Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

alinocka
4. jan 2011

@jecidlo Gratulujem k bábetku 🙂 .
Tak po tom ako tá foniatrička u ktorej sme boli prvy krát(aj posledný) povedala že Vanesska je možno autistka alebo mental.retard. som pár dní prerevala preguglila a nakoniec som si povedala DOST!!!Nebudem ju brať doslovne vážne aj ked má možno pravdu ale kým nám to nepotvrdia lekáry ako je pedopsychiater či neurolog nebudem to brať ako hotovú vec.Vanik robí pokroky pomaly a malé ale predsa len robí.Dnes sme rátali na prstoch do 5 asi takto: ráááz,dváá,tri.päť(štyri zabudla aj na xtý pokus),inak začala kresliť čo doteraz nerobila(ju to nebavilo nikdy) kreslí slnečko zatial je to len taka kopa kruhov jeden cez druhy nakreslený ale ked jej vedem ručku tak sa nám podarý pekné slniečko musí mať aj oči,nos,ústa 😀 .
Snažím sa aj čitať ale bez úspechu vždy mi vezme knižku a sama si ju pozerá(nemožem jej ani ukazovať že čo je čo-doteraz som mohla aspoň to).O a vie takú rýmovačku či básničku znie v jej podaní takto: Tik tak tik tak idú hondiny tik tak tik tak idu kuchyni.(hondiny sú hodiny a chyba tam V kuchyni) 😀 Som sa rozpísala 😀

mila01
5. jan 2011

Dobré ranko.Odvedla jsem dračice do školky a školy a je klídek. 😀 😀 No,ne tak velkej,musim jet na sociálku,minulý měsíc jsem si založila živnost a nic mi od nich nepřišlo,tak se tam jedu zeptat,jestli jako zaregistrovali,že bych měla platit sociálku.Ze zdravotky mi to přišlo už dávno. 😠 😠

Bera - adresu jsem si napsala,mapu prostuduju,ale bohužel ti němůžu nic slíbit předem.Objednané jsme na 11,ale minule jsme tam třeba čekali přes 2 hodiny,než jsme přišli na řadu.Ale ráda bych.

Alinocka - zaujalo mě,co píšeš o Vanessce,dlouho jsem tu nebyla,tak nevím - proč ti mudra řekla takové věci?Podle toho,co píšeš,tak mi přijde v pořádku.Ona má nějaké problémy?

alinocka
5. jan 2011

@mila01 Ano má problémy má 4roky(v apríli 5) a málo rozpráva skor sa vyjadruje len jednoslovne aj ked v poslednej dobe sa naučí aj nejaku básničku či rýmovačku(ale ide to pomaly kým sa to naučí) a má plienky-s tým si neviem stále rady už ju držím aj na silu na nočníku alebo záchode ale moc to silenie nepreháňam držím ju tam aspoň minutu,raz sa aj vycikala.Ked mala Vanka dva roky kupili sme nočník posadili ju naň a ochkali achkali fotili a ona taká pyšná tam sedela a aj sa tam vykakala vycikala a my sme sa mohli uhíkať aká je šikovná,a raz bola zapečená a musela kakať a samozrejme to bolelo a ja blbaňa som ju dala na nočník a odvtedy naň nechcela ísť.Je možné že by si to tak dlho pamatala?ved mala len dva roky .
Inak ona mi rozumie ked poviem nerob to a to tak posluchne,príde ku mne ked ju zavolám a tak.Ani ja nechapem preco to tá foniatrička povedala vlastne ja už neviem čo si mám myslet.

wlladka
5. jan 2011

Moc vám všem děkuji za reakce. My jezdíme do Centra vývojové péče na neonatologii do FN Plzeň. Tam právě říkali, že to očkování od 5ti kil. Naše dětská to taky říkala. První jsme dostali ten Infanrix Hib . že je to šetrnější nežli Hexa.(Jinak, očkování živými vakcínami máme posunuty až na dost později.) Běžné očkování mu samozřejmě nechám dát, je nevím jak s těmi pneumokoky a rotaviry. Teď se toho napropaguje tolik, že mi z toho jde hlava kolem. O Prevenaru jsem slyšela, že 13 kmenů je moc a tím i hůř. Navíc mi nějak nejde přes kůži, že bych to malé tělíčko měla nechat tolik zatěžovat. Mám ještě dva starší kluky a ti tohle nemají ani jeden a neměli žádný problém. Jsem prostě jak na miskách vah. Na jednu stránku bych očkovala, aby byl chráněný, na druhou mám strach, abych mu spíš neuškodila, když toho hned ten první rok života bude mít napícháno tolik.
Nicméně....
všem vám děkuji za vaše reakce, přeji moc zdravíčka a štěstíčka v novém roce dětičkám i vám všem 🙂 🙂

