Hlísty u 13 ročného dievčaťa

vava35
26. dec 2013

Ahojte mám 13 rokov a asi predvčerom som cítila svrbenie v konečníku.. mám to už asi 3 krát takže viem o čo ide.. sú to hlísty.. ale 1. krát sa mi dostali do pošvy .. myslíte si že sa mi môže niečo stať?? .. a k doktorovi ísť nechcem.. mám ešte 2 tablety Vermoxu .. takže tak. a prosím vás počula som aj o tom že zaberá rôzna zelenina a tak.. Viete poradiť?? PROSIM

zuzka1008
26. dec 2013

čitala som že cesnak pomaha, ale co je na tom pravdy neviem... určite vyhladaj lekara, samy od seba nezmyznu

tenerifka
26. dec 2013

@vava35 Pravdepodobne to budu mrle. V lekarni kupis sirup, ktory ta zbavi ci uz mrli alebo aj hlist. Po asi 3 tyzdnoch si ho treba dat znova. No a samozrejmostou je zvysena hygiena, vyvarovat sa sladkych jedal.
Inak aj cesnak by mal zabrat, ale v surovom stave a aspon 3-4 dni po sebe kazdy den min.1 strucik
No a ako prevenciu-vzdy si po WC a pred jedlom riadne umyt ruky a obcas si dat trochu suroveho cesnaku

cottoncandy
26. dec 2013

vraj pomáha aj kyslá kapusta...nás ňou ako deti ládovali, keď sme mali mrle, za vyskúšanie nič nedáš...ale sirup z lekárne to istí 🙂

luba28
26. dec 2013

@tenerifka sirup sa uz daaavno nevyraba,...

luba28
26. dec 2013

@vava35 moja dcera to ma pravidelne 2x do roka,...uzivame vermox,.....prevarenu stavu s kyslej kapusty,ale pije ju az po uvareni,nesmie citit vonu,.....vanilkovy cukor,.....slivkovy lekvar,.....samozrejme,ze nie vsetko naraz,ale nalacno stavu a potom v priebehu dna vsetko ostatneee,.......

kiki68
26. dec 2013

okamzite uzi vermox a ked ho mas doma,tak je jasne,ze uz si to asi mala, ja som tiez mala tieto parazity v Tvojom veku a pricina bola prave zelenina, sused hnojil svojimi vykalmi a dal nejaku zeleninu aj nam, potom som to zistila...tiez som sa viac krat s vermoxom odcervila. Zabralo to.
Tiez na tieto veci zabera cesnak,ale vermox je istota a neboj sa ist k lekarovi,je to bezna vec. Pripadne ked chces presne vediet o co ide skoc na veterinu,dones tam svoje bobky a povedz,ze su to bobky psa a daj to na koprologiu...tam sa nad tym nepozastavuje nikto. Ja by som ludi odporucala preventivne aspon 2x rocne odcervovat. Ako viem,ze sa neocuchavame ako psy ale kolki z nas si sadnu neikde v parku na travu,dotknu sa jej rukou, kolko z nas zje nejaku zeleninu zo zahrady a zle to umyju a pod. Normalna vec. Akurat ze neviem preco u nas predavaju len vermox, ved odcervovaky by sa mali striedat. Najma ak sa problem opakuje. Ok, mozno to beriem moc cez veterinu,ale podla mna je to jedina ucinna metoda.

tenerifka
26. dec 2013

@luba28 Vermox nie je sirup? Niekomu s to v hlave pletie, ale mne nie......

tenerifka
26. dec 2013

U nas sa to vola Lomper, pravdepodobne to je to iste.....

senta_sofia
26. dec 2013

to budu isto mrle, pomaha este aj kysla kapusta a Vermox by mal zabrat, treba davku zopakovat po 14tich dnoch... do posvy ti mozu zaniest infekciu, takze sleduj, ci nemas vytok, palenie, svrbenie aj tam. Samozrejme hygiena, umyvat dokladne ruky, vajicka, ktore nevidis, mozes mat za nechtami, vymienat spodnu bielizen, pyzamo, lebo lezu von hlavne v noci, no a idealne by bolo preliecit aj ostatnych clenov rodiny

katren
26. dec 2013

@tenerifka
@luba28 je to sirup a AJ tabletky....takze sa tu damo hadate 😉

luba28
27. dec 2013

@tenerifka ja som myslela ,ze hovorite o pyrviniu ako o sirupe,lebo ten sa uz nevyraba a nie o vermoxe,.....nevedela som ze aj sirup je vermox,lebo mi sme uzivali tabletky,.....

betunka39
27. dec 2013

Ahoj hlavne si treba prestať obhrýzať nechty 😉 to robila moja dcera v tvojom veku a z toho to potom mala. Ked sa to odnaučila, mala pokoj. A všetko umyvať hlavne zeleninu a ked sa hraju deti s domacimi milačikmi, na to pozor. To su mrle, čo maš, lebo hlisty nesvrbia v konečiku. Od hlist deti chudnu a stracaju krvinky. Ale určite treba isť k lekarovi aspon v Tvojom veku.

romko22
14. jan 2014

Ahoj,viete mi prosim niekto poradit,maly ma hlisty aj mrle,mame dietu,ziadne bielkoviny,sladkosti,atd...jednu davku tabletiek mame za sebou,druha o tyzden,mame nadalej pokracovat v diete az do ukoncenia liecby??alebo uz mozme postupne priadavat do stravy aj bielkoviny....ďakujem