Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

chrisantheme
28. dec 2010

Žienky narodilo sa niektorej z vás dieťatko v cca 25 týždni tehotenstva?Nechce sa mi to celééééééé čítať, ďakujem pekne za info.

simicak
28. dec 2010

@chrisantheme fajn a pak jeste vic holkam,ale uz si nepamatuji kterym 😅 Moc me to mrzi s tvym miminkem 😔 😔 😔

simicak
28. dec 2010

Ousko boli,daval jsem paralen zatim,zitra uz je normal den,tak razim k doktorovi. Navic jsme tu meli dnes pet deti,takze byl rachot a nebyl cas na nemoce 😀 Jsem zveava,co zitra dok.rekne,snad nas obedna na vysetreni nebo nejaky proplach treba 😖
Jinak ja dnes sundala vanoci vyzdobu a cely den uklizela,opet po trech dne,uklizim snad porad vanocne 🙄 Meli tu navstevu velkoku,nas gang a zitra doktor a pak mi mela dorazit zas znama s detma a vpatek jupiii na silvestra na noc,bude tam zas nas gang deti 😀
Jo a Vikous vyzral Verunce rtenku,ani nevim jak. Sedela na sve stolicce,jedla jidlo a jak jsem prisla,tak uz nejedla jidlo,ale rtenku a bylo vymalovano kolem ni 😀 Uplny kouzelnik je

argousek
28. dec 2010

@chrisantheme my jsme byli 26+0 😉

chrisantheme
28. dec 2010

@argousek ale vidím, že ste narástli poriadne 🙂 .Ak sa smiem opýtať-prečo sa tak skoro pustil pôrod?

chrisantheme
28. dec 2010

@simicak ďakujem.Nepatrím úplne do tejto témy, ale zaujímajú ma okolnosti za akých sa detičky narodili.

maatkka
28. dec 2010

Simi a nieco ako pohotovost cez sviatky nefunguje? - to mi je luto ze sa mala musela potrapit bez dr. A bola ockovana prevenarom? Synovec mal tiez problemy s uskom a dr. mu odporucil vybrat nosnu mandlu...

@chrisantheme aj mne je to moooooooooc luto 😔 😢 😔 😢 😔 😢
je tu v teme veeela deticiek narodenych v 26. tt. vela zalezi od tyzdna ale este viac od komplikacii ktore malo dietatko 😔

bera28
28. dec 2010

Ahoj holky, přeji všem krásného Silvestra, do nového roku hlavně zdraví, štěstí, pohodu.

Zítra bychom měli odjet na hory, tak proto přeji už teď🙂 Doufám, že se všem Vánoce vydařily a dětičky byly z dárků nadšené.

@chrisantheme, mám ve fotoblogu jedno album s tabulkou extr. nedonošenců, tam se můžeš podívat, kdo kdy rodil. já mám dvojky 26+0, a kromě problémů s jídlem (mizerové nechtějí pořádně jíst) jsou v pořádku, vše dohnali a ani věk už více jak půl roku nekorigujeme. Ono hodně záleží i na váze a životních funkcích mimča, pokud se rodí v tzv. šedé zoně (23-25 tt)

chrisantheme
28. dec 2010

@maatkka áno ja viem, že tam aj pár dní hrá obrovskú rolu.Ale našla som príspevok tej pani čo porodila 23+ pár dní a bola som teda riadne prekvapená.Ani som len netušila, že aj to je možné. 😲

argousek
28. dec 2010

@chrisantheme mám streptokoka, kterej způsobil infekci a tak mi praskla plodová voda. Při druhém těhotenství mi to pohlídali a donosila jsem 😉

simicak
28. dec 2010

@maatkka to vis ze tu je pohotovost,ale to by bylo pro me tak hodinu se tam dostat a navic lekarny nefunguji,takze bych si na antibiotika stejne cekala do dneska. Tak nez je tahat po nemocnicich obe,tak radsi pujdem zitra. Tady na pohotovosti muzes cekat i 4hodiny totiz. Teploty nema a pres den si hrali,tak bylo ok,noc bude asi horsi,uvidime co doktor. Snad nema nic se sluchem. Ono je taky totiz mozne,ze se nestoustredi a pak neslysi a nebo nevim,i kdyz ja si teda myslim,ze ma neco se sluchem trosku,snad kvuli tem infekcim co ted mela. Zatim mela druhou,tak to asi tak moc neni aby tahali mandle.