maatkka
5. jan 2011

@alinocka podla mna ta dr. povedala tu svoju "diagnozu" len preto ze mala plakala - "nespolupracovala" a nosi plienky... nemala na to iny dovod - ved malu videla prvy krat v zivote a nerobila jej ziadne take vysetrenia z ktorych by prisla na take diagnozy... a vestec nie je...
@wlladka my sme to mali tak isto nasa neurologicka cakala kym bude mat mala min. 5kg az potom Lili zacala ockovat... prevenar a hexu sme dali spolu tiez len raz a mala na to reakciu takze nam to potom davali zvlast a bolo to o.k. zivu vakcinu MMR este nemame - mam taky pocit ze sa nam to dr. boji naockovat kvoli prekonanemu krvacaniu do mozgu...
@denisee ty uz si krasny 24.tt.!!! to teda beziii - len tak dalsej! si mi pripomenula tym ze si minule tehu nestihla ten OGTT ze ja som skoro hned po nom rodila...
@mila baby su fakt uz veeelke kocky - zlatunke - ja mam na ne slabost 😀
@saskah7 my sme mali sipkovu ruzenku 🙂 mam Julinka spinkala celu noc uz hadam v porodnici... preto sme ju museli v noci (a casto aj cez den) na papanie budit - to nam kazali v rizikovej poradni - potom ked priberala dobre "dovolili" nam ju v noci nechat spat a ona spinkavala vzdy od 19. (ale v spanku papala este ked som isla spat - okolo 22.) do 4-tej to sa napapala a spala este tak do 7-mej... asi od pol roka uz prespala celu noc 12 hodin... inak s davkami mliecka nam tiez radili v rizikovej - podla vahy a tak a Lilu podla toho aj papala...
@jecidlo jeeeeeej 😵 super!!! veeelmi drzim palce aby bolo vsetko o.k.
@bera28 a ako na horach?
my nemame nic moc nove... Liluska sa teraz strasne rychlo uci nove veci - basnicky pesnicky naucila sa tie dni v tyzdni aj vie povedat svoje cele meno a adresu kde byva 😀 bez plienky chodime uz uplne bez nehody hocikde - vlastne sa pocikala len dva krat doma ked bola chora inak nie... aj ked (raz za cas) spi cez den tak sa budi so suchou plienkou... par krat mala suchu aj rano ale to este nemam odvahu jej ju nedat

bera28
5. jan 2011

@kikimaruska, nemyslím, že jsi pozadu ty, ale ta sestra teda určitě 😠 Asi by si měla trošku rozšířit vzdělání.

@maatkka, hory byly parádní, vyšlo super počasí, sice zpočátku celodenné mráz okolo -10, ale zase úplně azuro. Takže jsem byli se svištěma vždy už před 9,00 hod. na kopci a sáňkovali jsme🙂 Domů jsme chodili jen na sváču a poobědové spaní. Taky s námi chodili každý den do restaourace na obědy, měli tam speciální místnost s dětským koutkem, tak jsme je tam šoupli a byl klid 🙂 🙂 Oni si vyhráli s ostatníma dětma a my se aspoň v klidu najedli 😀 Domů přijeli jak vyměnění, tváře růžové (podle mě to byly omrzliny, ale slušelo jim to 😀 ). Asi by bylo nejlepší, kdybychom mohli být častěji někde pryč. No a doma na nás čekalo schválené rozhodnutí o ozdravovně, takže tuším 7.2. nastupujeme. Takže to bude taky fajn změna.
Tady v Praze nám to nějak nesvědčí, pořád jen nějaké povinnosti 😖 😖 😖

Milo, jasnačka, až budete v Motole, tak dej vědět, jak jste na tom.

