Dyskineticka forma DMO. Máte s tým skúsenosti?

lala2
27. sep 2010

Ahojte, nasa 8 mesacna dcerka uz dlhsiu dobu robi zvlastne pohyby nozickami, zvlastne nimi myka a kope, zatial sa neplazi, neleze, len vala sudy a ked je na brusku velmi kope nozickami. Uz sme boli aj u neurologicky lebo sa dlho nepretacala, vysetrila ju / reflexy/ aj sono mozgu jej robila no povedala ze vyzera byt vsetko ok.V stredu ideme na EEG a idem jej ukazat video na ktorom mala robi tie zvlastne pohyby,na nete som nasla ze su to dyskinezy, velmi sa bojim.... 😢
O prve dietatko sme prisli v 5 mesiaci lebo malo hydrocefalus a spina bifida, potom som o pol roka otehotnela bol to missed abort v 12 t mi na sone povedali ze babtku nebije srdiecko a teraz toto... ☹

latvia
28. sep 2010

@lala2 a si si ista ze su to dyskinezy? neurologicka by to hadam videla na vysetreni, nie? 😕 posles nam odkaz na to video? nech vidime ako to vyzera

sisiska
28. sep 2010

@lala2 mne normalne prislo teraz slabo, na zaklade tvodjho prispevku som si hodila do googla co to vlastne je ta dyskineticka forma, a vyhodilo mi okrem ineho tuto stranku http://nemoci.vitalion.cz/detska-mozkova-obrna/... idem zosaliet....nasa mala sa narodila koncom panvovym, nelezie, nestvornozkuje, ma zvyseny svalovy tonus na nozickach, a dost casto kruti chodidlami..tak ako keby v clenkoch...vsetko priznaky DMO podla daneho clanku...

lala2
autor
28. sep 2010

Ahoj sisiska, nesal nic nie je este iste... ste sledovany u neurologicky, cvicite? Ja som stale vravela pediatricke ze sa mi nieco nezda a ona ze mala sa pekne vyvija, no tak som ju poprosila aby nas poslala k neurologicke, manzel a rodina nevedia ze som ju prosila o vysetrenie. Pred skoro mesiacom bolo vsetko ok, ale tieto pohyby som jej zabudla spomenut a teraz vidim ze som urobila chybu. Na kontrolu sme mali ist az o dva mesiace. Tak som tam volala a povedala sestricke co je vo veci a ta nech pridem zajtra na eeg a donesiem to video kde to je.Placem tu a mam velky strach....Najhorsie je ze sestra s ktorou byvam hned vedla mame domy ma 11 mesacneho synceka ktory taketo pohyby nerobi a nikdy nerobil... strasne sa bojim. ☹ ale zaroven chcem vediet co malinkej je, aby sa zacalo co najskor s liecbou. 😒 A vsetci mi hovoria ze co stresujem ze mala je ok.

lala2
autor
28. sep 2010

Uz davnejsie som si vsimla ze mala aj v bezke sa nevie pohnut z miesta, len tam stoji a divne krivi nozicky, nikdy neskackala tak ako ine deti, ked ich chytis pod pazuchy... ☹

sisiska
28. sep 2010

a ako presne kope tymi nozickami? a ako by mala skakat, ked ju chytis pod pazuchy? to som neskusala...

lala2
autor
28. sep 2010

ked ju chytis pod pazuskami a opres jej nohy o podlozku tak by sa mala odrazit, ako keby skackat vsade o tom pisu
napr. https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/skackani...
je to normalne a zdrave. No a moja mala to nikdy nerobila, uz vtedy som si robila starosti.A povedala som to pediatricke, no ona ze skackanie nepoklada za znak motoriky, zaujímalo ju ci sa pretaca..

sisiska
28. sep 2010

@lala2 a vy cvicite?
my cvicime a to o tom skackani som vobec nevedela...mam obrovsky strach

lala2
autor
28. sep 2010

verim ti ... aj ja 😒 sa bojim, no chcem zacat cvicit vojtovku cim skor ak to bude treba

lala2
autor
28. sep 2010

zajtra dam vediet ako sme dopadli.Ja snad nebudem ani spat. ☹

sisiska
28. sep 2010

zajtra sa urcite ozvi, drzim vam aj nam silno palceky, aby to bolo dobre...

sisiska
29. sep 2010

@lala2 tak ako ste dnes dopadli?

lala2
autor
29. sep 2010

Ahoj sisiska, chvalabohu vraj to nie je to co som si myslela. Akurat malej zistili negativne eeg co je super, a ze ma lachky axialny hypotonus s retardaciou vzpriamovania, ideme cvicit bobatha.. tesim sa. Asi netreba studovat internet tak velmi a verit lekarom. 🙂
Drzte sa. 😉

sisiska
30. sep 2010

@lala2 tak to je super, ze ste dobre dopadli, ja mam strach, ako to bude u nas...a preco idete cvicit Bobatha a nie Vojtu? to vam odporucila dr. alebo si sa rozhodla ty?

lala2
autor
2. okt 2010

to nam odporucila doktorka, ale ja by som radsej cvicila Vojtu, i ked je mala uz skoro 9 mesacna, zatial sme tam boli len raz no som dost sklamana , tak uvidime. Vsak to bolo len prvy krat. 😉

jurko07
2. feb 2013

To su naši lekári, ich liečby a diagnozi. mojej mamine pred vyše 30 rokmi povedali že ja mám iba slabé svalstvo .... Nikdo za 4.roki nevedel povedať mamine že mám deckú pbrnu až ked som sa postavila na nohy tak jej povedali že môže byť rada že nie som na vozíčku.... sami nevedia určiť diagnozu...

lenka860
12. mar 2013

AHOJTE BABY CHCEM VAS POPROSIT AK MA NIEKTORA SZVAS SKUSENOSTI S KUPELAMI V KOVACOVEJ CI BY STE MI NEPOSKITLI BLIZSIE INFORMACIE DAKUJEM