Helikobakter. Ako sa prejavuje?

denisocka
12. jan 2009

mate s týmto bacilom skusenosti?
ako sa prejavuje,ako sa diagnostikuje?
Syn ma dlhšie problemi s trávením a teraz ajmkožné ... detska nás objednala na 9.2 na gastro,vraj či to nie je helikobakter ,len nejak neviem ake problemi s ním môžu súvisieť

vdaka

dana3262
5. máj 2013

@niki285 a po tech atb jsi mela biopsii negativní?
Ja jsem se léčila zátim 3x a jen potřetí jsem si nechala udelat biopsii asi 2mes po dobrani atb. Ted to mám ciste, ale jestli se mi to predtim vrátilo nebo nevylecilo, to nevím..vlastně je to jedno. Pořád to tam bylo. A hlavně atb vybiji vše, i to dobre a helikobakter se pak snadno vrátí podle me. Obzvlášť kdyz na to ma člověk dobry prostředí (jako my, co na něj trpíme a co nam ty potíže způsobuje)

niki285
5. máj 2013

Ja som bola na dychovom teste a ano bol negativny. Ako je to mozne ze ked bol negativny ze mam prejavy akoby som mala opat helikobaktera. Dá sa z toho vôbec na 100% vyliecit?

mamina136
21. jún 2013

mam dlhodobe problemy s trvenim. bojim sa ist na tu sondu. brrr uz som na jednom fore citala o tej mastiche. idem to vyskusat. nie je to az take drahe. skusim najprv tu na zuvanie...

kiki68
1. júl 2013

Mne robili endoskopiu,teda sondu a dalo sa to vydrzat,je to asi take,ako ked vas napina na zvracanie,lebo si date prsty do krku. Takze da sa to zniest,oni daju do ust nejaky znecitlivujuci sprej,ale to je take na polovicu ucinne by som povedala. To ked beru vzorku necitite, to je strasne rychle, mne to robili tak,ze som lezala na boku, sestra mi drzala hlavu a radila dychat nosom a lekar to pozeral,co bude na kamere. Najvacsi sok prisiel po odobrani vzorky,lebo sliznica bola krasnej farby,ziadny viditelny zapal a pritom hned sa ta vzorka sfarbila silne na helicobactera.Takze nasledovala ATB liecba v kombinacii s helicidom a potom su pravidelne kontroly,aby sa to neopakovalo. Ale ked ma niekto dlho problemy s travenim,hlavne,zvracanie,bolesti zaludka,tak je dobre spravit tu endoskopiu...lebo ono moze to byt aj nieco ine,nez len helicobacter. Ja mam napriklad okrem toho celkovo spomalene travenie,cize ten zaludok je lenivejsi,musim davat pozor na to,co zjem a hlavne kedy,aby mi to vecer nerobilo problem. Tiez je vrj domaci test,ze ak si date trosku paleneho a napne vas hned na zvracanie,alebo sa dokonca bezite hned na toaletu,tak ho mate...no ale radsej doniest k lekarovi tu vzorku stolice,nic za to clovek neplati,neboli to a mate istotu,ze to tam
zas neni.

mamina136
7. júl 2013

dakujem za info. ja tomu vysetreniu stale odolavam ale tu mastichu som si kupila a je mi lepsie upravilo sa mi travenie. vyskusam najprv prirodnu liecbu a potom uvidim.

pasteleria
15. júl 2013

@gw
to vazne chlorela na to moze ucinkovat? som videla od walmarku-super cena a dost velke mnozstvo tej chlorely. tak skusim a dam vediet.
a ten pylox, alebo koloidne striebro?
lebo ja si to idem liecit uz tretikrat pomocou atb a som z toho unavena 😖

pasteleria
15. júl 2013

@niki285
cim viacej o tej chorobe vieme, tym si uvedomujeme, ze o nej nevieme vobec nic-toz moj pripad. a mne sa ti zda, ze aj doktor zlyhava v odpovediach na moje otazky.
mojej dcere preliecenie perfektne pomohlo, no tak ale nie kazdemu zaucinkuje

mamina136
19. júl 2013

ja som citala ze helikobaktera treba znicit aj v ustach ze tam moze byt zdroj nakazy. ak sa znici iba v zaludku a v ustach nie moze sa opat vratit. preto zujem tu chiosku mastichu - ona ho vie vyzabijat v ustach aj v zaludku. oplati sa poguglit ked atb nepomahaju.

pasteleria
20. júl 2013

@mamina136
no tak radsej tu chiosku mastichu, lebo som citala nejake recenzie, ze ten pylox ludom vobec nepomohol....no a za jaky peniaz to je 😒 tak dobre, ze som nestihla to kupit,
na tu mastichu zatial pozitivne ohlasy citam, len neviem, kde sa to da kupit?

mamazem
20. júl 2013

Môžete kúpiť napríklad na našom eshope mamazem, ale aj v kamenných obchodoch v Bratislava (Biologika, Bio obchod Slnečnica a Levanduľa - zdrave potraviny, alebo v Prešove v obchode Natura e vita.) Náklady sú minimálne, najmenšie balenie mastichy na žuvanie stojí 4,65 EUR. Všetky potrebné informácie o mastiche nájdete stranke masticha alebo stačí gúgliť mastic a zobrazí sa veľa odkazov na rôzne štúdie v angličtine. Prvé výsledky by sa mali dostaviť po cca 2 týždňoch užívania mastichových kapsúl alebo pravidelného žuvania.

pasteleria
20. júl 2013

@mamazem
ok, dakujem, vyskusam 😉

kacenka1111
20. júl 2013

Ja ho mam diagnostikovaného asi tri dny, berou se atb. Ziju s nim pry několik let. Svadela jsem to na kdeco, tohle jsem vůbec netusila. Mela jsem silene krece, průjmy, zacpy, cokoliv jsem snedla, po tom mi bylo zle. Bez nalady, bez energie, okamzite po jidle zle, nafoukle bricho.

pasteleria
21. júl 2013

@kacenka1111
tak vitaj v klube!!mne totiz bolo to iste, skoncila som na pohotovosti....no ale po tolkych liecbach s atb to mam stale, takze sa snazim najst alternativne sposoby liecby, hoci tieto atb znasam perfetkne, normalne ked ich beriem, nemam akne, zacervenanie, bolesti brucha, ani nic. po dobrati sa to pomaly vracia a ja zas citim, ze sa mi to akoby vracia-vobec tomu nechapem. ozaj, dcerka sa mi vyliecila hned a ani sa jej to nevratilo, vdaka bohu. je skvela, predtym stale bolesti a ine starosti. takze treba to vyliecit, len u mna sa to akosi nejde 😒

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pasteleria
23. júl 2013

@jaruska12345
ja som brala aj aloe, ale nic to nevyliecilo, dokonca ani v kombinacia s atb

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pasteleria
24. júl 2013

nieco som sa docitala a tak idem vyskusat dvojnasobnu davku probiotik a chlorelu. uvidim a potom dam vediet 🙂

kacenka1111
11. aug 2013

@pasteleria je to potvora, pry to mam v tele několik let a ja si marne lamala hlavu, co to je🙂 a to jsem resila, zda to není celiakie....atb dobrany, mela jsem ještě dobrat zulbex ( helicod mi delal silene krece ), jenze mi po nem tak strasne otekl jazyk, mela jsem puchyre atp., ze jsem ho musela vysadit....ale ta atb byla super, jenze me bricho zas boli po mleku, tak nevim....po nicem jinem ne....uvidim, kdyby se to zhoršilo, zajdu opet na gastro....drzte se....jo, zapomněla jsem užívat ta probiotika😀

pasteleria
11. aug 2013

@kacenka1111
mna boli po mlieku, cestovinach, cigaretach ☹
uplne cely zivot to mam so zaludkom nie v poriadku a kebyze sa vtedy nedostanem na pohotovost za take hrozne krce, tak to by som doteraz nevedela, ze co to je HP.
no sice krce uz pominuli (viac-menej), HP mam ale stale a ten moj doktor mi odmietol predpisat dalsiu liecbu.
a tak som citala o inej moznej liecbe, ale napr. som nasla v inych forach, ze ten Pylox uplne o nicom, atd. cize som sa zmierila s tym, ze to mam a doktor mi povedal, ze mam prist len pokial budu zas velke krce ☹

kacenka1111
11. aug 2013

@pasteleria takze s tim zijes jakoby porad?? na netu jsem cetla, ze se da hrozne tezko vyléčit......ty jo, to je hruza☹ mleko asi vynechat - delali testy na intolernaci laktozy? dela se to na gastru, anebo uplne vynechat mleko ( jsou nahrazky a me to hrozne pomohlo, po krecich a průjmech a zacpach ani pamatky - v podstate do par dnu )....ty testoviny, to je divny....no a cigara? taky kourim😀 ale po nich krece nemam😀

pasteleria
12. aug 2013

@kacenka1111 myslim si, ze nemozem mat predsa intoleranciu na vsetko. vlastne je toho ovela viac, co mi robi tazkosti ☹
vsetko to pripisujem tomu HP, jednoducho mi to znicilo zaludok a ked si predstavim minulost, tak je mozne, ze som HP nosila v sebe mozno aj viac ako dvadsat rokov. vlastne cely zivot som mala krce a kyselinu.
jedno velke stastie je, ze sa mi stali tie hrozne krce vtedy-tak sa liecila aj dcerka a tej sa to vyliecilo-takze je zdrava, klop, klop. mala tiez bolesti bruska, sem-tam vyrazka, anemia, no prosto vsetky priznaky, chodili sme na gastro, ale tam nam tie testy na HP nespravila, az ked sa HP potvrdila u mna, tak som jej povedala, nech jej spravi tie testy. a teraz to nema-je zdravucka 🙂 no a ja mne nepomohli ani trikrat atb, na stvrtykrat mi to uz nechcel predpisat, tak neviem, lebo znovu zacinam mat krce. po kazdej liecbe som sa citila supersky asi tyzden-dva, potom som citila akoby sa to vracalo, ja to vobec nechapem a vlastne zistujem, ze o tej chorobe furt neviem nic....

