Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Fľaky po tele u dieťatka

11moni11
10. júl 2020

Dobrý deň, synčekovi sa vyhodili na tele take bledučko hnedé fľaky. Jeden ma na ruke a druhy som zbadala dnes na nožičke. Vyhodilo sa mu to počas jedného mesiaca. Hovorili mi aby som nestresovala že je to len jeden fliacik a určite je to dedičné keď ze to ma aj manžel ale teraz keď ma už aj druhý začínam sa báť. Sú veľké cca 1,5 cm. Mate niekto skúsenosti? Pridám aj foto

kukulienka83
10. júl 2020

Neviem teda, ale možno sa mu robí znamienko. Môjmu sa tak na prsiach keď bol bábo a dr mi len povedala sledovať ale pravdepodobne sa mu robí znamienko...a aj tak je, má 3,5r a znamienko na prsiach už také tmavé

11moni11
autor
10. júl 2020

Chápem ale už sa mu druhé také isté veľké spravilo do 3 týždňov. Bojím sa ze je to niečo vážnejšie. Estetika mi vôbec nevadí.

laurikagab
10. júl 2020

@11moni11 aj my sme to riesili, moja dcera ich ma uz viac cca 4-5 a urobilo sa jej dost znamienok, syn ma len jeden flak, ale tiez viac znamienok. Dcera je sneda, tak to nema take vyrazne. Tiez sme riesili neurofibromas.Kedze aj Manzel ma flak, tak sme to uz neriesili. Chystame sa sice na kozne, ale verime, ze to nebude nic vazne.

11moni11
autor
11. júl 2020

@laurikagab robili Vám aj testy? Takže nemáte stanovenú diagnózu?

laurikagab
11. júl 2020

@11moni11 nerobili nič, nás pediater povedal, že to nie je nič vážne, keďže ona je taká úplne sneda. Na kožné sa chystáme. Testy nám nerobili, musíte spĺňať nejaké kritéria ohladom počtu flakov ,cafelate,..my to už neriešime. Dcéra má 6 rokov.

lily14
31. júl 2020

@11moni11 ako ste dopadli? Boli ste u dr?

11moni11
autor
2. aug 2020

@lily14 ešte nie lebo sa dlho čaká na kožné vyšetrenie.. Poslali nás do BA

lily14
2. aug 2020

@11moni11 ako vždy

11moni11
autor
12. sep 2020

Uz sme boli na kožnom. Sú to fľaky café-au-lait.. Ma ich zatiaľ 2 a nejaky ešte malinký. Povedala nám DR že máme čakať. Ale ja by som radšej hneď išla na testy. Mate niektorá skúsenosti s genetickymi testami?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli