Granulóm v ušnom laloku po nastrelení náušnice

momo111
6. sep 2012

Ahoj maminy. Prosím o vaše skúsenosti s týmto problémom. Moja teraz 9-mesačná princezná má už asi pol roka prestrelené ušká a náušničky. Odvtedy jej vždy len jedno uško hnisalo asi každé 3 týždne ale po natretí framykoinom sa to vždy za jeden deň zahojilo. Teraz sa jej ale na lalôčku pri dierke urobila hrčka, zpredu to vidieť nieje, ale na dotyk je to tvrdé, veľké ako hrášok a zozadu presvitá modrá farba akoby tam pod kožou bola podliatina, ale nebolí ju to. Obvoďáčka ma poslala na orl, tam zhodnotil lekár že je to granulóm a že to musí vyrezať v anestéze !!! teda pobyt v nemocnici samozrejme. No a ani nehovorím že termín sme dostali v decembri. Mali ste niečo podobné? Ako to riešil lekár? Mne sa totiž nezdá aby také malé bábo hneď uspávali, no a o tom termíne ani nehovorím, za tri mesiace sa to možno nejako vstrebe aj samo.

bocinka
6. sep 2012

Ahoj, tak Sofie to má v obou uších, jednu kuličku větší, druhou menší, náušky jsme vytáhli už před rokem a nevstřebalo se to.... Je to viditelné i z venčí, ale neřřešíme to, náš obvoďák řeekl, že je to na nás, že to samo nezmizí, ale není třeba zpěchat, ptž je Sofi malá..... takže počkáme, až si řekne sama 🙂 🙂 🙂

momo111
autor
6. sep 2012

dakujem za odpoved, aspon som o nieco mudrejsia, ze to netreba rezat hned kym je taka malicka

zuzanocka
6. sep 2012

toto je jeden z dovodov, preco som nedavala nastrelit nausnicky ☹

prajem skore vyriesenie..
kedze dali termin az o 3 mesiace, hadam mozes byt aspon pokojna, ze to nie je akutne a nebezpecne...

katusinka
6. sep 2012

ja som mala takyto problem ako mala mala som zlate nausnice a na oboch uskach sa mi spravili hrcky doktorka dala nato nejaku mast no nepomohlo tak nausnicky museli ist von po rokoch som si dala znovu prepichnut usi no skoncilo to presne tak isto a potom som si to musela dat vyrezat a teraz uz nemozem nosit ziadne nausnice

lenemmka
7. sep 2012

@zuzanocka prosim ta ako myslis ze "je to jeden z dovodov, preco som nedavala nastrelit nausnicky"? akurat sa rozhodujem ci dcerke dame uska prepichnut alebo prestrelit. Mas s nastrelovanim nausnic nejaku zlu skusenost?

zuzanocka
7. sep 2012

@lenemmka u nas nastastie nie.. ale poznam uz dost vela dievcatiek (s tymto pripadom je to asi 6), ktore maju tento problem po nastreleni... ja osobne by som to nedala mojim dceram.. jednak nedoverujem tym babam v zlatnictve, ze to nastrelia presne tam, kde treba, ze sa dieta nemykne, plus to je strasna rana (ja som si davala nastrelit ako 16-rocna a myslela som, ze sa zosypem po tomto "zakroku") a okrem toho sa to dost zle hoji (aspon co ja viem) a osobne viac doverujem klasickemu zlatu... no to su MOJE dovody (okrem tych deti, ktore mali hrcky v uskach); ono je to tu stale rozdelene na dva tabory - tie, co daju prepichovat a tie, co daju nastrelovat.. kazdy ti povie tie svoje "naj" dovody 😉

elli333
7. sep 2012

@lenemmka myslím že máš jedno či dáš ušká prestreliť alebo prepichnúť,stať sa to môže tak či tak ☹ ja tiež malej nedávam kvôli tomu lebo sa bojím že zbytočné problémy by boli potom

momo111
autor
7. sep 2012

@lenemmka @zuzanocka baby čo som si zatiaľ zisťovala tak takáto hrčka sa pravdepodobne urobí ako alergická reakcia na náušničku, aspoň som to čítala v nejakom českom článku, teda nie reakcia na zlato ako také ale nejakú jeho prímes, tuším písali že na nikel. na druhej strane ale ak by to bola reakcia prečo to namáme v oboch uškách, no neviem, nikto mi to nevysvetlil, obvoďáčka k tomu povedala že však nie každému náušničky sadnú. no a moja staršia dcéra má ušká prepichnuté ihlou a žiadnu problém nebol (aj nastrelenie aj prepichnutie robila naša lekárka, v živote by som to nedala robiť v zlatníctve ani v žiadnom pírsingovom štúdiu)