Fúkanie nošteka

oliverolivia
26. nov 2016

Dobrý deň
mamičky, oteckovia, babičky...
Mám jeden problém, možno pre niekoho smiešny a možno niekdo tým prechádza a
Nevie ako na to.
Mam 3syna s ktorým nieje problém do kým
Nema sopliky-sople.
Neviem si sním dat rady a ako ho naučiť fúkať ich, on sa snaží, vadia mu-aj vreckovku látkovú ako starý chlap.
No len moj synčok ich miesto fukania von taha dnu a servítku si drží na nose ,poťahá ich dnu poutiera nos a spokojný ...
Ukazovala som mu už vseliako ako ma fúkať nie dnu ale von, len to nie a nie ísť,
Už vo škôlke mi učiteľky vraveli :
,,poprosime naučiť fúkať noštek,,
No len uz sa sním natahujem rok aj dačo ,ku svokre chodi na víkendy tam sa snažia len márne, poťaha ich do seba poutiera nos a ked mu povieme a ukážeme ako, tak nás zruší so slovami: ,,už dajte pokoj, už mam vyfukany,,
Potom jeho choroba trva donekonečna.

Chcem sa Vas spýtať ako ste svoje ratolestí naučili sopliky vyfúkať von, a nie dnu....
Dáke rady skúsenosti,....za každú odpoveď budem vďačná.
Bola som už svedkom ked mojmu malinkemu bratovi prebijali nos-nikdy to uz nechcem zažiť a počuť ten krik plač bolesť... A to aj mamu vyhodili z ambulancie aby nevidela ako ho držia....
Nechcem to zažiť so synom, nezvládla by som to.
Ďakujem za prečítanie

janinah
26. nov 2016

urob guličku z mäkkej vaty daj juna stôl,nech ju fúkaním z nosa posúva...jednu dierku držať prštekom a fúkať tou druhou,pozor aj na sklon fúkania,musí aj hlavou hýbať,aby sa to podarilo

evittam
26. nov 2016

@janinah supeeer nápad.....Toto by ma nikdy nenapadlo. Musím to tiež vyskúšať. Veľká vďaka. 😉

8853
26. nov 2016

My sme fukali do sviecky s ovela mensou. Treba trenovat, kym nema sople.