Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
14. nov 2008

když se dívám na ty vaše fotky tak vidím Dianku. Já se radši na ty naše moc nedívám protože vždycky řvu jak krokodýl. TEď tady zpívá od Dády písničky a vždycky mi řekne mami vidělas to místo slyšela . Je k sežrání . 🙂 Škoda že jste taky tak daleko ☹ někdy bych se chtěla takhle s někým setkat a poplkat z oka do oka.

janina77
14. nov 2008

Caute maminy, tak dnes som sa dozvedela, ze nam predsa len uznali aj na tento rok synagis. Tak sa tesim, ze aspon ciastocne budeme chraneni, minulu zimu maly nebol vobec chori, iba 2 tyzdne trochu sopliky. Trosku sa obavam tych injekcii, lebo naposledy pri ockovani robil riadny cirkus, a ten synagis je este bolestivejsia injekcia ☹. Ale je mu to na prospech, tak to vydrzime 🙂.

tamia
14. nov 2008

janina,
to je super... my este len cakame na rozhodnutie.... isli ste na vynimku?

janina77
15. nov 2008

tamia, aku vynimku myslis? Normalne sme boli na pneumologii, podpisali ziadost, a v piatok som sa od sestricky dozvedela, ze je to schvalene. Neviem o ziadnej vynimke. Ale ani ziadne podrobnosti.

tamia
16. nov 2008

aha...
lebo nam doktor hovoril, ked sme podpisali ziadost, ze ideme na vynimku. ale blizsie som sa nestihla spytat, lebo mal vela pacientov... ☹ . Myslim si, ze zato, za mala bude mat v 12/2008 dva roky, tak kvoli tomu ta vynimka...

tamia
20. nov 2008

ahoj,

vidím, že do našej témy sa nejak prestalo prispievať... 😒

dnes so sa sdozvedela, že nám tan sinagis neschvalili, preto lebo malá nbola posledneho pol raka chora na bronchopulmonalnu displaziu.... čo je dobre, že nebola ale už ide zima a predsa by som bola kludnejsia keby ich dostala...
pýtala osm sa, že čo teraz ako chraniť.... vraj nezaradovať do kolektivu... hmm, a t ako má sedieť celú zimu doma a na jar ju vytiahnem von a ona sa bude báť detí... ☹ ☹ ☹

janina,
malý bol posledný pol rok chorý,ked vy ste ho dostali?

janina77
20. nov 2008

tamia, vobec nebol chori, a odkedy sme prisli domov z nemocnice (ked mal 3,5 mesiaca) nebral doteraz antibiotika (klop, klop). Podla mna je blbost ten dovod, ktory ti povedali. Ja som kvoli tomu volala aj do poistovne - mame vseobecnu, a tam mi povedali, ze synagis sa schvaluje pri extremnych nedonosencoch do 2 rokov veku dietata. Ktoru mate poistovnu? Skus este zavolat tam - do poistovne a pytaj si vyjadrenie preco vam neschvalili.

Inak, my sice synagis schvaleny mame, ale este zaockovany nie sme ☹. Tento rok maju posielat vakciny priamo z poistovni, nevyberaju si ich v lekarni, a zatial na ambulanciu dostali len od Apolla a od ziadnej inej poistovne nie ☹.

A ostatne deticky - nikto nebudete mat ockovanie synagisom?

kili
autor
20. nov 2008

no mi máme to Apollo a sinagis sme nedostali. No a do kolektívu chodíme 😅 , dnes sme boli celý deň v avione na ihrisku medzi deťmi.

tamia
21. nov 2008

janina,
ja osm volala priamo do poistovne VšZP na ger. riaditelstvo do ba, kde to schvaluju. a povedali mi vyššie uvedený dovod... ☹

andulka4
21. nov 2008

Holky já taky žádný sinagis nedostanu a vlastně nemám Davídka očkovaného vůbec....nemáme ani hexu...prostě nic

reakce po TBC se hojí pomalu a očkováni budeme až v roce

přesto sním ale ven chodím....přece nemůžu být požád doma....úplně jste mne vystrašily 😲

kveta
21. nov 2008

Dievčatá, môjmu veľmi dobrému kamarátovi sa narodila dnes v noci dcérka - začiatok siedmeho mesiaca. Som s ním v kontakte len smskami a mailami. Dcérka má teraz špičkovú starostlivosť. Zaujíma ma ako by som mu mohla v tomto momente pomôcť, čo mu povedať, aby sa trocha menej trápil...?

fajn
21. nov 2008

Kveta ahojky to je strašně těžké co mu říct můžeš mu říkat co chceš a v hlavě se mu stejně bude honit vše možné. Hlavně aby malá nedostala infekci a krvácení na mozek a jestli toto zvládne tak bude čupr holka. Já mám holčičku narozenou v 23 tt a měla 650g a je v pohodě i když byla skoro 2 měsíce ventilovaná a zvládla to vše. Budu držet pěsti a někdy napiš jak se má malá k světu 😉

ywushka
21. nov 2008

Ahojky holky a vsechny maminky,strasne me zaujala vase diskuze,ja jsem teprvne snazilka!!!Opravdu moc vsechny na teto diskuzi obdivuju,musi to byt drina "vypiplat" z toho malickeho pardekoveho drobecka nejakeho clovicka co bude umet nekdy cist,povidat a podobne!!!!
Dzim vam vsem palecky,at vam deticky krasne rostou!!!Opravdu klobouk dolu pred vami!!!!Jste sikovne a urcite silne zeny!!!Dzim vsem palecky...!!!

fajn
21. nov 2008

aj tobě držíme pěstičky ať vám to vyjde 🙂

kveta
21. nov 2008

No, tak prvé správy sú pozitívne: malá dýcha sama a má podľa lekárov vynikajúcu prognózu. Uf, nech jej to vydrží... 😝

majucha
21. nov 2008

kveto pověz mu, že malá má nejlepší předpoklad zvládnout to na 1 a dneska opravdu je ta péče už špičková a pak mu taky řekni, že holky jsou "šikovnější" než kluci (nemusí to být vždycky pravda, ale nám to pomohlo 🙂 ) ať zatnou zuby, myslí stoprocentně pozitivně, protože to hrooozně pomáhá nejen jim, ale hlavně mimču, teď bojuje ona, tak ať myslí na ní a dělají všechno pro to, aby se jí dobře dařilo. Uteče jim to jako voda, nejhorší je začátek a pokud nejsou nějaký vážný komplikace jak psala fajn, tak pak už to je jen o dozrání a učení se papat 😉
fajn je to šikula ta tvoje holka 🙂 my byli předevčírem na neurologii a jsme prej šikovný, ani rehabču nám žádnou nedala, ani jsme teda žádnou neměli, jen doma cvičíme vojtovku, ale nepřeháníme to, jen když je nálada. Jen pořád na tom bříšku heká, ale říkám si, že je to pro ní asi námaha, že by měla dechový potíže si nemyslím... přeci jenom je ještě malinká, sice houževnatá, svalnatá, ale tohle je přeci jenom fuška, má 4,3kg a 54cm teprv, tak co bych po ní chtěla že jo, dneska se takovýhle děti roděj 😀

majucha
21. nov 2008

kveto, tak to jsou super zprávy 😵 jen tak dál, určitě to bude dobrý 😉 Můžeš mrknout ke mně do albíčka jak bojovala naše Miška, naznačí ti to, co kamaráda čeká, je to boj, ale stojí to za to! 😉

fajn
21. nov 2008

majucha Dianka je fakt šikovná už toho za ten den naprdolí že mě hlava bolí. Včera přišel manžel domů a strašně nadával a řekl do prdele. No a ta si to zapamatovala a dnes bylo taky do pr... tak jsem řekla že se to nesmí 🙄 a ona povídá a tata muže a mama taky a Dianka néééééé 🙂 tak to někdy nevím co říct chce se mi smát ale nemůžu kvůli autoritě 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janina77
21. nov 2008

kveta, drzime kamaratovej dcere palceky, nech zo vsetkeho uspesne vykorculuje 🙂. Pre dietatko je teraz dolezite, aby citilo pozitivnu energiu od rodicov, ze rodicia mu veria, ze to vsetko zvladne, ze bude vsetko dobre, vela dotykov, a aspon mamu co najviac pri sebe. Ja som s malym bola v nemocnici len 2 tyzdne, on bol v nemocnici 3,5 mesiaca, ale kazdy den som bola pri nom - kym bol v BB tak 3x denne, ked bol v BA tak 1-2x denne, ale tam som bola s nim aj 8 hodin denne. Deticky, ktore mali pri sebe rodicov, alebo aspon maminu, ovela lesie prospievali, darilo sa im. To je moja skusenost, necitala som o tom ziadne vedecke poznatky.

Baby, inak ste ma s tym synagisom riadne sokli, my sme fakt nic extra nevybavovali, normalny standardny postup ako vlani. Tak neviem, akym sposobom to schvaluju...

fajn
24. nov 2008

ahojte mě asi raní.Andrea odněkud dotáhla afty má to v puse na rukách a nohách. Už se stím potýkáme týden a pořád nic. Napřed to měla jako vyrážku a teď jsou to puchýře jak oko. Večer když jsem umývala Didku tak ta je osypaná celá a v puse má boláky jak blázen ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ No jestli přestane baštit tak asi umře při těch jejích 11 kilech.Ale zase se utěšuju že to není na svátky tak to by mě fakt jeb.. 😢

kili
autor
24. nov 2008

bože chúďa, nech sa z toho rýchlo dostane ☹

janina77
24. nov 2008

fajn, tak to prvy krat pocujem, ze afty mozu byt aj inde, ako v puse! tak to je fakt sila. Tak vam drzim paste, nech sa toho cim skor zbavite.

argousek
24. nov 2008

Fajn to je hrozný, tak ať se toho brzy zbavíte. A z čeho to může být?? Bolí to? A doprovází to i teplota?? Moc na vás myslíme 😉 😒

fajn
25. nov 2008

ahojte a díky. Je to prej doprovod nějaké virozy a afty bolí ,ale Didka je zatím statečná. Budu vás informovat 😖

tamia
25. nov 2008

fajn,
držím palce, nech ste z toho čim skor vonku. držte sa!

andulka4
25. nov 2008

Fajn doufám že to rychle přejde :(

fajn
25. nov 2008

no tak Didka už přestala papat tak to bude mazec nevím co jí dávat aby jí to neštípalo ,nemůže ani kousat ☹

andulka4
25. nov 2008

a co kaše? ať jí to klouže do krčku....ach jo :( bobek malý

fajn
26. nov 2008

andulko jo kaše vařím ale jsem ráda že tu krupicu sní jednou za čas tak jí to nemůžu zprotivit. Dnes jsem ji namáčela piškoty do čaje tak jich pár snědla. Jinak noc děs běs ☹

tamia
26. nov 2008

fajn,
a neskusala si tie kase co sa pradavajú v lekarnach hipp, sunarka, hami,....
moja mala strašne zbožnuje hipp s ovsenymi vločkami a s jablkami. je uplne hladká...