Dvojmesačné dieťa sa veľmi ľaká

adelinkamoja
14. nov 2013

Ahojte,
Mam dotaz. Moja dcerka ma 2 mesiace a na niektore podnety reaguje prilis prudku..t.j. zacne rozhadzovat rukami a 'zajakavat sa'.
Ako keby sa strasne zlakla,ale nema na to dovod. Dnes mi napr. na jej ruku spadla mala latlova plienka,takze ako keby nic a ona sa prudko zlakla,zacala sa cela mikat.
Mat niekto podobnu skusenost?mam si zacat robit vrasky?

adelinkamoja
autor
14. nov 2013

Tych gramatickych chyb si prosim nevsimajte...napr. mYkat 😀

babaker
14. nov 2013

Nerob si ziadne vrasky. Je to este prilis skoro, ked ju pozorujes, urcite krci tvarickou, pohne ruckami aj pri spani. 😉 To je vsetko normalne. Hlavne si davaj pozor na tvoje vlastne prehnane reakcie. Prihovaraj sa jej kludnym hlasom, podaj jej tvoj prst, aby citila tvoju pritomnost, ukludni ju to. 😉

bombulka200
14. nov 2013

@adelinkamoja ja mám teraz 4,5 mesačnu a tiez sa v podstate od narodenia tak ľaká .. stačí ze len niečo malinko buchne a uz sa velmi zlakne ... neviem z čoho to je ze tak citlivo reaguje ... asi niektoré deti tak reaguju lebo staršia dcera taká neboola

alena16
14. nov 2013

@adelinkamoja To je reflex od narodenia, ked sa dieta zlakne a rozhodi rukami, postupne to vymizne. Teraz je to uplne normalne.

albao
14. nov 2013

V 2 mesiacoch sa pomalinky zacinaju otvarat svetu, zacinaju lepsie vnimat okolie, uz to nie je len tych 20cm a mama. Preto neiktore deti zacnu mat problem so zaspavanim a ine sa zacnu obzvlast vela lakat, proste vidia viac, maju viac vnemov, viac strachov ... z toho vyrastie, otuka sa, ako bude vystavovana rozruchom. Moja mladsia bola mega-lakava, a teraz uz pohodaaaa 😉 Z toho vyrastie

reni1512
14. nov 2013

@adelinkamoja Je to tzv. Morov reflex, malo by to medzi 4-5mes. zmiznut, preto sa kedysi deticky balili do periniek a rucky sa im zavazovali dovnutra...nebol to len vymysel, malo to aj svoj vyznam... Aj moja sa kadecoho boji a to uz mame vyse 4mesiacov. 🙂

adelinkamoja
autor
14. nov 2013

Dakujem,upokojili ste ma,uz som zacinala mat vycitky,ze robim nieco zle 🙂