Zabka, tak ať jsou zuby brzy venku. Kubajzovi lezly poslední stoličky půl roku, to byla síla 😖

leni96
5. jan 2011

@jecidlo Moc gratuluju k uzavření manželství 😉 a taky k miminku, ať pěkně rostete, jste zdraví a hlavně těhotenství bez komplikací 😉

@denisee teda toto letí, ani se nenadáš a za chvilku půjdeš rodit, já si vzpomínám, jak jsem před rokem pořád počítala týdny a nemohla se dočkat 🙂 a dnes je malýmu už 8 měsíců 😀

Jinak u nás ani nic moc novýho, jen paní doktorka mě postrašila s rehabilitací, malý se u ní včera v ordinaci nechtěl postavit na nožičky, držela ho asi minutu a on nohy pokrčený, jako by je ani neměl 😀 (a to se doma pořád zapírá, když ho opřu o sedačku tak stojí) já teda nevím, myslím, že přehání 😅 .
S Leničkou pořád trénujeme mluvení a taky netrpělivě čekám na pozvánku na vyšetření do Prahy do centra Kochleárních implanatací a furt nic 😒 .

simicak
6. jan 2011

Ahoj holky,konecne mam vice casu .
@denisee toto leti!!!! Je supr,ze kontrola je v poradku,snad to tak bude i nadale,drzim moc palecky 😉
@bera28 krasne fotecky z hor,uplne zavvidim,mi ty hory desne chybi!!! A svistove se aspon vyradili a procistili plice z Prahy. A jak to vypada s praci? Uz hledas neco na plny uvazek? a jak bojujete s jidlem? My hrozne 😖
@leni96 no jo,nektere doktorky jsou blazni,ale aspon ze maleho hlida a drzim palce s Prahou at to prijde co nejdriv!!
@maatkka to je lili sikulka. Viki se taky rychle uci. Co slysi za slovo,tak to hned opakuje,je jak papousekk. Ja se bavim s mamkou treba a ona opakuje po me 😀 A ted hlavne je vtipna v anglictine,chyta Verunky prizvuk a kdyz ji neco spadne tak - oh no! nebo o.k 😀 ale to bys musela slyset s tim prizvukem.
@mila01 ty uz mas velke ty holky a krasneee!! Leti to jak voda. Ja zrvona vcera cumela,jak uz je nase Verunka velika

No nic,mam po klidu,Vikous oskubal verunce hlavu,zase 😠 Uz rve za dverma,ludra mala.

bera28
6. jan 2011

@simicak, to máš pravdu, že si pročistili plíce. Vážně tam bylo nádherně, akorát vždycky večer, když domorodci zatopili v kamnech PET lahvema, tak to bylo venku cítit jak ve spalovně 😖 😖
Co se týká práce, tak se nemůžeme se zaměstnavatelem dohodnout na zkráceném úvazku a já teď prostě na celý pracovat nechci. Navíc s dojížděním přes hodinu, to nevím, jak bych stihla vyzvedávat sviště ze školky. Takže na plný si budu hledat až s nástuepm po prázdninách. Teď si tady píši ty své odborné články a zkusím, jestli se nenamane něco jen na pár dní v týdnu, ale jinak to vypadá, že bych si dala ještě poslední prázdniny 🙂 Pochybuji, že by mě někdo zaměstnal od dubna, když bych mu nahlásila, že v červnu potřebuji 14 dní dovču a o prázdninách tak měsíc 😀
No a s jídlem - na horách to bylo super, to baštili oba docela dobře ( a hlavně Anetka bez prášků - naposledy ho dostala někdy před Vánocema). Kubajzovi to vydrželo i doma a s Anetou je to standardně horší. Ale chci vydržet bez těch prášků co nejdéle, nejlíp až do ozdravovny a tam už se dohodnu s doktorama co dál.Oni tam totiž kromě respiračního onemocnění léčí také obezitu dětí, takže tam mají nutriční poradce.
Teda chudák Verunka, ta Vikča jí teda demoluje🙂

simicak
6. jan 2011

@saskah7 my mame dietologa a plus chodime kazdy mesic na kliniku,kde ji vazi neco jako zdrav.sestry,ktere jsou skolene pres vyzivu,takze oni mi to vzdycky rikali,kolik by mela vypit s vekem a kolik pije. Ale samozrejme s tim stejne nic nenadelas,kdyz nepije to mnozstvi,co by mel. My vzdycky pili o polovic min a nabirali jsme krasne,ale od te doby,co zacli prikrmy,tak hruza hruza hruza.

