Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adajar
19. sep 2009

petrach, ale mel by jit ten odkaz normalne mamka ho otvirala ted. No jen by nemel prej tsak moc pribivat rikala doktorka v patek.

petrach
19. sep 2009

nám přidávali do mlíka ješte vitamíny a minerali a neco aby přibíral,mate to taky?? sakra ted si nespomenu jak se to jmenuje 😠

petrach
19. sep 2009

fortifikace 🙂

adajar
19. sep 2009

petrach jo to mame taky tu fortifikaci. 😀 😀 😀 hele nejsou ty deti skoro jak pres kopirak?? 😀 😀 😀

petrach
19. sep 2009

jsou 😀 než pujdete domu tak bude mít tak 2,20kg se vsadím 😀 😀 už kupuk spíš 56 velikost,my meli i 50 z CaA,mají tam super ceny

adajar
19. sep 2009

petrach no ja mam same 56 a tak a kdyz vidim jak roste tak 50 mam jen par. Jinak ja si nechavam posilat veci od tety z bazarku pak je vratim a udelame vimenu vis. 😀 😀

petrach
19. sep 2009

tak to máš dobře zařízene,to je super..ja jsem mela hodne po synovcovi,je o pul roku starší,mel byt o 9 mesícu..ale pomalu ho doženem 😀 teda vahove jsme o 3kg,ale delku nedame,malí je kratky 😀

jdu odsavat,včera jsem se zakecala 😀 a pak dohanela v noci..ty jsi to samé 😀

adajar
19. sep 2009

petrach ja uz mam na pul 10 odsato a ted jsi jdu pustit nejoblibenejsi film pupendo jdu se odreagovat do pulnoci.

jinak verim ze to vsechno dozene. 😉 😉 😉 a vysku dozene i ten tvuj prcek.

kikimaruska
20. sep 2009

Ahojky, jen sem nakoukla a pustila si ty fotky. 🙂 Adajar- to je moc krásné a dobré, že se o malého takhle můžeš starat a dokonce ho i koupat, přebalovat, oblékat...jakmsem už psala, my jsme to dělat nesměli a ještě nás vždycky vyprovodili, aby na to měli klid a "nepletli "jsme se jim tam. Moc hezké. A vitamíny v mléce jsme měli taky...ty se pak před odchodem vysadí, asi 3 dny a tím pádem je možné že prcek nebude tolik přibývat na váze...protože je už nebude dostávat. A je fakt, že ty dětičky jsou si malinké hrozně podobné 🙂

susika
20. sep 2009

ahojte babulky. ako vás tak čítam, krásne priberát ea máte sa fajn.tak len tak ďalej. a to akože to, čo máte na priberanie, to vám predpísali?čo to vlasnte je?
malá papaá striedavo dobre, striedavo zle. už si s nou neviem rad. pokým bola len na MM alebo na UM, tak bolo dobre, ked sme azčali s papním normálne, sa to azčalo kašlať.vtedy som ešte dokrmila mliekom, ale teraz....včera zasa dietovala, dnes to bolo už lepšie an obed, ale zato ráno iba flašu mlieka a zobudila sa mi o tretej v noci a pila všetko, čo sa dalo. tak som ju moc ráno ani netlačila. inak je to des....uvidíme ako bude olovrant a večera. je mi špatne, ked si pomyslím, že treba jesť, ako ju musm nutiť....zajtra chceme dokine, že nech niečo poradí alebo čo, lebo aj s kakaním je problém, od kedy začala len do nočníku. nechce zatlačiť, nedá si to vysvetliť...možno ani nemá čo, ked málo papá a potom, ked to už ide, tak tlačí, až je clá červená chudatenko moje.
babule, veru, ja by som neprestala odsavať v noci. v noci sa ho tvorí najviac. ja som odsavala aj v noci, vždy ked sa malá napapala.ale aj cez den.ved ked som ju nemala doma, tak aj bolo kedy. aj ked občas nálada pod psa. no, už ked bola doma, tak ako píšete, niekedy soms a ledva stihla najesť. aj ked bola zlatíčko. na spinkanie sme chodili von a potom dospávala aj doma v kočíku,a k potiahla dlhšie.mne tie čaje na kojenie npoomáhali, bud som ich pila vela alebo čo...tie homeopatiká som jedla ako cukríky už pomaly, dlho som ich brala. asi preto nezaberali,ako som sa tu raz dočítala, že skor posobia vtedy opačne. ale stres robí tiež svoje....
babule, držím vám všetkým palčeky, nech krásne ratiete...nám bola aj velkosť 56 velká. menšiu som u nás nezohnala, ale ved dorastú a v kočikoch im to je jedno....
a idem kuk tie fotečky