@chrisantheme je tu hodne duvodu. Nekdo kvuli vysokemu tlaku,spatne prutoky,miminko neroste,ja krvacela z placenty a na to hned porodila.......pak zalezi kolik ma miminko vahu a komplikace samozrejme ☹ Ja rodila 29tt. prirozene,jelikoz jsem krvacela predtim z placnety,tak mi stihli napichat injekce na dovyvinuti plic male,takze i sama dychala a meli jsme obrovskeee stesti,ze nemela zzadne vetsi komplikace,jak u ostatnich holek deti tady

simicak
28. dec 2010

@chrisantheme to je fajn a jeji Dianka 😵 😵 Ta je uplnyyy zazrak 😵 😵 Pokud se nepletu,tak fajn se zacala otvirat,sla na zasivani a jak ji probrali z narkozy,tak malou uz mela na svete.

bera28
28. dec 2010

@chrisantheme, samozřeujmě že pokud lékaři uznají, že má i takto malé mimčo šanci na přežití tak zachraňují. Což ovšem není vždy a upřímně, v tomto týdnů je riziko komplikací a následného postižení tak veliké, že je lepší nezachraňovat za každou cenu. Ty jsi ještě mladá, jedno dítě už máš, tak není nejspíš důvod, proč do budoucna nezkusit další 😉

chrisantheme
28. dec 2010

@simicak ja som nemala vôbec žiadne problémy celé tehotenstvo.Len som naraz začala masívne krvácať a odtekala mi plod.voda.Z histológie mi povedali, že som mala nejakú vnútromaternicovú infekciu,ale nič konkrétne neviem-zatiaľ.Je asi dosť dôležité v akej pôrodnici sa takéto detičky narodia....

chrisantheme
28. dec 2010

@bera28 to áno.Určite to časom opäť budem chcieť skúsiť.Akurát ak sa nedozviem bližšie príčinu prečo sa to stalo,tak asi celé tehotenstvo preležím s vyloženými nohami-pre istotu 😒

maatkka
28. dec 2010

@chrisantheme uz vela deticiek narodenych v 24.tt. tyzdni prezilo s pomocou velmi intenzivnej lekarskej starostlivosti - ale nikto to nedokaze zarucit - rovnako ako nikto nevie ake nasledky na cely zivot ne/bude taketo dietatko mat...
a ty si preco porodila tak skoro ak sa mozem spytat?

maatkka
28. dec 2010

aha uz citam... no infekcia je asi najcastejsou pricinou predcasnych porodov - ale je veeelmi mala pravdepodobnost ze sa bude opakovat pri dalsom tehotenstve...

chrisantheme
28. dec 2010

@maatkka neviem-nejaká vnútromaternicová infekcia mi vyvolala pôrod.Začala som krvácať a hneď prišli aj kontrakcie.Celé sa to zbehlo strašne rýchlo

