Grazax tablety pod jazyk pre 6 ročné dieťa

lubinka6666
8. nov 2020

Ahojte, chcem sa spytat, aku mate skusennost s tabletkami Grazax. Alergologicka nam ich predpisala kvoli alergii na travy. Mame uzivat od teraz do JUNA. Potom 2 mesiace prestavka a nanovo do juna. Takto opakovat 3 ROKY!!!!. Zda sa mi to strasidelne. Luky ma 6 rokov a 3 roky donho cpat tablety...?
Uzivate niekto? Aj to pomohlo? Dakujem pekne za skusennosti.

marinairickova
8. nov 2020

@lubinka6666 Dcérka ich užíva už druhý rok..bez letnej prestávky, non-stop.. zatiaľ nám nepovedali ako dlho.. zo začiatku ju svrbelo v puse, teraz ich už znáša dobre.. účinky zatiaľ nevidím, alergia jej aj tento robila problém..

majamat
8. nov 2020

@lubinka6666 precitaj si na co su tieto lieky., nie je to klasicky liek. je to hyposenzibilizacna liecba. cize tieto tbl, v skutocnosti obsahuju malu davku alergenu, to je vytazky z travy a sluzia na to,a by si telo na tento alergen zvyklo. ja som brala kedysi Staloral kvapky a brala som ich tusim 5r. a alergia na travy sa mi velmi zmiernila a cez sezonu mam minimalne prejavy, dokonca niekedy skoro ziadne.

simsalabim
8. nov 2020

@lubinka6666 ved to je klasicky postup pri desenzibilizacii. Citala si si o tom? Podava sa alergen, postupne sa zvysuje davka aj tolerancia alergenu. Ak sa ti to nepaci, podavaju sa aj injekcie. Lekarka vam moze podavat ti.

lubinka6666
autor
8. nov 2020

@simsalabim viem aka je to liecba. Len som chcela vediet nazory a skusennosti, ci to vobec pomaha...

simsalabim
8. nov 2020

@lubinka6666 pomaha. Ja som mala Staloral 4 roky na brezu, ambroziu a palinu a vyrazne mi to pomohlo. Nie vsak uplne, ake ulava je vyrazna. A este za sociku som absolvovala tie injekcie - alergiu na travy odvtedy nemam.

kakakina
8. nov 2020

Syn bral staloral od 6 rokov a teraz berieme tri roky grazax ,od januára do septembra a zima pauza. Ja vidím veľké zlepšenie .

beybitko
8. nov 2020

Ahoj, ja beriem Grazax uz 1,5 roka a musím povedať, že tento rok nastala brutálna úľava. Mala som silnú alergiu, počas peľovej sezóny som si musela striekať aj kvapkať do očí + som užívala antihistaminiká a aj napriek tomu mi neustále tieklo z nosa a oči som mala červené. Táto peľová sezóna bola úplne super, možno 4x som si musela dať tabletku, sprej do nosa a kvapky do očí som vôbec nemusela použiť. Takže za mňa určite užívať, prejavy alergie sa zmiernia...

kika831
9. nov 2020

@lubinka6666 syn -8 rokov ich uziva dlhodobo. Nema s tym ziadny problem. Nezatazuju pecen, rozpustaju sa pod jazykom takze nevidim v tom ziadny problem. Sama som alergik takze sa tesim ze syn ma takuto moznost, bo ja som si teda s alergiou ako dieta vela vytrpela.

denka81
7. sep 2021

@lubinka6666 môžem sa opýtať, ako sa teraz po roku máte? Syn ich teraz ide začať užívať

lubinka6666
autor
10. dec 2021

@denka81 zatiaľ som zlepšenie nepostrehla. Sezóna bola rovnaká,aj nádcha, stále výtok z nosa aj svrbenie očí. Pokračujeme v užívaní, uvidíme...

susanka123
30. dec 2021

uzivate spolu s grazaxom aj zenaro alebo zodac?

majamat
30. dec 2021

@lubinka6666 rok je kratka doba, preto sa to berie dlhodobo, ja som ich brala tusim 5-7r. uz neviem presne.
je fakt, ze vysledok nie je 100%-tny a niekedy je vysledok lepsi, inokedy horsi, mne sa alergia na travu zminimalizovala uplne, na roztoce je to horsie,a le stale znesitelne.

tiez mozu v organizme prebehnut nejake zmeny, ked sa organizmus nauci nejak reagovat a je to narocenjsie zmenit. u deti je obrovska vyhoda, ze sa vyvijaju a aj imunita, preto to co ma dieta v detsve, v dospelosti mat uz nemusi, priapdne len mierne.
kazda liecba ma neisty vysledok, vsetkym leiky nezaberaju rovnako a preto vzdy pri nasadeni lieku, ktory pacient este nebral, sa nevie ako zaberie.

susanka123
31. dec 2021

@kika831 uziva spolu s grazaxom aj zenaro alebo zodac?

kika831
31. dec 2021

@susanka123 uziva spirabelu ale len v pripade silnej alergie. Mame ho obmedzit na minimum.

susanka123
1. jan 2022

@kika831 ďakujem za odpoveď, lebo mne lekárka kázala zenaro ale neviem či celý čas alebo len prvé dva týždne keď začala užívať grazax, neviem sa tam dovolať tak som chcela vedieť ako to máte vy

hlavkovam
5. jan 2023

@susanka123 To som prekvapená, my užívame Grazax tiež. Nám doktor povedal, že možno pár dni na začiatku Zenaro ak bude mať svrbenie, potom už nie.

qwer2019
3. apr 2023
smochi
11. dec 2023

@hlavkovam chcem sa spýtať, či grazax prepláca poisťovňa. Ďakujem 🙂

denka81
11. dec 2023

@smochi je tam doplatok cca 40 €. Vo všeobecnej ZP cez peňaženku zdravia, vám to preplatia

hlavkovam
11. dec 2023

@smochi za 30 tbl. balenie sa dopláca okolo 11 EUR (minulý rok), to je dávka na 1 mesiac

smochi
12. dec 2023

@denka81 dakujem