Dvojcievny pupočník

amy1122
28. apr 2022

Ahojte budem mat prvé babo a celkom dosť ma vystrašilo,že malé ma dvojcievny pupocnik... na internete som moc o tom nenasla napísané,tak by som sa chcela rady od vás, na čo si dávať pozor alebo aké máte skúsenosti... Dr.mi iba povedal ze ma budú lepšie sledovat ,teda malého.Da sa nejako pomôcť malému aby mal viac výživy a podobne veci ? Budem rada keď sa so mnou podelite o vašu skúsenosť.Dakujem veľmi pekne ❤

anjelicek26
28. apr 2022

@amy1122 je to velmi casta "abnormalital", dve zo sto tehotenstiev statisticky, takze skutocne len viac sledovat, babatko bude urcite v poriadku.

amy1122
autor
28. apr 2022

@anjelicek26 ďakujem,len som chcela vedieť na čo sa pripraviť a podobne veci 🙂

silvike
28. apr 2022

@amy1122 Moji obaja chlapci toto mali. Neriesilo sa nic, len sa to uviedlo v tehot.knizke Dieta je vyzivovane uplne v poriadku a normalne stacia aj dve cievy. Problem moze nastat pri samotnom porode, lebo vtedy sa zvysuju naroky na kyslik. Moji obaja vsak skincili nakoniec sekciou . Prvy akutnou, ked mu zacali klesat ozvy, als vraj to nebolo vyslovene sposobene tym ze tan bol 2ciev.pup. alw ze si nejako tkacil na ten pupocnik. Ni druhy sms tiez sice zacali a chceli normalne ale nepostupoval do por. Ciest tiez mal ozvy skor na nizsej hranici, tak sa slo radsej na sekciu. Ale teda jnak nic, iny problem s tyn nie je. Chlapci sa narodili uplne zdravi. Cize len samotny porod je pri tejto anomalii trosku rizikom a musia sa castejsie a dokladnejsie sledovat ozvy plodu.

silvike
28. apr 2022

@amy1122 ospravedlnujem sa za milion preklepov 🙉

lija22
28. apr 2022

Ahoj mala som. zaujimave ze len pri tretom dietati. tiez sa s tym nic nerobilo. dieta normalne rastlo, vsetko ok ale chcela som sekciu a prave tymto plus ine okolnosti som si ju "vydupala"

barb0renka
28. apr 2022

Mala som to pri druhom tehotenstve. Nikto s tym nic neriesil, syn bol OK a narodil sa spontanne v termine.

amy1122
autor
28. apr 2022

@anjelicek26 môžem sa ešte spýtať? Možno je to debilna otázka ale predsa... všetky známe alebo co som videla na fb sono babatiek v mojom tt ,mali bábätka zavreté ústa len moje otvorené ... jako nechcem vyzerať ozaj jak debil len mi to prišlo divné ... 🤦‍♀️ ďakujem

amy1122
autor
28. apr 2022

@silvike ďakujem za odpoves

amy1122
autor
28. apr 2022

@lija22 dakujem za odpoved

anjelicek26
28. apr 2022

@amy1122 babatko hlta plodovu vodu, takze kludne moze mat otvorene ustocka, je to normalne, pije, cika, trenuje traviaci system... smeje sa, ziva uz od 14.tyzdna ;)

amy1122
autor
28. apr 2022

@anjelicek26 ďakujem, krásne za odpoveď ja len proste nemám sa s kým porozpravat o takýchto veciach 🤦‍♀️ ďakujem

lija22
28. apr 2022

@amy1122 uplne v pohode. pytaj sa, citaj. to je nahodou mily moment, ze ste zachytili ako malo otvorene ustocka. nech ste zdravi, a vsetko nech ide hladko a podla planov 😉

amy1122
autor
28. apr 2022

@lija22 ďakujem krásne, čakám prve babo tak niekedy je to stresujuce...či všetko dobre nákupim to co mam,či bude hlavne zdravé,vôbec neviem aké veľkosti kupovať,aký kocik ,či budem dobrá mama a tak 😀 ďakujem

kalu31058
20. júl 2022

@amy1122 Tiež sme mali dvojcievny pupočník, sledovali ako rastie a potom ku koncu hlavne prietoky, narodil sa prirodzene 2 dni po termíne, už má 3 roky, boli sme aj na detskej kardiológii, ale všetko ok.. držím palce 🙂

henrietka2131
13. dec 2023

@amy1122 ahoj prosim ta ako si dopadla? Všetko vporiadku? Ste zdraví? Aktuálne som ja v 22tt a bola som u svojho gyn. Ktorý si všimol dvojcievny pupočník ale inak pri dôkladnej kontrole malého je všetko vporiadku . Včera som bola na Morfe u iného odborníka a potvrdil presne čo hovoril doktor malinky je vraj zdravy uplne ale potvrdil dvojcievny pupočník vraj sa nemám bát..

kalu31058
13. dec 2023

@henrietka2131 tiez mal syn dvojcievny pupocnik, narodil sa v poriadku dva dni po termine, pupocnik ho pekne vyzivoval, mal 3200g..teraz ma 4,5 roka