Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petraguerra
2. nov 2010

Argousek zrusili me ocupational therapy dnes ,ale nahrala jsem nejake z toho mluveni a pozor byli spokojeni s Matejovo koncentraci.Byla tam i ta druha co chodi jednou za cas,aby zjistila pokroky-rikala ,ze vidi velikou zmenu oproti tomu jak to bylo minule coz je nekdy v srpnu ,zari.Chce zase prijit v prosinci pred vanocema nebo po novem roce.Tak me to tak potesilo.Ale zase je tedy masakroval mlatil je ,kdyz se mu neco nelibilo-hajzlik.Jo a vcera usnul pred 19hod a vstavali jsme dnes v 7rano 😵 🙂 To byl klidek uklizeno bez toho,aby hned hbite vyhazoval co ja srovnam,vyluxovano skoukla jsem 2filmy a spat jsem sla v e 2.30h 😕

bera28
2. nov 2010

ahoj holky,

Petraguerra, tak to je teda darda s těma penězma 😖

Zabka, fotky moc pěkné🙂 Karolínka už je velká holka 😵

My byli dnes opět v jeskyňce, svišťáci si dělali bábovky s babičkou a já jsem málem usnula na lehátku 🙂 🙂 Odpol jsem byla s Anetkou u jedné pediatričky v důchodu, která se zabývá akupresurou. Tak jsme zvědavá, jestli to na Anetu zabere a k něčemu to bude. Byly jsme tam kvůli těm věčným problémům s jídlem. Co ona zkoušela, tak jí vycházelo, že je to kombinace refluxu (to jí na všech vyšetřeních skutečně vychází, ale ne nijak extrémní reflux) a psychiky. Tak uvidíme. Máme objednáno 5 sezení. Aneta u toho řvala jak tur.
Holky, už je v vás taky vánoční výzdoba?? Jsem byla v obchodním centru a tam už je velký vánoční strom, spousta malých, kouličky, světýlka, sněhuláci, no hrůůůůůza. Proboha, vždyť je teprve začátek listopadu!
Jo a kdybyste někdo sháněl pěknou knížku zruba pro 3leté dítě, tak jsem dnes koupila tuto: http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=...
Zítra razí svišti zase do školky, tak podám pak hlášení.
hezký večer všem.

petraguerra
2. nov 2010

Bera trebas to pomuze,clovek se chyta vseho pokud ma nejaky problemy!Ja to moc neresim taky si domluvim splatky trebas po 15£mesicne,kdyz oni meli cas tak ja taky! 🙂 tu knizku my budeme potrebovat tak za 4roky tim nasim tempem 😀

berryvajt
2. nov 2010

@zabka85 Karolínka je nádherná 🙂 🙂 🙂

saskah7
2. nov 2010

@petraguerra dakujem, presne to som potrebovala.. tieto prakticke rady... takze hovoris, ze ta starostlivost nie je taka tazka? a o cestovnom kysliku som nevedela.. len neviem, ci mi aj taky daju... som rozmyslala, ze ako budem s nim chodit na prechadzky atd... a pocas krmenia si babo mala stale na tom kysliku? cize krmit mozem len v blizkosti postielky? som bola zvyknuta ist vzdy do kuchyne, lebo tam som mliecko pripravila a ohriala a nemuseli sme tak vyrusovat tatina ked spal...

argousek
2. nov 2010

@bera28 zrovna jsem si tuhle knížku včera objednala, tak to už se těším až přijde 😉
@petraguerra tak to jsou krásný zprávy, že děláte pokroky 😉 já jsem si teď našla klinickou logopedku, tak jsme tam zatím byli jen jednou, ale líbila se mi a Adámek s ní i spolupracoval, tak uvidíme. On už docela tak něco povídá a opakouje, tak logopedka říkala, že nemáme bazírovat na správnosti, ale aby si co nejvíc rozšířil slovník
hm ty peníze by mně taky štvaly ☹ Nám se zase pos... pračka, má na to přijet opravář, snad to spraví, jinak taky před Vánoci docela nečekaný výdaj
jecidlo tak hlavně aby se z toho Maruška vykřesala, ale věřím, že jí rehabilitace pomůže a hlavně teda ty lázně. Adámek taky chodil blbě a ty lázně opravdu hodně pomohly. Umí už i stát na jedné noze, co zatím neumí, je skočit z místa ☹ Ale nožičky už vůbec nevtáčí a chodí teda ukázkově. Dokonce už jde i normálně z kopce, to vždycky šel rychle tak jako setrvačností
fajn a jak to tenkrát u Vás dopadlo s tím autem???

