• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

10. februára 2017 
@ellenie nie, nekupila a ani nebudem kupovat. No na druhej strane, aspon spoznas nazory inej strany a nemusis sa spoliehat len na jednu stranu.nazor si uz treba spravit svoj. Ako pokracuje krmenie? My sme dali za posledny tyzden 400 gramov hore :slight_smile:
8. máj 2015 o 07:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wild.horses krmeniev pohode, papame po 70ml :slight_smile: za tyzden nam pribrala okolo 100g, ale my ideme od vahy 1000g, takze u nas zatial 400g tyzdenne nehrozi :slight_smile:
8. máj 2015 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
obraciam sa na vás s prosbou o pomoc pri výskume, ktorý je zameraný na preskúmanie vzťahu medzi tým ako matky a otcovia vnímajú rodičovstvo a výskytom post-traumatických stresových reakcií. Súčasťou výskumu je porovnanie výsledkov rodičov detí, ktoré sa narodili predčasne a ktoré sa narodili v termíne.
Ak máte čas a chuť zúčastniť sa výskumu, budem vám vďačná, tu je naň link. Zúčastniť sa môžu aj otcovia detí :slight_smile:
https://docs.google.com/forms/d/16EnYwJx4uCyHMiodVQIqyG6FOZ-gaUa5BXkmoHrTSgI/viewform?usp=send_form

Vyplnenie dotazníku trvá približne 5 až 10 minút. V niektorých prípadoch nestačí na link kliknúť, treba ho prekopírovať do nového okna... Otázky sa týkajú informácií o rodičovi, dieťati, niektorých subjektívnych pocitov ohľadne rodičovstva a prípadných post-traumatických reakcií súvisiacich s pôrodom a príchodom dieťatka na svet.
Výskum dodržiava etické zásady, spracovanie informácií je anonymné.
Výsledky výskumu budú spracované v rigoróznej práci, ktorá bude obhajovaná na Katedre psychológie Filozofickej Fakulty Univerzity Komenského.
V prípade, že máte nejaké otázky, alebo by ste si chceli prečítať výsledky práce neváhajte ma kontaktovať na fodorova.j@gmail.com.
18. jan 2016 o 12:10  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v máji 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá všade sa píše o váhe a mňa zaujíma výška 2 ročného nedonoseného dieťaťa . Moja má 2 roky a meria len76 cm a váži 9,5 kg. A doktorka nás posiela na endokrinológiu kôli zaostávaniu. Mám strach ako je to u vaších detí?

4. apr 2016 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helenockaocka skus sa pridat do skupiny predcasniatka, tam je iste vela mamiciek dvojrocnych predcasniatok.
5. apr 2016 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helenockaocka moje deti mali pred tyzdnom 3rocky a vaha u jednej je: 9kg a 86cm druha ma 11,2kg a 92cm. Vobec to neries ak nemate ziadny iny problem, deti rastu a priberaju svojim tempom. :wink: Zbytocne budes stresovat dieta aj seba behanim po dr...
23. apr 2016 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry den vsetkym,

uz minuly rok som sa na vas obratila s pozvankou na stretnutie, ktore sa zial nerealizovalo.

Tento rok to uz vyjde naisto.

Pri prilezitosti medzinarodneho dna nezrelych, ktory je 17.11., by sme radi na pode nemocnice v Novych Zamkoch privitali tych, ktori s nami chvilku pobudli a teraz rastu do krasy :slight_smile:.

Pozyvame vas na stretnutie dna 20.11.2016 o 13,00 v konisale Nemocnice Nove Zamky.

V pripade vasho zaujmu prosim o potvrdenie ucasti na adresu neonatal@nspnz.sk.

Ak maju vase deticky cas a chut mohli by nam nieco pekne nakreslit, planuje pri tejto prilezitosti pripravit kalendar s dielkami nasich malych umelcov. Poslite nam prosim ich dielka vopred.

Pripadne ak vynikaju v nejakom sporte alebo maju hudobne nadanie radi si vychutname zazitok vydiet ho.

Tesime sa na vas.

Klaudia
24. sep 2016 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, su tu maminy, ktorym sa narodilo v minulom roku predcasniatko do jedneho roka? My mame nase este v inkubatore, chlapcek spravil uz velky pokrok, pekne pribera. Tuto diskusiu som precitala celu od a do z, maminy pisali ze je velmi dolezite s babatkom co najviac cvicit a mat velku trpezlivost, tu mame a povedali sme si ze spravime vsetko pre to aby sme cvicili co najviac. Je to velky strach z neznama co nas vsetko caka, budem rada ak napisu maminy so svojimi skusenostami.
10. feb o 07:45  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saska6867 ahoj. Sem uz vela mamiciek neprispieva. Skus as pridat do skupiny predcasniatok. Vela stastia.
10. feb o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok