Dva typy vyrážok

medovka14
30. jan 2018

Ahojte baby, mam na vás dve foto :( jedna je foto nôžky, to bude asi alergická reakcia na prášok? Na ten fľak na tvári mi Dr povedala, ze ide o lisaj a dala malej kyselinu mliečnu. Natieram jej to už viac ako týždeň, zajtra chcem ísť ku kožnej... No nestretla sa s tým niektora z vás? Co to môže byť?

babatkoo
30. jan 2018

Ahoj vyrasky na nohach vyzeraju ako apec syndrom. Ma ich iba tam? Syn ich mal vela na vnutornej strane stehien, chrbat, hrudnik, zapastie. Na inych miestach menej a tvar vobec

luba41
30. jan 2018

strava? mala problemy aj predtým? zapareniny? exem? dlhodobo zahlienená? svrbí ju to? skus zinkovu mast na tvar alebo hned kup gencianku a potierať..príp skús aj čiernym čajom ešte potierať..treba vysušovať, nie mastiť

babatkoo
30. jan 2018

Ak pojdes koznej lekarke spomen jej apec syndrom. Ono je to totiz tazke diagnostikovat. Diagnozu mi dala az sukromna kozna. Ja som bola niekolko krat u detskej, potom na imunologii a orl lebo syn mal k tomu pridruzeny zadny sopel ktory nesiel odsat. Po 8 tyzdnoch vsetko preslo. Na MK najdes aj diskusie a foto k tejto chorobe

medovka14
autor
30. jan 2018

@babatkoo tie bodky ma po celých nohách a čiastočne na rukách... Pozriem info o tej chorobe...

medovka14
autor
30. jan 2018

@luba41 nikdy ani jednu z tých vyrazok nemala, stráca he ôk, tam zmena nie je... Napadol mi preto prášok, teda gél na pranie, nemám vždy rovnaký... Svrbiet ju ti myslím nesvrbi, aspoň si to neskrabe...

luba41
30. jan 2018

@medovka14 stravu som myslela-privela mlieka, privela sacharidov..očkovanie v poslednej dobe?

medovka14
autor
30. jan 2018

@luba41 mlieko cuca moje 🙂 sladké takmer vôbec, len čo ja upečiem.. Očkovanie tiež nie, resp bolo pred 1,5 mesiacom

medovka14
autor
30. jan 2018

Nakoniec to na tvári je imperigo...
Uvidím čo povedia nôžky keď zmením prášok, ak nič tak pôjdem na kožné

danielahamar
30. jan 2018

aj lepok neviem či sa tak neukazuje na koži , tie malé pupáčiky

medovka14
autor
30. jan 2018

@danielahamar vďaka za typ, kuknem info na nete

ludmilik13
30. jan 2018

kukni na nete, len moc by som sa nedrzala toho, co najdes, lebo to moze byt viacero veci, ale tiez sa prikladanam k lepku, no najvhodnejsie bude ist ku koznej 🙂

katrin21
30. jan 2018

to na nohe je virus.. je to rzv APEC syndrom. nic to nie je, je to vzdy len na jednej strane tela, aj my sme to mali.. trva to asi 6-8t, tak sa nezlakni..
Nezvykne to stvrbiet, ale keby nahodou, daj fenistil, alebo puder..... po kupeli to moze byt aj zacervenale, vela doktorov to ani nepozna....
Zmizne to same... moze sa to presunut na ruku a neskor trochu na druhu stranu tela, ale vacsinou je to viac na jednej polovici...
SU to len take krupicove vyrazticky pod kozou.... oni potom same zmiznu.....
nesuvisi so s praskom ani nicim.... je to normalne reakcia na virus, ktory bol v tele pred casom ( soplik a pod)

katrin21
30. jan 2018

jo a to horne, na licku, no... mne to pripada ako IMPETIGO.... nemusi mat typicku chrastu, dcera mala kedysi a bolo to taketo... a stipalo ju to....kedze odhalena koza v podstate.
treba na to FUCIDIN masticku, je na predpis

katrin21
30. jan 2018

jaj, akurat citam dalsie prispevky, reagovala som len na tvoj prvy.. a teraz citam, ze naozaj impetigo, takze som sa nemylila 🙂 super

medovka14
autor
30. jan 2018

@katrin21 len ona to ma na oboch nohách aj rukách ale na rukách nie až tak veľa
Ale môže to byť reakcia na črevnú chrípku?

katrin21
30. jan 2018

ono to je virus... mohlo sa to prejavit ako crevna chripka, alebo aj bezna chripka. takze ano....
ano, ak moja to mala aj na druhej ruke, ale len trochu, kdezto jednu stranu tela mala ovela viacej....
ale na 1000% je to APEC.. 🙂 ani nevahaj nad tym, to su uplne typicke vyrazky , neda sa to pomylit 🙂
len pocitaj s tym, ze to moze mat 1-2 mesiace

prevenar
30. jan 2018

@medovka14 ak je komplet kojena , tak ty prestan pit mlieko a jest akekolvek mliecne vyrobky . netvrdim ,ze sa stane zazrak, ale je dobra sanca ,ze tym vyrazne zlepsis zdravotny stav dietatka.