Holky nám dneska přišla pozvánka na zastupitelstvo, tak tam příští týden musím jako nový člen zastupitelstva jít. Docela mně děsí, že tam nejspíš budu muset vzít Štěpána, protože on jak mně nevidí tak hned řve 😝

bera28
2. nov 2010

@argousku, určitě budeš s knížkou spokojená, je vážně bezvadná a tlustá🙂 Já jsem jí objevila na netu v akci za 149 Kč a dneska mi volal chlapík z obchodu, že má cestu kolem a tak mi jí přivezl až domů 🙂
Jen vezmi hezky Štépu na zasedání, ať si zvyká od mala🙂 Nevím jak u vás, ale dle zákona se zastupitelstvo schází tuším 7x ročně, tak to se dá, ne? U nás se zase paktuje ODS s ČSSD, prostě nejsou schopní odstřihnout se od zdrojů 😠 😠 😠Fakt nechutný!

Jecidlo, na tebe jsem zapomněla reagovat - věř, že Marušce určitě RHB pomůže a hlavně ty lázně. To bude určitě dobrýýýý 😉 A už víte, kdy pojedete?

Jo a dneska Kubajz rozesmál pár lidí venku. Šli jsme přes parkoviště , oba obhlíželi auta, měli ty svoje průpovídky a najednou Kubajz u staré, orezlé Škody 105 zakřičel: "Jééé, starý auto, veterán" 😀 😀 Má totiž jednu oblíbenou knížku s ruznýma autama a zná je všechny zpaměti. No a u takové staré herky je napsáno "staré auto - veterán", tak mu to asi připadalo stejné 😀 😀

jecidlo
2. nov 2010

bera28: ne nevime na neuro jdeme 15.11 to by nam je mel napsat, aspon to rikala rehabka, ze to domluvi, ani nevim za jak dlouho po tom se jede, ona teda rikala, ze snad maji ze zakona 3 mesice na umisteni...
Z tech 2 cviku co mi ukazala jsem jeden uz zase zapomnela 😕 , ale tak ona stejne rikala, at jedeme pomalu nez si trochu zvykne, tak to delame prave jako hru, protahovani a pak ju necham parkrat zabrat a staci nez dostane hystrak.

s tou politikou jsem si na tebe dneska pri zpravach vzpomnela ☹ , praha je fakt desne zkorumpovana ( a nejen ona)

argousek: tak maruska da se rict chodi teprve tak ty 2 mesice a venku teprve asi 14 dni jestli vubec, tak tam je toho padani porad hodne, v ty lazne hodne doufam, ale nejak nevim jak to bude zase se dvema:(

petraguerra: ja se priznam, ze ten jejich system davek atd mi pripadal zmateny, ale mysllim, ze to tam suli hodne lidi. Jen musis vedet co a jak. a s tim postupnym vracenim mas naprostou pravdu.

simicak
2. nov 2010

ahoj holky,ja ani nemam snad poradne docteno a nebo mam a uz nevim co. U nas hruza!!!! Po zmene casu nevstavame po 5 ale po 4 hod.ranni 😢 😢 😢 😢 😢 Jsem uplne vyrizena,Vikous je jak najeta a spat nepotrebuje,max. hodku pres den a jiank radi jak drak. Chudak manzel dneska po 12tce nocni a meetingu v praci spal 3hod. a sel na dalsi nocni ( ja jsem usla s verunkou na chvili) Taky jsem dnes byla na zapisu na agnlinu a od pristiho tydne se zacina a ptala jsem se u veru ve skolce jestli tam muzu nastoupit jako dobrovolnik na praxi,zadara,potrebuju jednou tydne,aspon neco,tak snad jo,daji mi vedet ve ctvrtek. Uz je tam znam,tak by to tam bylo supr a je too 5min.od baraku,tak drzte palec.
Zitra mame odbery,to zas bude hruza,bobek maly ☹ Jeeezis,uz tam rve satan 😖 to bude zase noc.

