Dvojmesačnej dcérke pri kakaní vidno živé tkanivo konečníka

hope1622
1. nov 2016

Ahojte. Chcela by som sa opytat pripadne ppradit, ak by sa nasla maminka, ktora mala podobny problem.
2 mesacnej dcerke sa pri kakani akoby otvarala ritka az do ziveho.. jednoducho jej vidno tkanivo, predpokladam ze crievka. Nevychadza jej to von, skor akoby mala zle ukonceny konecnik, resp zvierac .. Vsimla som si to prvy krat vcera, ked som jej pomahala pri vecernej kolike cvicenim a bola rozbalena z plienky. Dnes sa to opakovalo 2x. Chvilku po kakani jej ritka ostane akoby otvorena, je to doslova zive a vyzera to strasne.. a za par sekund sa zavrie a vyzera to opat normalne. Dcerka je plne dojcena, takze nemala nikdy ziadne zapchy, len bezne novorodenecke koliky.. kaka casto, zjavne ju to neboli, pretoze je spokojna. Je mozne, ze to ma od narodenia, no nikdy som ju nemala takpovediac "zoci voci" pri kakani, resp tesne po nom, takze som si to nevsimla skor..
Mamiciek tu je strasne vela, takze trosku dufam, ze sa najde nejaka, ktora sa s tym stretla a vie, o co sa jedna.
Samozrejme budem to v najblizsich dnoch konzultovat aj s pediatrickou, ale rada by som sa o tom dozvedela aj z inych stran, na i ternete som v podstate nic nenasla.

dxxolm
2. nov 2016

@hope1622 awoj maminka niesom no som otato 🙂 ale hadam neva netreba sa bat moze sa stat ze i vybehne kusok crievka no to len preto ze kobecnik neni dost silny lebo dieta je este male no casom bude vsetko v pohode aj moj drobec mal tak no k doktorke sa patri ist no nemas sa coho bat ;)

patka24
2. nov 2016

@hope1622 mojmu tiez, ale nejako som to nikdy neriesila, prosste ked silno tlaci, tak sa uvolni zvierac, vsak keby mal stiahnutu ritku, tak sa nevykaka a to tkanivo je tam makke a tak to vyzera divotvorne, teda aspon dufam, toto ma nikdy nenapadlo riesit, ale ak by to mal byt problem, tak ma kludne opravte niekto

jana_eyre
2. nov 2016

Neboj, je to normálne.. Aj moja druhá dcéra to tak mala od narodenia, aj tretí syn.. Pytala som sa dr a ona sa vyjadrila ze to je bezne a časom zmizne.. A aj to tak bolo, aj keď teda overene to teraz nemam, trojročnej to už nesledujem 😂

tobilasko
20. máj 2019

@jana_eyre je to síce staršia diskusia..ale tiež máme taký problém..môj 4,5rocny má po tvrdsej stolici akoby zdurenu jednu stránku riťky..ale keď ho utrem a zatlačíme,tak mu to vojde naspäť.. myslíte ,že to je ok ?dakujem za odpoved

tiimka
20. máj 2019

@tobilasko masti mu otvor ritky nejakym vhodnym olejcekom, vzdy po umyti ritky, hlavne ked sa vykaka, nech to ma premastene a dalej zatlacaj

tobilasko
20. máj 2019

@tiimka dakujem, vyskusam a k doktorke netreba s tým ísť ?

tiimka
20. máj 2019

@tobilasko to neviem 🤔 ale tak skuste aspon zavolat, za to nic nedate. Keby islo o mna, pockam do najblizsej kontroly, ale tak ja nie som doktor 🙂

tobilasko
20. máj 2019

@tiimka oki ,ďakujem ..len ma napadlo,či to nebudu hemeroidy,lebo ich mame v rodine a mám ich aj ja a viem,že je to dedične...veď uvidime

tiimka
20. máj 2019

@tobilasko tiez si myslim, ale podla mna u deti sa to casom upravy, ked sa im postupne posilnuje svalstvo si myslim, ze ta pricina je trochu ina. A to premastovanie som napisala preto lebo mne babka prizvukuje ze detickom treba mastit kazdy den ritku, otvor, aby sa im neurobili hemeroidy. Ak ich mate v rodine tak by som to brala ako samozrejmu kazdodennu vec u malinkeho vramci prevencie 🙂 A naucit neskor ked bude uz vacsi ze si ju ma mastit

tobilasko
20. máj 2019

@tiimka ste veľmi zlatá,😊ďakujem za vaše odpovede, ja si myslím,ze mu musím asi aj stravu upraviť,nech nemá tvrdú stolicu,nech sa tak nenamaha..a ešte jedna otázka ,ak môžem...aký olejček by ste poradila ?

tiimka
20. máj 2019

@tobilasko urcite aj ta strava pomoze. Ja bio kokosovy olej, ale na hemeroidy je dobry bio ricinovy olej, no neviem ci to mozu take male deticky, . Zistite si radsej. A ja mam na tvrdu stolicu vzdy po ruke glicerinove cipky zn. Sanova, to ked mala dostala nahodou zapchu tak to jej perfektne pomohlo.

eliska13
20. máj 2019

@tobilasko hlavne veľa pit, ovocie, polievky
A, keď máva aj zápchu výborná je vláknina od Nestlé je drahá, ale krabica je veľká a vydrží aj 2 m
Je bez chuti prášok čo sa dá do čaju.nam to porádil chirurg tiež mal také problemy

tobilasko
20. máj 2019

@tiimka ďakujem ,kúpila som takýto sirup s vlakninou tak snáď pomôže..a na ten olejček sa opýtam v lekarni 😊

tobilasko
20. máj 2019

@eliska13 áno,dakujem ...polievok papa málo, musím to zmeniť.. vyskúšame sirup, čo som pridala vyššie ..ak nepomôže ,kúpim tu vlákninu od nestle..kde ju zoženiem prosím?