Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

leninek99
12. aug 2009

Zdravím vás,

jsem tu jen na chvilku a to ,abych vám řekla radostnou novinku příští týden ke konci nám pustí malí domů 🙂 🙂 jsme radostí bez sebe 😉

petrach
12. aug 2009

ja vím 😉

argousku psala jsem kamaradce mail,ale nepíše takže budou odjetí nekde ven,hned pak napíšu,joo???
andulko vynechavali jste cvičení občas???

andulka4
12. aug 2009

Petrach nemám na to povahu.....nevynechala jsem za celých 12,5měsíce víc jak 10x ale sama jsem psala Denisse že když jsme byli na dovolené tak jsme rozhodně necvičili.....VŠEHO Z MÍROU MAMINKY 🙂
a pak taky co by to bylo za dovolenou když bychom tam hystericky brečeli(u cvičení měl pokaždé brutální záchvaty)

denisee
13. aug 2009

Moje řeč andulko🙂))). Taky jednou rehabka říkala, že když budem třeba u vody nebo někde dýl venku. Tak stačí aspoň třeba mačkat bod pod bradavkou, prostě vyslat mozku signál....
Dnes jsme byli na přeočkování hexa, takže v 15měs. (kor. 12m.) vážíme 8,6kg. A doktorka mi nabídla, jestli chceme za měsíc společně s očkováním na zarděnky, spalničky,příušnice i planý neštovice, že je něco novýho. 1vakcína na tyhle 4 nemoci Priorix-Tetra. Máte s tím někdo zkušenost??? Díky. 😉
Jo a nejde nám přetáhnout předkožka má to prý pořád dost úzký, tak se máme ob jednat na urologii. když tak mi písněte vaše zkušenosti. Díky moc.

petrach
13. aug 2009

Leninku to jsou super zpravy,ty jo vy jste šikulky,kluci jsou pašaci..tak se budem tešit na zpravy z domova 😉 a na fotečky..moooc gratulujuuuuu 🙂

ja prave vyčitky mám,vynechali jsme ted po třetí,me to taky nedá 😒 nechci nic zanedbat
holky kdy aso se mimča mají točit na bok???? si to vubec nepamatuju od Elin,tenkrat jsem to tak nehlidala jak ted

argousek
13. aug 2009

petrach díky budu ráda za každou radu 😉

jinak já myslím, že tak okolo 7měsíce korigovaně, máte čas, buď v poho 😉

argousek
13. aug 2009

http://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/psychomot...

musíš vždy odečítat korigovaný měsíce 😉

maatkka
13. aug 2009

Ahojte vsetky...
Kessiee gratulujem k terminovemu babatku 🙂
Leninek tesim sa s vami 🙂
Denisee dakujem 🙂
Janina ahoooj 🙂
S tym cvicenim - ja si pamatam ze vyse pol roka sme nevynechali ani raz (ale z toho sme boli 2 mesiace v nemocke kde sme cvicili az ten druhy mesiac). Potom som niekedy jedno cvico nestihala ked sme mali viac lekarov v jeden den ale snazila som sa min. 2-3x denne odcvicit. Teraz sme uz dlho mali po 2x denne tak to sa dalo vzdy. Posledny mesiac sme to flakali lebo nam rehabka povedala ze ked zacne stvornozit tak s cvicenim skoncime lebo nic ine jej nechyba. No a Lili zacala lozit hned po tej ko a na dalsiu nas objednala az o mesiac tak uz sme ten mesiac necvicili vobec poctivo. Aj tak som si myslela ze mi to uz bude teraz tak nejak "chybat" ale vooobec nechyba 🙂 ani si nespomeniem 🙂

gabika25
13. aug 2009

ahojte, chcem sa opytat, ci nemate niektora podobne skusenosti. Moji krpci maju 5,5 mesiaca (korig. 3 mesiace). Maly je v pohode, ale Dianka mi zacina robit starosti. Akosi na nic nereaguje. Hrkalka ju nazaujima a ani hraci kolotoc nad postielkou tiez nie. Mozem robit cokolvek, ale neotoci sa za zvukom a ani nijako inak mi nereaguje. U maleho to nepoznam, lebo toho zaujima doslova vsetko. Dianka ma zvacsene mozgove komory a lekari sa vyjadrili tak dost neurcito ohladom jej vyvinu. Tak neviem, ci mam mat strach, alebo to len chce cas.