jecidlo tobe prijde uk systemm slozity?? Vzdyt je prave jednoduchy desne,nemusis nikdy na urady,vyplnovat miliony papiru se sto baravami a stupidnimi otazky. My berem child tax credit 4roky a nikdy nevraceli,manzel si to hlida a hlasi vsechny zmeny aby jsme nebrali nic navic,tak snad se nam to nestane. Me prijde slozity desne cesky birokraticy system. ( birokracie je mekke nebo tvrde y????? )

No nic,jdu umrit 😝

karmenta
2. nov 2010

Ahojte, narodila se nám holčička o víc jak 2měs. dřív, vážila 730g, ted po týdnu už skoro nabrala svou porodní váhu zpět. Měla malinko problém s trávením, zůstávaly zbytky nějak v bříšku, takže museli snížit dávky mlíčka, ale už se prý toto zpravuje a dostává se na svou doporučenou dávečku co by měla mít.
A mě by zajímalo co jste jedly, aby bylo mlíčko co nejzdravější, nedráždivé a aby mimčo dobře přibíralo, nemělo bolení atd..
Vím takovou tu klasiku co se jíst nemá - slané, sladké, tučné, nadýmavé atd, ale jestli máte nějaké tipy co jíst, i co se týče vitamínů a doplnků stravy.

Děkuji i za každou "babskou radu"

jecidlo
3. nov 2010

karmeta: gratuluju k Viktorce a doufam, ze bude vse v poradku. K to mu co jist, co jsi napsala ty slane sladke tucne, nadymave, vzdyt by jsi umrela hlady a kdo by se o malou staral🙂) Spis nejez veci, o kterych vis ty, ze ti nedelaji dobre, ja napr nemuzu syrovo papriku nebo redkvicky, pokud proste vis, ze te nec nafukuje ta to nejez, co dela zle male zatim bohuzel nezjistis. Taky se rika, ze se nemaji pit bublinove mineralky. No a urcite ne korenena, jako paliva jidla.Ja jsem uzivala vitaminy vhodne pri kojeni docela dlouho, nekdo teda rika, ze z tech vitaminu prbiraji nejen miminka,ale i maminky, coz je v mem pripade dost mozne,ale taky jsem chtela mit dobry pocit, ze prcci maji vsechno potrebne. Tak drzim palce at mas brzy hezky faldatou a zdravou holcicku 😵

simicak
3. nov 2010

karmeta..... gratuluji k Victorce,mate moc krasne jmeno 😀 ( taky ji mame doma 😉 ) Jak psala jecidlo,sladke rozhodne muzes,taky tucne,mastne,slane. Nejez co hodne nadyma - cocku,hrach,kapustu. Ale kdyz si das jednu malou porci cockove polivky,tak to male taky neublizi,jen se to nema prehanet 😉 Sladk je na nervy,takze cokoladka jen prospeje,klidne muzes bramburky pokud mas rada slane,smazene. Jist by jsi mela normalne,vyvazene. Ovoce,zelenninu,jogurty,maso,chleba,to co jis bezne. Jen si fakt davat pozor na ty lusteniny,zeli a dalsi nafukovaci veci.
A jak se malicke dari a jak to zvladate doma??

karmenta
3. nov 2010

@jecidlo děkujeme 🙂 No když já jsem právě všežravec, neznám jídlo co by mi dělalo špatně ;) Měla jsem ráda jídla jako guláš, čínu, pečené maso atd, ale všude je koření nebo cibule, česnek (což jsme zas kdesi četli že česnek a cibule se jíst nemá, čímž se můj jídelníček zúžil o 50%). Dalších 30% u mě tvoří právě ta pálivá jídla (jedla jsem vážně extrémně pálivé). Takže ted jsem na omáčkách typu koprovka, rajská, svíčková.. U té koprovky - zas jsem četla že by se nemělo míst mléko, ale to už bych fakt nevěděla co uvařit ☹
A jíte červené maso? Jako třeba jen jednou za 14dní? Třeba jen bez cibule jako na štávu? A co kmín?

