Dvojročná dcéra má znovu mrle

bibka44
10. apr 2018

Ahojte, prosím maminky, je tu niekto s rovnakym problemom? Mám 2 rocnu dcérku, vratili sa jej mrle, ktoré sme prekonali v októbri .. dobrali sme vermox, bol klud, vsetko som vyprala vyzehlila, po kazkom kakani sprcha, čisté uteraky po kazdom utretí, rano sprcha, nechtiky nakrátko, cesnakové jedlá, sladkosti žiadne, preliečená celá rodina.
Pre mna je to tak hrozna vec, ze som sa dlho spamatávala a ked som to teraz opat našla malej v stolici, skoro ma prekotilo. Moja dcéra sa začala v noci budit ale idu jej zuby, tak sme to pripisovali tomu.. ale teda nie su to len tie zuby... Prosim vas viete ma niekto ukludnit ze to prejde a vyrastie z toho ? alebo mi poradiť niečo aby som pomohla sa zbaviť toho uplne? ja som taká prestrašená, ze sa mi nedá spať, jesť a myslím len na tu jednu vec ☹ prosím pomoc.. ☹

kika831
10. apr 2018

@bibka44 urcite to prejde, je to vacsinou zalezitost detskeho veku. Hlavne klud. Ja si pamatam, mne mama davala kazde rano na lacno zlahka oprazeny ,len na suchej panvicke, cesnak. Treba aspon 14 dni vydrzat takuto kuru. Asi to nebolo dobre preliecene, ked sa to vratilo. Drzim palce

bibka44
autor
10. apr 2018

@kika831 ďakujem pekne, skusim aj ja oprazit cesnak 👍 No asi teda sme niečo prehliadli alebo zanedbali neviem.... ďakujem skusim sa ukludnit...

matilla
10. apr 2018

Vermox ste davali aj po 6 týždňoch?

bibka44
autor
10. apr 2018

@matilla no davali sme 1 tabletu vecer dalšiu po 2 tyzdnoch a dalšiu po ďalších dvoch, mali ste iné davkovanie?

lieskovyoriesok
10. apr 2018

Ahoj , sme dávali len 2 x vermox a zatiaľ je klud. Chytila ziv škôlke. Nechodí do škôlky? Že by sa opäť nakazila?

bibka44
autor
10. apr 2018

@lieskovyoriesok len 2 tablety? a pomohlo? Ano mala chodí 2x do tyzdna na 4 hodiny do detského centra.

lieskovyoriesok
10. apr 2018

@bibka44 odvtedy sa nesťažuje a už prešlo pár mesiacov ... ale im škôlku už viackrát dezinfikovali. Možno to tam berie z toho centra. Čítala som? Že tie vajíčka aj po vyschnutí sa šitia vzduchom alebo prachom.

sisulia
10. apr 2018

@bibka44 v tom centre nieco jedava? je tam bez teba?

bibka44
autor
10. apr 2018

@sisulia ano, jedáva a je tam sama.. ano

@lieskovyoriesok no ona tam chodi od februára a 1.x sme mali mrle este tam nechodila .... ☹ ach na nervy som

matilla
10. apr 2018

@bibka44 ano jedno balenie sa vybralo myslim ze kazdy den 1tbl a o 6t zase celé balenie a mame pokoj. Svagrina dcéra mala iné dávkovanie a stale sa jej vracajú nam to zabralo.

sisulia
10. apr 2018

@bibka44 tak mozno vy ste sa doma snazili vyhybat sladkemu a tam nieco dostala tak to bolo vsetko zbytocne :/

lieskovyoriesok
10. apr 2018

@bibka44 tak možno je to zhoda náhod. Supni jej vermox zas nech je zeleninu a kyslé uhorky nemá rada? Moja zje. Cesnak by som do nej nedostala... a nezufaj. Je to normálne u malých.

bibka44
autor
10. apr 2018

@matilla no ja pojdem k doktorke po Vermox a opytam sa na toto davkovanie. dakujem pekne

lieskovyoriesok
10. apr 2018

@lieskovyoriesok a hlavne vkuuuuse ruky umývať, nechty strihať.

bibka44
autor
10. apr 2018

@sisulia nie sladkosti tam nedostávaju vobec

bibka44
autor
10. apr 2018

@lieskovyoriesok dakujem velmi pekne za povzbudenie, ruky umyvame, nechty strihááme často. Kyslé uhorky ma velmi rada, zje ich, zeleninu akukolvek tiez. tak idem do toho opat s vermoxom.

bibka44
autor
10. apr 2018

@matilla mozem sa este opytat kolko malo vase dietatko ked ste davali Vermox s tymto davkovanim?

alby2014
10. apr 2018

Normalne supni Vermox a nehysterc, v detskych kolektivoch sa to siri bez problemov a kym pojde na zakladku, tk zazijes okrem mrli aj vsi a ine lakocinky, taksa netreba rucat. Bude aj horsie v zivote. Inak moj maly ich mal a nemal ani rok, ja som objednala z Nemecka sirup, kedysi sa vyrabal aj u ans len sa prestalo pyrcon, alebo tak nejak ...a mam doma rpeventivne.

felycity
10. apr 2018

smer dr. opätovne preliečiť, oznámiť škôlke/centrum... ono to zvykne byť aj z pieskovísk

bibka44
autor
10. apr 2018

@alby2014 toto som potrebovala počuť.... 🙈 ja som počula o tom sirupe, pozriem sa tiez po nom na nete a objednám ho. dakujem alby

evitka83
10. apr 2018

@bibka44 no ako baby radili vyssie treba davat pozor na hygienu ruk a co dava do pusy. Viem, ze aj vermox je moznost, ale popri tom by som jej dlhodobozaviedla zmeny do stravy. Cibula, cesnak. Bylinkove caje bobkoveho listu, oregana, zazvoru. Pre take male dieta slabsie odvary. Su to prirodne atb a zabijaci viruso a bakterii. Niekde som citala, ze aj lanove semiacka. More probiotik, ale samozrejme nic z toho ti nepomoze ak bude konzumovat sladkosti a rafinovany cukor. V lekarni sa da kupit taky preparat, vola sa to candistop obsahuje vytazky cesnaku a este niecoho, je to ucinne aj na mrle. Su to kapsle s praskom. Mozes to vysypat do caju. Drzim palce

bibka44
autor
10. apr 2018

@evitka83 ďakujem velmi pekne za rady. vyskušam všetko. ano cukor som uplne vylúčila, bez tak ona neje čokoladky a take veci, ale teda ani raz za čas jej nedame. porbiofix uzivame a skusim aj kupit ten candistop.. dakujem este raz

bibka44
autor
10. apr 2018

@evitka83 no akurat čitam ze candistop nie je vhodny pre deti, tak len prírodne budem davat cesnak atď

zubrienka3
10. apr 2018

Probiofix obsahuje živočíšne baktérie a glutaman sodný, ten by som dieťaťu nedávala. Ani sebe 😋 . Sú lepšie probiotiká, ale pokiaľ nemá problémy s trávením alebo imunitou, tak ich nepotrebuje.

bibka44
autor
10. apr 2018

@zubrienka3 ach jaj to vazne? ten nam odporučila lekarka. a viete mi nejake odporučit kt.su dobre? pred tym som kupila pre nu po chorobe BioGaia

lawinia
10. apr 2018

Kdesi som uz citala, ze mrle sa nemaju sancu opatovne uchytit ak raz do tyzdna zjeme jedlo pripravene z kyslej kapusty.. a este cesnak zabera na vypudenie parazitov

bibka44
autor
10. apr 2018

@lawinia ked tu mi nechce ani za svet... ale skusim to do nej nejako dotlačiť.. dakujem

matilla
10. apr 2018

@bibka44 maly mal 2.5 roka cize kludne by aj vasa mohla taketo dávkovanie. Asi jej to bolo slabé. Dôležitá je ta davka aj po 6t. Svagrina skusala z domacich receptov vsetko ale zabral az vermox. Nenechaj ju trápiť a chod po ďalšie balenie. Pre dievčatá su mrle nebezpečnejšie kedze prechádzajú z konečníka do posvy.

katrin21
10. apr 2018

ja odoporucam aj byliznkove pripravky, ako je napr. SCRAM najdes ho na nete.... su ucinne

bibka44
autor
10. apr 2018

@matilla presne toho sa najviac obávam.. dakujem pekne, pojdem po dalšie balenie !