andulka4
13. aug 2009

Peti David 30tt se začal otáčet na bok v 5,5 bio(3korigovaně) a na bříško v 7mi

andulka4
13. aug 2009

dENISE JÁ tETRU NEDÁVALA JEN TU TROJKOMBINACI....CHCI ABY NEŠTOVICE PRODĚLAL

kikimaruska
14. aug 2009

Ähojky,tak jsme po kontrole u dr. Měla z Kubíka radost. Jinak míry: 73 cm, 44 obvod hlavičky, 7?8 kg...my ještě nemáme ani tech 8 😅 ...ale je to šídlo a navíc do toho neštovice, tak něco zhubl a zbytek vydá....Jinak taky máme zůženou předkožku a nikam nás neposlala, máme se snažit pořád přetahovat a uvidíme. Ta trojkombinace (bez neštovic) nás čeká v říjnu, prý je to pěknej sajrajt co kolem 12 dne zpusobuje vysoký horečky, tak nám neuroložka napsala rovnou diazepam. A stále máme brát ještě vigantol do toho 15 měsíce....

gabika: Kubíčka hrazdička a jiné hračky zajímali až déle....a nějaký kolotoč před spaním...neeeeee....chce to čas

kikimaruska
14. aug 2009

jejda, Kubík mi tu krámuje a místo zúžené ji máme hned zůženou 😀

andulka4
14. aug 2009

Susika tak jsem změřila Davídkovi hlavu a máme 52cm v 18měsících. Jinak nemáte pravdu že má mít dítě úměrnou hlavu k tělu....vždy by měla být větší. Každopádně mě se třeba vůbec nezdá že by měl Kubíček od Kikimarušky malou hlavičku vzhledem k mírám. Dívala jsem se do záznamů a náš David měl v 7m (korig 4,5) přesně 7800g, 71cm a obvod hlavičky 45cm takže Kiki buď v klidu, Kubíček je prostě malinkatý 🙂 tak ať si doktoři kuchnou 🙂 Jste moooc šikovní 🙂

jecidlo
14. aug 2009

petrach: ja se musim pochlubit, me se zacali oba tocit na bok uz ted, Matysek uz je jenom kousek od toho otocit se az na bricho 😀 Maruska jde na bok spis, kdyz chce neco videt 😉

kikimaruska: z te predkozky mam hruzu uz ted, kazdy dava jine info kdy a jak pretahovat ci nikoliv jsem z toho uplne zmatena 😠

gabika: to fakt neporadim, nas teda hracky zacaly zajimat tak po tom korigovanym 6ti nedeli, takze cca ve 4 mesicich, ted je jim 6 a uz se po nich natahuji, olizuji je a rozhodne sleduji uplne vsechno. A vyloucili u vas treba vadu zraku nebo sluchu?

maartinkaa
14. aug 2009

ahojte aj vam deticky kakaju do kaZdej jednej plienky? lebo ja im ju niekedy ani nestacim zapnut a uz mi ju oseru 😀

sorbona13
14. aug 2009

ahoj holky, hlásím se zase po delší době, nějak nestíhám 🙂 Pořád pracuju a kluci jsou zatím hodní, jenom v noci stávkují s jídlem a odtahují se od prsa, takže jsem včera už nervově nevydržela a dokrmila Honzíka stříkačkou. Přitom přes den sajou jako diví, nechápu to. Denně vypijí okolo 380-450ml a váží 2425g a 2215g. Za těch 14 dní, co jsou doma, tak přibral Honzík cca 400g a Kubík cca 300g. Pediatrička říkala, že by měli přibírat min. těch 150g týdně.

Kontrolní odběry nedopadly moc dobře, hemoglobin pořád klesá, takže se odběry zopakují za 14 dní a když to bude špatný, tak jim dají transfuzi. Bereme pořád ještě kapsle s vápníkem a fosforem a taky maltofer a vigantol + 1x týdně kanavit.

jecidlo: vítej z dovolené 🙂
martinkaa: u nás je to to samé, jednou mi Honzík po.... i 4 plínky za jedno přebalování 😠

petrach
14. aug 2009

gabika třeba se jí jen nechce a bude líná 😉 určite bys poznala kdyby bylo neco jinak než má..chodíte k rhb?? ta by ti taky řekla,poznají to taky,poptej se..určute bude v pořadku,je to furt starostí a trapení co bude,že? znam to taky a myslim že všechny tady

jecidlo vy nam davate ti řeknu metu 😀 my zatím trenujem bez plinky a celkem se snaží,tak musíme zabrat

petrach
14. aug 2009

sorbonko a spí ti a budí se,nebo je budíš ty? možna nemají hlad,ale jsou ješte malí na spaní celou noc,až vic přiberou tak budeš rada 😉 teda stíhaš hodne,jsi fakt dobra..
třeba vas ta transfuze mine,pokud ne tak víš že to pomuže,tak se držte 😉

maruš vy jste droboučcí jako naš Kubík od Švagrové,jsou stejne gestačne 😉 ted budem slavit rok,ja toho vašeho prcka zbožnuju 🙂

marinka u nas to bylo taky,to přejde jak porostou,to je spotřeba co? 😀

adajar
15. aug 2009

Ahoj holky muzu se k vam pridat?? Nas malej Daneček se narodil v pondělí 10.8.2009 ve 3:07 a važil 880g a meřil 33cm. Mel vrozenou infekci v celem tele bohuzel tom chytl odemne. Po narozeni nedychal a prvni den natom byl spatne. ALe den odedne se lepsi. Od vcera uz dycha sam jen s tim nanoskem ( nevim jak se to presne jmenuje.) A staraji se mi o neho na ARU u Apolinare uzasny doktori.

argousek
15. aug 2009

adajar posíláme moc sil a energie a hlavně držíme palce ať je vše v pořádku 😉 A v kolikátém že týdnu se narodil??

fajn
15. aug 2009

taky držím pěsti ať to malej Daneček zvládne rychle a ve zdraví a ať jde brzy domů

jecidlo
15. aug 2009

adajar: drzime vechny pesti co mame, drzte se!

adajar
15. aug 2009

argou narodil se 26+0, ale mohl prijit na svet o 10 dni driv ale doktori to jeste zastavili.

jinak holky dekuji. Muzu se zeptat jeste za jak dlouho ste sli domu??? To je jen dotaz jako jinak jsem trpeliva a vim ze si musim pockat tak do listopadu.

mila01
15. aug 2009

Ahoj holky,zdravím po delší době.Opravdu nestíhám dočíst,ale všem gratuluju k úspěchům,věřím,že je jich spousta. 😉

U nás je úspěch veliký - jsme opravdu bez plínek,jenom na spaní jí pořád máme a i po odpoledním spaní je většinou mokrá.Ale to neva.Na ven dávám takové ty kalhotky,jak chytnou "nehodu",ale docela se daří.Občas je sice nehoda i doma,ale dobrý.Akorát ještě nepochopila,že do toho nočníku se dělá i bobek - ten máme každý den v kalhotkách.

Adajar - zdravím tě a strašně držím pěsti.Teď musíš být hrozně silná a trpělivá,bude to těžký,ale stojí to za to.Mě se Kája narodila 28+0,1026kg,38cm.Narodila se 17.6. a pustili nás 3.8. s váhou 2000g.Dávej zprávy.

adajar
15. aug 2009

mila ty jo to jste sli docela brzio domu. No jako zvladame to zatim dobre a hlavne sestricky i doktori jsou uzasny. A manzel je tam taky co nejvic semnou. Zatim je malej moc sikovnej no. A ja si nic nepripoustim a jestli je to tezky jeste nevim zatim jsem se nezastavila porad neco musim vyrizovat mezi tim co chodim za malym.

maatkka
15. aug 2009

Ahoj adajar aj ja ta tu vitam a zelam veeela sil tebe a hlavne tvojmu drobcekovi... Tesim sa na kazdu dobru spravicku od vas 🙂
To ze uz dycha sam (asi len s CPAPom) je super. Nam sa Liluska narodila v 30-tom tt. s vahou 1020g (schudla na 900g) a domov sme sli po 9-tich tyzdnoch s vahou 2800g ale to preto tak neskoro lebo Julia nechcela dlho sama papat - museli ju dlho krmit sondou inak by sme sli uz davno vahu sme na prepustenie mali dlhsie a zdravotny stav tiez. Aj my sme mali po porode infekciu zapal pluc silnu anemiu (2 transfuzie krvi) a nasa najhorsia diagnoza bola krvacanie do mozgu III. stupen. No vsetko sa to postupne lepsilo 😉
Inak aj ja mam tu knizku "Vzhuru do jinace" za cele tehotenstvo som ju asi 100 krat precitala - je super napisana 😀

maatkka
15. aug 2009

A adajar este som zabudla - moja oblubena veta 😀 ste v tych najlepsich rukach CR je svetova spicka v neonatologii...

adajar
15. aug 2009

maatka ty jo to jste toho zvladli taky dost co?? No nastesti infekce ustupuje a zadne jine dalsi komplikace nemame zatim jen ty streva se musi poradne rozebehnout no. 😀 Musime proste vydrzet a nechat to na nasem drobeckocvi a doktorech. Jinak Julinka je krasna holcicka a urcite sikovna. A ted uz urcite krasne papka.

maatkka
15. aug 2009

Dakujem a mas pravdu s papanim uz davno nemame najmensie problemy 😀
Siiilno drzim paste aby sa vam nadalej tak dobre darilo... a cim dalej lepsie 🙂