Z vitamínů tu mám Calibrum mami a pak jsem si říkala pangamin že by nebyl špatný. Jinak mi dávají ještě doktoři železo a magnesko.

@simicak děkujeme, také jste vybrali krásná jména - obě, nebo spíš všechny čtyři 🙂
Tak co se týče sladkého na nervy tak to bych musela navštívit čokoládovnu, pač myslím že momentálně by mi zásoby sladkého běžné domácnosti nestačily ani na 10% 😉
Malé se daří dobře, je to naše šikulka. Na to že není něco dobře se přišlo úplně náhodou na UTZ ve 30tt a šlo to ráz na ráz (měla jsem opačné toky v placentě, takže malá v bříšku už měsíc prý strádala, takže se připravovala na nejhorší a tudíž ikdyž přišla na svět o hodně dřív než by měla tak byla "připravená". Od začátku si sama dýchá, akorát to trávení dělalo první dny problém, ted se to upravuje, ale i tak ji nechci přidělávat starosti se "špatným" mlíčkem 🙂
No doma dobré, jen je trošku chaos - koupili jsme byt s tím že ho tak do termínu porodu (na Silvestra) stihneme připravit a toto je trošku čára přes rozpočet, tatínek chodí do práce, pak za malou do porodnice a ještě u toho musí dorekonstruovávat byt.

jecidlo
3. nov 2010

kamenta: neblbni vzdyt by jsi vazne nejedla nic. Cibuli urcite muzes, ale nedoporucuju cerstvou, jakoze podusenou tak ze s masem klidne. cervene maso ale jiste!!!tam je prece zelezo, vitaminy...jo akmin je primo proti nafukovani,takze smele kminuj🙂
no a s tim bydelnim jsme na tom byli v pohode ja jsem jeste mezi cestama za detma malovala a uklizela, stehovali jsme se tam az jak jsme vyzvedli deti z porodnice 😕

fajn
3. nov 2010

@karmenta vítám Viktorku a přeju co nejvíc zdravíčka a ať rychle přibírá ať je pod stromečkem jako ten největší dárek a nejkrásnější. Jídlo to bych asi jedla všechno až na to ostry a nadýmavy. Já jsem hodně jedla kuřecí polívky a omáčky.
Když jsem se dívala na fotky malé tak jsem ukápla pár slz,je moc hezounká ,nějak se mi to všechno připomělo když byla Didina takhle malá. Když měla kilo tak jsem ji poprve měla v náručí.
No a byt dáte dohromady a pak si to užijete pěkně ve 3 .
@argousek auto tak to dopadlo tak že jsme se rozhodly že veteráná 😀 prodáme jestli se podaří a za 14 dní bychom měli mít nové. Ale nevím jestli si zvyknu protože jsme měli maly auto a teď jsme koupily Fabii comb a to je rozdíl. Tak než se mi to dostane do ruk budu mít určitě strach jezdit.Ale na druhou stranu se moc těším vybrala jsem si barvu capucino metalíza ta byla v tom tak jsme nemusely ani za barvu připlácet. Škodovka má teď nějakou akci tak je to s klimatizací ,centrálem a ta barva .
A Štěpánka vem sebou ať si zvyká on a i ti druzí.

Já mám tento týden takovy depky že mi ani přášky vůbec nezabírají ,jsem vnitřně nervozní a taková rozstěkaná a Diana to citi a tak je super protivná. Ale v pondělí už jde konečně do školky tak bude chvilku oraz. nemůžu ani na záchod pořád je zamnou ,včera tady byl pojišťovák a ona hned pojď si semnou hrát . Tak říkal že je hezká a roztomilá ale měla by trochu zbrzdit ,ale to ona bohužel neumí je to prostě neřízená střela.

matkaa kde jsi ? peti ty taky napiš aspoň IP

bera28
3. nov 2010

Ahoj holčiny 🙂

Simi, tak co odběry, dobrý?? JInak změna času je hrůza i u nás ☹ ☹ Ale teda vstávat ve 4 hodiny, to by mě kleplo. Já když jsem nevyspalá, tak jsem taaaak hrozně protivná, takže chudáci lidi kolem mě.

