Dusivý kašeľ u 4-ročnej

dubek
26. jan 2023

Dobrý deň prosím vás poraďte mi niekto.... dnes sme boli u alergologičky kvôli tomu ze dcéra 4r. Má už týždeň nocny dusivy kasel prekašle celú noc....Od alergologicky Má teraz sprej fulhale 3x denne aerius 1x
Moncasta1x a flixonase do nosa aj pamycon až 4x denne a k tomu ešte erdromed 3x denne je toho strašne veľa bojím sa o ňu že jej to ublíži....fulhale aerius moncastu berie už od minulého roku mája kedy začal ten kašeľ teraz jej zvýšila dávku...lenže sa chcem opýtať celý deň je v pohode zakasle možno dva tri krát ale akonáhle zavrie oči hneď začne kašľať neviem jej pomôcť bojím sa jej ešte niečo dať keď už atak toho veľa berie ale kašle v jednom kuse poraďte mi prosím akoby som jej mohla aspoň na chvíľu pomôcť??co u vás zabralo ??? Mam doma dithiaden aj trifed len sa bojím ze to bude už veľa ale keď pozerám ako preklasle aj 4 hod vkuse nemôžem sa na to pozerať 😪😪

deti95060810
26. jan 2023

ja by som nešpekulovala...dávaj lieky aké predpísala lekárka, nekombinuj.
ak sa ti niečo nezdá tak radšej zájdi na kontrolu....

minka201
26. jan 2023

@dubek Ahoj, skús jej spraviť pred spaním zábal:
1 lyžička masti
1 lyžička medu
1 lyžička sušeného zázvoru
3 lyžičky múky
Nahrej to na panvici, aby sa to spojilo dokopy a keď to bude tak akurát teplé, daj jej to na 1 hodinu na hruď a zakry. Moja dcérka kašľala po chorobe asi týždeň, v noci to bolo najhoršie, a po tomto zábale bolo v noci oveľa lepšie. Ak to teda nebola len náhoda. Tak môžeš skúsiť a uvidíš 🙂

drahomirrra
26. jan 2023

Ja neviem teda, ma od pediatra urobene vytery? Odbery na cierny kasel? Rtg pluc?

dubek
autor
26. jan 2023

@drahomirrra dnes jej vzala alergologička výteri....aj mňa napadlo ze na snímku sme za ten čas ešte neboli...v pondelok sme boli u našej Dr.. dala jej tussirex😒😒🙄a kašeľ trvá vyše týždňa ju musí človek fakt prosiť na kolenách aby nás niekam poslala

zuzkaa1991
26. jan 2023

@dubek ist na plucne rgt a ja zas davam malej dithiaden ak veľmi kasle 2 3 dni vecer
Skuske dat aj rozkrajanu cibuľu na štvrtky ku posteli
A poriadne vgvetrat večer ak pusti kasel. Aj vtedy otvoriť okno ju zabalit do paplona .....ja robim tak doma
Mozno jej niečo vadi na vakusi v izbe...na alergok sa na nieco lieci?

dubek
autor
26. jan 2023

@zuzkaa1991
@zuzkaa1991 ma alergiu na stromy ale úplne nízke hodnoty
Inak nie a dosť slabú imunitu má tie hodnoty

chichua
26. jan 2023

@dubek a krv jej vyšetrila detská dr na mykoplazmy a chlamýdie? Ja som mala také prejavy pri mykoplazmach.cely deň kľud ale večer cca o tej 5-6 som začala kašlať a úplne najhoršie v noci.

dubek
autor
26. jan 2023

@chichua nie vôbec nič vždy ma odbije tým jedným a tým istým...povie mi aký sirup v lekárni jej mam kúpiť a to je všetko

drahomirrra
26. jan 2023

@dubek Nedaj sa odbit, ziadaj vysetrenia. Odbery, cierny kasel, chlamydie, mykoplazmy vytery z nosa a krku. Pripadne rtg pluc.

chichua
26. jan 2023

@dubek tak si priamo vyžiadajte odbery na pľúcne mykoplazmy, chlamydie a čierny kašeľ.

dubek
autor
26. jan 2023

@drahomirrra výter z nosa a krku jej dnes vzala na alergologoii...a rozmýšľam ze zajtra ráno jej nabehnem tam lebo nemám na to nervy už...nech nás pošle na rtg a nech jej vezme krv ..😒😒😒

ankare
26. jan 2023

@dubek nezatekaju jej hlieny, keď si ľahne?

dubek
autor
26. jan 2023

@ankare dávame ju práveže spať na vyššom neviem môže byť ale nepočuť že by nejak ťažko nosom dýchala

dubek
autor
31. jan 2023

@dubek nakoniec prisly výsledky v nose ma bacil hemofilus dala jej lieky summamed...ale od kedy sme nasadili atb mala ma horšie zachvaty kašľa dnešný deň celý prekaslala a teraz nemôže ani spať tak kašle ženy ja už rozmýšľam ze sa vypitam na liečenie toto je už neskutočne lazle trištvrte roka a neviem jej nijako pomoct 😪😪😪🤧🤧🤧