Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hnačky u dojčeného dieťatka

inusik298
22. nov 2012

Ahojte mamičky, nemáte náhodou niektorá skúsenosť, že by vám dieťatko hnačkovalo pri užívaní vitamínu C maminkou, prípadne pri pití čajíku s citrónom a medom? Viem že citrusy by sa nemali počas dojčenia ... no ja som to i tak skúsila. Mám 4mesačnú dcérku a je čisto dojčená, užívam vitamín C so vstrebateľnosťou 12hodín, dva dni do zadu som cítila že na mňa čosi lezie tak som si do bylinkových čajíkov pridávala med a citrón, moja malá dnes kakala už hádam 10ty krát ☹ a posledný raz to už bolo aj trošku s prímesou krvičky ... inak už asi týždeň kaká aj tak 5 - 6x, resp. prdká s tým že sa umaže aj plienočka a jej riedučká stolička má sem tam aj biely hlienik ... viete mi poradiť s vašimi skúsenosťami? neviem z čoho to môže byť no znepokojuje ma to ... ďakujem

sisaha
22. nov 2012

@inusik298 skúsenost nemám, ale kúp jej probiotiká biogaia kvapky a to jej dávaj

evelin325
22. nov 2012

ja si myslím, že s vitamínu C to nemá, príčina bude určite niekde inde, veľký pozor dávaj, aby malinká nebola dehydratovaná, je to veľmi nebezpečné, môjmu maličkému pomáhajú na hnačky homeopatiká, sú aj veľmi dobré aj ako prevencia dehydratácie, hnačka nám vždy rýchlo prejde 🙂 držím palce

blondiee83
22. nov 2012

Ja netusim, preco by to mohlo byt - ale ak mala v stolici krv, mala by si ihned navstivit lekara

inusik298
autor
22. nov 2012

ďakujem maminky za vaše rady, probiotiká papám ja ... nie síce každý deň ale tak každý druhý, konkrétne Nutrolin B

inusik298
autor
22. nov 2012

ozaj a ešte otázočka, ako sa prejavuje dehydratácia u dieťatka?

evelin325
22. nov 2012

@inusik298 dieťatko málo močí, má suché ústočká, je nepokojné, alebo naopak veľmi spavé, môže mať studené ručičky a nožičky, prepadnuté oči, je to pre dieťatko v takomto veku veľmi nebezpečné, preto dávaj na to veľký pozor

vonicka
22. nov 2012

Ak je krv v stolici a su hnacky, moze ist o alergiu. my sme mali hnacke bez primesi krvi a na gastre nam povedali, ze alergia sa prejavuje trochou krvi v stolici dietata.
V kazdom pripade odnes vzorku stolice svojmu pediatrovi, aj opakovane (doktor ta uz sam usmerni). My sme mali vzdy nalez negativny a po mesiaci hnaky same odzneli. biogaia samotna nam zial nepomohla.
a pri kojeni mozes jest v podstate vsetko, ak si overis, ze tvoje dieta na alergeny nema reakciu, kludne mozes jest aj citrusy, Kedze sa vsak u vas vyskytol problem, daj si na chvilu pokoj s citrusmi a inymi moznymi alergenmi a chod za svojim pediatrom.

alena0305
22. nov 2012

@inusik298 Treba zájsť k doktorke na výter. Alebo nech ti niekto zájde po tú tyčinku a sprav je výter doma. Ale výsledky budú do týždňa. Ak je len kojená, môže jej dať ryžový odvar pred každým kojením a kvapky hylak. Napr. ak má 5 kíl tak 5 kvapiek raz denne. Mne kedysi syn hnačkoval od 4 týždňov až do 6 mesiacov - v nemocnici mu dali transfúziu krvi kvôli zlému krv. obrazu a doniesli sme si nemocničný bacil - klebsiellu.

inusik298
autor
23. nov 2012

ďakujem vám za všetky názory, mám pocit, že to bude asi prejav alergie na citrusy ... pred mesiacom sme užívali maltofer a zapíjala ho citronovým detským čajíkom a tiež mala hnačky s prímesou krvičky, výter bol negatívny, takže asi to všetko bolo tým citrńovým čajom a teraz to bude asi tým že som pila veľa čaju s citrónom 😠 baby ešte raz vďaka 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli