Herpes u 2,5 ročného dieťaťa

lencocka
12. apr 2018

Prosím o radu alebo skúsenosť. Malý nebol doteraz chorý, ak nerátam sopliky, a horúčky zo zubov. Ale túto zimu sa mu asi 3 krát spravil herpes. Ja ani manžel tým absolútne netrpime. Nemôže mu chýbať len nejaký vitamín? Ďakujem pekne

lindusss2016
12. apr 2018

Herpes je virusove ochorenie. Pravdepodobne mu bude treba zlepsit imunitu, takze v podstate ano, doplnat vitaminy. Pokus sa v prvom rade prirodzenou formou a ak to nebude stacit, tak daj spravit rozbor a nech mu podla toho nasadia nejake doplnky vyzivy.

tatianasevcikova
13. apr 2018

Ja by som skúsila Bkomplex ktorý mne osobne vždy pomôže👍treba mu trošku popracovať na imunite práve to vždy spôsobí že sa herpes vyhodí....ale aj stres, blížiaca sa choroba alebo obdobie po chorobe, alebo ak mal niekto v jeho blízkosti tiež herpes

jana_eyre
13. apr 2018

treba zvysit hlavne vitamin B, ale aj D a C.. herpes ked uz je raz v tele, takmsa obcas vyhodi.. niekto je na neho viac nachylny, iny nie..

lencocka
autor
13. apr 2018

@tatianasevcikova bkomplex som kúpila, decko to chodíme každý deň von na slnko, céčko každé ráno pije citrónovú vodu, no uvidíme, ak by sa mu ešte zopakoval, pôjdeme doktorke, ďakujem

lencocka
autor
13. apr 2018

@jana_eyre práve ja tomu nerozumiem z čoho to môže mať, ja som to mala tak raz alebo dva krát v živote, a to mám 32 rokov, chorý tiež vôbec nebol, stres nemá mať z čoho, viem,že z niečoho to mať musí, preto som sa chcela spýtať na rady, skúsenosti. Ďakujem

lienqa
13. apr 2018

No ako píše @jana_eyre , ja som v živote herpes nemala a dcéra ho má opakovane od 3 rokov. Za rok 2-3 krát. Najhoršie je to v období jar/jeseň, častejšie ho má aj pod nosom. Musím si zaklopať teraz je to miernejšie, už sama cíti kedy sa jej začína robiť tak ho hneď začíname potierať, skúšala som už kadečo, ale najviac nám zaberá masť herpesin a aj propolisová masť. 🙄 Z rodiny má jedine sestra takto herpes na pere a naozaj od mala 👏

lencocka
autor
13. apr 2018

@lienqa aj ste boli s tým u dr?

martinoocka
13. apr 2018

Ja myslím že niekto má ten vírus proste vrodene slabšiu imunitu, ja mávam herpes pomerne často, keď má niekto s kým som v kontakte tak to chytím....a pritom manžel ani mala 2,5 ročná to nikdy nemali aj keď ich pobozkám alebo obliznem ich lyžičku keď mám herpes. To ja by som ja chytila pritom hneď. Inak aj vzduchom sa prenáša ........

lienqa
13. apr 2018

@lencocka pravdupovediac neriešila som to , keď som sa nato pýtala obvodnej dr., že to je oslabená imunita a na imunológiu (alergológiu) som nechcela ísť, keď iné problémy nemá. A ani mi neodporučili.

lencocka
autor
13. apr 2018

@lienqa práveže ani malý nemá okrem toho nič, že by mal horúčku alebo niečo, nič absolútne. Jasné chápem,na alergologiu íst to je na dlhe lakte..no skúsim aspoň ten b-komplex dávať, a uvidíme. Ďakujem

lencocka
autor
13. apr 2018

@martinoocka vzduchom? Ja som myslela, že len keď by niekto mal herpes a pobozká ho. Alebo teda jednoducho dotykom.