Helikobakter. Ako sa prejavuje?

denisocka
12. jan 2009

mate s týmto bacilom skusenosti?
ako sa prejavuje,ako sa diagnostikuje?
Syn ma dlhšie problemi s trávením a teraz ajmkožné ... detska nás objednala na 9.2 na gastro,vraj či to nie je helikobakter ,len nejak neviem ake problemi s ním môžu súvisieť

vdaka

lindulak
1. nov 2014

@lubeniatko ďakujem 🙂

kerberos
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisocka
autor
7. apr 2015

tak nakoniec syn toho helikobaktera chytil až teraz , ked už je školák ... okrem neho aj kampylobaktera,takze bol doma vyse mesiaca . Bral na to tb . Helicid a doteraz mu davam kvalitne probiotika . Zistili mu to zo stolici , mal bolesti brucho - par dni hnacky + teploty,potom zvracal + teploty o dalsi týžden a nakoniec ho bolel zaludok ... už je to v poriadku

kristina0307
19. jan 2018

@mamazem Dobry den.nasla som tuto vasu debatubo o bacilovi.prosim vas mojmu synkovi zistili tohoto bacila,zatial neviem kto hoveste v rodine ma.ale syn ma 10 rokov a druhy 5 rokov.mohli by uzivat tu mastichu prosim ? Mladsi syncek to mozno nema,ale dam spravit odbery,pretoze pili aj zrovnakej flasky a tak..ako surodenci.ideme na gastro na asntibiotika ale ant.nerobia synkovi dobre.vzdy ked ich berie ma problemy velke s bruskom a stolicou.dakujem zacradu moc

kristina0307
19. jan 2018

@denisocka Zdravym vas.studujem tu tento vas davnejsi prispevok,pretoze mojmu synkovi zistili toho helikobaktera 😢 som z toho vedla,chudacik velmi ho prehanava.3 krat sdom bola kvoli tomu u dokt.a konecne aj zistovala bacila a zistili tohto.dufam ze to nema aj mladsi syncek.to skusim zistit.prosim neskusali ste nahodou to liecivo co pisala ta pani mamazem?masgichu?bojim sa tych antibiotik.pretoze synovi vsetky ant.skodia,vzdy ma dlho traviace tazkosti,bud zapchu alebo hnacku.furt rozmyslam ako to mohol dostat,prosim poradite mi ked ste stym malinskusenosti?moc vam dakujem za kazdu radu

denisocka
autor
21. jan 2018

nie,nemala som skusenost s tým , poctivo sme vybrali antibiotika a pomohli . Treba davat aj probiotika

denisocka
autor
21. jan 2018

ináč , pozeram sa spatne na môj povodny prispevok z 2009 , nakoniec helikobaktera mal syn až niekedy v r. 2015, ked už bol školak , vtedy mal aj kampylobaktera pod jedným , vtedy sa to liečilo antibiotikami .

kristina0307
21. jan 2018

@denisocka dakujem.probio uz cil davame,aj mladsiemu nsynkovi preistotu.no teraz sme fostali naj kasel dotoho,tak neviem ci nam yo nasadia

miroslavmy
18. mar 2024

@lucinkaaa homeopatikami helicobaktera nevyliecis ani omylom. Veda na to sa davaju kombinacie troch az styroch antibiotik. Ta bakteria zije v zaludocnej kyseline takze je extra odolna