@bera28 moje mamka taky pali vsechno i babi 😀 😀 😀 Takze ten smrad znam 🙄 My ted jime hrozne,zda se mi,ze ji rostou asi ty stolicky comaji rust kolem 3 roku,spatne spala,porad rvala a vubec nejedla a jinak byla zdrava a nechtela si ani zuby cistit,tak asi zuby rostou??? Nevim,jdem na vazeni pristi tyden,tak uz ted mam hruzu ☹ ☹ ☹ ☹
Ja se brutalne tesim do prace,uz bych sla ted,kdyby to slo. Jeste ale musim dodelat skoly a doufam,ze po letu pujdu nekde a nebo aspon zzacnu usilovne hledat a snad najdu neco na plny uvazek. Tady jsou nastesti skolky do 6 vecera a pres prazdniny kluby,neco jako druzina.
Manzel ma v patek meeting a tam se dozvi jak s jeho praci,tak uz trnem. Je velka sance,ze mu snizi plat a bude k tomu delat jeste min hodin 😖
Vsak si uzij posledni rok,pak uz budes delat vkuse do 80ti let,nez bude duchod 😀 😀 😀

mila01
6. jan 2011

Ahoj holky.Tak jsem dneska hotová,utahaná z celého dne,ani nestíhám dočíst.Měla jsem v práci poradu,pak ještě školení,to zkončilo ve 2,rychle domu,sbalit \andrejce věci na tancování,vyzvednout jí v družině,předat jí kamarádce,která jí tam vezla,pro Karolínu do školky,domu,uvařila jsem omáčku,přišla tchýně a kamarád,co mi spravuje počítač,dělal tam nějaký aktualizace a pak jsem měla poradenství se známím,doběhla jsem domu ve čtvrt na 8,večeři holkám a zahnat je do pelechu a jsem zralá do hajan.Ale aspoň s tim známím bude nějaký kšeft,tak budou korunky. 😉 🙂

Leni - teda to je hrozný,že malýmu je už 8 měsíců,je to jak včera,co jsme ti drželi palce a počítali týdny.A jinak - Andrejka začala v 9 měsíci teprve lézt - o nějakém stavění na nohy jsme si mohli nechat jen zdát a nikdo to neřešil. 😕

maatkka
6. jan 2011

Ahojte babulky
bera to je parada ze vam to tak vyslo a ze sa vam pacilo 🙂
leni moc drzim palce aby si vas na vysetrenie zavolali co najskor - nech uz viete co a ako...
simi 😀 viem si predstavit 😵
mila teeeda to bol den 😉 My sme mali dnes taky pokojny (u nas bol sviatok) 🙂 boli sme sa sankovat a korculovat na rybniku 😀 a potom na neskory obed u nasich tak prikladam konecne nejake fotos - aj z vianoc s darcekmi este 🙂 (ostatne mam v albume 😉 )

maatkka
6. jan 2011

@petraguerra peti a vy ako???

mila01
6. jan 2011

maatkka - zkoukla jsem album - nádhera.Teda Jůlince se ta očička opravdu pěkně srovnala,no jsem z ní nadšená,jak roste do krásy.Stálo to za to,podstoupit ten zákrok,vydržet -je to kočka. 😉 😉 A fotky máte nádherný,je vidět,že si s taťkou pěkně užíváte.Máš opravdu pěknou rodinu.

pani_haf
7. jan 2011

Zdravím vás všechny, omlouvám se, že vám vstupuji do diskuze. Chtěla jsem vás poprosit o radu, moje kamarádka včera v neukončeném 25tt porodila chlapečka, 860g. Vzhledem k tomu, že je to moje velice dobrá kamarádka, chci jít nějak pomoct, jakkoliv, prosím, poradíte mi? Moc děkuji. Kateřina

bera28
7. jan 2011

Ahoj holčiny,

simi, to klíďo může být zubama. Kubajzovi když rostly poslední stoličky, to jsme si užili 😖 😖 Zuby vyčistit, to byla hrůza hrůz, 5x denně kadil, jíst se mu střídavě nechtělo. Začaly se mu klubat o prázdninách, v září jsme byli na preventivní prohlídce u zubařky, měl to celé nateklé a definitivně se mu doklubaly až teď na horách. Takže mu rostly půl roku!!

