Dvojročná dcérka trpí zápchou

cucuska2013
7. feb 2021

Dobrý deň, veľmi pekne prosím o rady, tipy ako mojej dcerke pomôcť.
Moja dcérka ma 2 roky a trpí strašnou zapchou ktora trva uz vyše pol roka... Skúšali sme už vseliake lieky... Vlákninu upravili sme jej aj jedalnicek len stale ju zapeka nekaka mi aj tyzden v kuse.... A ked kaka tak len na prehanadle esylax aj to strašne place krici... 😪😪😥😥Je mi až do plaču už sa nemôžem pozerať na to ako mi trpí... 😪😥 Probiotika vsetky sme vyskusali Duphalax.... Tiež.. Teraz mame Lactulosu a enerinu nam dala doktorka prosim pomôžte

petamich
7. feb 2021

@cucuska2013 neviem ci mozu aj deti ale mne velmi pomahal krusinovy caj, pila som salku po duskoch cele popoludnie a rano som v pohode "sla" alebo este dr. Max ma take zuvacie kocky, ktore obsahuju slivky, senny list a tiez mi to pomahalo ale zial neviem ci to je aj pre deti, moc drzim paste!

pribinak
7. feb 2021

Gastro vyšetrenie? Sono bruska?

cucuska2013
autor
7. feb 2021

@pribinak kvôli Korone nechcú robiť

deti95060810
7. feb 2021

no poznám dcéra má problém podobný a vyprázdňovanie je u nej raz za dva týždne... Neplače, nekričí.... berieme Duphalax, sem tam Guttalax...

karhu
7. feb 2021

co presne jedava?

pribinak
7. feb 2021

@cucuska2013 v BA normálne robia. Hľadaj inú ambulanciu.

cucuska2013
autor
7. feb 2021

@deti95060810 a koľko ma dcérka rokov ak sa smiem opýtať?

ernina
7. feb 2021

denne slivkovu šťavu ...ako sirup zriediť s vodou....skušala si?...

deti95060810
7. feb 2021

@cucuska2013 chodí už do školy ....

nelca84
7. feb 2021

@cucuska2013 aj v BB robia. Niekde konkrétne si sa informovala, či si len skonštatovala, že korona, tak nikde nerobia? Lebo ambulacie fungujú takmer všetky normálne...

katkami123
7. feb 2021

Pije veľa? Koľko za deň vypije tekutín?

cucuska2013
autor
7. feb 2021

@nelca84 Naša doktorka nas zatiaľ nechce dať na. Žiadne vysetrenia ze by sa mohla mala nakaziť ona tvrdí že to odznie samo.... Ze tým trpí každé 3 dieťa to je cele co povedala

cucuska2013
autor
7. feb 2021

@katkami123 strašne veľa vypije... Aj slivkové šťavi aj vodu čistú harmancekovy cajik jej robievam

erickatt
7. feb 2021

@cucuska2013 vymenit decku dr. Hned zajtra. Obvolat ostatne, kde ta zoberu a na vysetrenia!!

simsalabim
7. feb 2021

@cucuska2013 skus uvarit z ovsenych vlociek a vody (nie mlieka) kasu a dochut podla seba. Na zapchu top 👍 Vraj pocas varu sa vytvara z vlociek taky sliz v tej vode, co posobi mimoriadne dobre na creva. Na moju mladsiu roky zabera iba to.

nelca84
7. feb 2021

@cucuska2013 tak nechápem, prečo si napísala, že na gastre nerobia, keď vás tam vlastne nechce poslať pediatrička

stanulienkat
7. feb 2021

Kolko je to strasne vela tekutin???,ved si neuviedla mnozstvo. A potrebuje vela pohybu. To,ze ju zapeka,to ma ozaj vela deti. Keby kazde malo chodit po doktoroch....Aky ma jedalnicek? Kolko ovocia zje za den. Netreba hned po doktoroch chodit. Tu mamicky strasne radi so vsetkym navstevuju doktorov.

julliska
7. feb 2021

@cucuska2013 niekedy veľa laxativ, veľa vlákniny a všetkého čo má podporiť vyprazdnenie spôsobí úplný opak - čiže zápchu. Úplne so všetkým prestaň, zaved jej do jedálnička hlavne polievky a zriedenu trosku teplú slivkovu stavu k raňajkam(napr 1dl). So šťavou fungujte pár dní, uvidíš ci sa niečo zlepší..

pribinak
7. feb 2021

Zmeň pediatricku

pepa28
7. feb 2021

Dobrý deň. Ja by som postupovala takto. Vysadila by som všetky preháňadla, to keď si raz telo má to zvykne bude len horšie. Každé ráno na lačno dať buď spapať pomleté lanové semiačka a zapiť teplou vodou aspoň 2 dc. Alebo ak je toto problém pre 2-ročné. Tak dať pomleté lanové semiačka do kefiru (kefír nesmie byť studený, taky odstáty). Kefír je najlepšie mať domáci.Prečítajte si o tibetskej hube. A tiež je dobre papať cez nič namočené sušené slivky. Toto všetko zaručene funguje, treba len trpezlivosť chvíľočku kým sa to rozbehne.