kacenka1111
18. aug 2013

@pasteleria to jak jsi se citila supersky znam, je to super pocit, najednou muzes všechno, vid🙂 a pak to zase zacne, momentalne jsem na tom stejne, zas nevim, co mam jist a co ne☹
tak to asi není intolerance, asi ten HP...

bublinka127
15. sep 2013

Prosím Vás, mám už týždeň bolesti žalúdka a zároveň kŕče, v noci nemôžem od bolesti ani spať...Bola som u všeobecnej lekárky, zobrala mi krv, moč a mám doniesť vzorku stolice na helikobaktera. Predpísala mi Duspatalin na žalúdok. Mám ale pocit, že keď si tú tabletku dám, tak mi je horšie. Ako dlho sa čaká na výsledky zo stolice? Nerada by som zase podstúpila gastroenterologické vyšetrenie, stačilo raz, keď mi zistili celiakiu.
Dakujem.

pasteleria
16. sep 2013

@bublinka127 caka sa asi 3 dni. mne najlepsie pomahal omeprazol 😉

enigma415
30. dec 2013

Mamicky babulky darmo zistujete priznaky tie najlepsie urci lekar krv,stolica,dychovy test,alebo sonda do zaludka... U mna mal HP zvlastny priebeh... Zvracanie co nechapal ani moj lekar...

lubeniatko
18. jún 2014

@cairka Chcem sa Vas opýtať zaujali ma vaše priznaky lebo my mame presne to iste a nemôžeme ani mlieko a mame podozrenie na helikobaktera čakame na objednanie na tu sondu aby sa potvrdila diagnoza chcem sa opýtať či Vam sa pri týchto priznakoch potvrdila diagnoza helikobakter a čo ste zatial davali papať alebo čo pomahalo na krče žaludka pretože nam lekarka nič nedala a mala sa stale sťažuje na bolesti bruška môžte mi poradiť???Dakujem.....🙂

lindulak
3. okt 2014

@lubeniatko ahoj, mňa by zaujímalo, ako ste dopadli? To 3-ročná dcérka mala problémy? Moja takmer 7-ročná dcéra bola teraz na gastro na endoskopiu (dr. má podozrenie na celiakiu) a našli jej začínajúci vred na dvanástniku, tak jej zobrala aj vzorku na HP. Dcéra má ekzémy a v poslednej dobe aj bolesti bruška - po dlhšej pauze sme nasadili mlieko. Gastrologička odporučila takto skúsiť, či ozaj reaguje ten ekzém na mlieko. Tak som zvedavá, čo jej vyjde, ale už sa mi to zdá teda príliš 😒 Zatiaľ sme zas obmedzili mliečne a pije repíkový čaj nalačno a ešte aj macerát z kvetov slezu - to je veľmi dobre na sliznicu tráviacej sústavy - protizápalové.

lubeniatko
29. okt 2014

@lindulak Ahoj tak dopadli sme tak že sme dobrali všetky lieky a stale máme problémy z kvasinkami z viteru z dupky neustale sa sťažuje na bolesti bruška a to vkuse ešte berieme aj probiotika a neustale sa liečime na tie kvasinky teraz sme znova dobrali lieky a mame nasadenu dietu nesmieme nič sladke a žiadne sladene napoje vysadila som aj mlieko lebo mam pocit že toto je robi mlieko z grankom pritom sonda neukazala žiadnu alergiu ani na mliečne ale vždy ked som jej dala mlieko z granko stale sme mali kvasinky tak nevie m chcem ešte vyskušať alergologicke vyšetrenie a jednoducho nemôžem povedať,že sme vyliečený a že je to ok praveže na druhej strane som velmi nespokojná na cele zdravotnictvo ako pristupuju k tej liečbe že je problém sa s toho nejako dostať a zistiť hlavnu pričinu s čoho to je.a Vy ste sa s toho dostali alebo ako ste teraz dopadli???

lindulak
31. okt 2014

@lubeniatko no mojej dcére potvrdili biopsiou celiakiu. A nemá v čreve žiadnu laktázu, takže sme na bezlepkovej a bezmliečnej diéte. Ale vraj časom sa pravdepodobne laktáza začne tvoriť, keď sa črevo zahojí. Má ho v dosť zlom stave (Marsch 3C). Helikobakter sa našťastie nepotvrdil (aspoň dačo) a vraj ten "začínajúci vred" môže byť z celiakie. Podľa mňa to bola asi len nejaká ranka, tak si to ja predstavujem. Tak teraz sme 2 týždne na bezlepkovej diéte, vyváram a vypekám, v škole jej obed zohrejú. Je to náročné, nemôže hocikde hocičo zjesť. Ešte to asi potrvá, kým si zvykne... ale ona je celkom rozumná a disciplinovaná na 7 rokov.

lubeniatko
31. okt 2014

@lindulak Tak určite si zvykne na tu dietu je to naročne aj finančne aj to že nemôže nikde jesť inu stravu ale deti su velmi statočne a rýchlejšie si zvyknu ako my dospely tak len sa držte....🙂