Dvojročná dcérka málo ciká

majoska
24. jún 2016

Mamičky, moja malá má 2roky 2 mesiace, od 18mesiacov je bez plienok, asi 2 mesiace jej už nedavam ani na noc....no v poslednom čase ciká veľmi málo, 2x za deň, ráno keď sa zobudí a večer keď ide spinkat...dnes dokonca cikala iba raz ráno ☹ ....stále ju kojim, vždy jej ponúkame vodičku, len si cucne, z pohára vypije asi štvrť deci 10x za deň.... hovorila som to doktorovi, odniesla som aj moč, vraj bol ok a o dva týždne mám doniesť ďaľšiu vzorku moču a inak to neriešil.... bojím sa o ňu, je to v poriadku? Ako mám pokračovať ďalej, aby som zistila, či je dcérka v poriadku?
Ďakujem za každú odpoveď

pribinak
24. jún 2016

Akej farby je cikanie? Malo by byt svetlo-svetlo žltej a nemalo by to prudko zápachať
Mizes skusit davat nejaky močopudny cajik

jeennyv
24. jún 2016

@majoska moj laicky nazor, je teplo, poti sa ? ono ked si par raz cucnes vody, litre z toho nevycikas, a plus ked je teplo, tekutiny sa vylucuju aj potom....mas istotu, ze nie je smadna, niektore deti musis sledovat ci piju atd...

zuzanaete
24. jún 2016

@majoska Nezmenili ste nahodou flasku, z ktorej pije vodu? U nasho maleho vidim, ze nie z kazdej sa mu dobre pije. Z tej, co to ide tazsie, tak si cucne, zahasi najvacsi smad a hotovo. Z inej taha ako duha. Ako prva pomoc by mohol byt teraz melon. Je sezona a je plny vody.

majoska
autor
24. jún 2016

@pribinak moč nezapacha, a má žltú farbu...
@jeennyv stále jej ponúkam piť, či už vodu alebo čaj, no viac ako pár glgov nevypije...ako ju mám donútiť viac piť? Kúpila som jej aj fľašu, ktorú si sama vybrala, no ani to nezaberá...

tajka1986
24. jún 2016

@majoska ked malo pije logicky aj malo cika. A este v tomto teple,kedze vela vypoti. Ine ti nepomoze len jej stale ponukat a ponukat. Asi to nie je moc spravne ale skus jej vodu ci caj trosku ochutit aby jej zachutilo pit. V tychto horucavach to nie je sranda. Ak spravne ratam vypije cca sialku vody za den. To je velmi malo.

majoska
autor
24. jún 2016

@zuzanaete áno, kúpila som jej inú fľašu, takú pre väčšie detičky, čo je ako pohárik....mne sa zdá, že jej tečie ľahko, no vyskúšam aj inú....

jeennyv
24. jún 2016

@majoska co pozeram aj ine baby pisu, ze ak vela nepijes nemozes tolko cikat, ak je vsetko v poriadku aj moc je ok..zbytocne ju vlacit po doktoroch...je leto jedzte dynu, tam je vela vody, ovocie atd...zbytocne by som dieta neprehanala po lekakaroch, dnes vo vseobecnosti ludia riesia kazdu blbost a zbytocne... neviem, ale netreba sa nad kazdym jednym podnetom tak zamyslat....pridu horsie veci

zuzanaete
24. jún 2016

@majoska Moze byt, ze jej to tecie lahko, ale aj tak jej to nevyhovuje. Nasmu sa super pije zo slamkovych od Tescomy a dnes som mu kupila od Chicco a pil ako duha. Tak neviem, ci od nadsenia z novej flasky alebo sa mu z nej naozaj super pije. 🙂 Za pokus to stoji. Pripadne lepsie sa vratit k starej, ako by mala byt dehydratovana ...

mayama
24. jún 2016

@majoska ahoj
aj môja z ničoho prestala močiť a pritom vypila aj 2 litre caju a tiež moc ok nakoniec mala zápal v hrdle a

pribinak
24. jún 2016

Mozes skusit take, ze kúpis nejaky detsky čajový servis a ona bude akoze variť a nalievať caj ci kávu. Mizno by jej zachutilo trochu citrónovej stavy vo vode
Inak vela vody je napr v melóne ci hrozienku alebo broskyniach - raka tekutina sa tiez ráta

Moj syn ked bol taky krpec, tak sa mu strasne rátalo, ked mu moj otec dal pit nejaku žltú malinovku do veľkého puboveho pohára a štrngli si ako chlapi, vtedy prevrátil do seba neskutočne vela vody

gabriela93
24. jún 2016

@majoska moja bude mat ochvilku 4 rocky a tiez malo piska.Niekedy ide viackrat,ale castokrat ju vidim ist rano a vecer pred spanim,nijako ju neviem donutit,ked nechce.V skolke,ked som sa pytala,ci chodi piskat,tak ucitelka iba povedala,ze ide ked idu deticky vsetky naraz,ale ze ona nepozera do misy,ci pisala.Takze neviem,asi pokial ma pekny cisty svetly moc,tak je dobre...

majoska
autor
24. jún 2016

@mayama mali sme zapal v hrdle pred dvoma týždňami, brala Amoksiklav a Predison, pred troma dňami aj vracala,, čiže atb sme museli prestať dávať....este stále je zachripnuta, dnes sme boli u dr, vraj je všetko v poriadku...
@pribinak super nápady, ďakujem

zuzanaete
24. jún 2016

@zuzanaete dehydrovana 🙂 to bude tym teplom .... 🙂

papricka33
24. jún 2016

@majoska dvojročné dieťa už má dávno piť z pohára. Prečo jej dávaš fľašu 😒 ak tak maximálne keď ste niekde mimo. Doma jej to môžeš oživiť napr. slamkou. Teraz v teple je dopriať napr. melón. Obsahuje veľa vody 😉

papricka33
24. jún 2016

Inak my máme doma toto, malého to strašne baví 🙂https://m.hej.sk/napojovy-zasobnik-banquet-pand...

jana_eyre
24. jún 2016

a polievky nema rada? nech papa vela ovocia, okrem melona, broskyne, pomarance, jahody - proste vsetko kde je vela vody, zo zeleniny uhorky a paradajky.. mozes skusit robit smoothie.. to vsetko sa pocita do pitneho rezimu..

moje decka nemaju problem s pitim, iba ked su chore a to na nich vacsinou plati pitie zo striekacky, ked si mozu davat pit z nej sami.. taktiez teraz mozes vyuzit to teplo, posad ju do bazenika, ked sa bude hrat tak jej ponukaj vodu z pohara, moze ju vypluvat, prehltat, proste sa aj hrat aj pit.. skus kupit nejaku striekaciu hracku na vodu, nech pije z toho.. teraz je jedno z coho pije, hlavne aby pila - dehydratacia nie je sranda.. cikat dvakrat denne je naozaj malinko..

katulienkax
25. jún 2016

A mliecko pije? Moja tiez strasne malo pila ale mlieko bola schopná naraz aj 250 tak som jej dávala viac mlieka a polievok. Inac naozaj je veľmi teplo aj ja cikam max 3- 4 krat 🙂 tiez mi nechuti vela sa nalievať vodou ale som dospela a mam urcite časy ked sa donutim pit.

katka1981
25. jún 2016

@majoska, teraz je vela ovocia, ak nechce vodicku, nech papa vela ovocia. Nasa pila zalostne malo, tiez len mlieko ale nic ine. Nastastie ona zjedla v pohode aj pol kila hrozna, melony, takze dehydrovana nikdy nebola ale nebyt ovocia tak neviem....

majoska
autor
25. jún 2016

Ďakujem za každú radu, mali ste pravdu, je to tým, že málo pije...dnes dom ju ponúkala stále, zabralo na ňu to strnganie pohármi, ze na zdravie , a cikala ráno a už aj po obede 🙂 ... veľmi mi odľahlo...nepije mliečko, ešte je kojena 😉
A melón ma veľmi rada, dnes mala na obed aj zeleninovú polievku 🙂

sense
25. jún 2016

Zlty moc je husty aj nasa malo pije a pomaha jedine davat konsekventne pit kazdu polhodinu sa musi napit, ked je moc teplo kazdych 15min inak si sama nevypije

sense
25. jún 2016

Nevypyta preklep

maciatkolulu
25. jún 2016

@papricka33 nas ma stale flasu 2,8 a ja som spokojna, ze vela vypije, nevidim dovod nedavat mu ju, ked z nej pije a ma ju rad a najma v noci si neviem predstavit ako mu nalievam do pohara....Pili ajmoje starsie deti a to velmi dlho z flase a maju zdrave zubky a su normalne 😀
@majoska kludne jej nalej do takej flasky ako ma rada, len nech pije a neries kolko ma, ci nema rokov, ja tiez este kojim, ale uz len vecer, ale z flase stiahne vsetko, kupili sme take umelohmotne pohare, akoby na sampanske a tym je tiez uplne nadseny

moni244
25. jún 2016

@majoska mojej strašne zachutila mätovo-limetková voda, to vypila aj pohár naraz, veľa ovocia, polievok, všetko, kde je voda

katka1981
25. jún 2016

@maciatkolulu, u vacsiny plati, ze ked zrusis dojcensku flasu, dieta vypije menej. Nasa pila do 3 rokov nutrilon z flase ked sme flasu zrusili, vypila daleko menej. Takze pokojne by som aj do tej flasky davala dietatu vodu, caj, len aby nebolo dehydrovane, nie je o com.... len nam uz poodchdzali dudle a dali sme stopku, ale som za, radsej nakupit cumle a nech si dudle, len nech pije

katka1981
25. jún 2016

@moni244, toto by zachutilo teraz aj mne, zial nemam limetku, ale idem to spravit s citrom pre vsetkych

papricka33
25. jún 2016

@maciatkolulu pre mňa za mňa ... Kľudne až po ZS 🙂 mne je to uuuplne jedno. Je to tvoje dieťa. Môj sa v noci ešte dojčí a cez deň sa napije z hocicoho. Caj z hrnčeka, šálky, vodu zo skleneneho pohara. Aj mineralky z plastovej fľaše 🙂 má 27 mes.

maciatkolulu
25. jún 2016

@papricka33 takze ma vlastne skoro tri roky, dokedy sa rata na mesiace? asi tiez az do skolskeho veku 😀 😀 😀 , aj moj sa dojci a zapija to v noci s flasou a cez den pije tiez z hocicoho, ale nevidim problem v tom, ze pije aj z flase.... 😀