Hlavička po liečbe kraniálnou ortézou

nanan11
30. dec 2020

Ahojte maminky, ktore mate skusenost s uspesne ukoncenou liecbou zlezanej hlavicky pomocou helmicky. Chcem sa prosim opytat ci sa po ukonceni liecby este hlavka Vasho dietatka vekom upravovala a symetrizovala alebo uz k ziadnemu viditelnemu zlepseniu neprislo. My sme ukoncili liecbu po 5 mesiacoch nosenia s tym ze deformita bola uz len okolo 4%. Jedno usko nam vsak este ostalo posunute. Zaujima ma preto Vasa skusenost ci sa este po donoseni helmicky hlavka trosku rastom doupravovala. Velmi pekne vopred dakujem za Vase odpovede a skusenosti!

lienka.7
30. dec 2020

@nanan11 my zatial este nosime... ale uz iba na noc. Kontrolu mame v januari, ked bude vsetko ok, ze uz nebudeme musiet nosit. Teraz mame 3 mesiac helmicku.

amelia000
30. dec 2020

@nanan11 ahoj, nemas fotku pred a teraz? Chcela by som vidiet aku deformitu si zacala riesit. Moja mala ma tiez ale neviem ci to mam riesit s dr alebo sa to upravi samo.

funicka
31. dec 2020

Ahoj,no mojmu sa uz po ukonceni liecby tvar nemenil,ale on mal uz skoro rok.kamaratkin nosil skor,neviem uz presne,ale co viem uz sa tiez nemenil.usko mal troska posunuté aj hlavku trosku krivu,ale vidi to len ona ako mama

bavlnka92
31. dec 2020

bohužiaľ už nie 🤐

nanan11
autor
31. dec 2020

@funicka dakujem za odpoved, aj my uz mame vyse roka takze uz sa asi velky zazrak nestane kedze hlavka uz zrejme rastie pomalsie..ale presne ako pises u Tvojej kamosky vidim to asi fakt len ja ako mama a kazdy okolo mna si tuka na celo ze co stale riesim ;)

nanan11
autor
31. dec 2020

@bavlnka92 dakujem za odpoved, aspon sa nebudem falosne nadejat ;)

nanan11
autor
31. dec 2020

@amelia000 ahojky, zial foto kde je to dobre vidno nemam. Ak mas pochybnosti najlepsie zajst do plagio centra a tam urobia Tvojmu dietatku scan hlavky ktory presne v cislach urci ci Vam helmicku treba alebo nie. My sme nepotrebovali ziadny vymenny listok, len sme prisli na vopred telefonicky objednany termin. Mali sme deformitu tak na hrane, mohli sme sa rozhodnut ci helmicku dame alebo budeme skusat len polohovanim. Som nakoniec rada ze sme ju vynosili bo polohovanim by sme sa nikdy k takemu vysledku nedostali. Drzim palce!

evkamotka
31. dec 2020

Nasmu sa uz hlava nezmenila sama. Ani uska atd. Jemnucka deformita ostala ale tu nikto nevidi, predtym to mal vyrazne

nanan11
autor
31. dec 2020

@evkamotka dakujem pekne za odpoved