Ekzém v okolí slabín

maminka1986
6. jan 2018

Ahojte baby moj 21mesacny syn ma neviem ci ekzem ci dake vyrazky...ma to v okoi slabin a pupku....zmenili sme plienky a ajj tak...aj krem iny...u obvodnej som bola dala bam Imazol no vobec sa to nezlepsuje:/ uz mu to len cistou vodou umyvam aj repikom harmacekom no neustupuje to :/ idem ku koznemu buduci tyzden aj to na casenku skoro rano tak sa zatim tu opytam.
Uz fakt neviem ako mu ponoct :/

macko81
6. jan 2018

Skús si kúpiť v lekárni Neo Phytiol mám to poradila kozna tiež mal malý okolo slabín také červené a tiež nič nezaberalo až toto do týždňa bolo v poriadku

maminka1986
autor
6. jan 2018

@macko81 dakujem dala som mu sle mal to cervene aj tak:/

tova
7. jan 2018

to ma na uzko pritiahnute plienky, alebo male plienky a teba mu o cislo vacsie. Nemizne to, lebo to stale sucha o jeho slabiny aj pupok !!!!!!

tova
7. jan 2018

a daj mu na to sudocrem

zdena12345
7. jan 2018

vyskusaj imazol

katharines
7. jan 2018

Ja by som vyskusala Bepanthen krem a ak nepomoze, tak potierat po kazdom umyti kokosovym alebo mandlovym olejom a pre zvysenie ucinku prikvapnut terapeuticky levandulovy esencialny olej. Zrejme ho drazdi ten "papierovy" okraj plienok, tak by som vyskusala prejst na platene plienky (teraz je velky vyber od kokosovych az po kadejake ine) a pomaly privykat na nocnicek.

maminka1986
autor
7. jan 2018

@tova
@tova
@zdena12345
@katharines diky za rady baby....ja uz neviem cim to je aj plienkt zmenene len čudné je ze mi iz chodí na nocnik krasne a plienky mame len na noc max cez den 2 az 3h ked spi inak nie....plienky ma volne hm
Dala som ichtiol mast pomohla
@tova ale on to ma ako ekzem neviem uz :/ mas s tym skúsenosť? Lebo on nosi malo plienky hm

lenadka
7. jan 2018

@maminka1986 ekzém nezmizne za deň. Takže pokračovať v liečbe. Cca tri dni trvá kým to zbledne. Možno do toho vliezli aj kvasinky. Ichtiol je na to fajn. Keď to zbledne ešte jeden dva dni natierať potom už len prevencia. Kožná na kontrole ti odporučí ako.

tova
8. jan 2018

podla mna ho plienka drzdi. Potrva par dni kym to zmizne, tak teraz na to by som mu papierovu plienku vobec nedavala. pokremuj a daj velku latkovu plienku, alebo len volne bavlnene gate a nos ho 3 krat za noc na wc.

maminka1986
autor
8. jan 2018

@tova uz to ma ovela lepsie ichtiol pomohol virs on este v noci nevie cikat na serblik :/ chcem od 2 rokov davat ako cez den krásne ide cika kaka do serblika inak ma plienku a dakujem

maminecka2
8. jan 2018

Mimo temu, ale maly je fakt sikovny ze takto uz skoro bez plienky ficite. Mam babiku v rovnakom veku a serbel ani vidiet, len ked ju drzim nad wckom obcas si cikne. A kakusa zasadne utajena a ani prebalit sa nechce dat. Pockam na jar a poskusame bez plienky.
Nam na zapareniny apod. pomaha Bepanthen, zasa na Sudocrem reagovala velmi zle.
Este mi napadlo- na ine kozne problemy (teraz hlavne najstarsiemu okolo pusy, bo sa stale oblizuje) nam jediny zabera Skin-cap krem, mozno skuste keby nieco. (Kozna nam na vsetko rovno dava kortikoid, ale zatial sme ho neotvorili, nastastie)

maminka1986
autor
8. jan 2018

@maminecka2 ďakujem🙂 ja som ho od min roka srpfembra učila a velakrat sa picikal aj teraz mu ujde je este maly ale ako ozsj sa pyta pekne ked mu treba len treba vysvetlit im oni chápu🙂 chce to trpezlivost
No presne sufucrem nam robil zle preslu sme na rybilku sj bepanten mame a veru kortikoid nechcem davar kym ozaj nemusím Skin cap oki ked uz nic skusim...uz som aj propolis dala dnes tak som zvedava

maminecka2
8. jan 2018

@maminka1986 Poskusaj, snad nieco zaberie.
Mala vsetko chape, len potvora copata nechce na ten nocnik sadnut. Ale ma cas, neriesim, to len svokra furt pripomienkuje... 🙃

maykaaa1122
31. jan 2018

Nam na zapareniny pomaha Bepanthen

maminka1986
autor
31. jan 2018

Dakujem zabrala ichtiolova mast s gafrom