Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

janina77
24. aug 2008

Ja som dnes pri obede dobre neodpadla! Domiho som chovala jeho rozmixovanou kasou - najskor pokus s lyzickou, zjedol asi polovicu s kadejakym oblbovanim, potom uz oblbovanie nepomahalo, vrtel vkuse hlavou - akoze NIE!!!, tak som zvysok svihla ako zvycajne do flase a spraskal vsetko. O pol hodinu sme isli obedovat so svokrovcami na dvor, on sedel v kociku (inak uz celkom slusne sedi 🙂 ), a ked sme jedli ryzu s kuratom, tak mrncal, kym som mu tu ryzu nedala. No, davala som mu to rukou (prstami), bezproblemou dlavil ryzu, az som mu dala aj malicky kusok masa (pecene kuracie stehno) a on ho zuval !!! Riadne som nechapala! Ani sa nedrhol, nevypluval, proste zul a prehltol! Tak neviem - ci potrebuje k jedeniu spolocnost, alebo ho mam chovat rukami 😀 😕 😀 .

fajn
24. aug 2008

kili lepit nic nemusíš akorát to jídlo dáš až za tvář(líce) 🙂 zevnitř 😀 😀 😀

fajn
24. aug 2008

janina tak ho nechej jíst rukama . Dinka taky jí rukama nebo jsem jí dala vidličku a ona si hrála a jedla 😉

kili
autor
24. aug 2008

jááán, tak to ma nenapadlo, že z vnútra 😀
môžem skúsiť.
aj keď Samko u svokry jej zjedol večeru, mala zemiaky z rybou a len mu to pomačkala vydličkou. A to bolo, že už bol po svojej večery a on jej zjedol ešte jej celú dospelácku porciu 😀 (má 7,5kg 😀 )

fajn
24. aug 2008

kili nedělej si legraci. Ono někdy stačí přisolit a hned jim leze víc. 😀 😀 😀 😝

kili
autor
24. aug 2008

😀 ale toľko? ja nechápem, kam sa to do neho vleze

fajn
24. aug 2008

prostě mu chutnalo. Asi svokra vaří lépe 😀

susika
24. aug 2008

janina- malá robí to isté. ked ju krmim jej jedlom , tak musím oblbovať a všelijako sa mordovať a stále vymýšla, akonáhle vidí jesť niekoho iného, tak by mu to aj z úst zobrala...ale už dávno nemixujem. roztlačím lyžičkou, lebo mixované už odmietala...a chutia jej kusky, ked jej dávam prstami, ona si to ešte svojou rúčkou zatlačí🙂))a kusky zemiaku...a tiež ryžu niekedy len tak ceú alebo jemne roztlačenú...taký mix už nechce....už ale papá to, čo varím normálne a chutí jej teda lepošie. asi preto, že to trošku prisolím, ale fakt len tak, že ja viem, že tá sol tam je....alebo dochutím....a dnes som teda zasa nechápala...asi jej dávam málo, lebo som bola s nou na návšteve a tam zdlávila 2 krajce sendviča, a pritom pred tým zjedla celý jogurt (150ml).to jej mám dávať 2 jogurty?to sa mi zdá moc veľa...a o dve hodky na to spráskala kašu(150mlieka+kaša)....

maminy nedonoseniatok, kolko vám vaši "roční" drobci spracú? mne sa vidí, že jej fakt dávam málo, nejde o tú váhu, ale že stále niečo vypytuje. inak viem, deti sú také...ale aj tak:

ráno 200-240ml mlieka a pri mojich ranajkách zje ešte pol krajca chleba s maslom
desiata o 1,5-2 hodiny výživa s piškotami, kašička alebo puding....cca150-180ml
obed cca 150-180ml (inak je toho do "dospeláckeho hlbokého taniera po pásik)
olovrant jogurt alebo výživa alebo jogurt 150-180ml
pred večerou kaša 150mlieka+kaša
večera mlieko cca 200 ml

no a medzitým žužle chlebík, chrumky a zapíja čajom

mne sa to zdá dosť na takého malého útleho droba, čo má ledva niečo cez 7 kíl🙂))
tak čo vy na to...

