Granuloma annulare - liečba

susanebi
14. jan 2017

Dobrý deň, mamičky resp. odborníčky na liečbu kožných ochorení, VELMI PEKNE VAS PROSIM, viete mi niektora z Vás poradiť, ako vyliečiť kožné ochorenie s diagnozou "granuloma annulare? Pridávam nižšie fotky, ako to vyzerá...., Môj 5.ročný synček to už má 4,5 mesiaca, a stále sa nám to nepodarí odstrániť, už po aplikácii kadejakých mastičiek a krémov na to.... už začínam byť z toho zúfala.... Vopred ďakujem za každú radu, resp. skúsenosť....Zuzana

sallome11
12. máj 2017

Zial na toto neexistuje jednoznacna liecba (ale to uz asi vies), ja som to mala cca 6 rokov, nic nezabralo, vysadila som antiku a po roku to zmizlo, nasledne som mala dalsich 6 rokov pokoj a teraz nedavno ked som prestala kojit sa mi to zacalo objavovat ale postupuje to velmi rychlo. Najdolezitejsie je prist na to co to sposobilo, najst pricinu. Teraz som nasla nejake homeopatika, idem vyskusat aj ked tomu moc neverim 😔

susanebi
autor
12. máj 2017

@sallome11 dakujem za tvoj reakciu a skusenosti s tym granulomom. Náš 5. ročný chlapec to má už takmer rok, objavilo sa mu to po skoncení leta v septembri. Niekde som čitala, ze to môze sposobovat nedostatok určitých enzýmov v tele, odporúčali tam, aby dieta jedlo ananás, cviklu, papáyu, zevraj obsahujú tie chýbajúce enzýmy. takze som malému začala pravidelne dávať toto ovocie a zeleninu a síce sa to o čosi zväčšilo, no zároveň dosť zbledlo a už to nemá tak výrazne červené. co mu to však spôsobilo, to fakt netuším....., ja len dúfam, ze mu to zmizne čo najskôr....Aj ta to bolelo, ked si to mala???

sallome11
13. máj 2017

Neboli to, ani nesvrbeli (niekde pisali ze to moze svrbiet), no asi si zacnem robit cviklove stavy a papat ananas. Tiez rozmyslam nad tym ze asi bude nieco telu chybat (vzdy sa napcham sladkostami a potom mi uz ovocie nechuti). Musim prehodnotit co do seba davam.

veronika1290
12. feb 2020

@susanebi viem že je to dva roky stará tema ,ale môjmu synovi zistila túto kožnú chorobu v decembri granulome anulare a,chcem sa opyata ako ste dopadli ?dali vám lieky alebo niečo ?dakujem

sallome11
13. feb 2020

@veronika1290 zo zaciatku davali, no ked to po rokoch nezabralo, tak uz nie. Vsetko som vyskusala, obcas to ustupi. U mna to pravdepodobne suvisi s hormonmi. Ale pricin je mnoho.

anonymka18
18. jún 2020

Dobry den, ja s touto chorobou bojujem 17 rokov..zacalo to na clenku,potom na druhom clenku..neskor lakte,teraz zapastie..v tehotenstve mi zacali loziska miznut a zmizli nadobro..teraz kojim a 3 mesiace po porode sa mi to zacina zase objavovat na zápästí..kortikoidy nezabrali...dusik..velmi bolestive a nic. Wobenzym som brala kym som otehotnela..testy mi robili a vsetko ok..budem vdacna za kazdu radu.

sallome11
18. jún 2020

@anonymka18 ja som mala to iste, pravdepodobne to moze suvisiet s vykyvom hormonov (hormonalna nerovnovaha) - mne to zacalo ked som zacala brat antikoncepciu, az po par rokoch nahodou prisli ze to moze mat suvis. Prestala som uzivat a do 1,5 roka mi to zmizlo. Potom po par rokoch sa to znovu objavilo po porode. Odvtedy to mam nie vsak take silne. Uz to neriesim, nic na to neuzivam

anonymka18
19. jún 2020

Moze byt,cca 1 aj pol roka tiez neberiem..lemze pocas tehotenstva mi krasne vsetky loziska zmizli teraz cca 4 mesiace po porode sa mi začínajú tvorit loziska na zápästí a neberiem antikoncepciu.

sallome11
19. jún 2020

@anonymka18 mne presne to iste spravilo, aj bez antikoncepciesa ti moze hladina hormonov menit. Samotny porod je dost velka zmena v tele. Mne sa to potom zasa o par rokov trochu ustalilo

annie30
20. feb 2021

Mne pomohli lieky Famotidin, a Prednison. Po 2 týždňoch mi zacalo všetko blednut a miznut. Som šťastná. Z touto chorobou bojujem uz 4 rok. Treba sa poradit z koznou lekarkou. Ona mi tie lieky, stale upravuje. Znižuje dávky.

anonymka18
20. feb 2021

A načo presne su tie lieky?mne zabrala napĺňať Betesil 8ks v baleni-24 hodinove a dermovate ale tu predpisujú len v Čechách.

annie30
27. jún 2021

@annie30
@annie30som tu po dlhšej dobe, ale odpoviem na tie lieky. Sú to lieky, kortikoidy a druhé od žalúdka. Ja som ich musela vysadiť, lebo som mala žalúdočné problemy. Keď som ich vysadila, zase sa mi začali tvoriť nové granulomi. Som z toho nešťastná. Ale aj bez liekov, tie najväčšie fľaky mi zmizli, no asi po 2 rokoch. Mam kopu nových po bruchu, pod pazuchami no strašné. Je to na psychiku. Napíš keď máš niečo nové budem len rada.

anonymka18
27. jún 2021

@annie30 mám jasne dermovate mast z Čiech a betesil 24 hodinové naplastte 8ks..zabrala táto kombi

adrianamickova
6. máj 2022

ahoj ja som dnes bola s mojim skoro 5 ročným synom u kožnej lekárky a ma to presne také isté na tom istom mieste na ľavej nohe, idem si dočítať príspevky aby som sa mohla trochu v tom zorientovať a hlavne pomôcť malému

anonymka18
6. máj 2022

@adrianamickova mne to teraz zmizlo ako aj pri 1.tehotenstve..A keď sa objaví, tak znova betesil 24hodinove naplaste a masť z Ciech

adrianamickova
7. máj 2022

@anonymka18 ďakujem, tie naplaste maju názov Betesil hej? to v lekárni kúpim ? a ta masť je pod názvom dermovate? a len v Čechách ?

anonymka18
7. máj 2022

@adrianamickova ano ..ale všetko je na predpis