Helikobakter

vero_222
1. nov 2023

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s Mastichou na helikobaktera? Manžel bol na gastre,nič iné mu neobjavili len zapal a helikobaktera dali mu už 3 krát antibiotika, mysleli sme že posledné zabrali lenže už tri dni mu je zle a dnes boli 2 čiarky na teste ,je mu zle a ma bolesti brucha. Antibiotika mu nerobia dobre chceli by sme vyskúšať niečo iné, za každú radu ďakujem

stankadu
1. nov 2023

Môj muž to tiez mal, asi 7x bol na hadici, troje antibiotiká + probiotiká. Jemu najviac proti bolesti brucha pomohla šťava z aloe vera. Z nejakej stranky to objednával. Nakoniec antibiotika nezabrali, tak to nechal tak a helikobakter ako prisiel, tak odišiel. Ale vytrpel si svoje. Treba skúšať, každému zaberie niečo iné.

stanulienkat
1. nov 2023

Daj do lupy temy. Je ich tu milion.

sofinka1301
1. nov 2023

@vero_222 mne brali v utorok vzorky na helikobaktera tak budem cakat 14 dni na vysledky... Plus dalsie 4 vzorky...dostala som len na zapal zaludka lieky zatial 🙈🙊

ciernysokol
1. nov 2023

@vero_222 ano,masticha je vynikajuca.urcite odporucam.

iva33333
2. nov 2023

@vero_222 Masticha pomoze pokial ju uzivate ,ale kvalitnu napr. Od masticha terapia ta ,,Masticha active".Kludne mozte jest vsetko bez problemov,neboli brucho nic..Ale helico nevylieci.. Ked prestanete uzivat ,tak sa casom problemy vratia..Ale fakt pocas uzivania pomaha

miroslavmy
4. apr 2024

@stankadu aloe helicobaketra urcite nezabije.

sofia1979
4. apr 2024

@vero_222 masticha je fajn

miroslavmy
4. apr 2024

@vero_222 na helicobaktera nic ucinnejsie nez atb neexistuje. Dolezite je i to ako bral atb. Napr nevhodna je kombinacia s mliecnymi vyrobkami ktore tlmia ucinok atb. Ak vam nadokaze pomoct gastroenterolog tak neviem. Rovnako pri liecbe musite mat dietu absolutne su nevhodne potraviny ktore zvysuju produkciu zaludocnych kyselin ako kava kofeinove napoje a pod. Helico preziva v kyslom prostredi a preto v kombinacii s atb sa berie liek na znizenie tvorby kyselin. Ja beriem atb a omeprazol kazdych 12 hodin mam to na 7 dni. Potom sa uvidi co dalej. Z hp mam zapal zaludka a creva a z toho dalsich 100 problemov

miroslavmy
4. apr 2024

@vero_222 ak ma opakovaneho helicobaktera tak je dost mozne ze sa spatne reinfikoval od clenov rodiny. Helico sa prenasa i ustnymi tekutinami teda napr bozkavanim. Kto je vylieceny musi dbat na to aby to znovu nedostal olizovanie lyziciek po druhom ci pitie z rovnakeho pohara moze sposobit navrat infekcie. Ak ste manzelia partner nech si urobi test tiez a nech rovnako podstupi liecbu alebo sa uz nebozkavajte a pod

stankadu
4. apr 2024

@miroslavmy mate pravdu nezabije, ale mužovy pomohlo pitie šťavy z aloe vera na bolesti brucha