katkami123
7. feb 2021

@cucuska2013
Nemôže to byt aj psychika? Aj vtedy niekedy bývajú zápchy. Nemá nejaký stres? Ako vníma celkovo tuto situáciu, ze je stále doma?

ladyvi
7. feb 2021

Ja by som vysadila aj mlieko, muku, ryzu, mrkvu, zemiak. Tym by som asi zacala.
Skusila by som podavat 2 tyzdne takyto jedalnicek.
Ovsena kasa, trosku pomletych lanovych (ale ozaj zdibok, jej crievka su este jemne), skorica, preprazene maslo gee.
Olovrant/ desiata ovocie - hrusky, slivky, pomarance, kiwi
Obed - zeleninove polievky vseho druhu (bez mrkvy a zemiakov). Masko chude/ryby s prilohou bezlepkovou.
Vecera- kadejake bezlepkove a bezmliecne lievance/palacinky/ chlebiky/ pomazanky.
Pomedzi pocas dna - vyzivy/ vytlacatka- 100% ovocie bez skrobu a podobne. Ale vyhybala by som sa jablcnym.
Je to narocne vymysliet jedla, ale 2 tyzdne sa da vydrzat aj najst chutne recepty.
Ak bez zmeny, tak by som sla ozaj bojovat za to gastro. Ale aspon kym sa tam dostanete, vyskusajte tu prisnu dietu. Vacsina nevydrzi,vzdaju to po 2 dnoch lebo nevidia zmenu. A potom preznetuju, ze nam dieta nepomohla. Creva sa "ocistuju" aj 2 tyzdne, nestaci 1 hovienko, ze vyjde.

kittykat22
7. feb 2021

A nie je ten problem s kakanim preto lebo dcerka drzi? Ma strach vykonat potrebu tak to oddaluje, az je z toho nakoniec taky huhral? Je to celkom casty problem - lekarka ma pravdu. 1x sa stane problem a je z toho psychicky blok na mesiace aj roky. Myslim si ze nejake laxativa a veci na podporu vyprazdnovania z lekarne, skor skodia ako pomahaju prave vo vasom pripade. Suhlasim s babami vyssie, ze tieto veci niesu bezny doplnok stravy ale je to liek ktory sa pouziva pri akutnom probleme. Dcerka ma podla mna psychicky problem, nie fyzicky. Nejake gastro tomu urcite pomoze.

ladyvi
7. feb 2021

A este mi napadlo, ci nepije este stale UM. Vysadit (moj nazor).

janulik270
7. feb 2021

Gastro vysetrenie z krvi na celiakiu vlastna skusenost.Jedna z priznakov na celiakiu.To ze si poviete ved v rodine nikto nema u vas naco vysetrenie ano ani my v rodine nikoho nemame a moja dcerka ju ma.Vela deti teraz ma celiakiu a zapcha neni sranda.Viem o com pisem.Tie veci ako slivky,Vlaknina tepla voda u nad nezabralo a to nepisem o probiotikum kolko sme brali a dufalac.Este by som dala vysetrit u detskej stolicu ci nema candidu tym sme presli tiez

lucmirka124
7. feb 2021

Ahoj neviem ci ste skusili caj List SENNA.ale ozaj toto by riesila riadnym vysetrenim. Chuda mala.mne ten caj pomohol.aj lanove semiacka su fajn.podla mna ona uz ma aj strach vykakat sa to tiez neni dobre😢 Drzkajte sa.

ewwe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
7. feb 2021

Ja by som na malom dieťati nerobila žiadne diétne pokusy. Proste trvala by som na gastro vyšetrenie a sono bruska. Ak nie, mením pediatricku

janulik270
7. feb 2021

A este ku mojej sprave Neodporucam aby ste presli na bezlepkovu dietu pretoze mozu jej robit vysetrenie z krvi a skresli vysetrenie.Treba trvat na dalsich vysetreniach lebo lekaroch treba posuvat deti nechaju trpiet a od lekaroch odpoved nic mu neni alebo nic sme nezistili neverte tomu.Moju dcerku nechali 2r trpiet az kym som ja nezasiahla

ladyvi
7. feb 2021

@pribinak to nie je pokus, ze sa robi drasticky detox. Niektore deti 2 rocne su slabi jedaci a ani zdaleka nezjedia tak bohatu stravu ako som napisala. Pribinacik, tu keksik, tam keksik. Nevravim, ze autorka tak krmi, ale je to iba chvilka striedmejsej stravy a 2 tyzdnovy prechod na lahsie verzie jedla. Bezlepkovy chlebik a 2 tyzdne bez mlieka nikomu neublizia. Ani 2 rocnemu dietatku. Mne by to za to stalo. Kym sa dostanu na gastro prejdu dalsie 2 tyzdne, a dieta dalsie 2 tyzdne bude trpiet bolestivymi crevami.