chrisantheme
28. dec 2010

@simicak wow 😲 ale tomuto sa hovorí zázrak teda

simicak
28. dec 2010

@chrisantheme me nikdy nikdo nerek,proc jsem porodila a co se deje. Rekli mi,ze krvacim z delohy,ze nic zastavovat nebudou,nedali mi zadne leky a rekli,ze telo vi co dela,po trech dnech jsem dostala kontrakce a nechali me uplne normalne jako pri donosenem miminu porodit,jen teda pak ten zbytek byl samozrejme jiny. Ale pokud jsi mela infekci,tak to je castou pricinou,ze se porod vyvola. A jeslti dobre hadam,,tak prvniho jsi donosila,tak se nemusis bat to zkusit jeste jednou 🙂 Ono tehotenstvi jeden velky risk a nikdy nevis,co se stane. Ja prvni dceru donosila presne na den,mela jsem ukazkove cele tehotenstvi a druhe proste bylo uplne jine. A plus je,ze pri dalsim tehu si te doktori urcite vic pohlidaji a budes pod vetsi kontrolou 😉

chrisantheme
28. dec 2010

Dobrú noc dámy.Ďakujem vám za info všetkým

maatkka
28. dec 2010

@chrisantheme a kde si rodila? v CR maju system neonatologickych centier a ked sa dietatko narodi v takomto centre ma velmi dobru a odbornu starostlivost... u nas su tiez neonat. centra v niektorych porodniciach... ale CR je medzi najlepsimi krajinami sveta co sa tyka starostlivosti o predcasniatka...

chrisantheme
28. dec 2010

@simicak asi ked sa ma nieco stat,tak sa stane.Ako mi aj pôrodná sestra povedala-aj keby cele tehotenstvo 10 lekarov pri mne non stop stalo, tak tomu nezabrania

maatkka
28. dec 2010

@bera28 vam tiez vsetko najnajnaj... do Noveho roku!!! A uzite si hory...

chrisantheme
28. dec 2010

@maatkka rodila som vo ZV-tam je starostlivost na slabej urovni.Najblizsia takato porodnica s detskou jiskou bola v BB,ale tam ma neprijali.Konkretne primar.Udajne som nebola taký akútny prípad

simicak
28. dec 2010

@chrisantheme to jsi napsala krasne a vystizne. Ani lekari neumi zazraky.

@bera28 taky krasny novy rok a hlavne moc ststi,zdravi a dobre jedliky do toho 2011 😉

maatkka
28. dec 2010

@chrisantheme tak na toto fakt neviem co napisat!!!!!!!!!! a to na neonat. v BB citam casto chvalu...
nedokazem ani napisat ako strasne je mi to luto 😢 drzkaj sa!!!

liv1
28. dec 2010

Ahojte babulky. Casto som vas chodila citat, kedze aj nam hrozil predcasny od 21. tyzdna. Stale mi tvrdlo brucho, mala bola prilis dole. Najprv som lezala tyzden v nemocke, potom necele 2 mesiace doma a potom zase 2 mesiace v nemocke aj s porodom. Vsetko nakoniec dobre dopadlo, ale poviem vam ze tie 4 mesiace boli strasne. Len som lezala, bola som "polepena" ist len k doktorke a i ked som mala dovolenu prechadzku okolo domu ani to som si netrufla, stale som len lezala. Vsetko to vsak za to stalo, mala sa narodila 37+1. Odvtedy mam vsak velky strach, chceli by sme druhe babo za cas, ale ja sa uz velmi bojim. I ked viem ze to nemusi byt take iste, ale predsa.
Moc vam tu vsetkym drzim palce, chce to vela energie, odvahy, optimizmu a neviem coho este vsetkeho, ked sa narodi taketo male mimi. Je to ale velky zazrak. Drzte sa vsetky.

traktor
29. dec 2010

ahojte .... suzy_27 chodila medzi vas, tak len upozornujem, ze je to podvodnicka 😠

berenika39
29. dec 2010

@traktor je mi maminek tady fakt upřímně líto, když jsem viděla její fotoblog, jak propracovaný lži je někdo schopen vymyslet, to snad ani není možný.
a kolik lidí jí vyjádřilo podporu, upřímně...sakra....

Všem malinkým drobkům přeji do nového roku, aby hezky rostli a dělali všem doma jen a jen radost, omlouvám se za vstup do diskuse, mě vytočila k nepříčetnosti ta podvodnice.