Ekzém u 7 mesačnej dcérky

pupulka18
11. mar 2014

Ahojte babenky chcem sa spytat ma nietko skusenost s detskym ekzemom?moja mala ma 7 mesiacov a meme ekzem uz viac ako 2 mesiace a nevieme sa ho zbavit som zufala...naozaj zufala...vyskusali sme masticky vsetkeho druhu a nic...chcem len vediet ci sa toho niekedy zbavime?

zahradka76
11. mar 2014

@pupulka18 predpokladam, ze uz prikrmujes. Otazka je teda, odkedy prikrmujes a ci sledujes, ktore potraviny dietatku nerobia dobre. Treba si viest potravinovy dennik. Samotne pouzivanie masticiek nepomoze, lebo telo reaguje zvnutra na alergeny a tie potom sposobuju napr. kozne reakcie.

pupulka18
autor
11. mar 2014

Ano prikrmujem...od 6 mesiaca....ale ekzem mala aj pred...sledujem to snazim sa ale nic sa nemeni...stale kojim mozno. Je to kojenim?mozno ked prestanem kojit sa to zlepsi?ach jaj

mokecajka
11. mar 2014

aj my mame u syna ma to od 2 mesiacov, cize od jedla to nemoho byt....a teraz ma tiez...a nic nepomaha len kortikoid...som smutna...skusam vsetky kremy a nic

brumka
11. mar 2014

@pupulka18 mne ho mali obe deti, no prvorade zistit aka potravina vadi v strave dietata alebo kojacej matky. Prva mi reagovala na banan prisli sme nato az o par mesiacov,druha reeagovala na por v mojom jedle a do toho oslabena imunita ked vysiel prvy zubok a ekzem na svete. Najlepsie masti co nam zaberaju je ichtyol ako liek a kyselina mliecna na denne premastenie. A hlavne zistit co to sposobilo. Cim skor sa nato pride tym lepsie lebo potom dieta z toho vyrastie.

brumka
11. mar 2014

@mokecajka vzdy je spustac. Strava matky,dietata, praci prach, alergeny su vsade,pocasie....

pupulka18
autor
11. mar 2014

Hmmmm dnes idem vyskusat ovseny kupel tak uvidime....?

martina833
11. mar 2014

Moja dcerka mala ekzem od narodenia, mala ho po celej tvaricke a hrudniku. Davala som si pozor na jedlo, prala som v orechoch a Bupi mydlovych vlockach, nepouzivala som avivaz, zehlia oblecenie zvnutra... Vyskusali sme vela kremov, aj od koznej aj na zaklade odporucani na nete, nic nepomahalo, jedine kortikoidna mast- samozrejme len na par dni a potom bol ekzem spat. Tak nas detska lekarka poslala k alergologicke, ta nam poradila genialny krem z Norska Tyroler Natursalve, ktory cinkoval este lepsie ako hormonalna mast. Otrasny ekzem zmyzol do 2 dni a ako krem pouzivame, tak sa objavi len sem tam nejaky fliacik, ale po intenzivnejsom kremovani (3 x denne) je prec. Vyslo nam aj kopec potravin, na ktore je dcerka alergicka, na ktore som si nedavala pozor, lebo normalne nezvyknu byt alergenmi. Odlsedovala som si, ci na ne reaguje, napr jej okolo 8. mesiaca zacala vadit mrkva a petrzlen, tak som ich nejaky cas musela vynechavat, ale potom som ich po 2 mesiacoch zaradila opat a uz to bolo v pohode.

martina833
11. mar 2014

A este Ti skopirujem, co som uz raz pisala do podobnej temy: Atopicky ekzem je v podla najnovsich vyskumov hlavne problem zlej bariery koze, cez nu sa dostavaju do tela castice, ktore nasledne sposobuju alergicke reakcie na jedlo. Doteraz si mysleli, ze to to je naopak, ze az ked zjeme nejaky alergen dostavi sa reakcia. Takze v provom rade sa treba starat o kozu, pouzivat len prirodne sprchove gely, kremy, nedrazdive pracie prostriedky... Jedlo uz vobec neriesim, aj ked podla alergologickych testov je dcerka alergicka na pomaly vsetky zakladne potraviny...

pupulka18
autor
11. mar 2014

Ano ano my sme mali tiez po celej tvaricke a isli sme koznej a zistili nam zlat.stafiloka museli sme dat antibiotika z tvaricky to zmyzlo...ale potom zasa po celom telicko sa nam zrazu vyhodil ekzem a bojujeme s nim...prach na paranie pouzivam lovelu?neviem skusim asi zmenit ale aky praci prostriedok je dobry?

martina833
11. mar 2014

@pupulka18 teraz pouzivam Bupi gel, ked vsak bola dcerka mensia, tak som prala v orechoch a na biele pradlo som pridavala sodu (silne skvrny to vsak nevyperie), Lovelu by som urcite nepouzivala, uz len pre tu intenzivnu vonu...

zahradka76
11. mar 2014

@pupulka18 koj nadalej, to je to najlepsie, co mozes pre dieta urobit

pupulka18
autor
11. mar 2014

Skusim zmenit ten prach...mas pravdu snad to pomoze🙂

zahradka76
11. mar 2014

@pupulka18 urcite iste potraviny stav atopie zhorsuju, to Ti potvrdi aj lekar. Cize to treba sledovat. Je super, ze kojis, lebo tym padom dostava vsetko dolezite pre imunitu. U takychto deti je riziko, ze aj ked sa atopia z koze vytrati, tak sa pridruzi alergia a aj astma, takze ak sa Ti da a vladzes, odporuca sa kojit do tych dvoch rokov. Po prvom roku sa totiz z materskeho mlieka vylucuju velmi dolezite latky pre imunitu (vid mamila).

zahradka76
11. mar 2014

a este ma napadlo, ze aj urcite materialy su nevhodne pre atopikov, ako napr. vlna, najlepsia je cista bavlna so ziadnymi primesami.

barnica
11. mar 2014

Náš zlatúch má ekzém už od dvoch mesiacov a alergologické testy potvrdili alergiu na takmer všetko a tiež nám dávali rôzne krémy a pododbne ale nepomáhalo nič poriadne manžel vytočený babušiak nervózny a ja na prášky až som sa naštvala. Na nete som si našla homeopata a ten nám odporučil liečbu kozmetikou s konope siatim a ekzém zmizol občas sa ešte objaví ale... vždy to zvládame s krémom a nechtíkovou indulonou. Najprv som sa bála a on ako jediný mi vysvetlil že je to oslabenou imunitou dieťatka a poradil mi aj čomu sa v strave vyhýbať aby som mu nazaťažovala imunitu zbyxtočne ťažkým jedlo a dokonca aj konzistencia jedál je dôležitá...

naturalisvita
11. mar 2014

Tiež musim odporučiť kozmetiku s konope, žiaľ osobné skusenosti nemám ale prevádzkujem eshop naturalisvita.sk a predávam tieto výrobky. mamičky si tieto ich chvalia. Jedná sa o liečivu prirodnu kozmetiku Cannaderm. Je treba davat pozor aj na pracie prostriedky a avivaze, v dnesnej dobe su velmi agresivne, treba skusit jemnejsie ekologicke.

mimeil
11. mar 2014

treba kozmetiku bez ropnych derivatov (nesmie tam by t petrolatum alebo parafinum liquidum), davat pozor v com sa perie a hlavne je to aj o imunite. Takze nestaci len zvonka natierat ale riesit aj vnutro. Som byvala atopička, aj deti som mala ekzematicke, dnes si uz na ekzem ani nespomenieme. Ale treba riesit aj zvnutra, nie iba mastickovat. Poradim telefonicky 0907/949493, nebudem tu pisat litanie lebo pausalne sa neda radit, kazdy organizmus je iny, treba rozobrat aj stravu,.....

veroniqe1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz