárku a tvárila sa, že tam chce vstúpiť, presne sú na to školení všetci, aké slová používať. Sú rozdelení do skupín, niektorí na konci rebríčka, tí sú fanatici, prídu o celý majetok, lebo ich sfantatizovali, potom sú taký, čo idú cez zdravie ľudí, hlavne detí - do tej skupiny patri aj on. Musia však časť svojho zisku odovzdávať ich sekte. A potom sú vyvolení, tí sú na vrchole....ale to je samostatná kapitola. Aj tie výrobky, ktoré predáva sú hrozne predražené, ale to musia byť, inak by to nerobil zadarmo. Nehovorím, že tie výrobky sú zle. Ja som na VŠ študovala aj psychologiu a presne viem čo robí. Tiež ma to zo začiatku veľmi prekvapilo. Prvá indícia bola, že je starý mládenec, ale potom som sa dozvedela, že je scientolog. A hneď mi to bolo jasné. Ja od takých ľudí po takýchto skúsenosti bočím čo najďalej a je mi dobre.

zuzanaa239
10. sep 2023

Možno je to nejaký šarlatán…už kde kto si môže vyrábať vlastnú kozmetiku možno aj nejaké prírodne ibalginy začnú, ale uvedomela mama sa radsej oprie o nejakú štúdiu s patentom, než o mastičkára.

maruskaaaa
10. sep 2023

@zuzanaa239 Veru, v dnešnej dobe je všeličo možné.

jolie123
10. sep 2023

Veď aj tú nízkosacharidovú stravu všetkým hneď ordinuje a pritom - podľa nielen môjho názoru - nie je jeden výživový smer, ktorý by bol vhodný pre všetkých ľudí. Potom by medzi nami neboli zdraví vegáni a vegetariáni,atď. Každému organizmu vyhovuje niečo iné, no preňho je low carb strava tá jediná správna. Čo sa týka jeho produktov, tak asi majú niečo do seba, keď mu chodí toľko pozitívnych recenzií (hádam sú aj pravdivé), ale sú brutálne predražené. To si málokto môže dovoliť, navyše tie balenia a dávkovanie sú tak stanovené, že proste tie "top" produkty sotva vystačí jedno balenie na mesiac. Najprv tam mal v ponuke vitamín D od nejakého iného výrobcu, teraz už má svoj vlastný a ten je najlepší, predtým bol dobrý aj ten druhý.

nelinka1311
3. okt 2023

@maruskaaaa ja som na FB napísala pani radu,čo by mohlo ako doplnok ešte pomôcť jej dcére,ktorú strašne svrbela hlava....bola to vodička od inej spoločnosti,ešte som dodala že samozrejme okrem produktov p.Medveda....moj príspevok zmrazili a neuverejnili ho...

maruskaaaa
4. okt 2023

@nelinka1311 a do akej skupiny na FB ste písala? Do Medveďovej skupiny? Alebo do nejakej inej?

nelinka1311
4. okt 2023

@maruskaaaa do jeho,ano

maruskaaaa
4. okt 2023

@nelinka1311 tak to je potom jasne, on je admin, tak to vymazal, aby nemal zle meno.....to je klasika....ja som sa tiež raz niečo dotazovala a písala svoj názor a bol zmazaný....čo mu nevyhovuje, je iný názor, to vymaže

sovva
4. okt 2023

Veľa mamičiek si v mojom okolí chváli produkty... mňa zaráža že keď človek sa na niečo pýta hneď mu ponúkne toľko druhov.. poprvé minimálne za 100€ a po druhé toľko tabletiek dávať deťom..to by som od rána do večera do neho pchala. A na svojej stránke nemá písané na čo vlastne konkrétny produkt je , čiže sa človek nevie zorientovať.
Myslíte si že naozaj sú tak perfektne jeho produkty ako píšu na FB v skupine???

nelinka1311
4. okt 2023

@sovva no toto ma hnevá.ten popis.chyba mi tam konkrétne situácie kedy sa to má,môže brať,načo to pomáha atd.ako neuzivam od neho nič,lebo strašne ma hnevá ich prístup,mala som len raz ten sprej +33 či aký,ale vôbec dcére nepomohol 😕

jolie123
7. okt 2023

@sovva Ja teda neviem, my sme vyskúšali toho viac, ale deti bolo rovnako často choré (sople, kašeľ), ako aj predtým. Určite by mi pán Medveď oponoval, že kým neprejdú na nízkosacharidovú stravu, tak to nie je kompletné. Mne napr. nepríde úplne vhodné, aby sa deti takto stravovali, navyše niektoré mamičky sú rady, keď ich deti vôbec niečo zjedia. Niekedy mi to príde tak, že vlastne iba stačí prejsť na tú stravu a všetko sa vylieči. Ale zase na tom by on nezarobil. Čítam tam tie recenzie a normálne ich nechápem, až sa mi tomu nechce veriť.

sovva
8. okt 2023

@jolie123 ja patrím tiež k tým mamičkám že som rada že niečo zje... a chodí do škôlky...tam majú stanovený jedálniček, a z domu si nosia iba tie detičky čo majú od lekára potvrdené nejaké intolerancie...

ivkav5
3. jan 2024

@jolie123 no ja odpadnem snáď, teraz si čítam vašu skúsenosť a ja mam úplne identickú, presne to o “spoločnom sexe” a orgazme naozaj doslova mi rozprával tiež…Presne to isté aj na konci telefonátu, že neprežijem, keď nezmením fungovanie a podobné zastrašovania. Podľa môjho názoru je tento pán veľmi divný človek a jeho správanie je maximálne neakceptovateľné. Jeho produkty som skúšala a o nejakých účinkoch hovoriť nemôžem. Stravu mám celý život nízkosacharidovú, čo on úplne spochybnil, že mi neverí, keďže mi produkty nezaberali. Takže ak by mali byť jeho produkty + nízkosacharidová strava tak zázračné, tak som 100% zdravý človek, ale žiaľ nie je tomu tak. Po telefonáte som bola tak vystrašená a manžel, ktorý cestou autom sedel pri mne a počul celý telefonát mi povedal, nech tomu človeku už radšej nikdy nevolám. Ja som to ani v úmysle nemala, ale pán Medveď na telefonát niekoľkokrát naliehal. Jeho blbé poznámky, nech si predstavím naše spoločné manželstvo, spolužitie následne aj sex, kedy by som nemala dosiahnuť orgazmus, mi prišlo viac než cez čiaru. Jeho skupina je jedna veľká sekta a ja som rada, že do nej už nepatrím. Evidentne má nacvičených pár príkladov a každému dookola ich podsúva.

jolie123
10. jan 2024

@ivkav5 No on každému podsúva tú nízkosacharidovú stravu, ale keby to bol jediný správny výživový smer, tak potom ako je možné, že niektorí ľudia sa zbavili zdravotných problémov napr. vegánskou stravou? Podľa mňa neexistuje jeden výživový smer, ktorý by vyhovoval všetkým ľuďom na svete. Chcela som napísať, že ma mrzí, že máte s ním rovnakú skúsenosť ako ja, ale vlastne nás dve nemá čo mrzieť, on je jediný, koho by to malo mrzieť, ako sa správal, ale to sa neudeje.

werokia
11. jan 2024

Ja som s ním volala a doslova a do písmena mi povedal, že je šarlatán, takže ja ako veriaca katolíčk moje rozhodnutie hneď potvrdil, že jeho výrobky kupovať nebudem.

elly23
11. jan 2024

Ja to už dlho hovorím, mne už nesedelo, keď som si o ňom začala hľadať informácie, ako môže niekto taký, čo nemá absolútne žiadne vzdelanie, predávať produkty PRE DETI!!! Jeho výrobky som najprv kupila a potom šmarila rovno do koša. Som rada, že som ich dcére nedala. Inak nízkosacharidová diéta je veľmi nebezpečná a vôbec nie je určená pre deti 😑. Ak ju niekto chce držať, odporúča sa pod lekárskym dohľadom. Verím tomu, že aj tie dve ženské, neviem, aké mená teraz sú tiež scientologičky ako on, pretože odporúčajú navlas to isté ako on a ešte odporúčali jeho produkty. Môj muž len pár slov počul a nazval ich neslušne.... No a tohto pána som odvtedy nevyhľadávala, len sa pýtam, ak niekto berie jeho produkty, či je s tým v pohode, že na to nemá absolútne žiadne vzdelanie...

nikaeli
11. jan 2024

Nie je to tak dávno, keď som mu písala aj ja - drobec chodí už štvrtý rok do MŠ a napriek tomu nie je mesiac, aby sme nemarodili. Poradil mi nejaké produkty. Ok, pustila som sa do študovania. Na oboch bolo napísané, že nie sú vhodné pre deti. Tak som sa ho na to opýtala. Odpísal mi, že keď mu nedôverujem a som taká múdra, nech si teda nájdem pre svoje dieťa niečo iné. Nechápala som, čítala som to niekoľkokrát za sebou, aj tie informácie o produktoch a doteraz nechápem tú reakciu - prečo má teda na produktoch uvedené, že nie sú vhodné pre deti a núka ich deťom? Tiež som sa ho pýtala na tú nízkosacharidovú stravu, kde sú vlastne cukry 'nahrádzané' tukmi - podľa gastro lekára mám žlčník ok, napriek tomu mi pri niektorých jedlách býva ťažko a tak mám pred tukmi rešpekt. Druhá vec, ako mám takú stravu zabezpečiť škôlkarovi, keď všetci vieme, že desiatujú a olovrantujú prevažne pečivo a obedy majú s prílohami (zemiaky, ryža, cestoviny). Pôsobím v školstve takmer 20 rokov a ešte som nevidela dieťa, ktoré by zjedlo tanier zeleniny s mäsom. Pritom ja si dám zeleninu namiesto ryže, ale syn mi to jednoducho nezje. Odpísal mi niečo v tom zmysle, že si mám aj s mojim deckom jesť čo chcem, že jemu je to jedno a že načo sa vlastne pýtam, keď nie som ochotná to zmeniť 🤷🏻‍♀️ ja sa ale reálne pýtam - ako zabezpečiť škôlkarovi nízkosacharidovú stravu? to mu mám dať na raňajky volské oko so slaninou a syrom? to by som nezvládla ani ja, nie to 5-ročné dieťa.