Fibroskopické vyšetrenie

sandey
30. júl 2013

Boli ste niektorá s dieťatkom na fibroskopickom vyšetrení nosných mandlí a nosohltana? Ako to prebiehalo a ako to zvládli vaše detičky?

siska53
30. júl 2013

No to by aj mna zaujimalo.. Nas to caka buduci tyzden..:((
@sandey - dik za temu.

sandey
autor
30. júl 2013

My sme objednani teraz na stvrtok, tak ti dam vediet, ale stale vaham, ci tam ist....

sandey
autor
30. júl 2013

@siska53 My sme objednani teraz na stvrtok, tak ti dam vediet, ale stale vaham, ci tam ist....

siska53
30. júl 2013

Dakujem!

sandey
autor
31. júl 2013

@siska53 no tak zajtra nas to caka. v pondelok bola moja kamoska s 2-rocnym na tomto vysetreni, hovorila, ze sice maly plakal, ale to vysetrenie trvalo tak do minutky, takze to zevraj nebolo az take strasne. skor placu preto, ze im drzia ruky, nohy a hlavu, ale samotne vysetrenie je skor neprijemne, ako bolestive... zajtra napisem, ako sme to zvladli my.

sandey
autor
1. aug 2013

@siska53 Ahoj, tak uz to mame za sebou a cuduj sa svete, ani nemukol, trvalo to zhruba 10 sekund a som sa potom aj nasmiala, lebo ked mu to vybrala, tak povedal, ze chce este... Takze sa nebojte, absolutne to nie je nic hrozne... potom dajte vediet.... 🙂

siska53
1. aug 2013

Ahoj, no super! Tak som zvedava ako u nas. Dam potom vediet aj ja. Aj mu to umrtvovali - ako? To mu daco vstrekli? Dakujem!

sandey
autor
1. aug 2013

ahoj, nevšimla som si, žeby mu predtým niečo dala, takže asi mu to neumrtvovali. Držím vám pastičky, aby vám to dobe dopadlo. Ja som mu predtým trošku o tom tak jemne rozprávala,aby sa toho nebál, možno aj to pomohlo - som mu povedala, že takou malou kamerkou budú v nošteku hľadať toho bacila v trenkách... tak ho to zaujalo, že možno preto nestihol ani pípnuť... 🙂 Ináč výsledok bol, že má II.stupeň zväčšenej nosnej mandle, ak bude mať už negatívny nález (lebo má už dlhšie v nošteku taký bacil Haemophilus influenza), tak mu nebudú mandlu vyberať, tak uvidíme, če sa ten bacil už odsťahoval.... 🙂

sandey
autor
1. aug 2013

@siska53 ahoj, nevšimla som si, žeby mu predtým niečo dala, takže asi mu to neumrtvovali. Držím vám pastičky, aby vám to dobe dopadlo. Ja som mu predtým trošku o tom tak jemne rozprávala,aby sa toho nebál, možno aj to pomohlo - som mu povedala, že takou malou kamerkou budú v nošteku hľadať toho bacila v trenkách... tak ho to zaujalo, že možno preto nestihol ani pípnuť... emoticon Ináč výsledok bol, že má II.stupeň zväčšenej nosnej mandle, ak bude mať už negatívny nález (lebo má už dlhšie v nošteku taký bacil Haemophilus influenza), tak mu nebudú mandlu vyberať, tak uvidíme, če sa ten bacil už odsťahoval.... emoticon

siska53
8. aug 2013

@sandey ahoj, no mame to za sebou, maly si poplakal, lebo jemu do nosteka strcili vatu s umrtvovacou latkou, asi 15 min. sme cakali, vadila mu ta vata v nose, potom i to kamerovanie si trochu odplakal. Nam odporucila vybrat mandle, on tam ma daco ako rozpatie 2-3, tak neviem, ci je to urcite nutne, ona nas do toho tlaci, povedala mi to ako hotovu vec, ale ja chcem najskor s nim absolvovat imunoalergologicke vystrenie, kedze sliznica bola zafarbena alergicky, potom sa uvidi.

sandey
autor
9. aug 2013

tak to je divne, ze niekomu daju umrtvovaciu latku a niekomu nie, asi zalezi, aka doktorka to robi. no my sme mali 2, takze je to na hrane, ak bude negativny vyter, nedam mu ich vybrat, teraz sme boli mesiac bez soplikov, aj pekne dycha v noci nostekom, tak uvidime. ale ak sa rozhodnete dat vybrat nakoniec mandle, daj mu to v celkovej anesteze. v lokalnej sa ponahlaju a niekedy to odflaknu, tak to potom musia aj tak dovyberat na druhy krat

siska53
16. sep 2013

@sandey no boli sme u imunoalergicky, ta nam povedala, ze on to ma medzi 2-3, cize je to na zvazenie. Dala mu sprej do nosa a sirup, vraj to moze bt aj alergiou a mame sledovat pelovu situaciu a ked sa skonci, lieky vysadit. Ide aj na testy na alergiu, tak uvidime. Muz vravi, ze sa mu zda, ze dycha lepsie - on totiz spi v tej istej izbe. Aj mne sa zda, ze nerozprava tak nosovo. A aj keby to bola alergia, chlapci maju velku sancu z nej v puberte vyrast. Vraj je to bezne. A ma pochvalilaza to, ze mu davam i imunoglukan a rakytnikov, rakytnik vraj velmi pomaha na imunitu tiez.
No uvidime. Som zvedava, ako na orl dopadne mala, lebo ta od narodenia ma hrkajuci nostek, aj ked nadchu nema. Dufam, ze u nej to mandlou nebude. Ale zas ma zuzeny kanalik, vraj to moze byt aj tym. Alebo tiez alergia..

sandey
autor
22. sep 2013

@siska53 Aj Dominik to ma medzi 2-3, ale kedze uz mal negativne vytery, tak som sa rozhodla nedat mu vybrat mandlu. Mal teraz pred 2 tyzdnami soplik, ale celkovo, ked je zdravy v noci dycha pekne nostekom, tak ho zatial nebudem trapit. U imunoalergologicky sme boli aj na testoch, nie je na nic alergicky, takze dala mu len na posilnenie imunity Ribomunyl, uvidim, ci je to nejaky zazrak, zatial ho berie 2 tyzdne a je v pohode. Nemal ATB zatial 2,5 mesiaca, takze aj to je u nas velky uspech. Chcem ho skusit dat od 1.10. do skolky, uvidime ako to bude, ak bude casto chorlavy, tak ho potom asi necham zasa doma... len je taky doma besny, ze ta skolka by mu prospela... 🙂 Tak dufam, ze aj vy budete ok... 🙂

siska53
6. nov 2013

@sandey ako ste na tom? Skolku znasa ok?
Ja som bola aj s malou, lebood narodenia ma taky plny nostek, ma i zuzeny slzny kanalik, tak sme absolvovali fibroskopiu aj s nou, no povedala nam, ze taku velku mandlu este nevidela u tak maleho dietata, ma to medzi 2-3, ze jej to mame dat vybrat. No my nesuhlasime..
A vraj tam ma sople (idu jej zuby, chrapat som ju v noci ani cez den nepocula), mame davat sinupret, nasivin a solux.
Muz bol rozculeny ,ze ti orl nic ine nevedia, len chcu kazdemu vyberat mandle. A vzala jej vytery. To zvazujem aj u syna, ale u praktickej, len tak, pre istotu. S malym este ideme na testy-alergologicke, tak uvidim, co nam tam povedia.

siska53
12. feb 2014

@sandey ahoj, my sme boli dnes na orl s oboma, ale u inej lekarky, kedze tanasa tam uz nastastie nerobi. uplne iny pristup, deti dokladne pozrela a povedala, ze v takom stave, v akom su, netreba ziadnu mandlu vyberat. zatial. povedala,z e moze sa stat, ze casom, ked nastupia do kolektivu a budu byvat chore, tak mandla moze narast,ale teraz dovod na operaciu nevidi.
malu akurat mame upozornovat, aby dychala nostekom, lebo vraj s tym ma problem a povedala, ze maju chornicku nadchu podla nej, lebo ide skor u nich o zatekajuce hlieny a to vyber nosnej mandle nevyriesi. maju brat to, co doteraz a mame prist jedine ak by sa zhorsil stav.
co v skolke? chodi?

syabina
30. júl 2015

Prosim vás viete mi povedať ako sa viem objednať ns fibro. Vyšetrenie ? Dakujen

veriiii
30. júl 2015

@syabina musite ist najprv na (detsku) ORL ambulanciu a potom sa musite objednat s ich spravou na fibroskopiu..pokial viem,dost dlho sa caka na termin fibroskopie/..,aspon v dfnsp ba kramare aj 2-3 mesiace.....

syabina
30. júl 2015

@veriiii dakujem

nikusssik30
23. jan 2024

@veriiii
Dobry den, prosim Vas a neviete, na ktore oddelenie na Kramaroch sa da na tu fibroskopiu objednat. Na stranske su uvedene viacere oddelenia orl. Uz tyzdne volam do orl ambulancii ( na kramaroch) ale nikto nedviha. Robia to v ambulancio alebo c nemocnicnej casti. Dakujem