Fimóza - zúžená predkožka

bettya
28. apr 2013

ahojte babeny, maly ma 8 mesiacov, doktorka mi povedala, ze ma dost zuzenu predkozku, ani mu nejde kusok dole, ze po roku pojdeme k urologovi, co sa tam deje? pretahovanie, nasilne? neviem si to predstavit a bojim sa

vonicka
28. apr 2013

Podla toho na koho narazis. My sme boli v roku presne s tymto istym, nastastie nestahovali, a ani to nedovol. Mne urolog povedal, ze to bude v poriadku, ze je este maly a ze sa vobec nemusime stresovat. Nenechaj aby ti ho tam trapili.

ervenka
28. apr 2013

@bettya v ziadnom pripade NEDOVOL nasilne pretahovanie. Nikdy. Pred tym ako dr. bude nieco chciet robit, nech ti to najprv vysletli. precitaj si tento clanok: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

anjelicek26
28. apr 2013

@bettya - nic takeho, k urologovi po 3 rokoch, skor jedine, keby mal problemy (zapaly, balonikovanie), inak sa to postupne same uvolni! Ten clanok od @hajanka ti podla mna zodpovie vsetky otazky.

hajanka
29. apr 2013

@bettya nemusis ist voebc k urologovi (radim vobec nechodit), tvoj syncek sa vyvija a rastie uplne prirodzene tak ako ma, predkozka je prirodzene zuzena, lebo jej ulohou je chranit citlive casti. Precitaj si clanok a ak budes mat otazky kludne mi napis, aj do IP ak chces.

arieska
29. apr 2013

@hajanka...môj syn má 5 rokov a dá sa mu stiahnuť tak do polovičky...neviem či je to ok...našťastie máme MUDr, ktorá to ešte nejako nerieši a dáva tomu čas...len sa bojím, či nepôjdeme na urológiu...

klauduska
29. apr 2013

@hajanka ahojcek,

chcela som ta poprosit o ten clanok co tu spominate. Mojmu to tiez nejde dost dobre dole, mame 3,5 roka,zatial to oddalujem ako sa da, doktorke nepripominam,pretoze uz mi raz spomenula,ze ak to nepojde do 3 rokov,posle nas zrejme k urologovi.....ja to nesilim a a ni nehccem riesit urologom...nastatsie nemame nijake problemy zapaly alebo nieco podobne...... 😒

Ake su moznosti,su nejake aj masticky tusim...mozete mi poradit????Dakujem.... 😉

hajanka
29. apr 2013

@klauduska od 3-4 rokov mozte zacat so strecingom predkozky, na zaciatok to staci 🙂
nenasilne, pravidelne, denne (asi nalepsie vecer po kupani) opakovat 3-4x

klauduska
29. apr 2013

@hajanka ja sa mu to snazim uz robit,pomaly vo vani pod tecucou vodou...ale nic moc teda.... 😒

hajanka
29. apr 2013

@klauduska chce to samozrejem trpezlivost, ako dlho, to je u kazdeho individualne, moze to trvat aj niekolko rokov

bettya
autor
29. apr 2013

Dakujem babeny, avsak nemyslite si, ze ak to aj tak bude treba nasilne pretiahnut, neni lepsie skor, aby z toho nemal traumu?

svetlusska
29. apr 2013

ahoj my mame ten isty problem...my sme boli kedze nas lekarka poslala pozrel to...ale tak sa vyjadril ze je este maly ze sa to spravi samo...mame pretahovat ale iba v teplej vodde pri kupani ak to ide...operacny zakrok by bol nuty iba zo zdravotnych dovodov a ak by mu pri pretahovani praskala preddkozka...inac nie...ak sa to nebude dat pretahovat mame prist az ked bude mat cca 2 roky

vejula
30. apr 2013

Baby môj synček ma 3 roky A vôbec sa mu neda stiahnuť predkožka, doktorka nas chce poslať, ale ja si niesom ista tymto postupom. Myslite, že je šanca, že sa mu tp ešte same uvolní, mysloite, že tp treba riešiť, pokial s tym nema žiadne problémy - zapaly atd?

margot
2. máj 2013

Nás poslal pediater k urológovi ako 2 ročných, syn mal totálne zúženú predkožku a urológ mu na to pozrel, vyšetril a povedal, že mám skúšať jemne sťahovať a máme sa prísť ukázať ako 3 ročný..rok sme sťahovali a nepohli sme mu s tým,mal to veľmi zúžené, mal tam iba mini dieročku na cikanie, doktor povedal, že to má fimózu a že mu treba urobiť obriezku, síce nemal žiadne zdravotné problémy, aké by mohol mať z fimózy (balónikovanie a zápaly ) ale trocha ho to začalo po ránach pobolievať, ako sa mu to nasilu natiahlo-až na prasknutie (neviem,ako to mám napísať, ranná erekcia..??), nakoniec mu urobili čiastočnú obriezku ako 3,5 ročnému. Keby som predtým mala naštudované, že to nie je úplne nevyhnutné, určite by som s tým ešte počkala a možno by sa mu to upravilo..ťažko povedať..

ginger_fox
2. máj 2013

@vejula ked s tym nema problemy, netreba to riesit. Syn mal tiez fimozu, ked mal necele tri roky, tak mu prepovedali obriezku s tym, ze ta sa robi v predskolkom veku v cca 5-6rokoch. Dovtedy to treba skusat uvolnovat po kupani. Toto mi povedali na chirurgii na Kramaroch pri kontrole pupocneho pruhu. Ja som v panike nabehla k pediatricke, skonzultovala som s nou predpisanie Triamcimolonu, ktory mi nakoniec prepisala. Po par dnoch sa mu ten rolacik kozticky uvolnil tak, ze mu bolo vidno zalud. Vtedy sme mast prestali pouzivat a zacali cvicit po kupani, ale len potial ako bola vola. Po roku, syn nema este 4 roky, sme to strecingom zvladli. Teda syn to zvladol, vie, ze ked nechce aby mu rezali kozticku, musi cvicit 😀

usiko
2. máj 2013

@bettya predkozka sa ma nechat tak, do niekolkych rokov zivota, nasa doktorka povedala, ze aj do piatich,,,proste nebabrat, nestahovat...pravdupovediac, mna by ani nenapadlo stahovat skor....ono sa to spravi samo...nedovol mu ublizovat takymto sposobom....

klauduska
3. máj 2013

@ginger_fox mozem sa spytat co to je za masticku?Predpokladam,ze je asi len na predpis,vsak?Urcite by som skusila este toto predtym nez by som sa odhodlala ist k urologovi.....co velmi ani nechcem ist.... 😒

ginger_fox
3. máj 2013

@klauduska pozri: http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/tri... je na predpis a nemoze sa uzivat dlhodobo. Obsahuje kortikoidy. Trosku som z toho mala strach, ale brat ma upokojil, ze to je v poho a nakoniec som zistila, ze syn mal kortikoidy aj v kvapchach od ORLlekara, ked mal zapalene ucho a ani ma na to neupozornil. Pediatri s touto mastickou a jej vyuzitim na tento problem maju skusenost(teda aspon nasa pedietricka mala) a nemal by byt problem s tym aby ti to lekar predpisal.

klauduska
3. máj 2013

@ginger_fox ok vdaka....akoze nevravim,ze by som bola nadsena,ze su to zrovna kortikostereoidy,ale ked mu to ma pomoct.....neviem,asi lepsie ako mu to rezat...... 😉

lulinka02
3. máj 2013

Ja mam dvoch chlapcov a popravde od zaciatku som sa toho bala. Stahovat sme zacali az po roku, u maldsieho dokonca neskor, lebo aj mne sa zdalo, ze ma zuzenu predkozku, tak som mu to len pomalicky stahovala po kade to slo. A cela nam zisla az ked mal dva roky. Niektori lekari zbytocne odporucaju navstivit urologa alebo aj stahovat predkozku, a narobi s tym len viac skody. Ked sa natrhne kozicka, zrastie sa este viac a potom tam uz problem moze vzniknut. Ale u 8.m. babatka by som to este urcite neriesila.

ginger_fox
3. máj 2013

@klauduska deti s astmou kortikoidy dlhodobo vdychuju z inhalatorov, takze par dni masticky na predkozke nevidim nijak tragicky 😉

alison11
26. jún 2016

Ahojte maminky! Vstredu idemk detskej,ktorá keďmali deti pol roka im prvý krát nasilu pretiahlaa maliaj ranky :-/ žiaľ starší si ani varovaním na rezanie nechce ani pipík chytiť on ciká opretý o wc nohami a tak cikáani vonku si nechytí ciká tak že vypučí brucho len čosinímzatrasie ale sťahovať nechce ani zasvet a to má 5 rokov a to keď mu sťahujemlen konček vidieť.Mladšiemu sa robí balónik má 2roky mám strach či upozorniť detskú nato a ak nie či ma pozdejšie nezdrbká urológ ☹ u nás urológ chlapcomnasilu sťahuje tie čo taboli všetkymi vraveli že aj krvácalo im ☹. A neviem ako to chodí na chirurgii vo VK.Nemániekto skúsenosť? Ďakujem vopred.

martiinka2
25. júl 2016

Ahoj, problémy s předkožkou se řeší snad u všech kluků. Já to řešila u svého syna a nakonec se stejně obřízce nevyhnul. Nejvíc mě štve fakt, že pracuji jako lékařka na klinice dětské urologie a nefrologie a nedokázala jsem tomu zabránit. Pokud má někdo problém a chce se poradit,klidně mi napište na e-mail martiinka2@seznam.cz, tam jsem každý den.

wawrita
25. mar 2019

Zvykne pomôcť aj krém zo slezu z Just , veľa pomohol v mojom okoli , mamičky si veľmi chvália

bazoskaa
31. mar 2019

Ak niekto potrebuje krém mám vždy v zásobe hneď k odoslaniu ak treba poradiť kľudne napíšte rada pomôžem..

ylanee
17. feb 2020

Ahojte,ja by som potrebovala poradit resp. ci ide o fimozu alebo nieco ine, moj maly bude mat v maji 3 roky a u cika do zachodu,ale peoblem je,ze predkozka sa neda vobec stiahnut je prilepena a cika vlastne iba cez dierku malu ako spendlik.hlavicka...ked sedi,musim mu ho tlacit dole lebo by ocikal aj mna,a postojacky to nejde vôbec moc strieka vsade len nie do zachoda 😓

bazoskaa
17. feb 2020

@ylanee zrejme ide o fimozu ked je dierka malička ..skuste slezovy krem od justu sú s ním vyborne vysledky...teraz je aj menše balenie šé ml za 9 € co tak castonebyva v ponuke

3petka
17. feb 2020

@bettya Uvidíš ako bude ako povedali baby ak nemá problémy tak máš čas. Ja som to riešila až keď som odplienkovala. Ale malému sa robili ranky na predkožke. Takže sme šli k dr. nedovolila som sťahovať tak mi dal nejaký krém na uvolnenie po dvoch dňoch to povolilo a následne po dvoch týždňoch keď sme šli na kontrolu, tak mal ešte prilepenú okolo žaluďa a nakoľko mal strašne veľa mazu za tým tak som súhlasila s pretiahnutím. V podstate mu to len odtiaľ odlepil. Samozrejme to malého dva dni štípalo ale čisto iba pri cikaní, Deň som ho nechala tak a na druhý deň som už začala sťahovať. A potom každý deň po dobu roka ak som náhodou nie na druhý deň už bolo vidno že sa mu to sťahuje. Teraz sú tomu už 2 roky a dieťa ani nevie že sa niečo dialo a pindíka má úplne zdravého.

ylanee
17. feb 2020

@bazoskaa ja som si objednala v nedelu slezovu mast ale nie just, myslite si, ze zacne povolovat? Maly sa doktorov velmi boji a ja by som velmi nerada skoncila u urologa sadistu 😓

bazoskaa
17. feb 2020

@ylanee neviem akú masť ale ved skúste, slezova z Justu obsahuje veľa látok ktoré sa postarajú o elascitidu predkožky a pomôže ju uvoľniť.. Treba na to veľa trpezlivosti zrovna včera mi písala jedna maminka co pred 2 mesiacmi kúpila odo mňa že až teraz sa im začalo dariť ale behom pár dní povolilo skoro cele.. Je to veľmi individuálne niekomu pomôže za 3 dni niekomu za 3 mesiace a niekomu vobec. Každopádne za pokus to určite stojí...

ylanee
17. feb 2020

@bazoskaa ved slezovu 🙂 len nie z justu a kupila som aj caje slez nebadany kvety tak budeme robit aj sedave kupele... ale strhavat nasilu urcite nepojdeme