Druháčka si zamieňa písmenká

majsenka
2. feb 2016

Ahojte, moja druhacka je nepozorna pri pisani a niekedy si zamiena v diktate pismena m/n, b/d, a/o, š/ž. Neviete mi poradit nejake cvicenia co s nou mozem robit? Alebo byvaju aj rozne ulohy v pdf, powerpoite....na nete. Poprosim link. Dakujeeeeem

adka2112
2. feb 2016

Ahoj, podla vlastnej skusenosti by som odporucala testy na dysgrafiu. Moj syn si tiez zamiena tieto pismenka a vyslo mu, ze je dysgrafik.

adka2112
2. feb 2016
lyzzy
2. feb 2016

Presne....dyslektici si zamienaju písmená.Mnohokrát ide dysleksia ruka.V ruke s dysgrafiou.

deedeex2
2. feb 2016

Je dobre podstupit toto vysetrenie aby ucitel s nou zacal pracovat co naskor....

majsenka
autor
2. feb 2016

tiez som nad tym uvazovala, bola som vlani, robila jej nejake testy, ale nic nenasla, skor mierny sklon k ADD, cita perfektne a nezamiena si, Pri diktate je to niekedy, nie vzdy. A ako cvicite, ked je zistena dysgrafia,?
Dakujem

jumama
2. feb 2016

Skus si najst dysortografia - ta je o tom zamienani pismen pri pisani. Ono vacsinou tie dys idu ruka v ruke, no mame v rodine dyslektika-dysgrafika a on teda pisal ako druhacik tak, ze to po nom nik nevedel precitat. Pokial ma vasa vcelku uhladne pismo, iba zamiena pismenka, tak skus hladat tu dysortografiu, tu je o tom clanok: http://babetko.rodinka.sk/vychovavame/poruchy-a... Ak by sa to aj netykalo vasej, ze iba potrebuje trosku precvicit, tak tam mozes ziskat napady na cvicenia, to je to co hladas...

jumama
2. feb 2016
majsenka
autor
2. feb 2016

Dakujem, presne to hladam, nejake cvicenia, nechcem ju sokovat opat psychologickou, ona nam to vlani nepotvrdila, iba ten sklon k ADD, a tie zamienanie asi suvisi s tou pozornostou a sustredenim, je to na hrane, tak nam ani nic neodporucala, len ak to bude zle, otestovat opat. Tak chcem skusit tie rozne cvicenia, a ak sa to nezlepsi, tak pojdem.

bohuss76
9. feb 2019

Ahoj, je tu este moznost prejst z pisaneho pisma na tlacene - comenia script. tato forma pisma pomohla uz mnohym detom.

katren
9. feb 2019

@majsenka moji dvaja robia presne toto iste...vola sa to dyslexia 🙂 nic hrozne, da sa s tym vystudovat aj vysoka 😀 mm ma dokonca dve 😉