babatkoo
30. jan 2018

Ked uz raz dostane apec syndrom tak sa mozu vyrasky objavit pri znizenej imunite. Tak mi povedala kozna lekarka a bohuzial mala pravdu. Moj syn to ma v tychto dnoch zasa na nohach, bruchu a rukach. Ja mu to takto liecim: kupel v slabuckom hypermangane, po kupeli dobre premastnim kozu a tam kde mam toho najviac dam ichtyol krem. Mojho syna to dost svrbi tak mu davam aj fenistil kvapky.

babatkoo
30. jan 2018
katrin21
30. jan 2018

@prevenar si mimo v tomto teraz, nic to s mliekom nema.. je to virus

medovka14
autor
30. jan 2018

@katrin21 tiež si myslím, že s mliekom to nič nemá to by sa objavilo už skôr

medovka14
autor
30. jan 2018

@babatkoo vďaka, pozriem 🙂

evitka83
31. jan 2018

Baby je ten apec nakazlivy?

babatkoo
31. jan 2018

@evitka83 z ceskej stranky -

Příčina onemocnění není úplně jasná, uvažuje se o virové etiologii. Onemocnění má sezónní výskyt (jaro, podzim). Vyskytuje se nejčastěji
u dětí ve 2. a 3. roce věku. Časté bývají prodromální příznaky (příznaky infekce horních cest dýchacích, příznaky střevní infekce).
Mikropapulózní exantém typicky začíná v axile, třísle, kubitě nebo v podkolení a šíří se centrifugálně na druhou stranu těla. Vždy však bývá více postižena první polovina těla. S postupným šířením exantém nabývá anulárního vzhledu. Exantém často svědí až pálí. Odeznívá v průběhu 3 až 8 týdnů. Léčba je pouze symptomatická.

je to virus tak si myslim ze ano. Moj syn to dostal od neterky ktora to dovliekla zo skolky z Viedne. Ked to syn dostal bol s detmi nostop na ihrisku a nenakazil nikoho vdaka bohu. Ja som nevedela co to totiz je. Ale kozna nam nekazala byt izolovane. To by bolo priserne lebo to mal.8 tyzdnov

medovka14
autor
6. feb 2018

@babatkoo
@katrin21
Baby, tak sme boli u kožnej, našla som si jednu co mala dobre hodnotenia.. Ze oboje je atopicky ekzém 😲 rozmýšľam ze skocim ešte k jednej na konzultáciu.

babatkoo
6. feb 2018

@medovka14 🤔 tak to dam ruku do ohna ze je to apec. Najst lekata ktory ho spravne diagnostikuje alebo aspon urci diagnozu ako nespecificke virove ochorenie koze... je ako hladat ihlu v kope sena. Liecna aspon pre nas bolo 3x denne mastit zarobenou lekaskou vazelinou a na najvacsie loziska namazat ichtyol puder + locoid krem. 1 ku 1. Nic ine sa tam nerobi s kozou. Pripadne ak svrbi tak fenistil kvapky. Btw by som isla na tvojom mieste k tej vasej kozej potom co mu to zmizne. Ze ci poda nej atopicky zmizne do 8 tyzdnov. Ak ano tak vam ostatny atopici budu zavidiet 😉

katrin21
6. feb 2018

@medovka14 no tak to teda nie je ani nahodou atopicky ekzem 😃 😃 akoze sorry, ale nie je.. dcera ho mala, viem ako vyzera.. aj kamoska ma.. a je to uuuuplne ine.... ale neni prva, ani posledna, co sa mylila , aj ked je kožna... bohuzial
Asi dr. nepozna Apec syndrom, moze byt dobra, ale ak sa nedovzdelava z novych chorob, tak hold nevie,,,, 🙂
ani sa nad tym netrap.... na tvari je urcite impetigo a tie vyrazky su na 1000% apec syndrom

babatkoo
6. feb 2018

@medovka14 na tvoja dcerka aj ine problemy okrem toho? Syn aj neterka mali zadny soplik.

marcelatje
6. feb 2018

@medovka14 to na tvari vyzera ako impetigo no po tolkych dnoch keby sa neliecilo (treba na to atb) nie len ze by sa to roznieslo jej, ale dostali by to aj dalsi clenovia rodiny, ludia s ktorymi prichadza do kontaktu, takze asi to impetigo nebude, to je infekcne

katrin21
6. feb 2018

pozri sem. fotky...
http://dermatologie.free.fr/cas31rep.htm
nam to cervenalo len po kupeli napriklad.... moze to byt uplne biele
a je to APEC