Hnačka u 6 mesačného chlapčeka

kaajuiaatko
9. nov 2014

Ahojte maminky potrebujem poradiť: čo dať polročnému synovi na hnačku? ☹ hnačkujeme už druhý deň, zajtra ideme k doktorke, potrebujem mu len dať niečo do zajtra, prosím poraďte 😨

pribinak
9. nov 2014

Ryzovo-mrkvovy odvar a probiotika

kaajuiaatko
autor
9. nov 2014

to nám nepomohlo len sa to zhoršilo ☹

petulaptt
9. nov 2014

Ryzovy vyvar zhorsil hnačku?

kaajuiaatko
autor
9. nov 2014

Áno ☹ aj ja som sa čudovala

petulaptt
9. nov 2014

No tak to potom asi najskor lekar vyriesi, ale spomen mu aj toto

kaajuiaatko
autor
9. nov 2014

Už sme objednaní, jasné že to poviem, vždy nám to zabralo ale teraz nie, sama tomu nechápem ☹

andrejta
9. nov 2014

@kaajuiaatko daj mu smectu, aj môj malý mal okolo pol roka srajdu, tak som dala podľa návodu. tuším pol sáčka a 50 ml vychladnutej prevarenej vody (asi 2x denne, nepamätám presne). na čas by malo pomôcť. dávala som to malou lyžičkou, mal to ako polievočku pred jedlom 😉

kaajuiaatko
autor
9. nov 2014

Jasné skúsim ďakujem, staršiemu čomá rok aj 10 mesiacov som dávala Tammex family včrea 3 krát ale ani to nepomohlo.

marcelatje
9. nov 2014

Koľko tekutín vypije? AK by sa to nezlepšovalo určite by som skočila na pohotovosť. Také malé deti sa dehydrujú oveľa rýchlejšie ako dospelý človek a to môže byť nebezpečné.
Skús rehydratačný roztok ak nemáš dá sa pripraviť doma (Do pollitra vody pridajte pol kávovej lyžičky kuchynskej soli a tri lyžičky cukru (alebo práškovej glukózy). Dobre premiešajte a podávajte po dúškoch) malý má aj teplotu? Ak hej to situáciu ešte zhoršuje.

kaajuiaatko
autor
9. nov 2014

nie teplotu nemá, dala som mu čierny čaj slabší, zatiaľ nič, pije dosť, starší dostal banán a horkú čokoládu a tiež zatiaľ nič.

muchacc
9. nov 2014

@kaajuiaatko niekedy dieťa vraj preháňa aj ked zuby idú ale radšej k lekárke

stanulienkat
9. nov 2014

probiotika Biogaia ,odporucam

kaajuiaatko
autor
9. nov 2014

@muchacc je to možné lebo má ďasienka dosť červené, k doktorke ideme zajtra, na pohotovosť radšej nie tam máme zlé skúsenosti ☹
@snehulienkat ďakujem ráno hneď bežím k doktorke a do lekárne 🙂

kaajuiaatko
autor
10. nov 2014

@snehulienkat takže aj doktorka nám dala biogaiu .. v príbalovom letáku je písané že 5 kvapiek denne len teraz neviem či to rozdeliť 2 - 3 krát denne alebo dať len raz 5 .. ako si dávala ty?