Hnačka s prímesou krvi a hlienov

basulaak
13. júl 2023

Mate nieto prosim skusenost? Co bolo vasim detom?
Od pondelka mal len jednu smradlavu stolicu. Utorok 2, v stredu 3 smradlave hlienovite, jedna aj zelena. Dnes v noci mal asi 7stolic, ale uz malych, niet z coho. Vsetko hlienovite. Bola som dnes v noci s malym na pohotovosti, vzali krv ze vsetko ok.standardny rezim, ryzovy odvar dieta, probiotika…bla bla, Teplota je len zvysena. Dnes rano prva stolica, riadne prdkal pocas nej a v plienke primes krvi. Odmieta dietu, odmieta cierny caj, ryzovy odvar. Len šumak s vodou alebo nieco co ma chut trosku vypije, rozumej dzusik, ktory sa vraj nema…ale hold aspon daco vypije tak.
Lekarka ma dovolenku, zastupujuca je neprijemna, rychlo ma chce zlozit. Nestihla dom zaniest stolicu na rozbor k nej lebo som po 6 prisla domov so spiacim dietatom a vyplo ma. Potrebovala by som mu zistit zo steru rozbor ci nema nejaku bakteriu. Ved predsa krv nie je normalna v stolici ci? ci len u lekarky obvodnej mu zo steru zistia nieco? Ide vikend, mam obavy. Nejake skusenosti prosim? Robim co viem, zacina ma chytat panika. Mozno zbytocne ale som prvykrat konfrontovana s takymto stavom, dieta 2 roky

simsalabim
13. júl 2023

@basulaak krv v stolici moze byt kvoli podrazdenej sliznici z hnacky. Nepanikar este. Tekutiny, dieta, probiotika a pre pokoj duse ten vyter skus vyziadat.

simona92101
13. júl 2023

@basulaak predtym taketo problemy nemavalo dieta?u nas pri oboch to bol znak ABKM, ale teda od narodenia.
Dcerka 4r nedavno prekonala salmonelu,tiez xy hnaciek s hlienom cez den.
Ta krv u vas je nebezpecna,treba zaniest na rozbor cim skor,a dodrziavat dietu.ten dzus urcite nedavaj,este viac ho bude prehanat.uvar bud cierny caj(detsky bez kofeinu) alebo repik,po troske pit.mozes trosku ochutit.alebo jemne perlivu mineralku,tiez po glgoch pit.jest len dietu,pecivo nie cerstve,uvarene zemiaky,ryza,vyrad vsetko mliecne,uvar mrkvu s chudym kuracim masom+ryza.popripade banan. Ten ryzovy odvar skus aspin do striekacky natiahnut a po troske davat.hlavne tekutiny.
A tu stolicu zanes aj zastupujucej

mudracucoriedka
13. júl 2023

Krv v stolici je svetlejsia alebo tmava az do cierna?

simona92101
13. júl 2023

@basulaak este ma napadol Tasectan kids na hnacku,a Nekadex kvapky.to je na take akutne stavy

basulaak
autor
13. júl 2023

Dakujem vsetkym. Podvecer som skocila pre ten tasectan a nekadex, snad zaberu lebo enterol ani probiofix nezaberali. Krv bola ako cerstva, ani bleda ani cierna, bordova, nie vela ale bolo na dvoch miestach. Odvtedy bolo par plienok asi 4-5, male davky ale bez krvi. Trosku vypil ryzoveho odvaru nakoniec, v priebehu dna, myslel si, ze je ti mlieko. Tak aspon daco. pije mineralku, to sa velmi tesim. Teplotka zvysena malinko 37,5max a zajtra pojdeme odniest vzorku stolice zastupujucej lekarke na rozbor, uvidim kedy vysledky. Snad uz sme z najhorsieho vonku. Poslednu noc ani spinkat nevedel od 2 rano, co len mokro prdkal a stale kakal. Zajtra podla upravy stavu skusim to kuracie na vode s ryzou. Dnes len tak biedne papal. Uvarene zemiacky ho uz cakaju na veceru. Takze dakujem za rady. Vie to cloveka polakat ked sa stav nelepsil.

simona92101
13. júl 2023

@basulaak drzim palce,snad uz mate najhorsie za sebou😉