Enterococcus faecalis u dcérky. Máte s tým skúsenosť?

vlasa
19. máj 2011

dcere ho nasli pri vytere zo susky ☹ nemate s tym niekto prosim skusenost????budem vdacna za kazdu radu 😔

strapco13
19. máj 2011

@vlasa je to bacil z creva..nejak si ho tam zaniesla, tam nem co robit..preliecit, podla citlovosti, v creve je to normalny nalez
kedze ale dostanete ATB, tak daj probiotika, nech sa nepremnozi candida

vlasa
autor
19. máj 2011

@strapco13 to viem,len uz ho mame dva roky a stale sa s nim trapime,vracia sa,a pritom si davam taky pozor pri utierani 😠 doki vravela,ked mala dva roky,ze jej nema na to co dat,lebo take atb pre dieta niesu,tak skusila augmentyn a vysypala sa a skoncili sme na kramaroch 😢 vraj je rezistentny skoro na vsetko,tak som zvedava co nam daju 😠 zatial mame macmiror aspon...

bibinka
23. máj 2011

vlasa- ak sa dajú antibiotiká podľa citlivosti tak by mali zabrať. Skús malej po každej stolici umývať ritku pod tečúcou vodou a riadne osuš.Neviem či ti už chodí do škôlky a či tam aj kaká, ale skús ju naučiť na kakanie len doma, buď ráno alebo večer aby si mala istotu, že bude po tom umytá. obliekaj jej len bavlnené nohavičky(asi to robíš 😉 ) a do stravy pridaj spomínané probiotiká. 🙂

vlasa
autor
24. máj 2011

@bibinka nasa pediatricka jej odmietla dat celkove atb,vraj je tam citlivost iba na ampicylin a ten jej znici komplet celu mikrofloru,aj tu co jej este zostala a k tomu je alergicka na augmentyn,tak ich asi aj tak nemoze.tak sme dostali mast atb,ale ta ju vcera stipala,tak sme zostali len pri tom macmirore ☹ vcera sa kupala v jogurte,zacnem jej robit zase repikove kupele,bojim sa o nu,uz to ma dlhooooo 😔 v utorok ideme na 4rocnu kontrolu,tak sa poradim co dalej ☹ inak od malinka sa utiera len mokrym nechtikovym papierom,ale ako ju to kuse tam,tak sa stale skrabe a zanasa si tam svinstvo 😠

bibinka
24. máj 2011

to môže mať aj z toho nechtíkového papiera...myslím , že ak je nato citlivá, tak sa jej tam ihneď dostane ten enterokokus a infekcia je na svete.

zuzuj
7. aug 2011

vlasa :
my mame tuto pliagu tiez furt, a mali sme aj horsie...tiez neviem co robit davat jej dookola atb. Najhorsie je ze ma aj v moci takuto kultivaciu plus este dalsie bacily a teraz ziadny MUdrc uz nezisti, ci to je alebo nie je kontaminacia...dokelu...
my mame tiez tento rezistentny kmen..tiez nam vysla citlivost len na celkove atb.
Vy ku komu chodite k akej gynekologicke?

tynushqa
12. aug 2011

Baby vyskusajte citricidal, je to velmi horke ale moja to aj tak vypije...je to prirodne antibiotikum, mozno to pomoze a nasadit silne probiotika.

zuna77
5. apr 2012

@tynushqa Ahoj Tynushqa, uz sice ubehlo 1/2roka od tvojho prispevku, ale momentalne riesime tiez hore spomenuty problem. Chcem sa spytat, ci ste dostali Citricidal predpisany konkretne na bakterie v moci a ci vam pomohol.Dakujem

danculik
4. dec 2012

ahojte otvaram znova tuto temu, dneska podla vysledkov ktore robili dcerke (vyter z posvy) zistili ze tam ma tento druh bacilu, doktorka (obvodna) mi odmietla dat ATB, ze by jej to viacej ublizilo ako pomohlo. Neviete mi povedat co na tento druh bacilu zabera? dakujem pekne.

Uz dlho sa trapime so škriabaním sa....asi 3,5 mesiaca len trvalo kym sa prislo na to co to je...

danculik
4. dec 2012

@vlasa ...ahoj prosim ta co si davala dcerke aby sa zbavila tohto bacilu?...aj nas to postihlo a trapi nas to uz 3,5 mesiaca... ☹ a stale sa len skriabe a skriabe

vlasa
autor
4. dec 2012

@danculik praveze nic nam nepomohlo,dostala atb,potom na tie atb silnu alergiu,skoncili sme v nemocnici so zahadnou dg 😒 potom zase sme robili vyter,ale nasa pediatricka zakazala dalsie atb,tak nam dala len bactroban masticku,ale to bolo na figu,lebo ten bacil je vnutri,tak sa s tym stale trapime,byva casto do krvi zaparena 😠 potom len repik a bepanthen,ale to je len na chvilocku,takze nam povedali,ze ked sa toho zbavime,tak sa tam zase dostane z konecnika ☹ je to zacarovany kruh,ine ti povie gynekolog a ine pediater.

danculik
5. dec 2012

@vlasa ..a gynekologička ti čo povedala?

