Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
4. máj 2009

andulko je to machr 😉 😀

maatkka
4. máj 2009

Ahojte maminky
Petrach boli sme cely vikend u nasich tak som sa az teraz dostala k pocitacu. Takze k tej tvojej otazke na mna 😉 my sme do 3 mesiacov boli vylucne na odstriekanom MM potom cez den MM a na noc Nutrilon 1 - ten klasicky kedze uz mala nad 3 kila - dr. nam dala par vzoriek a ze ak ho bude dobre tolerovat tak jej ho mozme kludne davat a kedze ona s nim ziaden problem nemala tak sme pri nom ostali. Prikrmovat sme zacali od ukonceneho 6. mesiaca (ked mala 7 mesiacov aj 1 den) presne podla pokynov pediatricky aj dr. z rizik. poradne 😀 skor nam neodporucali. Vtedy sme presli aj na Nutrilon 2. Zacali sme klasicky mrkvou potom mrkva + zemiak a tak sme postupne pridavali aj spenat karfiol cukinu kukuricu hrasok brokolicu a teraz posledny asi tyzden aj kuracie a telacie masko a zltok. Teraz uz davame aj ovocie zatial len jablko a hrusku a chystame sa aj na ryzovu kasicku od Nutrilonu.
Janina no co uz aspon si pod dohladom 😉 To uz vydrzite 🙂
Andulka Davidkovi tlieskaaam 🙂

petrach
4. máj 2009

Davídkovi velka gratulace,teda to fakt zíram,jak jsou ty detičky tady šikovne 🙂 😉

maatkka
4. máj 2009

Este som chcela ze dneska som postavila Juliu tak ze sa len pridrziavala gauca a ona tak s usmevom na celu tvaricku stala sama a obzerala sa 😀 potom sa pomaly zviezla na bok na vankus a sama si z takeho pololahu sadla a dvihala sa znova na nohy tak som ju tam este na chvilu postavila a ona stala a stala uplne sama len sa toho gauca drzala alebo tych tyciek na postielke. To by asi este nemala co??? Ale taka bola stastna ze som ju chvilku nechala... 😀

petrach
4. máj 2009

mattka určite jste byli štastne dve 😉

andulka4
4. máj 2009

holky já z něj mám takovoooou radost 🙂 jukněte 🙂

http://www.youtube.com/user/andulka4

fajn
4. máj 2009

Andulko moooooooc hezky

andulka4
4. máj 2009

Fajn a ostatní mooooc děkujem 🙂

musela jsem to napsat na všechny chaty nedonošeňátek kde chodím aby všechny maminky věděly že jsou ty děti úžasnéééé....BEZ ROZDÍLU 🙂

janina77
4. máj 2009

andulka, suuuuper!!! tesim sa s vami z celeho srdca. Davidko je sikulka!!!

petrach
5. máj 2009

nadhera!!!!!!!!!!!!!na tohle nejsou slova 🙂 moc gratuluju obema

mispuli
5. máj 2009

andulko:to je krása,chodí dřív než náš Mišák a jak krásně 🙂 🙂

sorbona13
5. máj 2009

andulka: to je úžasný, teď už se vůbec o mimča nebojím, i kdyby se narodili dřív 🙂 Držím palce, aby byl Davídek pořád tak v pohodě.

petrach
5. máj 2009

sorbona oni ti prckove vydrží,uvydíš 😉 je jim u maminky moc dobře

mila01
5. máj 2009

Ahojky.Tak jsme se zrovna vrátili od doktorky,u Káji je to klasická viroza - zánět nosohltanu.Takže srážet teploty,případně léky na rýmu,kašel,za pár dní snad bude ok.

Andulko - přidávám se ke gratulacím,je to super a Davídek je opravdu mooooooc šikovnej.

Maattka - jasně že bys Julinku takle dávat neměla - ale známe to všechny,co?Ta radost je krásná. 😀 😀 Když to nebudeš přehánět,tak jí neublížíš. 😉 😉

Sorbona - pokud jsme tě tady aspoň trochu uklidnili,tak je to super 😉,ilkdyž si myslim,že kluci dobře vědí,kde je dobře. 😉

sorbona13
5. máj 2009

Včera mi volala máma, že sehnala homeopata, který pomohl jedné mamině donosit prcka a to jí nedávali žádné naděje, v 26tt už jí chtěli udělat porod, ale nakonec se prý stal zázrak a hrdlo se uzavřelo a mimčo nakonec donosila do 38tt. Co si o tom myslíte? Já mám z toho trochu strach, aby to třeba prckům neuškodilo, ale zase si říkám, že když je to přírodní, tak by to vadit nemělo. Co myslíte?

tamia
5. máj 2009

andulka,
kráááááááááááásne, ste veľmi šikovní... 🙂

mila01
5. máj 2009

Sorbona - a to by ti dával nějaké léky,nebo je to formou nějakého působení?Určitě bych nic nebrala bez porady s doktorem - můžou to být dobrý věci,ale třeba v kombinaci s jinýma lékama - aby to nenadělalo paseku.Já osobně na tyhle věci moc nevěřím,když jsem ležela v Mostě,tak ségra sehnala nějakou senzibilku,která mi měla na dálku posílat energii - bohužel to nepomohlo.Ale na druhou stranu,když jsem byla těhotná,brala jsem homeopatika na bolení v krku,protože všechno ostatní mi zakázali a to pomohlo.Takže jsem ti asi moc neporadila. 😕

petrach
5. máj 2009

sorbona jak píše mila,poradila bych se s dr,at se ty leky netlučou,nadruhou stranu,moje sousedka diky homeopatikum taky donosila a mnakonec přenašela,skus so i tom zjistit co mužeš a konzultuij

u nas dnes poradna a vaha 2950g + 23dkg za 7 dní 😉
musím mu ted aspon tyden držet davky mlíka,ma toho hodne,ale když mu šmakuje 😀

andulka4
5. máj 2009

Holky tak u nás taky dneska poradna a máme v 15/13m 83cm a 10,2kg

Sorbon prober to raději s lékařem ale co vím tak homeopatika neuškodí....ale neriskuj a raději se poraď...co zabírá na jednoho nemusí na druhého

Peti paráááda....to už je macek

fajn
5. máj 2009

holky dnes je teda den Didka je od rána úplně otřesná ,pořád se vzteká no děs. Já mám ještě před menzes tak to na mě nesmí nikdo promlivit . Doufám že zítra už bude zase OK jinak ju fakt prodáááááááááááám .
Jinak váhy parádní 🙂

mila01
6. máj 2009

Dobré ráno holky.Tak jak jsem včera byla s Kájou u doktorky,tak jen co jsme se vrátili,Káje klesla teplota a řádí jak čert.A teplota už se nevrátila - ťuk ťuk.A dnes ráno vstávala v 5.30 hod!!!!!!Mě praští.Teď už je unavená,ale musí vydržet do oběda,kdybych jí rozházela spaní,nemohla bych odpoledne pro Andrejku do školky - má kroužek a to musím přijít na čas,kde by vycházelo druhé Káji spaní.Tak má smůlu a já vlastně taky,protože to s ní musim vydržet. 😠 😠

Kessiee,Sorbona,Jani - jak je?Je vše ok?

petrach
6. máj 2009

milo u nas se stavalo v 5 😲 ja už pak spat nejdu,odstříkavam mliko a než vypravuju Elišku,tak se snažím neco podelat,uklidit atd.jak napotvoru me chytl zub a s malím k dr nemužu a hlidaní nemam 😠
snad už ste tech nemocí meli dost,takhle jsme si užívali u Elišky,byla rok v kuse nemocna a po nemocnicích ☹

holky držíte se? doufam že ano
fajn ja bych si panaka taky občas dala,holt ted nemužu 😉 detičky jsou občas příjemne,že?

sorbona13
6. máj 2009

Ahoj holky, stále se držíme 3v1, dnes jsme přesně 26+0tt. Na ta homeopatika se zeptám svého gynekologa, s jinými léky by se to tlouct nemělo, protože beru jen hořčík a utrogestan, ale jistota je jistota. Ten homeopat je studovaný doktor, žádný léčitel bez atestace. A dal by mi léky (homeopatika), ne žádné působení na dálku.