Karmenta, gratulace k malé bojovnici. Už podle jména je jasné, že tuhle bitvu vyhraje 😉 Co se týká jídla, tak já jsem jedla úplně všechno, ale je pravda, že třeba luštěniny nejím ani normálně, takže tam žádná změna nebyla. Ale zase teda čokoládu, kterou jinak nejím, tak jsme žrala snad na kila.

Fajn, tak paráda, že jste pořídili nové auto a ještě tak výhodně. Neboj, to ti příjde brzy do ruky, s takovouhle výbavou. Si vzpomínám jak jsi v létě psala, že jsi jela v tom pařáku někam s Didkou a jaká to byla hrůza bez klimoška. Tak teď už to bude v pohodě. A nerozhodila tě taky ta změna času? I když to je určitě lepší posun, než na letní čas, tak já jsem od víkendu nějak mimo.

A co ostatní, jak se máte??

Ráno jsme odvedla sviště do školky, zatím nikdo nevolal, že by to tam bořili, tak snad dobrý. A to mají ještě dneška focení. Chudáci učitelky, zpacifikovat 25 dětí, to bude náročné.Teď šmíruju z okna a děti běhají po zahradě, nicméně sviště nevidím. Jestli oni se nevydali na cestu domů 😎 😎

bera28
3. nov 2010

Tak teď dorazila na zahradu i jejich třída a svišti tam jsou. A dokonce i správně oblečení. No, myslím, že to zdržení způsobili právě oni 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

helili
3. nov 2010

Ahoj holky.
Díky moc, fajn, zabka85,vladimuraz,bera28 a argousek za odpoved....snad jsem nikoho nepřehlidla.
U nás je to složitější v tom, že si příjem per os musíme hlídat kvůli lékům, které Anežka dostává. Takže když má 4,3kg, tak by podle mudrů měla vypít 4,3 x 150 ml - t.j. 645ml/den + k tomu prý musíme nejmíň 50-100 ml navíc kvůli lékům !! Dostanem se max na 650 ml/den, když je příznivá konstalace hvězd, jinak kolem 600. Naštěstí Anežka na váze přibývá a dehydratovaná mi nepřipadá, tak snad to bude ok.
Sama vypije max 20 a to ze stříkačky, navzteká se u toho ale tak, že ten zbytek, co jsem do ní "nalila", pak vyhodila ven, tak jsem dala na Vaše rady, krmím když spí ( po vojtovce) a co nedáme přes den, dáváme v noci. nestimulujeme sice pití samotné, ale na úkor přibývání to tak dělám. Jsem sice grogy, ale tady jak čtu tak asi všechny, takže nic nového pod sluncem.
Není v mých silách chodit sem každý den, ale snad časem zajdu a třeba napíšu, jak bojujem, nebo přidám fotky... Jsem po 8měsíčním maratonu po nemocnicích někde na pokraji svých sil a do tohoto stavu propustili Anežku domů. Měla bych být nejšťastnější na světě, vždyť jsem si nic jiného celou tu dobu nepřála...asi prožívám opožděné šestinedělí 😉
Mějte se všichni fajn a buďte zdraví. Ahoj H.

adajar
3. nov 2010

@helili Ahojky my meli taky problem s jidlem a ted mam doma jedlika. Ale u nas se to zlepsilo az kdyz dostal prikrmy a mliku moc nedal. Nekdo dokonce mi rikal zkousejte ho krmit kdyz je v polospanku. Ale jinak malej zacal jist az kdyz jsem to tolik nehrotila a zjistila jsem ze mi doporucenou davku neda ani nahodou. Tim chci poradit pevne nervy. Urcite to zvladnete. Jste sikovny.