lebo ani moja obvodná mi nechce dať atb....

renatka100
5. dec 2012

skuste kupat v cistom tea tree oil austrialen body care. My davvame dlhodobo asi tri kvapky do desat cm vody vo vani a vyzera ze nam vyliecil pseudomonazu.
@danculik
@vlasa

adavab
11. jún 2015

@vlasa @danculik vyliečili ste sa nejako? Moja malá ho má už druhý mesiac. Dobrala Augmentin, hypermangánové kúpele a fungicidin to všetko jej predpísal gynekolog. Teraz sme boli na kontrolnom výtere a stále je tam. Ak ste sa z toho dostali, dajte mi prosím vedieť čo Vám pomohlo. Ďakujem

vlasa
autor
11. jún 2015

@adavab my ho mame stale,neda sa to vyliecit😡

adavab
11. jún 2015

@vlasa ani mi nehovor ☹ . Bola som v lekárni a tam mi lekárnička poradila probiotiká, citrovitu a kokosový olej, každý deň, tak skúsime a uvidíme čo nám zajtra ešte na to povie lekár,lebo dnes mal dovolenku.Najhoršie je že každý sa ma hneď pýta na hygienu, ako keby som bola nejaká vadná a pritom malá je každý deň kúpaná, gaťky menené stále.Ďakujem Ti za odpoveď.

katka1981
11. jún 2015

@vlasa, problem je v iomunite, nasadit probiotika ako prve. Kolko ma rokov? Ja som na neho brala autovakcinu a pomohla, nic ine som nebrala, lebo som si davala robit na mykozu a tak som si dala aj tuto.

ajkava
11. jún 2015

@adavab citrovital je na také veci super. Z probiotík by som asi dala skôr Hylak. Moja dcéra mávala tiež kdečo, keď bola malá. Ale gynekológ jej vyplachoval priamo ATB striekačkou pošvu. Nedával jej jesť ATB.

katrin21
11. jún 2015

@vlasa
@adavab
odporucam najst si niekoho , kto ma pristroj DIACOM a robi biorezonanciu a zbavite sa toho krasne 🙂

vlasa
autor
11. jún 2015

@katka1981 ma osem a probiotika berie nonstop.atb nepomohli.neviem ci je to z toho,ale casto mava zaparenu susku.dam bepanthen a do rana je pokoj.
@adavab vam to robi aku sarapatu?

katrin21
11. jún 2015

@vlasa naco ju budes kadecim dopovať, aj tak sa toho nezbavis, alebo zbavis, ale za cenu zataženia jej organizmu.. fakt skus ten DIACOM.. niekto u vas v okoli ho isto ma.. ja ti viem dat kontakt len na Trnavu, keby si chcela.. ale isto aj u vas blizsie su..

katrin21
11. jún 2015

a probiotika brať, ale striedať, nebrať jednu znacku a vyberať take, kde su rozne kmene, nie len lactibacily, ale aj ine..

vlasa
autor
11. jún 2015

@katrin21 mas osobnu skusenost s diacomom?ja tomu moc neverim..

katrin21
11. jún 2015

@vlasa ano. tiez na neho chodim, aj na BICOM, to je tiez biorezonancia a mam len a len dobre skusenosti.... aj ked neveris, vyskusaj.. tieto veci funguju lepsie, ako by si cakala ...
ale je pravda, ze nie je jedno, ku komu ides.. ono to treba vediet dobre rozanalizovat, nie je to take jednoduche, ze pristroj vypluje info a tu vezmes... tam treba sledovať grafy + patogeny + dalsie veci.... bohuzial , nie kazdy to vie a tym padom mozu robit zle meno tomu.. treba mat an to tak trochu aj cit.. ja uz diacomu trochu rozumiem a nie je to vobec take jednoduche, ako to vyzera.. treba si vela veci studovať a vsimať.. a clovek musi mat velky prehlad.
Ale rozhodne to pomaha a funguje. 🙂

adavab
11. jún 2015

@vlasa nasa ho ma aj v moci a tiez mava zaparenu pisulu. Som uz z toho na nervy.

adavab
27. jún 2015

@vlasa tak tie probiotika a citrovita zabrali.Vysledky mocu su dobre a ziadny enterococus faecali tam nie je.Skus to tiez.Drzim palce 🙂

bobozoziliny
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nonme
2. máj 2017

@adavab ahoj, prosim ta ako dlho ste brali citrovital a v akom davkovani. Moja mala to tiez ma uz vyse mesiaca. Dnes dostala atb, ale ked citam prispevky zvazujem ci ich vobec nasadit. Brala macmiror mast, ta nezabrala. Dakujem

adavab
3. máj 2017

@nonme asi mesiac brala citrovital vkuse aj probiotiká. Lekár nám najprv nasadil antibiotiká čo sme vybrali a potom povedal, že ak jej to nerobí žiadne problémy, tak sa s tým telo vysporiada samé. A tak sme si nasadili citrovital s probiotikami a potom sme mali už dobré výsledky. Verím, že to pomôže aj Vám.

orlinm
17. jan 2018

Ahojte , my mame tuto bakteriu na kozi . Mate stym tiez niektora skusenost ?