fajn
24. aug 2008

já si teda myslím že toho sní dost. Tohle kdybych dostala do Dianky tak už máme 15 kilo 😀 😀 😀

kili
autor
24. aug 2008

susika, v albume 3 mám jedálniček. Skús do toho jogurtu dávať marina kekse a trošku ovocia 🙂

susika
24. aug 2008

fajn - no vidíš a ja si stále myslím, že jej dávam málo, ked stále niečo vypytuje a ja sa bojím aby mi to potom nevygrcla.....
tiež si myslím, že toho sprace dosť...musí mať riadne rýchly metabolizmus alebo fakt geny, alebo je to tým pohybom, ked je to taký slížik🙂)ako janina hovorí - atlét 😀

killi diky, idem kuk...no, do výživy a ovocia jej piškoty dávam vždy...inak sa mi to zdá hladné...do jogurtu som neskušala, vyzerá mi to ako keb to už raz prešlo tráviacim traktom 😀 myslíte, že jej možem dať aj pomleté kukuričné lupienky?obsahujú len kukuričný škrob, slad, či čo....žiadne príchute

fajn
24. aug 2008

Diance dávám taky do jogurtu sušenky je to sice otřesně vypadající ale nemá hlad. 😖

kili
autor
24. aug 2008

susika, ja som robievala s kukuričných chrumiek kašu 😀

susika
24. aug 2008

killi-to mi pripadá ešte väčšie bléééé 😝

kukla som ten jedálniček...no, je to obdobné ako máme my...len ja to neviem na váhu.odmerku mám výživový pohárik. a včera som zistila, že to nie je 200ml, ako som si myslela....len niečo cez 150ml.

tí tvoji dvaja sú zlatí chlapci🙂)majú hrozne krásne očká, tiež kukajú, čo by tak vymysleli 😀 a tiež takí skade ruka-skade noha ako moja žížalka🙂))podarení🙂)

argousek
24. aug 2008

susika Adámek má skoro stejný jídelníček ale je fakt, že je mu 21 měsíců a má 10 kg 😅

dobromila
24. aug 2008

ahojte,

trosku som si vas citala. Ste obdivuhodne mamy a mate obdivuhodne deti!

Toto som chcela: medzi donosenymi detmi su obrovske rozdiely vo vyvine, v motorike atd., takze ani tu nie je porovnavanie velmi na mieste, nieto este pri extremne nedonosenych.

Moj maly sa narodil vtedy, ked sa mal a chodit zacal az tento tyzden, t.j. dva tyzdne pred dovrsenim 14 mesiacov. Prve samostatne krocky sice urobil hned po prvych narodeninach, ale skutocne chodenie to doteraz nebolo. Jednoducho je trochu lenivejsi v tomto.

Aj ked som uz bola netrpezliva, tak som sa ukludnovala tym, ze vraj zacat chodit do 18 mesiacov je OK a u nas v dedine je jedno cca 20 mesacne dievcatko, inac normalne zdrave a v poriadku, ktore sa az donedavna nepustilo pri chodzi dospelackej ruky!!!

kili - zasnem nad tym, ako Tvoj Samko sam sedi na hojdacom konikovi a zrejme sa vie aj hojdat! Vsak to je fenomen! Ben sa do minuty vala! 😀

kili
autor
24. aug 2008

dobromila, hojdať sa veru vie: http://video.google.com/videoplay?docid=8099663...
toto je jeho prvé hojdanie v máji, od vtedy je z neho hotový jokej 😀 . Už máme problém, že prelietavá tú brzdu na začiatku a dostane sa až na špičku tých hojdacích dosák 😅

dobromila
24. aug 2008

kili - no vravim, perfektny je a nechapem, preco pises, ze Ti chalani nic nerozumeju, vsak Samko na tom videu na Teba reaguje, komunikuje paradne 😕 😵

susika
24. aug 2008

killi, niež si myslím....zvuk som síce nepustila, ale reagoval ako šla kamera🙂)a na tom konikovi nemal chybu🙂))

fajn
25. aug 2008

zdravím arg. tak tu ruku máme zlomenou. Prej klíční kost tak je tady řev protože to tam nechce mítzavázany ☹ ☹ ☹

tamia
25. aug 2008

susika,
vy ste pekný jedáci.... 😉 kolko váži malá?

moja malá papá:
ráno 170g jogurt s ovsenými vločkymi a ovocím čerstvým
o 10,00h 130ml mlieka
o 13,00h obed cca 200-230g
o 16,00 ovocie so sušienkou cca 200g - maxim.
o 19,30h 150g kaša + 100ml mlieko
v noci 170ml mlieko ale s tým už asi končíme, lebo sa začala jedovať na papanie v noci.

Ozaj koľko ml mlieka vám vypijú denne deti? Ja sa sanažím, aby ho vypila aspoň tých odporúčaných 400ml.

agrousek,
malý je zlatý v tom pyžamku, riadny chlop je z neho 😀

fajn,
vďaka za opis ako dávať kúsky. Najskor som tomu nechápala ako to dať na líce, ale trochu myslenia 😅 a bolo to. ona si to má akože z líca jazykom zobrať a žuvať? dnes papala trudy (kukuričné chrumky sladké, také malé gulky) a spapala to, dokonca is to dala celé do úst a tak to papala.

fajn,
to mi je veľmi ľúto, že ju má zlomenú, chúďa moje zlaté.... 😢

tamia
25. aug 2008

kili,
samko ti pekne reaguje, možeš byť spokojná...pekne točil hlavičku za kamerou a ešte sa aj usmieval.... hojdanie nemá chybu, na jedničku 😉

susika
25. aug 2008

tamia - tak to som rada, že to množstvo nie je málo. už sa normálne u dokiny cítim blbo, ked ju vážia, akoby som jej jesť nedávala🙂)ale ona to berie športovo (dokina) našťastie🙂)) malá vážila 20.8. rovných 7020g, takže to nie je kto vie kolko na to čo spapá 😀 ale má sa k svetu a teší sa zo života🙂)) o dva týždne sa ideme prevážiť znovu, tak som zvedavá🙂)))

argousek
25. aug 2008

fajn no tak to je něco, špatný pád a je z toho zlomenina a to říkají, že jsou děti gumový 😝 Tak když to nechce mít na ruce, tak jí řekni, že si budete hrát na pacienta a doktora a že se budete střídat 😀 Ať si udělá tvoje druhá dcerka nebo také nějaké vázání na ruku a vemte to jako hru, že se budete vzájemně ošetřovat. A Dianku a mazlete a říkejte jí jakej je to ale pacient a jestli nechce donést to a to, udělejte z toho legraci, určitě se jí to bude líbit.
kili to je teda kaskadér 😀
Holky dáváte ještě v noci mléko?? Adámek se mi vždycky alespoň jednou v noci vzbudí a chce mlíko 🙄
Dávám mu flašu ráno a večer před spaním a to tak těch cca 400ml vypije + 180 ml v noci a přes den ještě tak 200ml čaje a když byli horka tak i 400ml čaje Myslím, že vypije celkem dost, ale štve mě to noční stávání 🙄

argousek
25. aug 2008

jo a těch 400ml mléka ráno a večer myslím celkem a ne na dávku 😅

lenousek100
25. aug 2008

Ahojda, chtěla jsem vám jen vyjádřit obdiv - my k vám nepatříme, moje Deniska se narodila s váhou 2,2 kg, ale i tak jsme strávily 2 týdny na neonatologii, byly jsme na pokoji s holkama, co měly dětičky taky dost pod kilo (1. - 800 g, 2. - 680 g)a musím říct, že jsem se modlila i za ně (je něco jiného vidět tak malinký mimča v televizi nebo o nich číst a pak je vidět "naživo" - doufám, že to nevyznělo blbě, určitě víte jak to myslím). Já byla na nervy i z té mé cácorky a to byla na pokoji za obra 🙂 . Tak hodně síly, ať prckové rostou a jsou zdravý.

kili
autor
25. aug 2008

lenousek, tak to je sranda, to je presne váha našich 😕

kili
autor
25. aug 2008

oni takto reagujú, ale na ukazovanie vôbec, alebo keď ukazujem obrázky, tak sa väčšinou cápu len po knižke, tá je zaujmavejšia, čo ich je po obrázkoch, tie sa kúsať nedajú 😀

leni96
25. aug 2008

Fajn, přeju vám ať jste brzo v pořádku 😉
kili- Samko je šikulka, jak trošku naroste tak bude určitě chtít opravdového koníka 😵

Jinak my vypijem asi tak 500 ml mlíčka za den, myslím, že je to akorát, jak čtu tak dáváte do jogurtu sušenky, já když tam malé něco rozdrobím, tak to pozná a nechce to ☹ . A s jídlem začíná pěkně zlobit, dneska toho snědla strašně málo, snad se to brzo zlepší.

fajn
25. aug 2008

holky děkuju. Ale už mi z toho fakt hrabe. Prostě to je pořád něco ,když si myslím že už to bude chvilku v pohodě tak se vyse.. zase něco dalšího. Někdy si říkám že jsem si nekoupila papouška. No třeba mi to jednou všechno vrátí až nebudu moct já. Večer za mnou přišla a povídá ,, Je tam tma maminko" no byla jsem hotová. Maminko mi řekla dnes poprvé jinak říká mama 🙂