vladimuraz
3. nov 2010

@fajn, nejsi v tom sama, u nás se taky depkuje o 106. Mám Klárku doma ze školky a to mi na klidu rozhodně nepřidá. Měla zánět spojivek, k tomu pak horečky, ale lítá jak prdlá pořád stejně. Strašně, ale fakt strašně zlobí. Do toho Hyneček frká a kašle, navíc mi opět začíná maraton s vojtovkou, já samozřejmě na něm viděla, že není tak pevný jako stejně staré děti, že nedělá to a to... preventivně jsem mu už asi 3 týdny ráno drtila bod pod prsíčkem, ale včera na tříměsíční kontrole doktorka šílela, takže se na to musíme vrhnout poctivě, hypotonie jak vyšitá (Klárka měla pro změnu hypertonii, to mi snad přišlo lepší). Ach jo, proč já si to nemůžu užívat ? Konečně mám donošené dítě, ale problémy začínají na novo. Navíc on pořád spí, je fakt jak čerstvé miminko.
Do toho mi někam zmizel nájemník z bytu, nejen že mi dluží už cca 60 000,- Kč (bohužel já ho podle zdejších zákonů nemůžu vyhodit), ale vyměnil zámek od bytu a vypařil se. Telefonní číslo neexistuje, adresa na smlouvě z realitky je falešná, fakt super. Nejradši bych zažalovala i realitku, že si neověřuje totožnost lidí, jenže tam pracuje moje nej kamarádka...chtěla jsem jí nechat vydělat. Holt pro dobrotu na žebrotu.

fajn
3. nov 2010

@vladimuraz Didina taky strašně zlobí ale to snad není ani zlobení ale já prostě nemám 5 minut pro sebe. Ona furt něco chce nebo mi pořásd něco povídá a když udělám jenom hm tak mi řekne co hm ty řekneš jenom hm ☹ takže pořád v jednom kole. Teď jsme se vrátily z pneumologie a myslela jsem že mě šlak trefí,byly jsme na 11 a vylezla sestra a říká nebojte se dr. vás veme ale je u státnic ,no přišel 12,30 a venku jsme byly za minutu ,takže celej rozhozenej kvůli debilní minutě. Jak já tyhle kontroly miluju,nic se nedozvím stejně a jak ju poslechne on tak ju poslechne i nase dr.
@vladimuraz tak nájemník taky dobrej ☹ je to tady jeden velkej bordel.
@bera28 tak hlavně že se objevili ,jednou jsem byla pro Didku ve školce a oni se zrovna oblíkali ven no řeknu vám mazec ,když 25 děcek začne hemžit v šatně a furt jenom paní učitelko já nemám to a to tak bych je pouštěla po 1

fajn
3. nov 2010

@bera28 jo a čas ani nemluvím jsem jak praštěná . Večer je 8 a já už spím a rána ve 4 labákuju. Jsem jak důchodce,ještě že nebydlím ve městě jinak bych už šla s čaganem bušit na obchoďáky 😀

argousek
3. nov 2010

@helili neboj ono se to všechno zlepší 😉

@vladimuraz tak to je teda pěkný a z čeho tu hypotonii má?? To má od narození? A čím myslíš, že to je, že je spavej? Nemůže to být po tom pneumokokovi? Ten nájemník hrůza 🙄

Jinak holky, tak my doprali, tak tady s manželem čučíme na netu a sháníme novou 😒

fajn
3. nov 2010

@argousek tak to je taky radost před svátkama.
@vladimuraz od ségry malej ten taky pořád spal. A co ta hypotonie je?Jako že to svalstvo je ochablé? To bude dobré uvidíš,chvilku budete cvičit a pak si budete užívat.

simicak
3. nov 2010

karmenta,neplas,kdyz kojis,tak fakt muzes jist normalne a klidne i gulas,pokud to neni ten typ gulase,co ti hori pusa po prveni lzicce nebo fakt ostra cina. Jez uplne normalne,jen jez vic ovoce,zeleniny a jogurty,jinak ja jedla normalne takjak holky. Kromteda faktte cocky. Cesnek a cibuli taky muzes 😉
Tak to je mala sikulka a Victorky jsou bojovice,tak neboj 🙂