maatkka
6. máj 2009

Sorbona ja keby som dopredu vedela predvidat co sa nam stane asi by som vyskusala vsetky bezpecne moznosti aby som predcasnemu porodu zabranila alebo ho aspon oddialila takze kludne aj homeopata. Samozrejme po porade s lekarom...
Babyyy nech su uz tie vase dietky konecne len zdravucke. Minimalne do zimy 😉 Ked tak citam vase prispevky o tom ake su to sidla vidim ze sa mame na co tesit 😀 Ja si zatial uzivam ze Lilinka spinkava od 22-23 h. do takej 8 vkuse. Potom sa len napapa a hra sa v postielke kym znova nezaspi takze vlastne "vstava" az okolo 9.30 h. Ja si medzitym stihnem ako tak upratat alebo ked sa mi nechce tak spim s nou 😉

mispuli
6. máj 2009

Sorbona super,vydržte i dál 🙂

Matka.závidím,Mišák už spinká jen dopoledne,právě teď to vypadá,že zabírá,odpoledne pouze,když jedeme někam dál s kočárem a Honzis usne občas odpoledne,když je zmoženej,ale to je tak 1x do týdne a ještě většinou,když si naplánuju,že někam půjdeme 😅

jinak my zatím držíme a nemoci nás obchází,tak doufám,že jsem to nějak nezakřikla

bera28
6. máj 2009

Ahoj holky, jak je u vás? Tady v Praze hnus - prší, zima.
Včera jsem byli plavat, konečně už jsme je začali i polévat a učit zadržet dech, taková příprava na potápění. Mooooc se jim to líbilo. Pak usnuli v kočárku jak dudci, tak jsem s nima v zimě korzovala, dokud se neprobudili. Kubajz mi v noci začal chcrchlat jak starý tuberák. Ale rýmu ani teplotu naštěstí nemá. Tak ho zítra nechám poslechnout u dr. JInak tady oba řádí jak diví. Nahánějí pořád psa, ten na ně vrčí, ale jim je to fuk. Když je okřiknu, tak si z toho nic nedělají. Už aby je hryzla, to si snad zapamatují. I když ona už je stará a zuby se jí vyklají, takže to bolet nebude (spíš jí u toho ty zubiska vypadnou 😉
Sorbono, vidíš jak se držíš. Jen tak dál.
Andulko, super váha i chození!

sorbona13
6. máj 2009

tak mám pozitivní test na cukrovku, já fakt musím mít všechno 😠

andulka4
6. máj 2009

Sorbi :( já měla taky těhu cukrovku.....těžko říct jestli jsem kvůli tomu předčasně porodila ale asi jo :( Miminko bylo na gestační týden velké a nestačili se mi uspořádat orgány.Davídek mi tlačil na ledvinu a ta zase na dělohu a tím se vyvolaly kontrakce

ale ty se neboj.....semnou leželo v nemocnici strašně moooc maminek dvojčátek a když se narodila po 30tt byla úplně bez problémů tak prosím vydrž ještě aspoň měsíc a pěkně odpočívej....všechno dobře dopadne

PS:a ještě jedna rada na závěr....nechoď tady na tento chat 😉 akorát s toho máš pak nervy

petrach
6. máj 2009

sorbono ja mela cukrovku u obou detí a Elin je donošená 😉 to bude dobryyyy, 😉
rasne se držíte tehulky naše 🙂
jani a co ty? Dominika už maš doma? jak se mu to libilo,vylet s babičkou?
mattkaa u nas se taky ješte spí,pokud ho nebolí bříško

v pondelí jsem si pobrečela,meli jsme první termín porodu ☹
taky pořad řeším to neuro,zitra jdem k rehabce,tak me třeba povzbudí,ona je hrozne hodna a umí to s maminama,ješte jdem i na oční,tak už chytam nerva 😝

maatkka
6. máj 2009

Aj ja mam nervy lebo zajtra ideme na ockovanie proti pneumokokom a po tom minulom mala teploty tak dufam ze to zajtra pozajtra nejako zvladneme a ideme sa dohodnut aj na sono mozgu - to pred tym vzdy tak dva dni nemozem jest ani spat ako sa bojim. Inak v tej rizik. poradni nam celkom pochvalili aj papanie a to sme este nepapali aj kase. Teraz uz sa krmime takto :
ranajky - 150 ml nutrilonu
desiata - 100g ovocia + 100ml nutrilonu
obed - 120g zeleniny + maso alebo zltok + 100 ml nutrilonu
olovrant - 200ml nutrilonu
vecera - 100-150ml kase + 100ml nutrilonu
2.vecera - 200ml nutrilonu
A mame uz 7300 gramov 🙂