Milo, to je slušná hoňka. A to ani nepracuješ do večera. Tak se drž a trošku v klidu, jooo 😉 🙂

Maatkka, to jsou hezké fotečky. A jak Julinka vyrostla, to zírám 😕 😕

pani_haf, kámoška to teď bude mít hooodně náročné. Zkus jí odkázat třeba k nám na diskusi. A uvidíš jak na tom bude psychicky a jestli si o předčasném porodu bude chtít popovídat nebo ne. Každopádně každá podpora teď bude dobrá.

Holky, já fakt nechápu myšlenkové pochody svišťů. Jejich včerejší rozhovor:
Anetka: Daňci smrdí a kakaj, jsou fuj.
Kuba: Daňci smrdí, ale fuj nejsou. Ty taky kakáš. 😀
Ještě že nedodal a taky smrdíš a jsi fuj 😀 😀

Jo a včera mi přišla pozvánka k nástupu do ozdravovny. Takže nastupujeme už 3.2. a plánováno to máme do 9.3. Už aby to bylo.

simicak
7. jan 2011

ahoj holky
@bera28 ale ona ma 1,5 roku,neni to brzo na posledni stolicky??? Ja ji zkousela tam sahnout a svine me tak hryzla,ze jsem ji musela chytnou za krkem at me pusti!!!! Normalne se dome zahrzyla jak pes do kosti a jeste k tomu do nehtu,takze vim prd 🙄
Rozhovor maji velice duchaplny 😀 😀 Veru zase predevciremm nedobehla na zachod a pocurala se,poprve za zivot,a pak prohlasila,ze ma moje kalhotky 😀 😀 😀 😀 🙄 Nevim ale,kde teda vzala moje kalhotky!!!!

@pani_haf kamaradce drzim moc palecky s malickym. Ale koukam,ze na nedokonceny 25tt.maji teda krasnou vahu!!! Ono je tezko poradit,spis pak napis,jake maji problemy,diagnozy a holky muzou napsat zkusenosti a nebo co ji bude cekat a jak to bude probihat. Ted hlavne bude kamaradka potrebovat podporu tvoji,pevne nervy a hoooodne stesti,aby bylo vse v poradku. Odstrikavat mlickos svoje,to je moc pro ne dulezite a pak jak bude moct,zacit klokankovat,jak doktori dovoli. A jestli bude mit cas,tak ji posli k nam,to bude uplne nejlepsi 😉

@maatkka krasne fotecky,uz mas doma velkou princeznicku a stan je supr 😵

simicak
7. jan 2011

@mila01 ty mas teda litacku. Me ale nejak uniklo,ze jsi uz zpatky v praci,,odkdy??? Proto uz tu tak casto ne chodis,se nedivim ani. A jak ses zabehla s praci,skolkou,skolou??

pani_haf
7. jan 2011

@simicak děkuji moc, je cca 24 hod po cř a zatím mlíko není, což se dalo očekávat, ale budu k vám chodit na cenné rady. Internet nemá, takže vás nemůžu dororučit ☹

mila01
7. jan 2011

Ahojky při pátku.Udělala jsem si dnes volno,tak jsem vás stihla dočíst.

pani-haf - přesně jak psaly holky,tady se nedá nic poradit.Záleží na tom,jaké budou prognozy a také,jak to kamarádka bude snášet.V nemocnici jsem zažila maminky,které měly děti naprosto v pořádku,měli třeba přes dvě kila a jen čekali na větší váhu a propuštění a ony se hroutily,co se jim to stalo.Ale také maminky,kterým děti skoro umíraly,ale ony neztrácely naději a statečně bojovaly.Musíte jí povzbuzovat,dej jí kontakt na nás,mě třeba strašně pomohlo,když jsem zjistila,že v tom nejsem sama,četla jsem příběhy ostatních a viděla jsem,že to může dopadnout dobře.Neměli jsme moc dobré prognozy a máme naprosto zdravou a skvělou holku.Držím palce.

simicak - jsem nevěděla,že máš doma takového vetřelce. 😀 😀Jojo,dělám už od září,ale předcházel tomu dlouhý kurz a zaučování,pak jsem si dala v prosinci takové leháro,ale teď se do toho chci pořádně opřít.Pracuji sama na sebe,takže si pracovní dobu dělám sama,ale jsou tam různé povinné porady a semináře.Třeba teď v neděli nastupuji na vzdělávací kurz.

Bera - průpovídky jsou kouzelný,nás holky taky vždycky tak odbouraj,že se potají chechtáme jak blázni.Třeba mezi svátkama se \vojta zlobil na Káju,že něco neudělala a volá na ní do pokojíčku a z pokoje se ozvalo - potřebovals něco panáčku?Já bouchla smíchy a Vojta se nezmohl na slovo. 😀

Holky,právě se mi v troubě dopíkaj moje první klasické české kynuté buchty - s mákem a tvarohem,tak mi držte palce.Ježíšek donesl domácí pekárnu,tak se musím snažit. 😀.Mimochodem to těsto z ní bylo teda luxusní.

mila01
7. jan 2011

pani - haf - nechci to tady zlehčovat,je to samozřejmě důležitá věc a mlíčko se jí určitě udělá,ale pokud to nepůjde,tak ať si z toho hlavně nic nedělá.Daleko důležitější je,abyste jí udrželi v jakžtakž psychické pohodě a ne aby se stresovala,že třeba nemá mlíčko.Naše Kája byla od 14 dne dokrmovaná,protože mlíko prostě nebylo a po 7 týdnech se stratilo uplně,ikdyž jsem rvala prsa do krva.Hlavní je teď její psychická pohoda.

adra22
7. jan 2011

Ahojte rada by som sa k vám pridala. Narodili sa mi dvojičky v 26 tt. Adriánko 980 g a Dávidko 1010 g . Bohužial Adriánko nám po týždni odišiel do nebíčka. Dávidko je na novorodeneckej JIRS a trápime sa už 3 týždne s infekciou okrem iných problémov. Teraz chodím každý deň za ním a nosím mliečko. Len som sa chcela opýtať čo všetko nás čaká. Čo to je to klokankovanie čo spomínate? A čo nás čaká po prepustení z nemocnice? Ja sa toho hrozne bojím.
A samozrejme bojím sa aj následkov predčasného pôrodu čo sa týka Dávidka.

bera28
7. jan 2011

Simi, tak prostě bude zubatá dřív🙂 Anetě vyrostly první dva zuby ve 4 měsících a ve dvou letech už měla také komplet plnou pusu. Takže je to fakt hoooodně individuální. Hlavě ať se brzy vyklubou, je to fakt opruz. U nás částečně pomáhal Kamistad. Kubajz, když už ho to moc bolelo, vždycky přišel a hlásil, že chce namazat zoubky.
A měla fakt tvoje kalhotky???

Mila, panáček dobrý 😀 😀 😀 No tak pak písni, jak dopadly buchty. Už se mi sbíhají sliny 🙂

Ty jo, tady je počasí jak na houpačce. Venku teplo, na teploměru 11 stupňů. To zas budou lítat bacily 😠 😠 A já potřebuji, aby svišti byli v lednu zdraví a odjeli jsme v poho do Říčan.

bera28
7. jan 2011

@adra22, vítej u nás. Zároveň přijmi upřímnou soustrast 😔 😔 😔
Já mám dvojky 26+0 a celý příběh mám sepsaný na cpapíku. Tak se můžeš juknout. U takto malých dětí je všechno strašně individuální a nikdo ti dopředu nic neřekne.
http://www.cpapik.cz/modules/articles/ShowArtic...

pani_haf
7. jan 2011

@mila01 jasně, že mlíko není zase tak důležité, chápu jak to myslíš, jen jsem psala, že zatím nic, taky je to ještě brzy, až bude potřebovat, dovezla bych jí odsávačku od Medely, abych aspoň nějak pomohla, moje známá, která takhle rodila ve 28tt byla vděčná. Určitě se ji budu snažit co nejvíc podpořit.

alinocka
7. jan 2011

@adra22 Klokankovanie je vlastne to že malého Ti vyberú z inkubátora a priložia Ti ho na hrud(ja som bola vždy len v podprde,ale to asi všetky) a malý bude počúvať tvoje srdce,cítiť tvoju vôňu a tak..ja som sa v tedy nevoňavkovala ani som nepoužívala moc parfumavané sprcháče.A tuším sa tak detičky zoznamujú aj z baktériami z matkinho tela preto sa vlastne deti po porode dávajú mamam na brucho.
Naša Vanesska robí drobné pokroky ako napr s tými plienkami,ked sme doma tak jej ich dám len ked ide spat inak každú chvíľu sedí na vcku a už ani neplače ked tam je 😉 .Včera dala pár kvapiek a bola na seba pyšná a aj my sme boli pyšný.Chceme sa opýtat v jednej školke či by ju nevzali aspon na dve hodiny ked má plienky tak musí mať aj niekoho kto tam bude s nou(bola by tam ak to víde s tatinom).

simicak
7. jan 2011

@pani_haf odstrikavat by mela zacit co nejdriv,at se mlicko zacne tvrorit,ale jak tu psala mila,svet se nezbori,kdyz mliko nebude. Ted je asi vse jeste hodne cerstve a nemaji moc informaci,jak budou doktori neco vedet,tak pak nam pisni. Ty ji urcite pomuzes tim,ze ji treba pujcis odsavacku,nechas ji se vyplakat nebo ji vytahnes ven,pomuzes s nakupem........nam jak se narodila Viki,tak to byl sileny stres. Jedno dite doma,druhe v nemocnici,manzel v kuse v praci. Kamaradka mi taky moc pomohla,shanela mi veci,hlidala dcerku atd.

@adra22 gratuluji k miminku a zaroven uprimnou soustrast 😔 😔
Klokankovani,jak bude malicky dost silny a nebude na kysliky ( zalezi na dok.kdy dovoli),tak ti ho s trci pod triku na prsa a to je klokankovani. Budes jak klokan maminka,miminko se citi jak v brisku,citi tvou kuzi,srdicko a navic je kousek od prsa a je to pak dobre i ke kojeni pozdejsimu. Tvoje telo doda teplotu jak inkubator,takze miminku nehrozi podchlazeni. Co vas ceka......co je tezko rict,jak nekdo psal,je to hooodne individualni. My byli v nemocnici 2 mesice,nekdo dyl. Jak pujdete domu,tak pak budete chodit hodne casto po doktorech ruznych,opet zalezi jak natom malicky bude. Ale urco to bude fyzio. Z me zkusenosti to rozdil mezi donosenym a nedonosenym mimcem zadny nebyl,jen teda vic doktoru,jiank vse bylo uplne stejne 😉 v nemocnici si ale podle tt.narozeni urcite maly dvva mesice pobyde,to bude vase minimum. Nase mala je 29tt. a je uplne zdrava,mentalne dokonce napred,vysoce inteligentni,fyzicky taky uplne v poradku jen teda mame 1,5roku a 7,6kg - ale to tvorime teda snad vyjimku 🙄

pani_haf
7. jan 2011

@simicak jj, děkuji za cenné rady. určitě jí chci být na blízku a pomoct jí se vším co bude třeba, náš Honzuš se narodil a měl 2900g, tak jí donesu i nějaké malinké oblečení, které bude jistě potřebovat.

Děkuji moc všem, že mi radíte, moc mi na ní záleží a chci jí vážně pomoct!

simicak
7. jan 2011

@mila01 no vetrelec,to jsi dobre vystihla!!!! 😀 😀 S praci to mas supr,ze si muzes urcovat hodiny,ale horsi teda i s tim skolenim atd. hlavne at se ti tam mooooooooooc libi 😉
@bera28to vis ze je mela 😀 😀 normalne moje velke bombardaky nosi pod strampema,ji budu muset vic hlidat. Jeste ze s nima na zachod nechodi ve skolce ucitelky,by asi cumeli,co mame za divne zvyky na vychode 😀 😀

simicak
7. jan 2011

@pani_haf to obleceni bude urcite obrovske jeste 🙂 a jeste me napadlo prvni rada pro ni,velmi dulezita!!!! Necerpat informace nikde z internetu,knizek apod.!!!!!!!! At posloucha jen doktora a to co se tyka jejiho miminka,u kazdeho je vsechno jinak a hodne to strsuje a plasi.