Bera,si nemysli,ja jsem taky protivna,i kdyz ted jsem ve stadiu,ze mi selhava telo a jsem mimo. Takze jsem v sobotu koupila chleba a v nedelei jsem sla zas a zjistila,ze mam koupeny ze soboty pod kocarem,mezi tim manzel koupil dalsi 2 😀 Jsem uplne mimo!!!!!!!!!!!!
To mas supr,ze muzes smirovat sviste 😵 😵

fajn,vladimuraz,to me mrzi s depresema. Ja ted z nich vysla,konecne!!! Ale buh vi,na jak dlouho. Snad bude brzo zase lip 😉 Fajn,tomate supr s autem a jizdit s velkym se naucis rychle,uvidis!!!

vladimuraz,treba tu vojtovku bude cvicit jen chvilucku a hlavne ze je maly zdravy 😉

Ja se dnes bavila s tou druhou ucit.ve skolce a muzu tam klidne delat praxi,zadara a hlavne je supr,ze dny ktere chci. Takze Viki bude doma s tatinkema ja pujdu do skolky a kdyz bude manzel pracovat,tak budu doma. UPlne supr pro me,nemusim platit za skolku,protoze nato by jsme nemeli. Tak jsem rada. Po 5ti letech budu neco delat!!!!!!!

maatkka
3. nov 2010

Ahojte
fajn tu sooom 😉 Nemam moc co pisat a ked sa tu babule na nieco pytali odpovedali ste im tak ze k tomu nemam co dodat 😉
My si este vymyslame program na posledne teple dni - akurat ze uz tu mame na okoli vsetko obehane a uz mna ani mm nic take zaujimave nenapada. Lilinke je to nastastie jedno kde sme - hlavne ze sme vsetci spolu 🙂 Teraz sme obehali rodinu - popri tom ako sme boli na cintorinoch - tak Lilu vsetci straaaaaaasne vychvalili 😵 😵 😵 Cela rodina sa zhodla na tom ze je to nas maly velky zazrak 😀 Kazdemu kadeco porozprava zaspieva alebo zarecituje - tak su z nej vsetci hotovi 😀 Aj ked stale nieco vymysla a vystraja este stale je zlatunka a poslusna (klop-klop-klop) takze si hned kazdeho omota okolo prsta 😀 Vsetci ju zboznuju.
@karmenta aj ja gratulujem k malinkej krasnuckej sikovnicke sikovnej 😵 Ja som si na jedenie pri kojeni davala pozor (lenze ja som kojila kratko ☹) od vtedy ako som zjedla kukuricovy salat a Lilinka s tym mala teda velke problemy 😒 No a ked som jedla cesnak tak som mala pocit ze to mlieko akoby odmieta - mozno malo inu chut - neviem... Nas v nemocke upozornovali hlavne na strukoviny a bublinkove mineralky.
@vladimuraz Vladi to je mi taaak luto ze mate taketo starosti 😔 Drzim velmi palce aby ste mali vojtovku naozaj len chvilicku. A na podnajomnika ani nemam slov 😠 😠 😠 !!!
@bera28 tak nech akupresura aj jaskyna prinesu zelane vysledky!!! A to mas fakt super ze si na deti dovidis 😀
@jecidlo ja tiez verim ze vam tie kupele pomozu a tesim sa ze urcite budes chvalit ked sa odtial vratite 😉
@simicak to je super ze ti to vyslooo!!! 🙂 a odbery ako dopadli???

simicak
3. nov 2010

odbery holky dopadly ok.,rvala jak tur a vysledky poslou na kliniku a tam jdem v prosinci. Kdyby byli spatne,tak nam doktorka zavola tak do 2 tydnu,jestli jsou ok. tak mi je daji v prosinci. Prvni dok.ze ji to veme z nohy a pak ze nekrvaci,tak jsem mu rekla,ze normalne to zabere i 20min ji neco vzit a je jajk cednik. Tak hnes si sel pro jinoui vybavu a ze bude brat z ruky a huraaaa,slo to na poprve. Ale je cely den protivna,prooze je nevyspana,nechce spat pres den a rano vstava v noci,takze je doma horor. Ja rvu bo se mi chce spat,ona rve..... 🙄 Stupidni cas,uplne nam to vsechno rozhodilo a to i s jidlem 😢

Maatka,tak si uzivejte posledni teple dny 😵 A ze je mala sikulka,vime vsichni 😉 🙂 🙂

petraguerra
3. nov 2010

Simicak at ti to nadseni dlouho vydrzi 😀 Ja kdyz vidim ty rozmazlence tady tak mam kudlu v kapse otevrenou ja by jsem na ne nervy nemela!k tem danim je to tak,ze mate jenom jeden prijem-toje snazsi nez pokud delate oba dva a jeste trebas jine hodiny kazdy tyden atd,ja myslim,ze co vyslo blbe bylo Franovo prijmy ,protoze ja jsem je informovala o kazde zmene,ale o Francisca jsem se nikdy nezajimala co je za zmeny-my si jedeme kazdej zvlast s penezma 😒

Saskah7 urcite ti daji i ty bomby co jsou na ven a jeste me predtim dali knizku o kysliku doma,ale ja tedy ziju v UK coz mozna bude trosku jinak,dostanes i papir kde je na kolik hpodin ti kyslikova bomba vydrzi....pokud by jsi trebas nekam musela jet dal tak,aby jsi ho mela dost.Tvuj malej jde z nemocnice s kyslikem,nebo ho nasadili ted ?Ta snura od masiny ma nekolik metru tak rozhodne nemusis byt jenom v pokoji u postele,me z pocatku tedy dali pouze 1,5m,ale potom jsem mela asi 16mdlouhou,Muj malej mel O.6L ,kdyz jsme sli domu byl na low flow masine.Hlavne az te proskoli o tom jak se vsim zachazet tak k tomu nikoho jineho nepoustej,aby trebas menil ten ventil u bomby....nebo tu velkou hadici atd.My jsme jeli na kontrolu v ambulanci a ten chlap me pripojil Mateje na kyslik tam a normalne ho tam zapojil spatne tak Mates byl hodinu bez kysliku 😖

Bera svistaci jsou dobry,ze uz klusou do skolky bez problemu-jsem zvedava na nas v lednu 😕

Kamenta gratulace k Viktorce preji take at se brzy dostane domu a se vsemi problemy hezky vyporada 🙂 Nas take obcas museli vysadit s mlikem a zase znovu zacinat,ale hlavne,ze jednou pit bude-a na vanoce ji budete mit doma pokud vsechno dobre pujde 🙂

Helili my jsme meli strasne moc leku,kdyz prisel Mates domu a pil taky hodne malo,hlavni je ,ze porad pribira a cura -kazdej clovek taky ji jinak nekdo pul rohliku a nemuze a druhej tri a jeste ma hlad......Brzy bude lip tak se drz 🙂

Vladimuraz tak posli Klarku ke me by to tady mohli zborit za Matesovo asistence 🙂 Je my moc lito,ze Hynecek ma taky problemy-ale urcite se to s nim vsechno srovna mnohem drive nez s Klarkou 🙂 To tedy mas kliku s bytem to ti povim 😒

Fajn posli Didku ke me ja taky rada mluvim a na Matesovi me stve,ze je z ticha trebas by ho Didka taky donutila k hovoru 😀

petraguerra
3. nov 2010

Simco ja ani nevim jestli Mates je v pohode u krve myslim,ze jemu ji snad ani nikdy co je doma nebrali nebo jenom kdyz jsme prisli z nedonosencu tak potom asi 2kraty-tak vlastne nevim jestli by taky rval nebo ne? 😕

Matka to jses popysnila vid 😀 😀 😵

simicak
3. nov 2010

petraguerra,tak to je blbe,to bude urcite chlapovym prijmem. My sice mame jeden prijem,ale zase chlap dela kazdy tyden jinak,takze ma kazdy mesic uplne odlisne vyplaty........no ale taky se kazdy rok bojim,ze vratime neco.
Tak to ma Matysek supr s krvi,my ted chodime od jara snad kazdy mesic,takze jsme propichani a fakt je brutalne hystericka!!!!!!

No a Vicki usla ve 4 hod.,pred dvema taky a spala do 4 rana,tak jsem zvedava ted,se ji snazim bbudit,ale ma pulnoc. My se asi v tom case nesrovname,takze zmeskala svacinu a veceri,supr. Nechci videt dalsi vazeni 😖