susika
20. sep 2009

adajar. držte sa, malý je krásny a vyzerá aj silný chlapisko🙂))

ozaj, cvičenia sa nebojte, tiež som občas flákala, ked sa nedalo, že sme niekde boli. doma som bola poctivka, malá bola šikovníčka🙂)neskor už ani neplakala, som jej rozprávala básničky a spievala...miluje to do dnes. všetko je OK, len nám ostali ploché nožičky, snád poradí ortoped.....

argousek
20. sep 2009

Zdarec holky, tak my jsme se dnes odpoledne vrátili z víkendového pobytu s ranou péčí a zítra ráno už zase razíme do těch lázní na těch 6 týdnů. Jinak s tou ranou péčí se nám to moc líbilo, byla tam hipoterapie, canisterapie a bazén. Já jsem si stihla dojít i na masáž. Moc jsme si to užili. Nejvíc se Adámkovi líbila canisterapie. Teď tady lítám, balím, žehlím, hrůza. Tak na nás myslete ať nám to v těch lázních rychle uteče. Jestli bude možnost, tak se přihlásíme papa

fajn
20. sep 2009

arg. tak budu na vás myslet ať je to tam fajné.

to je dobře že jste si to užily.

Holky jana má novou fotku v pase i s prckem,škoda že se nám neozve. Moc jim to tam sluší.

Holky mě se už dva dny točí hlava nevím teda proč -nejhorší je to když ležím nebo se předkloním . Zítra si asi skočím k Mudře ale mám nějakej strach ☹ .

kikimaruska
20. sep 2009

Holky probírala sem skřín a dělala pořádek. Kdybyste některá měla zájem o věcičky na mimi max do vel.50, většinou hlavně bodyčka, pár overálků a tričenka, vše mini velikosti...tak písněte do IP...dám to vše zdarma-pouze za poštovné. 😉

kikimaruska
20. sep 2009

argoušku: tak si to tam užijte 🙂, jo jo canisterapie je skvělá věc a hypoterapie taky. Kamarádka na hypoterapii chodí s 5l nechodícím chlapečkem (má víc problémů 😔 ) a moc se mi u koníků líbí...

adajar
20. sep 2009

Ahojky holky tak v noci dostal poprve nas drobecek papat pres strikacku rovnou do pusinky a na poprve vytahnul 15ml a dneska pred nama vytahnul 10ml a dychal u toho dost dobre kolem 95%saturace. Jinak uz mame 1480g-.

kikimaruska
20. sep 2009

🙂 krásné zprávy, šikulka Daneček 🙂

adajar
20. sep 2009

kiki no me to potesilo nejvic.

sorbona13
21. sep 2009

ahoj holky, omlouvám se, ale nestíhám dočítat, to stěhování je celkem mazec, ale z nejhoršího jsme už venku. Teď už jen zbývá vybalit oblečení atd.
Kluci mi včera spali v noci 7 hod v kuse, až jsem si říkala, jestli je tak dlouhá pauza dobrá, když jim je korigovaně teprve 7 týdnů 😕
adajar: to je úúúžasný, Daneček je velký šikula 😵 Ani se nenaděješ a budeš ho mít doma 🙂

petrach
21. sep 2009

adajar dneska bude 1500g 😉 tak večer písni a jste hrozne šikovní s tím mlíkem..
sorbono bud rada,pokud přibírají nebudit,aspon se vyspíš 😉
fajn jak jsi dopadla???

my jsme meli dnes rhb,oční a detskou dr 😝
rhb nam přidala víc cvičit pravou stranu,je na ni slabší,dřív se vše naučí na levou,ale jinak říkala že zas pozadu nejsme,mame 4 a pul mesice korigovane a to ma umet se točit na bok..ja myslím, že nektere deti toho umí už víc,ale nenadelám nic,pryx jsou kluci i línejší a pak u nej ten pokrok přijde najednou..
na očním to vypadalo vše v pořadu a zas za 2 mesíce

denisee
21. sep 2009

fajn: tak co ty , motolice?? Byla jsi u Mudry, mě zas už třetí den třeští hlava, ale já málo piju.

Dneska jsme byli opět na KO na RHB, zase Vojtu rehabka pochválila, že opravdu děláme pořád pokroky a že to jde všechno jak má,jestli se staví, tak já pyšná, že už obchází nábytek....,a když tam nahatej seděl, tak že má povolený bříško(to chce zpevnit) trošičku občas, že vidí na zádech bederní kyfózu, no a ty nožky ještě chtěj vypilovat, aby nevytáčel ☹ tak mě vždycky polijou studenou vodou. Abych se jako probrala. Tak cviky máme stále 4, mě se u toho klepou ruce jak rosol, jak ho už málem neudržím, máme se snažit co půjde zacvičit půjde, důležitá je frekvence 4x denně, že uvidíme jak bude pak kvalitní chůze, ale jak to tak poslouchám z jejich spárů se jen tak nedostaneme ☹ Proč se se mnou taky neradujou, jak mu to všechno jde 😒 , abych asi neusnula na vavřínech nebo honěj body???

denisee
21. sep 2009

Petrach: tak máš taky smíšený pocity co nebo já nevím ty kontroly mě vždycky rozhodí, ale hlavně, že je Šimonek v pořádku. Já myslím, že je opravdu ještě hodně času na to otáčení, akorát, že my to prostě moc sledujem ty naše dětičky, u donošenýho dítětě bysme to tak neřešili. Mě dokonce rehabka přiznala, že když bych jí tam přivedla např. mojí 6měs. neteř, že by na ní taky něco našla ☹

petrach
21. sep 2009

denise přesne jako ty ☹ snažíme se co to jde a vydíš..u vas to moc nechápu,už hleda vyložene muchy,ja beru že za par let si řekneš dobře že to tak bylo,ale tech cviku mate moc,když už i nám ten na zadech s bradavkou ubrali 😒
kolem kamaradky mají mladší deti a ty se točí i když gestačne mají jen 4 mesíce,ja vím že musím byt trpelivá,ale pořad je tam to ..co když..chapeš me?

argousku užijte si to,odpočívej,prospeje to vám obema a doma to nejak manža zvladne a bynec pak uklidíš 😀
hlavne si odpočineš od domácích prací,skus si to užít 😉

fajn jak je??????

denisee
21. sep 2009

Petrach: no budu se snažit do další kontroly cvičit ty 4cviky, ale když to nepůjde, tak to nepůjde. A myslím si, kdyby měl Šimonek nějaký závažnější neurologický problém, tak by to už dávno věděli a řešili by to a neubírali by vám cviky,takže si může jít jen svým tempem. Ale hrozně moc tě chápu, vím jak je to těžký a v tý hlavě je pořád ten strach, ty obavy ☹ A přejde to já nevím snad až začne chodit, mluvit.....

adajar
21. sep 2009

Ahojky tak uz mame 1510g a zitra mame ocni vysetreni a prej bude me mit kazdej tejden dokud nas nepusti domu.

petrach
21. sep 2009

holky ted jsem četla že deina už je v porodnici,odtekla jí voda ☹
strašne moc jí přeju at je všechno v pořadku a ješte vydrží!!!!!!!!!!!!

maatkka
21. sep 2009

petrach ja nemozem mysliet na nic ine ako na deinu. je mi nejak smutno. aj ked samozrejme verim ze to bude vsetko tak super ako s Misulkom...

maatkka
21. sep 2009

...ale tak moc som jej priala si to tentokrat uzit...

petrach
21. sep 2009

ja taky,vždyt nepsala že by ji bylo nejak jinak..je to hrozne nespravedlivé ☹
musíme držet palce,je už 33tt a určite bude vše v pořadku..musííííí

adajar to chce oslavu,,.moc moc moc gratuluju šikulínkovi 🙂
oční delají u každeho dítka
tak vám přeju at je vše v pořadku 😉

adajar
22. sep 2009

Petrach drzim ji taky palecky at je to ok.

Jinak mame zasebou druhe vysetreni oci vse je ok. Vazime 1525g a dechove je dneska v pohode po vysetreni. A rano vyzahnul ze strikacky 10ml pry mu davaji pit vzdy minimalne 2x denne je to hladovec no. A pristi tyden nas presunou na intermedial. 😀 😀 😀